با توجه به مشکل شیوع بیماری کرونا کسب و کارهای بسیاری را می‌بینید که تمایل زیادی به داشتن سایت نشان داده‌اند. طراحی سایت تهران که یکی از مجموعه‌های طراحی سایت حرفه‌ای در تهران می‌باشد، می‌تواند در این حوزه به کاربران و مدیران صنایع، شرکت‌ها و فروشگاه‌های گوناگون کمک نماید تا با طراحی سایت صنعتی، شرکتی و یا طراحی سایت فروشگاهی ارتباط و تعامل بیشتری را با مشتری و کاربران ایجاد نمایند و در حال حاضر که امکان انجام خرید حضوری محدودتر شده است و یا به جهت اجرای دوره‌های قرنطینه بسیار کاهش پیدا کرده صاحبان کسب و کارهای مختلف بتوانند کسب درآمد داشته باشند. ما در ادامه این مطلب سعی می‌کنیم ضمن بررسی هر یک از نمونه‌های سایت، به مزایای داشتن سایت و کسب و کار آنلاین اشاره کنیم تا چنانچه هنوز افرادی هستند که نسبت به این موضوع تردید دارند بتوانند تصمیم نهایی خود را اتخاذ کرده و با کمک گرفتن از مجموعه طراحی سایت تهران، در کنار کسب و کار خود به صورت سنتی، از شیوه‌های مختلف کسب و کار آنلاین و اینترنتی که یکی از آن‌ها راه‌اندازی سایت است نیز کسب درآمد داشته باشند.

سایت چیست و انواع آن کدامند؟

اگر گوگل را باز کنید و یک کلمه را جستجو کنید موتورهای جستجو صفحاتی را به شما پیشنهاد می‌کنند که محتوای مورد نظر شما در آن وجود دارد. تمامی این صفحات بخشی از یک سایت به شمار می‌آید. بنابراین در یک تعریف کلی وب‌سایت مجموعه‌ای از صفحات وب است که دارای یک نام مشخص می‌باشد. این نام یا همان دامنه سایت به عنوان مثال به صورت‌های www.example.ir یاwww.example.com در قسمت مرورگر نمایش داده می‌شود. یک سایت می‌تواند به دلایل گوناگون و یا موارد استفاده مختلفی طراحی شود. همچنین برای طراحی هر سایتی لازم است طراحان سایت از قالب‌های مناسب برای آن استفاده نمایند تا بتواند در آن مورد خاص مانند شرکت، فروشگاه و یا حوزه‌های صنعتی، کارایی داشته باشد.

انواع سایت

همان طور که اشاره کردیم سایت‌ها ممکن است در چند حوزه مختلف مانند سایت تبلیغاتی، فروشگاهی، خبری، پزشکی، آموزشی، صنعتی و یا سازمانی طراحی شوند. اما پیش از آن که به معرفی انواع سایت برای کاربری‌های مختلف بپردازیم لازم است درباره روش‌های طراحی سایت اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم تا زمانی که به شرکت طراحی سایت تهران و یا هر مجموعه دیگری مراجعه می‌کنید، بدانید که هدف و خواسته‌تان از طراحی سایت چیست و بتوانید آن را با آگاهی به سازندگان منعکس کنید.

انواع سایت از نظر روش طراحی و برنامه نویسی

 • سایت‌ استاتیک یا ثابت

این نوع سایت‌ها همان‌طور که از نامشان پیداست به گونه‌ای طراحی می‌شوند که اطلاعات اولیه و مورد نیاز همان ابتدا درون‌شان قرار می‌گیرد و اگر مدیر سایت و کاربر بخواهد تغییراتی روی آن اعمال نماید لازم است با کدنویسی آشنا باشد. در شرکت طراحی سایت تهران متخصصان این نوع سایت را با استفاده از برنامه HTML و یا Java Script طراحی می‌کنند. جهت طراحی سایت سازمان‌های مختلف و همچنین سایت‌های صنعتی که نیاز به تغییر چندانی ندارند می‌توان از این روش طراحی سایت استفاده نمود.

از مزایای سایت‌های استاتیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • حجم بسیار پایینی دارند.
 • به سرعت لود و بارگذاری می‌شوند.
 • سایت‌های استاتیک خوانایی بالاتری دارند.
 • از امنیت بالایی برخوردارند.
 • قیمت طراحی سایت استاتیک کمتر است.

اما چنانچه بخواهید بر محتوای آن بیفزایید و یا تغییراتی روی آن اعمال کنید لازم است از تیم حرفه‌ای طراحی سایت کمک بگیرید.

 • سایت‌‌های دینامیک یا پویا

سایت‌های دینامیک عموما با زبان‌های Php، ASP، Net و ASP نوشته می‌شوند و از دو زبان برنامه نویسی CSS و Silver light برای افزودن قابلیت‌های بیشتر به سایت استفاده می‌شود. هنگامی که به عنوان مثال از شرکت طراحی سایت تهران بخواهید تا سایت شما را به روش دینامیک طراحی کند، مطمئن خواهید بود که هر زمان می‌توانید به محتوای آن اضافه کنید. همچنین دست‌تان برای اعمال تغییر، حذف مطالب قبلی و .. باز است. این نوع روش طراحی برای سایت‌هایی مناسب است که مدیران آن‌ها نیاز می‌بینند در طی سال چندین مرتبه نسبت به تغییر محتوا اقدام کنند به همین جهت برای طراحی سایت فروشگاهی، شرکتی و همچنین طراحی سایت صنعتی و .. می‌توان از این روش استفاده کرد.

از دیگر قابلیت‌های سایت‌ دینامیک می‌توان به ثبت و تغییر تصاویر، ایجاد صفحات هوشمند، درج فرم‌های مختلف و صفحات جستجو اشاره کرد. هرچند که اگر در طراحی سایت دینامیک از کدهای پیچیده استفاده نمایید ممکن است باعث شود سایت به کندی بارگذاری شود.

 • سایت پورتال‌

شاید نام سایت پورتال را شنیده باشید، این نوع سایت‌ها عموما از چند سایت دینامیک تشکیل شده‌اند که در کنار هم یک هدف را دنبال می‌کنند. به عنوان مثال این روش برای طراحی سایت خبری می‌تواند گزینه مناسبی ‌باشد.

 • سایت‌های فلش

سایت‌های فلش نیز توسط طراحان با استفاده از نرم‌افزارهای خاصی تولید می‌شود و مانند سایت‌های استاتیک ثابتند و امکان تغییر در آن‌ها وجود ندارد و تنها جذابیت بصری دارند و از انیمیشن‌های زیبا و طرح‌های گرافیکی در ساختار آن‌ها استفاده شده است.

 • طراحی سایت با وردپرس

یکی دیگر از روش‌های طراحی سایت استفاده از برنامه سایت ساز وردپرس wordpress است که نیاز به دانستن زبان خاصی ندارد و تقریبا تمامی اغلب افرادی که اطلاعات مختصری در این حوزه داشته باشند می‌توانند این نوع سایت را برای کسب و کارهای مختلف راه‌اندازی نمایند. از وردپرس می‌توان برای طراحی سایت فروشگاهی، سایت‌های اجتماعی، طراحی سایت صنعتی، پزشکی و خبری و همچنین طراحی سایت فروشگاهی برای فروش کالاها و محصولات مختلف استفاده کرد.

از مهمترین مزایای طراحی سایت با وردپرس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • با کمترین هزینه می‌توانید خودتان این سایت را طراحی کنید و یا از شرکت‌های طراحی سایت مانند شرکت طراحی سایت تهران بخواهید این پروسه را برای شما انجام دهند.
 • برای طراحی سایت‌های وردپرسی قالب‌های متنوعی وجود دارد که می‌توان سایت زیبا و کاربردی‌ای را آماده کرد.
 • مدیریت و پشتیبانی سایت وردپرسی ساده است و با یک دوره آموزشی کوتاه فرد می‌تواند بدون نیاز به استفاده از برنامه دیگری این امر را انجام دهد.
 • افزونه‌های مختلفی برای این نوع سایت طراحی شده که به افزایش سئو و ارتقای سایت کمک خواهد کرد.
 • به راحتی و در کمترین زمان می‌توان آن را به روز رسانی کرد.
 • از امنیت بالایی برخوردار است و حتی افزونه‌هایی نیز برای بالابردن امنیت آن طراحی شده است.

انواع سایت از نظر کاربری

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی

پیشتر اشاره کردیم که بخاطر اینترنتی شدن کسب و کارهای مختلف که البته این فرآیند از چند سال پیش آغاز شده بود و در حال حاضر بخاطر شیوع بیماری کرونا که بیشتر کشورهای دنیا با آن درگیر هستند، فروش کالا و ارائه خدمات به صورت حضوری کمتر انجام می‌شود، فروشگاه‎ها می‌توانند با طراحی سایت فروشگاهی به کسب و کار خود ادامه دهند و از این طریق پاسخگوی نیاز مشتریان باشند.

روش خرید کالا در این نوع سایت ساده است. مشتری کالای مورد نیاز خود را انتخاب کرده و سفارش خود را ثبت می‌کند و سپس به صفحه پرداخت هدایت می‌شود. پس از انجام مرحله پرداخت، بسته از طریق پست و یا همکاران بخش فروش به دست مشتری خواهد رسید.

 • برخورداری از لوگو مرتبط
 • داشتن علامت اعتماد
 • معرفی کالاهای محبوب و جدید
 • ایجاد کمپین‌ها و ارائه تخفیفات فصلی
 • امکان گفت‌وگوی تلفنی و آنلاین
 • امکان سیستم پرداخت مختلف
 • ارسال رایگان و امکان دسترسی 24 ساعته مشتریان به سایت

این موارد از مزایای طراحی سایت فروشگاهی به شمار آید.

طراحی سایت شرکتی

اگر دارای شرکتی هستید که خدمات خاصی را ارائه می‌دهد برای آگاه ساختن مشتریان و کاربران خود می‌توانید با طراحی سایت شرکتی پلی را بین خود و آن‌ها برقرار سازید تا با مراجعه به آن بتوانند از آخرین تلاش‌ها و خدمات شما مطلع شوند.

همچنین اگر تولید کننده کالایی هستید می‌توانید جهت معرفی تولیدات خود به مشتریان از شرکت‌ طراحی سایت تهران بخواهید تا با راه‌اندازی این سایت بستری را برای شما آماده کنند تا بتوانید محصولات خود را به آن‌ها معرفی کنید و به این طریق بازاریابی کرده و از استخدام بازاریابان بی نیاز شوید. وب‌سایت شرکتی راه ارتباطی خوبی جهت برقراری ارتباط با مشتریان است در واقع معرفی محصولات در سایت شرکتی، خود نوعی بازاریابی اینترنتی است.

برای آنکه سایت شرکتی حرفه‌ای و با کیفیتی داشته باشید لازم است تا قوانین سئو را به خوبی رعایت کنید تا سایت شما بتواند در بین رقبا پیشی گرفته و در صدر موتورهای جستجو نشان داده شود. از مزایای طراحی سایت شرکتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • امکان نمایش کالا و محصولات و خرید اینترنتی مهیاست.
 • می‌توان با استفاده از تبلیغات برای سایت درآمد ایجاد کرد.
 • محل مناسبی برای بازاریابی است و در هزینه‌ها بخصوص در مصرف کاغذ و .. صرفه جویی می‌شود.
 • با هزینه کم می‌توان سایت را ارتقا داد.

طراحی سایت صنعتی

در حال حاضر برای خارج کردن کسب و کار از آن حالت سنتی و قدیمی راه‌های مختلفی وجود دارد که یکی از آن‌ها استفاده از سایت بر بستر اینترنت است. شاید در گذشته مدیران کارخانجات بزرگ و کوچک و صاحبان صنایع مختلف کمتر به داشتن سایت فکر می‌کردند. اما اکنون طراحی سایت صنعتی به بستری برای معرفی و شناساندن کسب و کارهای صنعتی و تولیدی به مخاطبان، بخصوص مشتریان هدف شده است. به همین منظور هنگامی که توسط شرکت طراحی سایت تهران اقدام به طراحی سایت صنعتی می‌کنید از مزایای زیر بهره‌مند خواهید شد.

 • معرفی خدمات و محصولات
 • ارائه توضیحات کامل در مورد هر محصول
 • امکان فروش اینترنتی
 • امکان برخورداری از نظرات مشتریان
 • برخورداری از شرایط ارسال ایمیل انبوه به مشتریان و جامعه هدف
 • نمایش کاتالوگ محصولات در سایت
 • ارائه خدمات پشتیبانی به مشتری
 • دسترسی داشتن به سایت به صورت 24 ساعته

گروه طراحی سایت با ما

گروه باما در واقع یک گروه مردم نهاد است که از طراحان و متخصصان برنامه نویس مختلفی تشکیل شده است و در حوزه طراحی سایت در شاخه‌های مختلف مانند طراحی سایت شرکتی و فروشگاهی و همچنین طراحی سایت صنعتی و پزشکی و .. فعالیت می‌کند. اگر مایلید از تمامی خدماتی که توسط گروه با ما و طراحی سایت تهران ارائه می‌شود اطلاع پیدا نمایید، کافیست به سایت این مجموعه به آدرس الکترونیکی www.w-bama.irr مراجعه کنید و با کارشناسان و متخصصان این شرکت جهت طراحی سایت، خرید پنل پیامک و یا طراحی وبلاگ و .. ارتباط برقرار کرده و مشاوره‌های لازم را دریافت نمایید.