سالهاست که SEO در میان بازاریابان دیجیتال یک کلید واژه است. این چیزی است که همه در جامعه دیجیتال مارکتینگ از آن صحبت می کنند و به دنبال آن هستند. در حقیقت ، اصطلاح “SEO” هر ماه بین 10k تا 100k جستجو در Google دارد. این به وضوح نشان دهنده میزان علاقه مردم است.

با این حال ، اگر کسی هستید که هنوز به مجموعه باندهای SEO نپیوسته اید و می خواهید بدانید که همه اخبار چیست ، پس به جای مناسب رسیده اید. پس از خواندن این پست ، شما تمام اصول SEO و دانش عملکرد آن را خواهید شناخت.

http://www.youtube.com/watch?v=ewIp-t0vPkI

سئو چیست؟

به طور خلاصه ، SEO (بهینه سازی موتور جستجو) فرآیند بهینه سازی وب سایت شما برای دریافت ترافیک ارگانیک بیشتر است.

این ممکن است شامل تغییر در طراحی وب سایت ، طرح بندی ، محتوا و سایر جنبه های فنی و غیر فنی برای گرفتن بهترین نتیجه باشد. وب سایت شما باید بتواند به تنهایی و بدون پرداخت هزینه برای شما بازدید کافی داشته باشد.

این یک روش پایدار برای به دست آوردن بازدید بیشتر وب سایت در طولانی مدت است و ارزش تلاش آن را دارد. به همین دلیل است که بازاریاب ها روی سئو سرمایه گذاری می کنند و وقت و تلاش زیادی را برای آن صرف می کنند.

کل بازی SEO یک مسابقه برای دستیابی به صفحات فرود وب سایت شما در رتبه بندی صفحه اول موتور جستجو برای یک جستجوی خاص است.

بگذارید بگوییم شما اصطلاح “بهترین وکلا در نیویورک” را در Google جستجو می کنید. صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) را مشاهده خواهید کرد که وب سایت های مربوطه را برای جستجوی جستجو به شما نشان می دهد.

دقیقاً همان چیزی است که خواهید دید:

بیایید این نتایج را یکی یکی تشریح کنیم.

اولین مجموعه نتایج ، تبلیغات جستجوی پولی است که افراد برای پرداختن به آنها در بالای Google SERP برای این کلمه کلیدی خاص هزینه می کنند.

در مرحله بعدی ، می توانید یک نقشه گوگل را به همراه لیست های تجاری وکلای مختلف مشاهده کنید. بخش بعدی بخش “افراد نیز می پرسند” Google است که سایر جستجوی مربوط به این مورد را به همراه پاسخ نشان می دهد.

سرانجام ، ده لیست جستجوی ارگانیک مختلف برای جستجوی خود مشاهده می کنید. این ده لیست جستجوی ارگانیک همان چیزی است که افراد هنگام سرمایه گذاری در سئو برای آن رقابت می کنند.

برای هر کلمه کلیدی خاص ، ممکن است هزاران نفر باشند که می خواهند در این ده نتیجه جستجو در صفحه اول Google SERP باشند. بنابراین ، وقتی تلاش می کنید سئو کنید ، این نتیجه نهایی است که می خواهید.

البته ، شما می توانید بازی را جعل کنید و سعی کنید در یکی از سه بخشی که در بالا قرار داشتند ، لیست شود. با این حال ، تبلیغات هزینه زیادی دارد و به مدت طولانی قابل پخش نیست ، به خصوص اگر جیب های عمیق نداشته باشید. و ، اینها بخشی از بازاریابی موتور جستجو (SEM) هستند و نه SEO.

قطعاً می توانید خود را در Google برای کسب و کار من لیست کنید و سعی کنید در قسمت Google Maps فهرست شوید. این بخشی از سئو است که “SEO محلی” نامیده می شود و مخصوصاً برای مشاغل محلی بسیار مفید است که موضوع دیگری است.

تمرکز این مقاله عمدتا بر این خواهد بود که چگونه با کمک SEO می توانید بیشترین بازدید ارگانیک را بدست آورید. اما ، قبل از اینکه به جزئیات نحوه انجام این کار بپردازیم ، ابتدا باید نحوه کار موتورهای جستجو را بفهمید.

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟

وقتی کاربر یک جستجوگر جستجو را در موتور جستجوی مثل Google تایپ می کند ، موتور جستجو میلیون ها ورودی را مشاهده می کند تا مرتبط ترین نتایج جستجو را با کاهش ترتیب ارتباط نشان دهد. آنها الگوریتم های خاص خود را در مورد چگونگی انجام این کار دارند و اغلب آنها تغییر می کنند.
با این حال ، قاعده اساسی همان رابطه باقی می ماند. هر موتور جستجو ابتدا صفحاتی را که فکر می کند بیشترین ارتباط را دارند نشان می دهد. همانطور که در زیر بحث شده است ، آنها این کار را با انجام یک سری توابع انجام می دهند.

خزیدن

این روندی است که یک موتور جستجوگر اینترنت را برای یافتن محتوا جستجو می کند.

نمایه سازی

این روندی است که از طریق آن موتور جستجو محتوای آنلاین را حس می کند و آن را ذخیره و سازماندهی می کند.

برای هر صفحه آنلاین ، موتور جستجو سعی در درک مطالب و دسته بندی آنها به بهترین شکل ممکن دارد. به این ترتیب موتور جستجو دارای یک فهرست یا پایگاه داده کامل از نتایج است که اکنون می تواند برای پرس و جوهای جستجوگر دریافت کند.

رتبه بندی

رتبه بندی فرایندی است که از طریق آن موتور جستجو تصمیم می گیرد که کدام یک از صفحات فهرست شده ابتدا برای یک جستجوی خاص نمایش داده شود. الگوریتم پشت این اغلب تغییر می کند ، اما به عنوان بازاریاب ، باید در جریان آخرین تغییرات باشید.

اصول SEO – نحوه ایجاد SEO برای شما مناسب است

همانطور که قبلاً گفته شد ، پویایی سئو در حال تغییر است و شما باید در مورد آخرین روندها و تغییرات الگوریتم به روز باشید. با این حال ، برخی از اصول اساسی SEO وجود دارد که ثابت می مانند.

این اصول یا استراتژی های SEO مبنای چگونگی ایجاد آن برای شما و ایجاد ترافیک ارگانیک بیشتر برای وب سایت شما هستند. از استراتژی های ذکر شده در زیر برای پوشش اصول SEO برای وب سایت خود استفاده کنید.

بک لینک

بک لینک در اصل به معنای پیوندهایی است که از وب سایت های دیگر در سایت شما ایجاد می شود و بازدیدکنندگان را به وب سایت شما هدایت می کند. افراد برای هدایت کاربران خود به سایر مطالب مفید یا اعتبار دادن به برخی از اطلاعاتی که از وب سایت شما نقل کرده اند ، به سایر وب سایت ها پیوند می خورند.

هرچه وب سایت های معتبری که به شما لینک می دهند معتبرتر باشد ، برای اعتبار وب سایت خود بهتر است. به همین دلیل شما باید هدف خود را برای گرفتن بک لینک از وب سایت های دارای دامنه بالا در زمینه خود بگیرید.

در مورد معیارهای رتبه بندی موتورهای جستجو ، کیفیت پیوندها در وب سایت یا صفحات فرود بسیار مهم است. هرچه تعداد بک لینک های باکیفیت بیشتری داشته باشید ، شانس شما برای داشتن رتبه خوب بالاتر است.

مطالب مرتبط

وقتی صحبت از سئو می شود نمی توانیم به اندازه کافی بر اهمیت محتوای مربوطه تأکید کنیم. در مورد بهبود رتبه بندی جستجوی شما این احتمالاً مهمترین معیار است.

همه موتورهای جستجو تلاش می کنند تا بیشترین نتایج را به کاربران خود نشان دهند. این معیار شماره یک برای همه موتورهای جستجو است. به همین دلیل برای پیروزی در سئو سایت SEO باید به بهبود کیفیت محتوای وب سایت خود تمرکز کنید.

منظور ما از کیفیت این است که اگر می خواهید یک صفحه خاص برای یک کلمه کلیدی خاص رتبه بندی شود ، پس باید برای افرادی که آن کلمه کلیدی را جستجو می کنند ارزش داشته باشد.

فقط پر کردن کلمات کلیدی تصادفی برای محتوای شما برای رتبه بندی خوب دیگر کافی نیست. محتوای شما باید برای افرادی که هدف قرار می دهید مفید و مرتبط باشد.

و ، موتورهای جستجو در تشخیص اینکه آیا مرتبط یا مفید است یا خیر بسیار خوب هستند. بگذارید بگوییم شما رتبه بندی خوبی دارید زیرا محتوای خود را با کلمات کلیدی پر کرده اید. همچنین بر اساس آن مقداری ترافیک دریافت می کنید.

با این حال ، آن افراد در وب سایت شما نمی مانند و به محض اینکه می بینند محتوای شما هدف آنها را حل نمی کند ، آنها آنجا را ترک می کنند. موتورهای جستجو از پس چنین رفتاری آنلاین برمی آیند و هنگام ارزیابی ارتباط آن را در نظر می گیرند.

بنابراین ، هر محتوایی که ایجاد می کنید باید با در نظر داشتن مخاطب خاص ایجاد شود. به این فکر کنید که وقتی می خواهند یک کلمه کلیدی خاص را جستجو کنند ، چه چیزی می خواهند بخوانند.

اگر به سادگی شروع به تولید محتوا با این طرز فکر کنید ، دیگر نیازی به اتکا به تاکتیک های سایه زنی کلمات کلیدی نخواهید داشت. اگر محتوای شما مفید و مرتبط باشد ، رتبه بندی می شود. به همین سادگی.

تجربه ی کاربر

این معیار بسیار مهم دیگری است که موتورهای جستجو برای رتبه بندی صفحات در نظر می گیرند. کاربران چگونه به وب سایت شما پاسخ می دهند.

برخی از مواردی که شما باید از خود بپرسید ، برای درک اینکه آیا افراد تجربه خوبی در مرور وب سایت شما دارند یا نه ، شامل موارد زیر است:

آیا آنها وقت خود را صرف آن می کنند یا به راحتی از صفحات مقصد خارج می شوند؟
چند نفر واقعاً صفحات دیگر وب سایت شما و نه فقط صفحه ای را که در آن قرار گرفته اند بررسی می کنند؟
آیا طولانی شدن مدت زمان باز شدن صفحات وب شما طولانی است؟
پیمایش وب سایت شما برای افراد چقدر آسان یا دشوار است؟
به نظر پیچیده است ، اما واقعاً اینگونه نیست. همه اینها به طراحی وب سایت ساده و کاربرپسند خلاصه می شود.

سئو فقط مربوط به کلمات کلیدی و پیوندها نیست. یک سمت کامل از سئو وجود دارد که با طراحی وب سایت و تجربه کاربری سروکار دارد – سئو فنی. بسیاری از مبتدیان اغلب این جنبه را نادیده می گیرند و فقط بر روی کلمات کلیدی و پیوندها تمرکز می کنند. با این حال ، اقدامات SEO شما بدون بررسی این جنبه نیز کامل نیست.

هدف شما باید این باشد که هرچه بیشتر شخص بتواند در وب سایت شما مرور و مرور کند. ناخن زدن این ممکن است مدتی طول بکشد ، اما ارزش وقت و تلاش را دارد.

پیوندها ، محتوا و تجربه کاربری سه پایه ای است که سئو در آنها قرار دارد. شما اینها را درست می دانید ، و همه پایگاه های خود را پوشانده اید.

بعدش چی؟

اکنون که همه اصول SEO را می دانید ، باید پیاده سازی این موارد را برای وب سایت خود شروع کنید. با سه اصل اساسی SEO – بک لینک ، محتوا و تجربه کاربر – شروع کنید و آنها را درست کنید.

با این حال ، کار شما هنوز انجام نشده است. پس از دستیابی به این جنبه ها ، می توانید در مورد سایر تاکتیک ها و استراتژی های SEO تحقیق کنید. سئو کاری نیست که شما یکبار انجام دهید و فقط انتظار داشته باشید که دوام داشته باشد. این یک تلاش مستمر است و شما باید آماده باشید تا در دراز مدت زمان و تلاش خود را صرف آن کنید.

بهترین ها برای ابتکارات سئو شما