ایجاد محتوا بدون استراتژی مانند پختن کیک بدون دستور است. احتمالاً می توانید چیزی خوراکی ایجاد کنید. اما بگذارید قبول کنیم، شما فقط چیزها را کنار هم می ریزید و امیدوارید چیز خوبی از آن بیرون بیاید.

داشتن یک استراتژی برای محتوای شما بهترین راه برای دستیابی به موفقیت (یعنی فروش است) ، صرفه جویی در وقت و دستیابی به اهداف کلی کسب و کار است.

مطالعه بیشتر: تولید محتوا در اینستاگرام

اما چرا استراتژی محتوای 90 روزه؟

ما “روز کاری” معمول خود را داشتیم تا در مورد آنچه می خواهیم در سال به دست آوریم بحث کنیم. ما کل سال را ترسیم کرده بودیم. انجام شده. مرتب شده است.

1. یک سال فقط کمی طولانی است

به همین دلیل است که یک استراتژی محتوای 90 روزه کار می کند. این به شما امکان می دهد تا 90 روز روی یک چیز تمرکز کنید. و به شما این امکان را می دهد که در صورت نیاز خود را وفق دهید و تغییر دهید. ما باید سریعتر از همیشه در تجارت خود حرکت کنیم. و از فرصت های جدید استفاده کنید. به همین دلیل است که یک استراتژی 90 روزه کار می کند.

همچنین وقتی هدف دوازده ماهه ای دارید ، راحت می توانید خود راضی باشید. شما فکر می کنید “من برای رسیدن به این هدف سن دارم!” و انگیزه شما به هیچ وجه به اندازه زمانی که فقط 90 روز فرصت دارید ، نیست. به هر حال ما یک انسان هستیم و مهلت پیش رو باعث می شود که ما خیلی سریعتر اقدام کنیم!

2. اما یک ماه فقط یک اسمیج کوتاه است…

از سوی دیگر ، 90 روز به اندازه کافی طولانی است تا بتوانید با بازاریابی محتوایی خود به سود واقعی برسید. شما می توانید در آن 90 روز یک تغییر را مشاهده کنید (در حالی که یک ماه کمی کوتاه است). مانند یکی از اعضای ما ، دبی اکینز که ترافیک خود را 92 درصد افزایش داد و سالانه 10000 پوند به تجارت خود افزود.

3. وقتی زندگی به راه می افتد ، دلسرد نمی شوید

ما انسانیم. و گاهی اوقات زندگی فقط مانع می شود. ما در حال پرتاب شدن هستیم و این بدان معناست که باید استراحت کنیم یا کمی کندتر کارها را انجام دهیم. اشکالی نداره با یک استراتژی 90 روزه ، وقتی آماده هستید ، به آن برمی گردید. در حالی که اگر در طول یک برنامه دوازده ماهه گیر بیفتید ، از نظر ذهنی برگشتن روی اسب بسیار سخت تر است.

ایجاد استراتژی محتوای خود: بررسی موقعیت مکانی که اکنون هستید

بسیاری از افراد توصیه می کنند قبل از ایجاد استراتژی محتوا ، محتویات فعلی خود را ممیزی کنید. و اگرچه ، بله ، این می تواند مفید باشد ، ممکن است زمان ببرد و می تواند ما را به تعویق اندازد و بیش از حد فکر کند.

اما خوب است قبل از شروع کار چند مورد را بررسی کنید ، به این ترتیب می توانید نحوه اجرای استراتژی محتوا را مشاهده کنید. ما طرفداران زیادی از اعداد هستیم زیرا به ما می گویند آیا در مسیر درستی حرکت می کنیم. بنابراین مواردی که قبل از ایجاد استراتژی محتوا باید به آن توجه داشته باشید این است.

1. ترافیک فعلی وب سایت شما

می توانید از Google Analytics خود به این اطلاعات دسترسی پیدا کنید. اگر در طول 90 روز خود محتوای سازگار و خوبی تولید می کنید ، مطمئناً باید انتظار افزایش ترافیک وب سایت را داشته باشید.

2. رتبه بندی موتورهای جستجو

شما می خواهید ببینید در حال حاضر برای چه کلمات کلیدی و عباراتی در نتایج جستجوی Google رتبه بندی شده اید. اگر استراتژی محتوای 90 روزه خود را به درستی ایجاد و اجرا کنید ، باید رتبه بندی کلمات کلیدی و عبارات مختلف را افزایش دهید-در صفحه اول Google برای جستجوهای مختلف ظاهر می شود. اگر می خواهید در این مورد بیشتر بدانید ، به پست نهایی SEO برای مبتدیان SEO نگاه کنید.

چند مکان وجود دارد که می توانید رتبه بندی فعلی خود را بررسی کنید ، اما ما ابزار رتبه بندی رایگان Hoth را برای این کار دوست داریم! تعداد کلمات کلیدی را که برای آنها رتبه بندی کرده اید یادداشت کنید و این تعداد را در طول 90 روز بازاریابی محتوا افزایش دهید!

3. قدرت دامنه وب سایت شما

Domain Authority روشی است برای بررسی میزان احتمال رتبه وب سایت شما در نتایج جستجوی Google. این توسط Moz ایجاد شده است و به شما نمره 100 می دهند. اگر کم به نظر می رسد نگران نباشید ، در طول ایجاد محتوا این میزان باید افزایش یابد.

از چه بستری برای ایجاد محتوای خود استفاده کنید؟

یکی از بزرگترین سوالاتی که از ما می پرسند این است که از چه بستری برای ایجاد محتوای خود استفاده کنید.

یک پلتفرم انتخاب کنید که ترافیک ارگانیک را برای شما به ارمغان می آورد
ما توصیه می کنیم پلتفرمی را انتخاب کنید که بتواند ترافیک ارگانیک را به صورت 24 ساعته و 7 روزه به شما ارائه دهد.

این می تواند وبلاگ شما باشد – جایی که می توانید از Google پیدا کنید.

یا یک کانال یوتیوب، جایی که می توانید از آنجا پیدا شوید … افرادی که در YouTube جستجو می کنند.

یا پادکستی که در آن می توانید از افرادی که پادکست ها را در مکان های مختلف جستجو می کنند پیدا کنید.

نکته این است که اگر از این کانال های خاص استفاده می کنید ، مجبور نیستید آنها را دائماً به روز کنید. شما یکبار محتوا را ایجاد می کنید و افراد می توانند شما را (در صورت انجام درست ، درست) برای مدت طولانی پیدا کنند.

برای اشتراک گذاری و استفاده مجدد از مطالب خود ، یک/دو بستر انتخاب کنید
سپس ، توصیه می کنیم یک یا دو مکان را برای تبلیغ محتوای خود (و استفاده مجدد) در رسانه های اجتماعی انتخاب کنید. و اینکه از چه شبکه های اجتماعی برای این کار استفاده می کنید ، واقعاً به مخاطبان و ترجیحات شخصی شما بستگی دارد.

در اینجا روش معمول ما این است…

یک پست وبلاگ بنویسید.
4-8 پست LinkedIn از آن پست وبلاگ ایجاد کنید
گرافیک اینستاگرام را از آن پست وبلاگ ایجاد کنید

ما کارهای دیگری را نیز انجام می دهیم ، مانند ارسال آن به لیست خود یا ارسال آن در فیس بوک. اما این سه راه اصلی ما است.

این موثرترین روش تولید محتوا است که ما را در Google پیدا می کند و از کانال های رسانه های اجتماعی ما تعامل و فروش می گیرد.

اگر می خواهید در این مورد بیشتر بدانید ، پست وبلاگ ما را در مورد چگونگی استفاده مجدد از پست وبلاگ بررسی کنید.

اهداف تجاری شما چیست (و چگونه محتوا می تواند به شما در دستیابی به آنها کمک کند؟)
خوب ، بنابراین اکنون فهمیده اید که چرا 90 روز زمان مطلوب برای استراتژی محتوا است و از چه پلتفرم هایی می خواهید استفاده کنید. اکنون بیایید در مورد چگونگی ترکیب استراتژی خود صحبت کنیم.

ابتدا به اهداف تجاری خود فکر کنید ، یعنی می خواهید در کسب و کار خود به چه چیزی برسید؟

میتواند اینطور باشد که…

ایجاد یک لیست ایمیل از 5000 نفر تا تاریخ x
هر ماه پنج مشتری مربیگری منظم دریافت کنید
از محصول دیجیتالی خود در 12 ماه 20 هزار درآمد کسب کنید
نحوه ایجاد محتوا که از اهداف تجاری شما پشتیبانی می کند

هدف شما هرچه باشد، محتوا می تواند و باید از شما پشتیبانی کند. بیایید برخی از اهداف را از مثالهای بالا برداریم و ببینیم چگونه محتوا می تواند کمک کند…

چگونه محتوا می تواند به شما در ایجاد لیست ایمیل شما کمک کند؟

اگر هدف شما افزایش لیست ایمیل شماست ، باید از محتوا برای کمک استفاده کنید. می توانید هر هفته یک پست وبلاگ ایجاد کنید. شما این پست های وبلاگ را برای موتورهای جستجو بهینه می کنید تا ترافیک وب سایت را به حداکثر برسانید. هر پست وبلاگ یک “رایگان” را تبلیغ می کند که می توانید در ازای آدرس ایمیل به مخاطبان بدهید. اگر 90 روز این کار را انجام دهید ، نتیجه را خواهید دید!

چگونه محتوا می تواند به شما در دستیابی به هدف فروش کمک کند؟

اگر می خواهید مبلغ مشخصی از فروش چیزی به دست آورید ، می توانید محتوای مفید را در مورد موضوعی که می فروشید ایجاد کنید – نوعی که در موتورهای جستجو رتبه بندی می شود و برای شما ترافیک ایجاد می کند.

سپس می توانید محتوای فروش را در اطراف خود محصول خاص ایجاد کنید.

در اینجا نمونه ای از نحوه انجام این کار به تازگی با چالش بازاریابی محتوایی 90 روزه آورده شده است. ما…

ایجاد پست های مفید وبلاگ در مورد بازاریابی محتوا

ایجاد پست های فروش در مورد چالش به طور خاص ، مانند پست وبلاگ ما – همه آنچه باید در مورد چالش بازاریابی محتوایی 90 روزه بدانید
پست های مفید رسانه های اجتماعی در مورد بازاریابی محتوا ایجاد کرد
پست های رسانه های اجتماعی را برای ترویج چالش به طور خاص ایجاد کرد
ایمیل های ارسال شده برای ترویج این چالش
این ترکیب برنده از…

محتوای مفید (که رتبه بندی می کند و به شما ترافیک می دهد)
محتوای فروش (که مستقیماً محصول/خدمات شما را می فروشد
و محتوای رسانه های اجتماعی دیگر (که پیام را پخش می کند)
اینجاست که به نقطه شیرین می رسید! و اگر بتوانید برای چیزی که ارائه می دهید یک برنامه محتوا ایجاد کنید که در طول 90 روز به این سه نقطه برسد ، نتایج را خواهید دید.

چرا به ترکیبی از محتوای مفید و فروش نیاز دارید؟

سفر خریدار شامل سه مرحله است: آگاهی ، ملاحظه و تصمیم گیری. و این فرایندی است که مشتریان شما قبل از خرید محصول یا خدمات شما طی می کنند.

در مرحله آگاهی ، خریدار متوجه می شود که مشکلی دارد.

در مرحله ملاحظه ، آنها شروع به تحقیق در مورد همه راه حل های بالقوه آن مشکل می کنند.

و سرانجام ، در مرحله تصمیم گیری ، آنها در مورد استراتژی راه حل تصمیم گیری کرده و به دنبال تأمین کنندگان یا شرکت هایی هستند که از آنها خرید کنند.

دلیل اینکه شما باید ترکیبی از محتوای مفید و محتوای فروش ایجاد کنید این است که در مراحل مختلف سفر خریدار به افراد ضربه می زند. محتوای مفید زمانی به مردم کمک می کند که متوجه شوند مشکلی دارند. و محتوای فروش پس از تصمیم گیری در مورد راه حل آن مشکل به آنها کمک می کند.

چگونه می توانید 90 روز به استراتژی محتوا پایبند باشید؟

هنگامی که شما…

ارزیابی کنید که در حال حاضر در کجا هستید
پلتفرم های ایجاد محتوا و تبلیغات خود را انتخاب کرد
متوجه شده اید که برای رسیدن به اهداف تجاری خود باید چه محتوایی ایجاد کنید (و برنامه ریزی کرده اید که چه چیزی ایجاد خواهید کرد)

سپس یک استراتژی بازاریابی محتوایی 90 روزه ایجاد کرده اید. آفرین به شما!

این برنامه سرگرم کننده است ، اما اکنون این چیزهای دشوار است. اصولاً چگونه از استراتژی محتوای 90 روزه استفاده می کنید؟ همه ما این کارها را با قدرت شروع می کنیم ، درست است؟ اما پس از آن کار مشتری مانع می شود. یا آن تعطیلات. یا فقط انبوهی از کارها برای انجام حساب ها.

چیزی که شما به آن احتیاج دارید این است که کسی شما را مسئول نشان دهد. برای راهنمایی و کمک به شما در مواردی مانند SEO یا کپی. عضویت در گروهی از افراد باشید که هر هفته محتوایی را برای کمک به شما الهام می بخشند و از شما حمایت می کنند.