حتی اگر فناوری به ما اجازه می‌دهد قبل از شراکت با افراد یا اینفلوئنسرها تحقیقات خود را در مورد افراد یا اینفلوئنسرها انجام دهیم، هنوز موارد مستند زیادی وجود دارد که برندها تصمیم می‌گیرند با حساب‌هایی شریک شوند که اینفلوئنسرهای جعلی دارند و ROI قابل توجهی را از دست داده‌اند.

چرا باید دنبال کننده ها و لایک های جعلی در اینستاگرام را بررسی کنید؟

اینفلوئنسر مارکتینگ یک فرصت سودآور است، اما هر حرفه ای بازاریابی باید استعداد بالقوه خود و مخاطبان خود را قبل از حرکت به جلو بررسی کند. برای کمک به سرمایه‌گذاری هوشمندانه‌تر روی اینفلوئنسر مارکتینگ، در اینجا چند راه کلیدی برای اطمینان از جعلی نبودن فالوورها و لایک‌های اینفلوئنسرها در اینستاگرام وجود دارد.

قبل از اینکه به جزئیات نگاه کنیم، شایان ذکر است که مواردی وجود دارد که حتی مگا اینفلوئنسرها و افراد مشهور نیز از آن رنج می برند.

خرید و فروش اینفلوئنسرها و لایک های جعلی متأسفانه یک روش رایج است و این بدان معناست که برخی از صفحات جعلی ممکن است به ناچار اکانت های اینفلوئنسرهای دیگر را دنبال کنند. چند اکانت جعلی لزوماً علامت قرمز نیستند، اما در زیر به جزئیات بیشتری درباره نحوه اندازه‌گیری بازگشت سرمایه اینفلوئنسرهایتان می‌پردازیم.

مرحله 1: یک حسابرسی ساده اینستاگرام انجام دهید

برای شروع، ابتدا با بررسی اینکه آیا اینفلوئنسر شما در رسانه‌های اجتماعی دیگری حضور دارد یا نه شروع کنید: TikTok، Twitter، YouTube و غیره. اگر محتوای این پلتفرم‌ها مشابه آنچه در اینستاگرام مشاهده می‌کنید به نظر می‌رسد، به احتمال زیاد کاملاً واضح هستید. . وب‌سایت/وبلاگ آن‌ها را نیز بررسی کنید تا مطمئن شوید اینستاگرامی که با آن کار می‌کنید همان است که در وب‌سایت خود تبلیغ می‌کنند.

دوم، در نظرات پست های اینفلوئنسرها غوطه ور شوید. اگر پیام‌های هرزنامه، نظرات تکراری، نظرات به زبان‌های دیگر، یا کامنت‌های ساده ایموجی‌ها را مشاهده می‌کنید، به احتمال زیاد در مقابل تأثیرگذاری هستید که برای فالوورها و/یا مشارکت‌ها پول پرداخت کرده است. علاوه بر این، نگاهی اجمالی به پروفایل برخی از مفسران آنها بیندازید. اگر به نظر می‌رسد که این حساب‌ها حساب‌های بدی هستند، این یک پرچم قرمز دیگر است.

یک اینفلوئنسر معمولی با مخاطب واقعی و نرخ تعامل بالا همیشه نظراتی خواهد داشت که مکالمه را به پست اصلی اضافه می‌کند یا احتمالاً شامل نظراتی از حساب‌های تایید شده یا معتبر اینستاگرام می‌شود.
سوم، به دنبال کنندگان نیز نگاه کنید. آیا اکانت هایی با عکس های نمایه خالی می بینید؟ سپس، ممکن است یک اتفاق عجیب در حال وقوع باشد. علاوه بر این، اگر اکثریت زیادی از فالوورهای آنها از کشورهای دیگر هستند، به خصوص آنهایی که به زبان اینفلوئنسر شما صحبت نمی کنند، مطمئناً این چیزی است که باید باعث توقف و بررسی بیشتر شما شود.

این یک قانون سخت و سریع نیست، زیرا هر پلتفرم اجتماعی مستعد اکانت‌های هرزنامه است، آخرین چیزی که می‌خواهید نمایه‌های بی‌ثبت یا کپی شده (فکر کنید: بدون خرید) است که با محتوای اینفلوئنسر شما درگیر می‌شود.

مرحله 2: معیارهای اینستاگرام را تجزیه و تحلیل کنید

معیارهای استوری اینستاگرام در معرض دید عموم قرار نمی‌گیرند، بنابراین یک اینفلوئنسر با فالوورهای جعلی احتمالاً نسبت به آنچه در نمایه‌شان نمایش داده می‌شود، بازدیدهای استوری پایینی خواهد داشت. در این موارد، همیشه بهترین کار این است که چند اسکرین شات از جدیدترین داستان های آنها بخواهید. ساختن این اعداد بسیار دشوارتر است، و شما حقایق و ارقامی را خواهید داشت که می توانید با آنها کار کنید تا نرخ تعامل را در فید آنها در مقایسه با داستان های آنها محاسبه کنید. اگر اینفلوئنسر این اطلاعات را در اختیار شما قرار ندهد، احتمالاً یک پرچم قرمز است.

علاوه بر این، به نرخ ارسال آنها نگاه کنید. اگر آنها مخاطبان اختصاصی داشته باشند، به احتمال زیاد یک برنامه ارسال اختصاصی خواهند داشت. همه اینفلوئنسرها نرخ های متفاوتی برای ارسال پست دارند، اما همیشه فعال هستند و به ندرت ماه ها از رسانه های اجتماعی دور می شوند. اگر فردی اینفلوئنسر را پیدا کردید که محتوایی به ارزش شش ماه در دو ماه ارسال کرده است، و سپس به مدت چهار ماه هیچ فعالیتی نداشته است، احتمالاً به دنبال یک حساب اینفلوئنسر جعلی هستید.

همانطور که در پست های آنها مرور می کنید، به معیارهای تعامل آنها نگاهی بیندازید. به طور خاص، به پست ها یا تبلیغات حمایت شده آنها نگاه کنید. بیشتر اینفلوئنسرها درک نزدیکی از مخاطبان خود دارند و محتوای غیرضروری یا محصولاتی که با برند آنها همخوانی ندارد به آنها اسپم نمی‌کنند. اینفلوئنسرها بسیار جامعه گرا هستند و اگر اینفلوئنسر که شما شناسایی کرده اید پست های زیادی انجام داده است که نشان می دهد به جامعه خود اهمیتی نمی دهند، ممکن است با فردی کار کنید که فالوورهای جعلی دارد.

مرحله 3: از ابزار بررسی اینستاگرام استفاده کنید

بسیاری از ابزارهای حسابرسی فالوور و لایک اینستاگرام رایگان وجود دارد تا به شما کمک کند پایگاه فالوورهای اینفلوئنسرهای خود را درک کنید. ابزارهای خودکاری وجود دارند که می توانند ممیزی را برای شما انجام دهند و ابزارهایی هستند که اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهند تا تجزیه و تحلیل خود را انجام دهید.

به عنوان مثال، Upfluence پلتفرمی است که برای مدیریت اینفلوئنسر مارکتینگ ساخته شده است. به این ترتیب، می‌توانید سازندگان را پیدا کنید، با اینفلوئنسرها صحبت کنید و شبکه‌های وابسته را در داخل پلتفرم مدیریت کنید. آنها ابزارهای رایگانی را برای تجزیه و تحلیل عملکرد تأثیرگذاران شما نیز ارائه می دهند.

بسیاری از این ابزارها از فناوری برای پرچم‌گذاری داده‌هایی استفاده می‌کنند که به‌نظر می‌رسد غیرفعال هستند، اما هنوز هم نیاز به یک لمس انسانی برای بررسی تأثیرگذار، کانال و مخاطبان آن‌ها دارند. بیایید نگاهی به برخی از ابزارهای زیر بیندازیم.

شایان ذکر است که اگر یک تأثیرگذار هستید و این را می خوانید، نباید فالوور بخرید! این حساب‌ها عموماً جعلی، ربات‌ها یا افراد بی‌علاقه هستند و ارزش نهایی را برای برندها ارائه نمی‌کنند. با خرید اکانت‌ها، در ازای آن چیزی جز یک معیار بیهودگی دریافت نمی‌کنید. اکثر این حساب‌ها نمی‌توانند محصولاتی را بخرند یا در تبدیل مشتریان به شما کمکی نمی‌کنند. علاوه بر این، این اکانت ها در نهایت به مرور زمان آنفالو یا از اینستاگرام حذف می شوند.

اینفلوئنسرها و وبلاگ نویسان اینستاگرام می توانند برند شما را ارتقا دهند، اما تنها در صورتی که دنبال کننده واقعی و واقعی داشته باشند. در حالی که برخی از اینفلوئنسرها فالوورها و نرخ تعامل خود را با فالوورها و ربات‌های جعلی افزایش می‌دهند، بسیاری از اینفلوئنسرهای دیگر وجود دارند که می‌توانند به شما در برقراری ارتباط با برندتان کمک کنند.

در حالی که هیچ گلوله نقره ای برای کشف فالوورهای جعلی وجود ندارد، این نکات به شما کمک می کند تا متوجه شوید که آیا اتفاق عجیبی رخ می دهد یا خیر، و برای انجام تحقیقات بیشتر به تیم خود پرچم دهید. با پیروی از نکات ما برای کمک به حذف تأثیرگذاران تقلبی، و مشاهده بازگشت سرمایه بهتر در سرمایه گذاری های بازاریابی خود، بیشترین بهره را از اینفلوئنسر مارکتینگ خود ببرید.