داشتن یک استراتژی سئو برای همه ، صرف نظر از اندازه انتشار یا طیف گسترده ای ، ضروری است. سئو ، به اختصار بهینه سازی موتور جستجو ، کلیدی برای جذب بیشتر خوانندگان به وب سایت شما است ، چه آنها برای جدیدترین اخبار و چه برای محتوای همیشه سبز شما هستند. هدف از هر استراتژی سئو بهبود نرخ کلیک از طریق نتایج جستجوی ارگانیک است.

استراتژی های جستجوگرها بسته به میزان عمیقی که می خواهید بکشید و هزینه ای که می خواهید صرف کنید ، می توانند ساده یا پیچیده باشند. در هسته اصلی خود ، یک استراتژی سئو باید شامل ایجاد یک وب سایت برای رتبه بندی بالاتر برای کلمات کلیدی مرتبط در موتورهای جستجو مانند Google و Bing باشد.

شما با یک استراتژی سئو در تلاشند تا به صورت رایگان ترافیک دریافت کنید. چه کسی چیزی را که رایگان است دوست ندارد؟ ما ترافیک رایگان موتور جستجو را که از مکانهایی مانند Google و Bing ناشی می شود ، “ارگانیک” ، “سرمقاله” یا “طبیعی” می نامیم. این در مقابل ترافیک پولی است که از طریق تبلیغات جستجو حاصل می شود.

استراتژی سئو

چرا داشتن استراتژی سئو مهم است؟

با یک استراتژی مناسب SEO ، یک انتشار در صفحات نتایج موتور جستجو رتبه بالاتری خواهد داشت. ما به اینها SERP می گوییم. اولین هدف دستیابی به نشریه در صفحه اول نتایج جستجو است. بنابراین وقتی شخصی کلمه کلیدی مرتبط را جستجو می کند ، مقالات آن نشریه در ابتدا قرار می گیرند.

رتبه بندی بالا در نتایج موتور جستجو ترافیک بیشتر وب سایت را تضمین می کند و این یک پیروزی بزرگ برای ناشرانی است که برای موفقیت مالی به ترافیک اعتماد می کنند و درآمد تبلیغات را نمایش می دهند.

شما با استراتژی سئو می بینید که پیوندهای صفحه وب آنها در نتایج موتور جستجو بالاتر است. این بدان معناست که وب سایت آنها در موتورهای جستجو مانند Google و Bing قابل کشف است و منجر به بازدید بیشتر وب سایت می شود. ترافیک بیشتر وب سایت به معنای فرصت بیشتر برای تبدیل است ، بنابراین یک نشریه می تواند برنامه عضویت یا پایگاه مشترک خود را رشد دهد. این همچنین به معنای بازدید و کلیک بیشتر است که منجر به درآمد بیشتر از تبلیغات نمایشگر می شود.

ناشرانی که استراتژی های پیچیده SEO را اجرا می کنند ، بازگشت قابل توجه سرمایه (ROI) را مشاهده می کنند. اما حتی آن ناشران که هزاران دلار برای خرید یک استراتژی سئو اختصاصی ندارند ، باز هم می توانند از این مزایا استفاده کنند.

اصول SEO

چگونه مخاطبان خود را با SEO جذب و درگیر می کنید؟ کتابهای کاملی در مورد این موضوع نوشته شده است و به هیچ وجه نمی توانیم همه مطالبی را که باید در یک پست وبلاگ بدانید ، پوشش دهیم. با این حال ، ما قصد داریم برخی از عناصر اساسی را که باید بخشی از استراتژی سئو ناشران دیجیتال باشد ، پوشش دهیم.

قبل از اینکه وب سایت خود را بهینه کنید ، باید تصمیم بگیرید که کدام کلمات کلیدی را بهینه سازی می کنید. بیاموزید که افراد بیشتر به دنبال جستجوی وب سایت شما هستند که کدام کلمات یا عبارات را جستجو می کنند. (به عنوان مثال ، “اخبار چارلستون” ، “ورزشهای مقدماتی ساکرامنتو” یا “طراحی داخلی دالاس”) می خواهید شروع به ایجاد محتوا بر اساس آن کلمات کلیدی یا عبارات کنید.

اگر ناشر مستقر هستید ، احتمالاً سالها محتوای بایگانی شده ای دارید که حاوی آن کلمات کلیدی دقیق است. این خبر عالی است این کار اجرای استراتژی سئو شما را حتی ساده تر می کند. از آنجا که شما در حال حاضر محتوای با کیفیت بالا و حاوی کلمات کلیدی مرتبط دارید ، می توانید برای بهبود کارایی و معماری وب سایت خود ، مستقیماً از این مطلب عبور کنید برای اطمینان از به روز بودن نشانه گذاری طرح خود ، با یک توسعه دهنده مشورت کنید.

سایر عواملی که می توانند در تعیین رتبه بندی صفحه وب شما در نتایج جستجو نقش داشته باشند عبارتند از: دفعات ارسال مطالب جدید ، میزان تأثیرگذاری فراداده و همچنین استفاده صحیح از برچسب های alt

5 مرحله برای ایجاد یک استراتژی سئو:

  • مرحله 1: لیستی از کلمات کلیدی مرتبط تهیه کنید
  • مرحله 2: تجزیه و تحلیل صفحه اول نتایج Google برای آن کلمات کلیدی
  • مرحله 3: محتوایی با کیفیت بالا ایجاد کنید که شامل آن کلمات کلیدی باشد
  • مرحله 4: بهینه سازی محتوا برای سئو در صفحه
  • مرحله 5: به مرور زمان مطالب را بهبود بخشید و به روز کنید

شما به عنوان ناشر دیجیتال باید استراتژی ای داشته باشید که این مراحل را خودکار انجام دهد. به عنوان مثال ، ویراستاران شما ممکن است بخواهند مقالاتی را بر اساس کلمات کلیدی مرتبط به نویسندگان اختصاص دهند.

ناشران دیجیتال همچنین می خواهند از نرم افزارهای مختلف و ابزارهای مبتنی بر ابر برای اتوماسیون سئو استفاده کنند. Yoast SEO محبوب ترین افزونه SEO برای ناشران دیجیتال با وب سایت های وردپرس است. می توانید یک راهنمای کامل برای تنظیم و استفاده از افزونه Yoast SEO در اینجا بخوانید.

نتیجه گیری

اگر تلاش برای دستیابی به یک استراتژی سئو گم شده اید ، مجبور نیستید این کار را به تنهایی انجام دهید. فهرست وردپرس شامل صدها افزونه است که به طور خاص برای کمک به وب سایت ها در رتبه بندی بالاتر در نتایج موتور جستجو طراحی شده اند. همچنین می توانید با آژانسی مانند وب نبض ارتباط برقرار کنید. ما در کمک به ناشران دیجیتال برای بهینه سازی وب سایت های خود برای افزایش درآمد تخصص داریم و مشاوره های مجازی ارائه می دهیم. اگر می خواهید در تهیه یک استراتژی سئو که مفید است پشتیبانی کنید ، با تیم ما تماس بگیرید.