شما تصمیم گرفتید قدم بردارید و یک کانال YouTube برای به اشتراک گذاشتن ویدیوهای خود راه اندازی کنید – یا شاید یک کمپین تبلیغاتی ویدیویی موفق اجرا کنید. خوب، شما به جای درست آمده اید!

یوتیوب به‌عنوان یک کانال دیجیتال، بیش از آنکه وزن خود را در دنیای رسانه‌های اجتماعی بکشد. طبق آمار Statista، یوتیوب به عنوان دومین پلتفرم محبوب پس از فیس بوک، نزدیک به 2.6 میلیارد کاربر ماهانه دارد. این تعداد زیادی از مردم است که با محتوای ویدیویی در مقیاس جهانی درگیر هستند.

یکی از روندهای بزرگ بازاریابی دیجیتال در سال 2022، انفجار تبلیغات یوتیوب است. درآمد سالانه آن اکنون با نتفلیکس قدرت پخش جریانی برابری می کند و ما معتقدیم که فضای زیادی برای رشد وجود دارد و همچنان به عنوان یک پلتفرم تبلیغاتی مقرون به صرفه است.

اگرچه ممکن است فکر ایجاد یک کانال YouTube برای خود کمی دلهره آور باشد، این وبلاگ شما را گام به گام از طریق آن راهنمایی می کند و نکاتی را برای شروع و رشد شما ارائه می دهد.

راه اندازی یک کانال YouTube برای مبتدیان

سوالی که ممکن است بپرسید این است – آیا کسی می تواند یک کانال YouTube راه اندازی کند؟ بله، پاسخ ساده است! اگر ترجیح می دهید حتی می توانید یک کانال YouTube را در تلفن خود راه اندازی کنید.

بنابراین چه زمانی می توانید یک کانال YouTube راه اندازی کنید؟ هر وقت خواستی! هیچ زمان درست یا نادرستی برای شروع وجود ندارد، این فقط یک مورد است که راه اندازی شده و سپس به محتوایی که می خواهید برای مخاطبان خود تولید کنید فکر کنید.

راه اندازی کانال شما یک فرآیند آسان است، بنابراین بیایید شروع کنیم.

چگونه یک کانال YouTube راه اندازی می کنید؟

اولین چیزی که باید بدانید این است که دو نوع کانال یوتیوب وجود دارد. موردی که انتخاب می‌کنید بستگی به این دارد که آیا شما یک سازنده ویدیو هستید یا قصد دارید به عنوان یک برند فعالیت کنید و در تبلیغات ویدیویی شرکت کنید. بیایید نگاهی به هر دو بیاندازیم.

کانال شخصی – این کانال ها حاوی اطلاعات شخصی هستند و معمولاً فقط یک مدیر دارند، بنابراین بیشتر یک حساب شخصی در نظر گرفته می شوند تا یک حساب تجاری و می توانند برای یک تجارت کوچک مانند یک گل فروشی مناسب باشند.
کانال برند – این نوع توسط یک تبلیغ کننده یا شرکت اداره و مدیریت می شود و می تواند چندین کاربر داشته باشد. به طور بحرانی، هیچ جزئیات شخصی در کانال های برند وجود ندارد.

نحوه ایجاد یک کانال شخصی

از آنجایی که YouTube بخشی از Google است، با مراجعه به حساب Google خود (یا ایجاد یک حساب Google در صورت نداشتن) یک حساب شخصی ایجاد می کنید. مراحل ایجاد یک کانال YouTube عبارتند از:

 • YouTube را در رایانه یا با استفاده از سایت تلفن همراه جستجو کنید
 • اقدامی را که نیاز به کانال دارد، انجام دهید، مانند آپلود یک ویدیو یا ارسال نظر
 • سپس از شما خواسته می شود که یک کانال ایجاد کنید
 • یک فرم به طور خودکار با جزئیات حساب Google شما پر می شود
 • این جزئیات را بررسی کنید و برای ایجاد کانال YouTube خود تأیید کنید

بوم، شما اینجا هستید! به همین راحتی است.

چگونه یک ویدیو را در کانال یوتیوب خود آپلود کنیم

هنگامی که کانال YouTube خود را ایجاد کردید، می توانید شروع به آپلود ویدیوها کنید تا دیگران از آنها لذت ببرند و با آنها تعامل داشته باشند.

برای آپلود ویدیو در کانال YouTube خود، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد گوگل شوید
 • به کانال یوتیوب خود بروید
 • روی “آپلود” کلیک کنید
 • تنظیمات حریم خصوصی ویدیو را انتخاب کنید
 • جایی را که می‌خواهید آپلود کنید و ویدیویی را که می‌خواهید آپلود کنید، انتخاب کنید
 • اطلاعات اولیه و تنظیمات پیشرفته ویدیوی خود را تنظیم کنید
 • روی «انجام شد» یا «انتشار» کلیک کنید
 • برای اشتراک‌گذاری خصوصی ویدیوی خود، روی «اشتراک‌گذاری» کلیک کنید

چگونه ویدیوها را در کانال یوتیوب خود مدیریت کنیم

از «مدیر ویدیو» برای توسعه و مدیریت محتوای ویدیوی خود و ایجاد تغییرات در ویدیوهای آپلود شده موجود مانند:

 • کیفیت ویدیو را افزایش دهید
 • صدا را ویرایش کنید
 • تغییر توضیحات ویدیو

نحوه استفاده از YouTube Studio

تعدادی ابزار مفید در YouTubeStudio برای کمک به مدیریت محتوای ویدیوی خود وجود دارد:

داشبورد – برای اعلان ها و هشدارها
مدیر ویدیو – برای کمک به سازماندهی ویدیوهای خود
انجمن – برای بررسی و پاسخ به نظرات
کانال – برای تنظیم تنظیمات کانال
تجزیه و تحلیل – برای بررسی عملکرد کانال خود
ایجاد – برای ایجاد ویدیوهای جدید از کتابخانه خود با ویرایشگر خود

چگونه کانال یوتیوب خود را سفارشی کنیم

می‌توانید کانال YouTube خود را با کلیک بر روی تصویر خود و سپس انتخاب «کانال من» در گوشه سمت راست بالای صفحه سفارشی و مدیریت کنید (عکس زیر را ببینید).

راه اندازی و مدیریت صحیح کانال YouTube خود واقعاً مفید است. این تضمین می‌کند که محتوای آنلاین شما همیشه پیدا می‌شود و حضور شما را در پلتفرم ثابت نگه می‌دارد.

برای راه اندازی کانال یوتیوب به چه تجهیزاتی نیاز دارید؟

ممکن است تعجب کنید که هزینه راه اندازی یک کانال YouTube چقدر است. این بدیهی است که به نوع ویدیویی که می خواهید ایجاد کنید بستگی دارد. بسیاری از برندها بودجه زیادی برای ساختن ویدیوهای شگفت انگیز دارند، اما این برای اکثر مشاغل کوچک یا افراد ممکن نیست.

بنابراین، چگونه می توانید یک کانال بدون پول راه اندازی کنید؟ بسیاری از کاربران یوتیوب به چیزی که در اختیار دارند متکی هستند: تلفن همراه برای تولید محتوای عالی. ابزارهای بسیار خوبی برای ایجاد ویدیو وجود دارد که می توانید از آنها برای کنار هم قرار دادن یک ویدیو استفاده کنید.

برای راه اندازی یک کانال یوتیوب به چه چیزی نیاز دارید؟ این بستگی به این دارد که چه شاهکارهای ویدیویی می خواهید ایجاد کنید، اما تجهیزات اساسی که شما نیاز دارید این است:

 • یک دوربین – دوربین گوشی شما می تواند این کار را انجام دهد، اگرچه اگر به دنبال کیفیت هستید و قصد دارید از YouTube به عنوان یک کانال درآمد استفاده کنید، ممکن است ارزش سرمایه گذاری روی یک دوربین را داشته باشد.
 • صدا – بسیاری از مردم این موضوع را در تولید ویدیوی خود نادیده می گیرند، اما صدا یک عنصر مهم است. ممکن است میکروفون تلفن شما خوب باشد، اما برای اطمینان از ارائه ویدیوهای با کیفیت، ارزش خرید یک میکروفون را داشته باشد.
 • مکان – در مورد جایی که می خواهید فیلم های خود را بگیرید فکر کنید. اتاق خواب یا اتاق نشیمن شما ممکن است برای شروع خوب باشد، اما شاید بتوانید خلاق باشید و ببینید آیا جایی در این نزدیکی هست که می تواند کار کند یا مکانی در فضای باز با شخصیت.
 • نورپردازی – این بدان معنا نیست که به تجهیزات نورپردازی درجه یک نیاز دارید، یک نقطه آفتابی می تواند معجزه کند یا چراغ های تعطیلات می تواند به ایجاد روحیه کمک کند.
 • موسیقی – به همان اندازه که صدا مهم است موسیقی است. موسیقی بدون حق امتیاز در اینجا کلید اصلی است زیرا نمی خواهید آهنگی را بارگذاری کنید که باعث شود قوانین را زیر پا بگذارید. 22 مورد از بهترین سایت های موسیقی بدون حق امتیاز را بررسی کنید تا یکی را پیدا کنید که کارآمد باشد.
 • نرم افزار ویرایش – ابزارهای ویرایش ویدیوی زیادی در بازار وجود دارد و برخی از آنها رایگان هستند. تحقیقات خود را انجام دهید تا ببینید چه چیزی برای شما مفید است.
 • تصاویر و فیلم‌های موجود – وقتی ویدیوهای زیادی ایجاد می‌کنید، ممکن است محتوای شما تمام شود یا نیاز به پر کردن شکاف‌ها داشته باشید. اینجاست که تصاویر و فیلم‌های استوک وارد می‌شوند. Shutterstock به همراه Canva یک سایت خوب برای این کار است.

چگونه شروع به کسب درآمد از کانال یوتیوب خود کنیم

احتمالاً داستان هایی از میزان درآمد یوتیوبرها شنیده اید. یوتیوب از زمان تأسیس خود در سال 2005، بستری را برای سازندگان فراهم کرده است تا نه تنها محتوای خود را به اشتراک بگذارند، بلکه از آن درآمد نیز کسب کنند.

فقط به گیمر و کمدین، PewDiePie و منتقد اسباب‌بازی‌های کودک، رایان کاجی فکر کنید که هر سال میلیون‌ها دلار از این شبکه اجتماعی کسب می‌کنند. بنابراین، چگونه می توانید یک کانال YouTube راه اندازی کنید و پول دریافت کنید؟

واضح ترین مکان برای کسب درآمد از طریق تبلیغات است. نگاهی به راهنمای ما در مورد تبلیغات YouTube بیندازید تا از نحوه عملکرد آن مطلع شوید.

با این حال، چند راه برای کسب درآمد از YouTube وجود دارد:

1. به برنامه شریک YouTube (YPP) بپیوندید

برای پیوستن به YPP باید درخواست بدهید. معیارها این است که در 12 ماه گذشته 1000 مشترک و 4000 ساعت تماشای عمومی معتبر داشته باشید.

یک صفحه کسب درآمد در استودیوی YouTube وجود دارد که می توانید پیشرفت خود را در رسیدن به این آستانه ها بررسی کنید یا از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود. سپس باید شرایط برنامه شریک را امضا کرده و یک حساب Google AdSense ایجاد کنید. سپس کانال شما برای اطمینان از مطابقت با خط‌مشی‌های YouTube بررسی می‌شود.

این ویدیو شما را از طریق فرآیند راه اندازی راهنمایی می کند.
به عنوان یک شریک YouTube، می توانید از طریق زیر شروع به کسب درآمد کنید:

 • تبلیغات یوتیوب
 • عضویت در کانال
 • YouTube Premium (در زیر توضیح داده شده است)
 • کالا (در زیر توضیح داده شده است)
 • Super Chat، Super Stickers، و Super Thanks

به خاطر داشته باشید که YouTube ممکن است بسته به دسته ویدیوی شما، نرخ های متفاوتی را پرداخت کند. برای مثال، کانال‌های متمرکز بر کسب‌وکار ممکن است در مقایسه با مد یا سفر، دستمزد بالاتری داشته باشند.

2. YouTube Premium را فعال کنید

این عضویت پولی است و بر اساس تعداد اعضایی که ویدیوهای شما را تماشا می کنند، پول دریافت خواهید کرد. این به طور کلی یک جریان درآمد ثانویه در بالای تبلیغات YouTube است.

3. تبدیل شدن به یک تأثیرگذار YouTube را در نظر بگیرید

اصطلاح اینفلوئنسر در حال حاضر ارتباط نزدیکی با رسانه های اجتماعی دارد. اگر کانال یا ویدیوهای شما در YouTube مورد توجه قرار گیرد، می‌توانید مارک‌های مرتبطی را که می‌خواهند از تعامل شما سرمایه‌گذاری کنند، جذب کنید.

تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر می تواند با تبلیغ یک محصول یا خدمات برای شما در YouTube درآمد کسب کند. بنابراین ممکن است ارزش ایجاد یک استراتژی بازاریابی اینفلوئنسر را داشته باشد تا در جهت رسیدن به آن هدف کار کند.

4. مقداری کالا ایجاد کنید

اگر به نقطه‌ای رسیدید که کانالتان خوب کار می‌کند و مردم مشتاق چیزهای بیشتری هستند، ایجاد کالا ممکن است یک فرصت درآمد باشد. لازم نیست پیچیده باشد. به تی شرت یا لیوان به عنوان راهی برای ساختن برند و کسب درآمد فکر کنید!

ایده‌ها و استراتژی‌هایی برای راه‌اندازی کانال YouTube

با وجود بسیاری از تولیدکنندگان محتوای YouTube، برجسته شدن می تواند دشوار باشد. به همین دلیل است که باید مشخص کنید که شما یا برندتان چه کسی هستید و YouTube را در استراتژی رسانه های اجتماعی خود بگنجانید تا آگاهی از برند و بازگشت سرمایه را افزایش دهید.

به هر حال، این شبکه ای است که مشتریان آن را به عنوان یک سایت مورد استفاده در زندگی روزمره خود می بینند. براساس Digital 2022: April Global Snapshot، YouTube در فوریه 2022 گوگل را به عنوان پربازدیدترین وب سایت با افرادی که تنها در آن ماه 20 میلیارد ساعت در شبکه سپری کردند، عبور داد. وقتی نوبت به تحقیق در مورد تامین کنندگان بالقوه در رسانه های اجتماعی می رسد، خریداران B2B به احتمال زیاد به YouTube روی می آورند.

هنگامی که برای خلاقیت آماده شدید، باید در مورد راه هایی برای رشد کانال YouTube خود فکر کنید. در اینجا چند ایده و استراتژی وجود دارد که ممکن است کمک کند:

چگونه یک کانال YouTube را بدون نشان دادن چهره خود راه اندازی کنیم

تصور کنید ویدیوهایی برای YouTube ایجاد می کنید که هرگز چهره شما یا شخص دیگری را نشان نمی دهد. ممکن است فکر کنید این یک دستور العمل برای شکست است، اما بسیاری از کانال ها با موفقیت از این رویکرد استفاده می کنند.

کانال مدیتیشن بزرگ، مراقبه های هدایت شده را ارائه می دهد و از تصاویر موجود برای پر کردن ویدیوها و تصاویر کوچک خود استفاده می کند. این کانال در سال 2014 راه اندازی شد و 629000 مشترک و بیش از 85 میلیون بازدید دارد.

نمونه های دیگر موزیک ویدیوهایی هستند که برای جذب بینندگان به صدا متکی هستند. Yellow Brick Cinema یکی از این کانال‌ها است که دارای موسیقی آرامش‌بخش در YouTube است. در حال حاضر نزدیک به 6 میلیون مشترک دارد و در حال افزایش است.

چگونه یک کانال یوتیوب برای کودکان زیر 13 سال راه اندازی کنیم

محتوای ویدیویی برای کودکان هرگز به این اندازه محبوب نبوده است. قبل از اینترنت، کودکان برای کارتون و سرگرمی تلویزیون تماشا می‌کردند، در حالی که نسل امروز یوتیوب را به‌عنوان ابزاری برای محتوا در اختیار دارد.

افزایش محبوبیت TikTok همچنین فضایی را برای کودکان زیر 13 سال فراهم می‌کند تا محتوای ویدیویی را در بخش «TikTok برای کاربران جوان» تماشا کنند.

از قافیه های مهد کودک گرفته تا آزمایش اسباب بازی، در YouTube زمینه های زیادی برای ایجاد محتوا برای کودکان زیر 13 سال وجود دارد. Statista دریافت که محبوب ترین کانال های YouTube با موضوع کودک در سال 2022 عبارتند از:
سه کانال برتر در این لیست آهنگ ها و قافیه های مهد کودک هستند، بنابراین این محتوای ویدیویی است که با این گروه طنین انداز می شود.

برای کودکان بزرگ‌تر در این گروه زیر 13 سال، محتوای آموزشی در YouTube از جمله National Geographic Kids (629000 مشترک)، Sesame Street (22.8 میلیون مشترک) و کانال علمی Crash Course Kids (690000 مشترک) خوب است.
سایر ایده های کانال YouTube برای این گروه سنی که می توانید امتحان کنید عبارتند از:

 • جعبه‌گشایی اسباب‌بازی‌ها یا باز کردن کارت‌های کلکسیونر (مانند پوکمون)
 • خواندن یا قصه گویی
 • ویدیوهای حسی
 • ویدئوهای ورزشی مانند یوگا
 • آشپزی یا پختن
 • صنایع دستی یا هنر

با این حال، اگر کودکان را هدف قرار می دهید، آگاه باشید که YouTube قوانینی در رابطه با محتوا و تبلیغات دارد.

اختلاف با قانون محافظت از حریم خصوصی آنلاین کودکان منجر به محدود کردن تبلیغات YouTube (بدون تبلیغات شخصی‌سازی شده) و جمع‌آوری داده‌ها در رابطه با کودکان در سال 2020 شد. اگر محتوای کودکان ایجاد می‌کنید، از قبل شرایط «خط‌مشی ایمنی کودک YouTube» را مرور کنید.

چگونه یک کانال یوتیوب بازی راه اندازی کنیم

کانال‌های بازی یوتیوب، به‌ویژه در طول همه‌گیری اخیر، رونق گرفته‌اند. در سال 2021، یوتیوب گزارش داد که 800 میلیارد ساعت بازدید از ویدیوهای مربوط به بازی، 250 میلیون ویدیوی بازی آپلود شده و 90 میلیون ساعت محتوای پخش زنده وجود داشته است.

به عنوان یکی از پیشگامان یوتیوب، کانال Smosh که در سال 2005 راه اندازی شد، ویدیوهای کمدی اسکچ را می سازد (یکی با نمایش پوکمون که در آن زمان رکوردهای یوتیوب را شکست). به سرعت تا سال 2022 و خالق لوئیس فرناندو فلورس آلوارادو با نام مستعار فرنانفلو اکنون با 45 میلیون مشترک در صدر فهرست محبوبیت یوتیوب قرار دارد.

بازی های محبوبی که در یوتیوب ارائه می شوند Minecraft، Roblox و Grand Theft Auto هستند. پخش زنده همچنین با گزارش Deloitte که نشان می‌دهد بیش از یک سوم از گیمرهای مکرر گیم‌پلی خود را پخش می‌کنند و 45 درصد دیگران نیز همین کار را انجام می‌دهند، به طور فزاینده‌ای در یوتیوب محبوب می‌شود.

مدیر عامل YouTube Gaming، رایان وایات، برنامه های این شبکه برای سال 2022 و بعد از آن را برای سازندگان بازی توضیح داد:
یکی دیگر از پلتفرم های پخش بازی که در حال افزایش است، Twitch است که فرصت های بازاریابی را برای برندها ارائه می دهد.

چگونه یک کانال یوتیوب آشپزی یا غذا راه اندازی کنیم

غذا یکی از محبوب ترین موضوعات در یوتیوب است. از دستور العمل ها گرفته تا نمایش ها و نکات، این حوزه ای است که از محتوای ویدیویی به طور موثر استفاده می کند.

چند نکته وجود دارد که می تواند به شما در موفقیت در این دسته ویدیو کمک کند:

یک طاقچه را انتخاب کنید و به آن بچسبید! موفق‌ترین سازندگان YouTube منطقه‌ای را انتخاب می‌کنند که در آن مهارت دارند و به طور مداوم محتوا را در آن منطقه پست می‌کنند، خواه غذای گیاهی، پخت و پز یا غذاهای آسیایی باشد.
یک کانال متمرکز بر محلول مانند غذایی که فاقد گلوتن است یا دستور العمل های تعادل هورمونی ارائه دهید

سعی کنید جایگاهی را پیدا کنید که هنوز کسی آن را پوشش نداده است یا چیز زیادی در مورد آن در YouTube وجود ندارد. می توانید این کار را با یافتن حجم جستجو با استفاده از ابزارهایی مانند ahrefs یا vidIQ انجام دهید

یک مثال خوب روزانا پانسینو است که پس از شروع یک سری آشپزی «Nerdy Nummies» که شروع به کار کرد، بیش از 13 میلیون مشترک دارد. او همچنین شیرینی پزی را به نمایش می‌گذارد و با کتاب‌ها و وسایل آشپزی به جریان درآمد کالایی دست یافته است.

همچنین Yummy Food World نیز وجود دارد که دستور العمل ها را نشان می دهد، اما از طریق آموزش ها بر روی غذا تمرکز می کند تا شخص. شبکه کانال ها غذاهایی از سراسر جهان را ارائه می دهد و 947000 مشترک دارد.

چگونه یک کانال مد در یوتیوب راه اندازی کنیم

تعداد زیادی از تولیدکنندگان محتوای مد در YouTube وجود دارد و بسیاری از آنها پایگاه مشترک وفاداری دارند. افزایش لباس‌های دست دوم و مد قدیمی کاربران جدیدی را به یوتیوب آورده است که به دنبال نکات و توصیه‌هایی هستند.

هنگام راه اندازی کانال مد YouTube خود باید به چند نکته فکر کنید:

 • می‌توانید از YouTube برای تبلیغ یک فروشگاه تجارت الکترونیک استفاده کنید، بنابراین مطمئن شوید که پیوندهایی را در توضیحات ویدیو قرار داده‌اید
 • برندها و سازندگان می توانند در این زمینه موفق باشند، بنابراین از نشان دادن شخصیت و حس مد خود نترسید!
 • افرادی که در YouTube مد را جستجو می کنند انتظار دارند ویدیوهای با کیفیتی داشته باشند، بنابراین به این فکر کنید که ویدیوی شما چگونه به نظر می رسد: نور، مکان و پس زمینه.

Wear I Live کانالی است که از سال 2011 توسط جنی ولبورن متولد کلرادو راه اندازی شده است. او که مدافع مد پایدار است، از کانال خود (295000 مشترک) برای مستندسازی هزینه‌های صرفه‌جویی و نکاتی برای خرید دست دوم در کنار محتوایی که بر زندگی روزمره او متمرکز است، استفاده می‌کند.

بیلی ساریان با کانال «قتل، رمز و راز و آرایش» که بر روی آرایش و جنایت واقعی تمرکز دارد، شخصیتی در این دسته است. این ترکیب جالبی است اما ترکیبی است که برای جذب 6.25 میلیون مشترک کار می کند. او همچنین پادکست «تاریخ تاریک» را اجرا می‌کند که در یوتیوب به‌عنوان محتوای تغییر کاربری به اشتراک می‌گذارد.

بریتنی باثگیت که به تازگی در یوتیوب استخدام شده است، رویکردی صادقانه و دوستانه در ویدیوی خود دارد تا الهام بخش مد باشد. با نزدیک به 65000 مشترک، او محتوایی را به اندازه دیگران پست نمی‌کند، اما در عوض بر ایجاد ویدیوهای با کیفیت بالا و خوش‌نما تمرکز می‌کند که مردم را جذب می‌کند.

چگونه یک کانال یوتیوب شرکت یا شرکت راه اندازی کنیم

اگر به دنبال راه اندازی یک کانال YouTube برای تجارت خود هستید، از کانال شخصی خود به یک کانال برند تغییر دهید.

برای ایجاد یک کانال YouTube برای یک نام تجاری که می تواند چندین مالک یا مدیر داشته باشد، باید:

 • وارد YouTube شوید و به لیست کانال شخصی خود بروید
 • جزئیات اکانت نام تجاری خود را پر کنید و آنها را تأیید کنید
 • برای جابه‌جایی بین حساب شخصی و حساب برند، از تعویض‌کننده حساب در گوشه سمت راست بالای صفحه استفاده کنید
 • به تنظیمات حساب پیشرفته خود بروید
 • انتقال کانال به حساب برند را انتخاب کنید
 • کانال برند خود را انتخاب کنید و کانال شخصی را که در ابتدا وارد آن شده اید حذف کنید
 • دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا مدیران بیشتری اضافه کنید

با یک کانال برند، می توانید در کمپین های تبلیغاتی نمایشی و ویدیویی شرکت کنید و تبلیغات ویدیویی را برای مخاطبان مناسب هدف قرار دهید.

استراتژی YouTube برای رشد کانال شما

هنگامی که یک کانال راه اندازی کردید، کار بعدی این است که به دنبال راه هایی برای رشد کانال YouTube خود باشید. بهترین راه برای انجام این کار این است که به دنبال راه های موثر برای بهینه سازی محتوای خود باشید.

این را می توان با توجه به چند عنصر کلیدی انجام داد:

عنوان ویدیو – درست مانند یک وبلاگ، عناوین شما باید جذاب و دقیق باشند. 100 کاراکتر طول ایده آلی است و مطمئن شوید که عنوان شما با محتوای ویدیو مطابقت دارد.
توضیحات ویدئو – قرار دادن یک خط یا حتی خالی گذاشتن آن می تواند وسوسه انگیز باشد، اما این ایده بدی خواهد بود. توضیحات نه تنها به کاربرانی که از کانال شما بازدید می کنند کمک می کند تا بدانند ویدیوهای شما در مورد چیست، بلکه به رتبه بندی جستجو نیز کمک می کند.
تصاویر بندانگشتی – این همان چیزی است که افراد هنگام ورود به کانال شما می بینند، بنابراین برای ایجاد تصاویر چشم نواز و مرتبط برای ویدیوهای خود زمان بگذارید.
لیست های پخش – ایجاد لیست های پخش در موضوعات خاص می تواند به دسته بندی محتوای شما و همچنین در رتبه بندی جستجو کمک کند.
زیرنویس‌های بسته – بسیاری از مردم ویدیوها را در حالت بی‌صدا تماشا می‌کنند، بنابراین گنجاندن زیرنویس‌ها مهم است و همچنین دسترسی را بهبود می‌بخشد.
تبلیغ بین کانالی – برای تبلیغ محتوای خود فقط به YouTube نچسبید. ویدیوهای خود را در پلتفرم به سایر شبکه های اجتماعی ارسال کنید تا ترافیک را افزایش دهید.
برنامه‌ریزی کنید – لازم نیست روزانه یک ویدیوی جدید پست کنید، بلکه برنامه‌ای داشته باشید که مناسب شما باشد و برای مشترکین شما انتظار ایجاد کند.

چگونه برای کانال یوتیوب خود سئو انجام دهیم

همانطور که می دانیم سئو بخش مهمی از محتوا است و ویدیو تفاوتی ندارد. یوتیوب یک کانال پرمحتوا و پرمحتوا است، بنابراین یافتن محتوای شما ممکن است دشوار باشد، پاسخ؟ سئو را در استراتژی YouTube خود بسازید.

متا داده را اضافه کنید

پس از افزودن ویدیوی خود، می‌خواهید تا حد ممکن بازدید داشته باشد. اکنون زمان آن است که به فراداده ویدیوی خود فکر کنید.

ابرداده کمک می کند ویدیوهای شما توسط بینندگان و موتورهای جستجو کشف شود. بنابراین مهم است که ابرداده‌های مرتبط، از جمله عناوین ویدیو، توضیحات ویدیو، و برچسب‌های کلمه کلیدی را به محتوای ویدیوی خود اضافه کنید:

 • عنوان ویدیو باید عنوانی باشد که کاربران را تشویق به کلیک کردن یا تماشای ویدیو کند
 • توضیحات ویدیو باید به طور دقیق محتوای ویدیویی را که کاربر می‌خواهد تماشا کند، توصیف کند
 • برچسب‌های کلیدواژه باید اضافه شوند تا به یوتیوب و موتورهای جستجو کمک کنند تا بفهمند ویدیو در مورد چیست

تصاویر کوچک ویدیو را اضافه کنید

تصاویر کوچک ویدیو به بینندگان این امکان را می دهد که هنگام مرور YouTube، یک عکس فوری از ویدیوی شما را ببینند. مهم است که یک تصویر کوچک به ویدیوی خود اضافه کنید که به طور دقیق محتوای آن را نشان دهد.

به یاد داشته باشید، این اولین برداشت بیننده از محتوای شما است، بنابراین باید آنها را به تماشا و تعامل دعوت کند. می‌توانید از طریق «مدیر ویدیو» YouTube، تصاویر کوچک ویدیو را به ویدیوهای خود اضافه کنید.

برای افزودن یک تصویر کوچک به ویدیوی خود این مراحل را دنبال کنید:

 • وارد یوتیوب شوید
 • به «YouTube Studio» > مدیر ویدیو بروید
 • در کنار ویدیو، روی «ویرایش» کلیک کنید
 • در سمت چپ صفحه پیش نمایش، یک تصویر کوچک انتخاب کنید
 • روی “ذخیره تغییرات” کلیک کنید

برای آپلود تصاویر کوچک سفارشی، باید حساب YouTube خود را تأیید کنید. تأیید فقط به سیستم ثابت می کند که یک شخص واقعی پشت این کانال وجود دارد.

کارت های یوتیوب را اضافه کنید

برای افزایش تعامل کاربر و افزایش بازدید، می‌توانید کارت‌های YouTube را به ویدیوهای خود اضافه کنید. کارت‌ها به شما کمک می‌کنند تا نتایج عملی را از محتوای ویدیوی شما به دست آورید. نمونه ضربه از نشنال جئوگرافیک را ببینید.
با کارت‌ها، می‌توانید تماس‌ها برای اقدام قابل کلیک ایجاد کنید که مستقیماً به شما پیوند می‌دهند:

 • سایت اینترنتی
 • فیلم ها
 • لیست پخش
 • کانال

الگوریتم یوتیوب را در نظر بگیرید

الگوریتم یوتیوب مشابه الگوریتم گوگل است و شامل فاکتورهای رتبه بندی زیادی است که به پنج دسته تقسیم می شوند.

 • بهینه سازی کلمات کلیدی
 • بهینه سازی کلیک از طریق
 • بهینه سازی نگهداری
 • بهینه سازی تعامل
 • بهینه سازی مخاطب

برای جزئیات بیشتر در مورد هر یک از این بهینه‌سازی‌ها، وبلاگ ما را بررسی کنید «سئوی یوتیوب: 5 مرحله برای رتبه‌بندی ویدیوهای شما».

تجزیه و تحلیل ویدیوی YouTube

اندازه گیری موفقیت محتوای شما یک کار مداوم است. می‌توانید عملکرد ویدیوی خود را با استفاده از گزارش‌های YouTube Analytics تجزیه و تحلیل کنید.

این گزارش‌ها به‌ویژه برای سازندگان محتوا که به موفقیت ارگانیک ویدیوهای خود تکیه می‌کنند و تبلیغات YouTube را دریافت می‌کنند بسیار مهم است.

گزارش های موجود عبارتند از:

گزارش‌های درآمد، که شامل درآمدهای تخمینی و عملکرد تبلیغاتی است
گزارش‌های زمان تماشا، که شامل زمان تماشا، بازدیدها، منابع ترافیک و حفظ مخاطب می‌شود
گزارش‌های تعامل، که شامل گزارش‌های مشترک و حاشیه‌نویسی می‌شود
گزارش‌های تحلیلی می‌توانند بینش‌های ارزشمندی را در اختیار شما قرار دهند و درک عمیقی از بینندگان، رفتارها و ترجیحات آن‌ها به دست آورند. به جای اینکه در تاریکی کار کنید، متوجه خواهید شد که کدام ویدیوها افراد را مجذوب خود می‌کنند و کدام یک باعث می‌شوند آنها کلیک کنند.

امروز گزارش ها را امتحان کنید تا ببینید محتوای شما چگونه کار می کند.

چگونه فالوورهای YouTube خود را افزایش دهید و جامعه خود را درگیر کنید

انجمن مانند مشترکین شما بخش مهمی از YouTube است. جذب افراد جدید به سایت خود عالی است، اما باید آنها را در آنجا نگه دارید و این نیاز به تعامل دارد. بنابراین، چگونه می توانید علاقه مردم را حفظ کنید تا آنها مدام برگردند؟!

ویدیوهای خلاقانه بسازید

آیا می‌دانستید یک «ABCD» از خلاقیت مؤثر برای ویدیو وجود دارد؟ هنگام ایجاد، به‌روزرسانی و توسعه محتوای YouTube، مهم است که مخفف آن را به خاطر بسپارید:

 • از همان ابتدا توجه را به خود جلب کنید
 • به طور طبیعی و معنی دار برند کنید
 • از طریق احساسات و داستان با بیننده ارتباط برقرار کنید
 • کاربر را به وضوح با آنچه می خواهید در آینده انجام دهد هدایت کنید
 • 10 اصل یک استراتژی خلاقانه را دنبال کنید

در طول سال ها، یوتیوب سازندگان برتر خود و نحوه تعامل آنها با مخاطبان خود را در این پلتفرم تجزیه و تحلیل کرده است. آنها 10 اصل اساسی کلیدی برای یک استراتژی خلاقانه موفق را شناسایی کرده اند.

در حالی که همه آنها کاملاً ضروری نیستند، هر چه بیشتر بتوانید آنها را در محتوای خود پیاده سازی کنید، احتمال کشف و اشتراک گذاری آن بیشتر می شود. این 10 اصل اساسی این است که محتوا باید باشد:

1. قابل اشتراک گذاری – محتوای جذابی ایجاد کنید که مخاطبان شما آن را دوست داشته باشند و بخواهند با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

2. قابل دسترس – ویدیوهایی بسازید که به تنهایی برجسته شوند و برای همه قابل دسترسی باشند. این به ویدیوهای شما امکان می دهد فیدها و مخاطبان مختلف را پر کنند

3. محاوره ای – آیا با مخاطبان خود گفتگو می کنید؟ مطمئن شوید که در ویدیوهایتان تعامل وجود دارد تا بتوانید به انجمن خود متصل شوید و با طرفداران خود پیوند برقرار کنید.

4. ثابت – در کانال خود ثابت قدم باشید. آیا برنامه منظمی برای آپلود دارید؟ فرمت ویدیوهای شما شبیه است؟ آیا شخصیت روی صفحه شما با هر بارگذاری سازگار است؟

5. پایدار – اگر ویدیویی بسازید و فوق العاده موفق شود، آیا می توانید از آن بیشتر بسازید؟ اگر تولید ویدیو بسیار گران بود، ممکن است اینطور نباشد.

6. قابل کشف – برای اینکه مطمئن شوید عناوین ویدیو درست هستند و ابرداده شما مشخص می کند محتوای شما در مورد چیست.

7. مشارکتی – بسیاری از تولیدکنندگان محتوای دیجیتال با سایر سازندگان برای کمک به رشد کانال های خود همکاری می کنند. برای همکاری‌های موفق، مطمئن شوید که مخاطبان هدف مشابهی دارید و یک مکان مهمان جذاب ایجاد کنید.

8. تعاملی – آیا راهی برای مشارکت دادن مخاطبان در محتوای خود وجود دارد؟ اگر مخاطبان شما ببینند که شنیده می شوند و محتوای شما بر اساس نظرات آنها شکل می گیرد، از آن قدردانی می کنند و باز خواهند گشت.

9. هدفمند – آیا می دانید چه کسی محتوای شما را تماشا می کند؟ با تعامل با آنها در رسانه های اجتماعی، دیدن آنچه که آنها دوست دارند، دوست ندارند و درک آنچه که آنها از کانال شما انتظار دارند، درباره مخاطبان خود بیاموزید.

10. معتبر – محتوای شما باید معتبر، معتبر و مهمتر از همه نشان دهنده اشتیاق شما به موضوع باشد. اگر مخاطبان شما احساس کنند پیام شما معتبر و معتبر است، بیشتر درگیر می شوند.

انجام مسابقه و هدایا

پادشاه مسابقات و هدایا در یوتیوب آقای هیولا است که به نام جیمی دونالدسون 23 ساله شناخته می شود. او که به عنوان پردرآمدترین ستاره یوتیوب در سال 2021 فهرست شده است، برای سرگرم کردن با ویدیوهایی مانند «آیا با کوسه ها به قیمت 100000 دلار شنا می کنی؟» بدلکاری و شوخی انجام می دهد. او همچنین از چالش ها و ویدیوهای اهدایی برای جمع آوری پول برای خیریه ها استفاده می کند.

برای دیدن چند نمونه عالی از ویدیوهای ویروسی مبتنی بر اینفلوئنسر، وبلاگ ما را بررسی کنید.
خط‌مشی‌ها و دستورالعمل‌های مسابقه برای YouTube وجود دارد، بنابراین قبل از شروع هر کاری، حتماً آن‌ها را مرور کنید

محتوای تعاملی ایجاد کنید

تعامل در YouTube برای رشد کانال شما و همچنین حفظ مشترکین بسیار مهم است. بنابراین، باید محتوای تعاملی را در استراتژی خود در کنار محتوای ویدیویی بگنجانید تا فرمت دیگری ارائه دهید و تعامل مخاطبان را افزایش دهید.

انواع محتوای تعاملی عبارتند از:

 • پرسش و پاسخ زنده با فالوورها
 • آموزش ها
 • شبیه سازها (مناسب برای بازی)
 • ویدیوهای AR/VR
 • پشت صحنه افشاگری ها

یک مثال عالی از محتوای تعاملی، «آن لحظه وقتی» اکو درباره جیل است که در ابتدای هر قسمت با لحظات ناخوشایندی مواجه می‌شود و وظیفه بیننده کمک به او برای مانور دادن در آن‌ها است.

با برندها شریک شوید

مشارکت ها می توانند در YouTube معجزه کنند. این یک راه عالی برای همسو شدن با یک سازنده یا برند دیگر به شیوه ای مرتبط است و نه تنها به رشد کانال شما کمک می کند، بلکه آگاهی از برند را نیز ایجاد می کند.

در طول سال‌ها، برخی برندهای بزرگ در یوتیوب از Despicable Me گرفته تا تبلیغ تعاملی Tippex روی آورده‌اند.

در شراکت‌های خود خلاق باشید و به چیز جالبی فکر کنید که می‌توانید با هم انجام دهید، مانند پرسش و پاسخ زنده یا بررسی محصول مشترک.

به روز رسانی 2022

برای موفقیت در YouTube، محتوای ویدیویی خود را شارژ کنید

راز رشد کانال یوتیوب شما درک اصول بازاریابی رسانه های اجتماعی است. دیپلم حرفه‌ای DMI در بازاریابی رسانه‌های اجتماعی نه تنها حوزه‌های کلیدی مانند تحقیقات اجتماعی، محتوای اجتماعی و استراتژی اجتماعی را پوشش می‌دهد، بلکه با جزئیات وارد کانال‌هایی مانند YouTube می‌شود تا بدانید چگونه از هر کدام بهترین استفاده را ببرید.