بازاریابی محتوا یک روش عالی برای بهبود نرخ تبدیل شما است. اما مسئله این است که بجز شما بسیاری از مشاغل دیگر نیز برای ایجاد محتوای جذاب که می تواند به آنها کمک کند خوانندگان را تبدیل کنند، تلاش می کنند. این دقیقاً همان چیزی است که این پست قصد دارد در آن به شما کمک کند.

من در مورد انواع محتوا بحث خواهم کرد که می تواند به شما کمک کند مخاطبان هدف خود را بهتر درگیر کنید و آنها را مجبور به خرید از شما کند. همچنین، شما یاد خواهید گرفت که چگونه محتوای خود را بهینه کنید تا فروش بیشتری داشته باشید.

انواع محتوایی که می تواند به شما در تبدیل افراد کمک کند

محتوای شما در مراحل مختلف کانال بازاریابی نقش مهمی دارد. اگر بتوانید محتوای خود را در هر یک از این مراحل بهینه کنید ، می توانید فروش بیشتری داشته باشید.

برای درک بهتر نحوه ایجاد محتوای قابل تبدیل ، ابتدا نگاهی به انواع مختلف محتوایی که باید استفاده کنید ، می اندازیم.

محتوای آگاهی

محتوای شما، در این حالت، همان چیزی است که هنگام برقراری اولین تماس با مشتریان هدف خود به اشتراک می گذارید. این نحوه جذب مخاطب مربوطه است که در نهایت به مشتریانی که پول می دهند تبدیل می شود. محتوای آگاهی می تواند از پست های شبکه های اجتماعی گرفته تا مقالات و پست های وبلاگ باشد.

مطالب آموزشی

محتوای آموزشی زمانی است که محتوای شما برای ایجاد علاقه به مخاطبان هدف شما در مورد محصول یا خدمتی که می فروشید، ایجاد شود. اما به جای اینکه به سادگی در مورد مزایا و ویژگی ها صحبت کنید ، محتوای شما نشان می دهد که کالا یا خدمات چگونه به نفع مصرف کننده است. محتوای آموزشی می تواند اینفوگرافی ، آموزش ویدیویی ، فیلم های نمایشی یا پست های وبلاگ باشد.

حتی اگر برخی از این مطالب منجر به فروش مستقیم نشوند ، آنها نقش عمده ای در هدایت مشتری از طریق مراحل مختلف قیف بازاریابی دارند. این بدان معنی است که بسیار مهم است که شما تمام محتوای آموزشی خود را ، چه متن ، فیلم یا اینفوگرافیک، بهینه کنید.

شما باید هرچه بیشتر محتوای آموزشی را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید تا ضمن برقراری تعامل با نام تجاری خود ، تجربه آنها را غنی کنید.

محتوای خود را برای مراحل مختلف کانال بازاریابی بهینه کنید

بهینه سازی نرخ تبدیل فقط بهینه سازی عناصر مختلف طراحی در وب سایت شما نیست. همچنین مهم است که محتوای خود را بهینه کنید تا به شما در تولید هدایای واجد شرایط و تبدیل آسان تر کمک کند.

بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می توانید محتوای خود را برای مراحل مختلف کانال بازاریابی بهینه کنید.

شماره 1: ایجاد تصویری بیشتر در رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی کانال م effectiveثری برای کسب و کارها برای جذب مشتری بالقوه و تولید آگهی های با کیفیت است. این بستری است که می توانید به مخاطبان جدیدی دسترسی پیدا کرده و با مخاطبان موجود خود درگیر شوید و آنها را به مشتریانی ارزشمند تبدیل کنید.

در حقیقت ، یک مطالعه Social Media Examiner نشان داد که شبکه های اجتماعی نقش مهمی در تجارت 90٪ بازاریابان در این مطالعه دارند.

این مطالعه همچنین نشان داد که بیش از نیمی از بازاریابانی که از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند افزایش فروش را تجربه کرده اند. و 88 درصد از بازاریابانی که حداقل یک سال از شبکه های اجتماعی استفاده کرده اند ، توانسته اند از آن برای افزایش بازاریابی در تجارت خود استفاده کنند.

و در رسانه های اجتماعی ، اگر بخواهید مخاطب مربوطه را جذب کنید یا پیروان فعلی خود را آموزش دهید ، تصاویر بسیار ضروری است. طبق مطالعه Social Media Examiner ، تصاویر بصورت متداول ترین نوع محتوا برای رسانه های اجتماعی هستند. به همین دلیل است که شما باید محتوای خود را بهینه کنید و تصاویر بهتری را به مخاطبان شبکه های اجتماعی خود ارائه دهید.

وقتی پیروان فعلی شما این محتوا را به اشتراک می گذارند ، این می تواند مشتریان بالقوه زیادی را که قبلاً از تجارت شما بی اطلاع بودند جذب کند.

مثال: اوراکل

اوراکل برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات مربوط به شرکت خود با استفاده از رسانه های اجتماعی ، از تصاویر بهینه استفاده می کند. حتی هنگام نقل قول از مدیرعامل خود، آنها متن را به جای استفاده از توییت متنی ، به عکس او اضافه می کنند.

می توانید از ابزارهای دیجیتالی مانند PicMonkey و BeFunky برای افزودن متن به عکس های موجود خود برای شبکه های اجتماعی استفاده کنید. یا می توانید از Canva برای ایجاد تصاویر سفارشی از ابتدا استفاده کنید. انجام این کار می تواند به شما کمک کند محتوای خود را با مهارت های فنی محدود بهینه کنید.

شماره 2: محتوای صفحه فرود خود را بهینه کنید

بسیار مهم است که محتوای خود را در صفحه فرود بهینه کنید. این اولین کاری است که بازدیدکنندگان پس از کلیک روی پیوندها یا تبلیغات شما با آن درگیر می شوند. و شما باید اطمینان حاصل کنید که محتوا به اندازه کافی جذاب است و باعث می شود آنها مایل به ماندن باشند و در نهایت آنها را به مشتریانی پرداخت می کنید.

سه عنصر مهم از محتوای شما در یک صفحه فرود وجود دارد:

  • عنوان – این بخشی از صفحه فرود است که توجه مخاطب را به خود جلب می کنید. این باید مرتبط باشد و با صحبت مستقیم با بازدیدکنندگان در مورد آنچه مهم است ، بلافاصله بازدیدکنندگان را جذب کند. با ارائه یک عنوان کوتاه و جذاب می توانید آن را بهینه کنید. سعی کنید آن را در مرکز صفحه نیز نمایش دهید.
  • بدنه – این بخشی از صفحه فرود است که به شما کمک می کند تا در بازدیدکنندگان خود علاقه و اشتیاق ایجاد کنید. بنابراین محتوای شما باید در اینجا بهینه سازی شود. این می تواند در چند جمله یا نقاط گلوله ای توضیح دهد که چگونه محصول یا خدمات می تواند برای بازدیدکنندگان مفید باشد.
  •  اقدام به تماس – این بخشی است كه بازدیدكنندگان خود را به انجام اقدامات مورد نظر تشویق می كنید – خواه ثبت نام در خبرنامه شما، یا ثبت نام در دوره آزمایشی رایگان ، بارگیری منبع رایگان خود ، شركت در یك وبینار یا گرفتن برنامه هم اکنون پیشنهاد دهید. به همین دلیل است که شما باید در اینجا محتوای خود را به طور فوق العاده بهینه کنید. CTA باید عملی باشد و مستقیماً به اصل موضوع برسد و دقیقاً به مردم بگوید که چه کاری باید انجام دهند.

صفحه فرود شما همچنین می تواند برخی از عناصر دیگر مانند یک ویدیوی آزمایشی یا بررسی ها و توصیفات مشتریان شما را داشته باشد.

یک فیلم آزمایشی می تواند برای شفاف سازی نظر شما مفید باشد. این می تواند اطمینان حاصل کند که مشتریان بالقوه قبل از تصمیم به خرید محصول ، درک روشنی از نحوه عملکرد محصول یا خدمات شما دارند. بنابراین ، باید سعی کنید محتوای ویدئویی خود را هرچه بهتر بهینه کنید.

بازبینی ها و توصیفات با عمل به عنوان اثبات اجتماعی ، که می تواند به محرک تبدیل کمک کند ، اعتماد را ایجاد می کند.

مثال: Leadfeeder

صفحه فرود Leadfeeder مثالی عالی از صفحه فرود بهینه شده است که شامل تمام عناصر حیاتی ذکر شده در بالا است.

این تیتر مستقیماً با بازدیدکنندگان صحبت می کند و هدف این سیستم عامل را به روشنی بیان می کند. بدن فقط یک جمله است اما به وضوح توضیح می دهد که Leaddeeder چه کاری انجام می دهد و چگونه به سود کاربران است.

دکمه تماس برای عمل به وضوح به رنگ سبز خودنمایی می کند و بازدیدکنندگان را ترغیب می کند تا دوره آزمایشی رایگان خود را آغاز کنند. آنها همچنین شامل یک ویدیوی آزمایشی و برخی از رتبه بندی های ستاره ای برای بهینه سازی بیشتر محتوای صفحه هستند.

برای بهینه سازی محتوای خود و ایجاد صفحات فرود با کیفیت بالا از قالب های موجود ، می توانید از ابزارهای دیجیتالی مانند Leadpages استفاده کنید. براساس هدف صفحه فرود صدها الگوی رایگان وجود دارد که می توانید انتخاب کنید.

شماره 3: ایجاد محتوای مناسب تر و مفید تر

و البته، بدون ارزیابی استراتژی محتوای موجود، نمی توانید محتوای خود را برای تبدیل بهینه کنید.

در حالی که ارزش کمی در اختیار مشتریان خود قرار می دهید ، باید محتوایی ایجاد کنید که بیشتر مربوط به صنعت یا محصولات شما باشد. این محتوا باید خوانندگان را آموزش دهد و در آنها تمایل به خرید محصولات بدون تبلیغات بیش از حد از شما داشته باشد.

به عنوان مثال، بگذارید بگوییم شما می خواهید یک ابزار بازاریابی از طریق ایمیل را تبلیغ کنید. محتوایی که ایجاد می کنید نباید فقط بر توانایی این ابزار یا نحوه توسعه آن متمرکز باشد. در عوض ، می توانید محتوا ایجاد کنید تا خوانندگان را در مورد روندها و بهترین روش ها در بازاریابی از طریق ایمیل مطلع کنید. و فقط باید ابزار خود یا یکی از ویژگی های آن را ذکر کنید که مربوط به یکی از نکاتی باشد که در محتوا درباره آن بحث می کنید. به یاد داشته باشید ، اگر افراد محتوای شما را مفید می دانند ، ممکن است آن را به اشتراک بگذارند که این می تواند باعث افزایش دسترسی شما شود.

حتی اگر محتوای شما حول استفاده از ابزار شما باشد ، باید آن را همراه با اثبات ارائه دهید. به عبارت دیگر ، می توانید موارد استفاده را با ایجاد مطالعات موردی نشان دهید. مطالعات موردی باید عملی باشد و دقیقاً ذکر کند که ابزار شما برای کمک به کاربران شما چه کاری انجام داده است.

مثال: MailChimp

MailChimp این تاکتیک را کاملاً در وبلاگ خود اجرا می کند. بسیاری از پست های وبلاگ آنها مربوط به خود برند است. اما برخی از آنها برای هدایت خوانندگان با عناصر خاصی از ایمیل مارکتینگ و اتوماسیون بازاریابی در نظر گرفته شده اند.

می توانید پست های وبلاگ مربوط به یک ویژگی جدید یا زندگی کاری را در MailChimp پیدا کنید اما همچنین می توانید پست های وبلاگ را برای راهنمایی بازاریابان پیدا کنید. به عنوان مثال ، تصویر زیر یک پست وبلاگ در مورد مشاغل فصلی و نحوه استفاده آنها از بازاریابی از طریق ایمیل را نشان می دهد.

مثال: J.Crew

برای یادگیری نحوه بهینه سازی مطالب خود می توانید از وبلاگ J.Crew الهام بگیرید. این مارک پست های مفید وبلاگ را برای راهنمایی خوانندگان در مورد چگونگی انتخاب سبک های خاص یا نحوه سبک دادن به یکی از کالاهایی که می فروشند منتشر می کند.

این محصولات آنها را در متن قرار می دهد و به مشتریان بالقوه ایده روشنی از ارزش محصول می دهد. این می تواند اشتیاق را تحریک کند که باعث شود مردم تمایل به خرید محصولات برای خود داشته باشند.

شماره 4: از مشتریان خود برای داشتن محتوای قابل اعتماد استفاده کنید

روش موثر دیگر برای بهینه سازی محتوای شما برای فروش بیشتر ، درگیر کردن مشتریان است. این بدان معناست که آنها را در ایجاد محتوا مشارکت دهید و یا محتوای ایجاد شده توسط آنها را دوباره هدف گیری کنید. این می تواند به طور موثر کار کند زیرا مردم بیش از اعتماد به محتوای مربوط به مشتریان شما اعتماد دارند.

ایده این است که مشتریان با استفاده از محصول شما یا بهره مندی از محصول شما به نمایش بگذارند. و با این کار باید بتوانید اعتماد مخاطب خود را جلب کرده و در نهایت آنها را تبدیل کنید.

در واقع ، Olapic دریافت كه 56٪ از مصرف كنندگان پس از مشاهده درج شده در عکس مشتری ، احتمال خرید آن بیشتر است. این عکس ها قابل استفاده مجدد بودند یا محصولات را به طور مثبت قرار می دادند. همین مطالعه همچنین نشان داد که از هر چهار مصرف کننده ، یک نفر پس از مشاهده محصول در محتوای تولید شده توسط کاربر ، خریداری کرده است.

هزاران روش وجود دارد که می توانید از محتوای ایجاد شده توسط مشتریان خود استفاده کنید. به عنوان مثال ، شما می توانید عکس های تولید شده توسط کاربر را از محصولات خود جمع آوری کرده و در صفحات مربوط به محصول نمایش دهید.

مثال: دستبندهای Pura Vida

این دقیقاً همان کاری است که دستبندهای Pura Vida انجام می دهند و آنها محصولاتی را که توسط مشتریان دیگر در Instagram نمایش داده می شوند به نمایش می گذارند.

و البته ، می توانید از نظرات و توصیه های مشتریان نیز استفاده کنید. شما می توانید برخی از بهترین بررسی ها را در صفحه مربوط به محصول یا خدمات مربوطه نمایش دهید. یا می توانید یک صفحه توصیف جداگانه با مجموعه ای از توصیفات دلهره آور از مشتریان خود داشته باشید.

افزودن مرورها و توصیفات به صفحه اصلی یا صفحات اصلی راهی عالی برای بهینه سازی محتوای خود برای ایجاد اعتماد و اعتبار است. وقتی مخاطبان شما به برند شما اعتماد می کنند ، احتمال خرید آنها از شما بیشتر است.

مثال: HYPR

به عنوان مثال HYPR ، برخی از بهترین بررسی ها را از کاربران خود در پایین صفحه اصلی خود نشان می دهد.

روش دیگر برای بهینه سازی محتوای خود با کمک مشتریان ، مصاحبه با آنها است. می توانید از آنها بخواهید که داستان موفقیت خود را با تیم تحریریه شما در میان بگذارند. سپس تیم محتوایی را منتشر می کند که به روشنی نشان می دهد محصول یا خدمات شما چگونه به مشتریان شما کمک کرده است. شما می توانید این محتوا را در قالب موارد موردی یا مصاحبه / قطعات به اشتراک بگذارید.

مثال: Wrike

Wrike با ایجاد مطالعات موردی که مزایای خدمات آنها را اثبات می کند ، در اجرای این تاکتیک بسیار عالی عمل می کند.

شماره 5: موارد ارائه

گاهی اوقات کمتر به خود محتوا مربوط می شود اما بیشتر به نحوه ارائه محتوا می پردازیم. اگر به درستی آن را ارائه ندهید ، می توانید از یک محتوای کاملاً خوب نوشته شده و جذاب غافل شوید.
شما باید محتوای خود را برای قابلیت خوانایی بیشتر و ارائه کلی آن بهینه کرده و بازدیدکنندگان را درگیر خود کنید. محتوای خوب ارائه شده همچنین می تواند مخاطبان شما را به اشتراک گذاری کمک کند.

شما باید محتوای خود را با پیروی از یک سلسله مراتب خاص ارائه دهید. این امر شامل راهنمایی بازدیدکنندگان می شود تا آنها عناصر خاصی را در سایت شما مشاهده کرده و در نهایت تبدیل کنند.

به عبارت دیگر، شما باید اطمینان حاصل کنید که آنها از الگوی اسکن محتوای خاصی پیروی می کنند که منجر به تبدیل می شود. حتی عناصر صفحه فرود که قبلاً ذکر شد از یک سلسله مراتب خاص پیروی می کند.

شما باید مهمترین عناصر سایت خود را برجسته کنید. این بیشتر عنوان و CTA خواهد بود. این عنوان به طور واضح و واضح درباره محصول ، خدمات یا پیشنهاد شما صحبت خواهد کرد بنابراین می خواهید بازدیدکنندگان روی آن تمرکز کنند. و دکمه CTA باید کاملاً برجسته باشد تا افراد بدانند که اگر قصد تغییر کاربری را دارند دقیقاً چه کاری باید انجام دهند.

از فضای خالی استفاده کنید تا متن و عناصر مختلف متمایز شوند. با این کار صفحه شما خیلی شلوغ و آشفته نیست. و می توانید از اندازه ، رنگ و فاصله برای ایجاد تمرکز بیشتر روی مهمترین قسمتهای صفحه خود استفاده کنید.

مثال: Ninja Outreach

به عنوان مثال سلسله مراتب را در صفحه اصلی Ninja Outreach بررسی کنید. سه عنصر اصلی وجود دارد که در اینجا برجسته می شوند – عنوان ، فیلم نمایشی و دکمه CTA.

عنوان در بالا است ؛ به روشنی و مختصر آنچه این ابزار انجام می دهد را توضیح می دهد. این نشان می دهد که آنها با توضیح کارهایی که این ابزار انجام می دهد می خواهند مخاطب را به خود جلب کنند. و برجسته بودن ویدیوی آزمایشی نشان می دهد که آنها می خواهند مشتریان بالقوه در مورد نحوه کار این ابزار بیشتر بدانند. این احتمالاً می تواند علاقه و تمایل ایجاد کند.

دکمه CTA به رنگ سبز خودنمایی می کند و بعد از فیلم نمایشی و متن کم برجسته می آید. این نشان می دهد که اگرچه آنها می خواهند مردم این ابزار را امتحان کنند ، اما همچنین می خواهند ابتدا در مورد آن بیشتر بدانند.

نتیجه گیری

اینها بهترین روش هایی است که می توانید محتوای خود را بهینه کنید تا باعث تبدیل بهتر شود. همانطور که می بینید ، تمرکز فقط در یک مرحله از قیف بازاریابی نیست. شما باید بتوانید در هر مرحله از قیف محتوای خود را بهینه کنید.

این به شما کمک می کند تا با ایجاد کیفیت و پرورش کیفیت منجر به تبدیل افراد بیشتر و افزایش فروش شود.

برای بهینه سازی محتوای خود برای سرنخ های بهتر، به ایده یا راهنمایی بیشتری نیاز دارید؟ با خیال راحت با من تماس بگیرید تا بتوانم به شما کمک کنم تا یک استراتژی محتوای موثر طراحی کنید.