آیا می دانید افزایش نرخ تبدیل صفحات فرود چقدر برای کسب و کار شما لازم است؟ آیا می دانید میانگین نرخ بازده صفحات فرود در صنایع 5.86٪ است؟ این خیلی بالا نیست، درسته؟ اگر می خواهید تبدیل های بیشتری دریافت کنید، واقعاً باید یک استراتژی جامع ارائه دهید.

نمی توانید هیچ کاری نکنید و انتظار ایجاد صفحات فرود با بازده بالا را داشته باشید. برای برجسته شدن، باید کارها را عاقلانه انجام دهید. در این مقاله، بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می توانید بیشترین تبدیل را از صفحه های فرود خود بیرون بکشید.

مطالعه بیشتر: 10 مورد از مهمترین متا تگ هایی که برای سئو باید بدانید

عوامل مهم برای افزایش نرخ تبدیل صفحات فرود

به طور معمول، صفحه ای که با هدف افزایش نرخ تبدیل صفحه فرود طراحی می شود، یک صفحه فرود است. آنها به گونه ای طراحی شده اند که می توانید بازدید سایت خود را برای رسیدن به هدف مورد نظر افزایش دهید.

از خرید محصولات خود تا ثبت نام در خبرنامه خود، می توانید هر هدفی را تبلیغ کنید. به طور معمول، کاربران می توانند از طریق تبلیغات رسانه های اجتماعی، Google AdWords یا کانال های دیگر به صفحات مقصد شما برسند.

افزایش نرخ تبدیل صفحات فرود می تواند برای برای یک محصول خاص، کمپین یا هر صفحه دیگر در سایت شما باشد. اگر بخواهید، حتی می تواند صفحه اصلی شما باشد.

بنابراین، چگونه می توانید صفحات فرود با بازده بالا خوبی طراحی کرد؟ چهار قسمت اصلی وجود دارد که باید برای ساخت صفحات فرود با بازده بالا تمرکز کنید:

  • طراحی: تصاویر جذابی را برای مخاطبان طراحی کنید.
  • محتوا: محتوای متقاعد کننده ای بنویسید که برای SEO نیز مناسب باشد
  • CTA: جایگاه مناسب CTA و هدف آن را بفهمید
  • تست صفحه فرود: قبل از نهایی کردن صفحه فرود خود، از آزمایشات مختلف استفاده کنید تا ببینید کدام نسخه ممکن است عملکرد بهتری داشته باشد.

عناصر کلیدی برای افزایش نرخ تبدیل صفحات فرود

هر یک از این عوامل دارای مجموعه ای از عناصر اصلی است که می تواند بر نرخ تبدیل شما تأثیر بگذارد. بگذارید با دقت بیشتری آنها را بررسی کنیم تا بفهمیم چگونه می توانید یک افزایش نرخ تبدیل صفحات فرود را انجام داد.

1. طراحی

موثرترین روش برای صفحات فرود با بازده بالا یک نکته مشترک دارند: آنها به طراحی صفحه فرود خود توجه می کنند. زیبایی خوب می تواند کمک زیادی به بازدید کنندگان وب سایت شما کند. اما طراحی بسیاری از اجزای مختلف را در بر می گیرد.

بیایید نگاهی دقیق تری به عناصر اصلی صفحه اصلی داشته باشیم.

تصاویر با کیفیت بالا

هیچ صفحه فرود بدون برخی از تصاویر کامل نیست. برای طراحی یک صفحه فرود با تبدیل بالا ، اطمینان حاصل کنید که فقط از تصاویر با کیفیت بالا استفاده می کنید. از تصاویر ، اینفوگرافیک ها و تصاویر جذاب برای جذابیت بصری صفحه فرود خود استفاده کنید.

برای این منظور می توانید GetResponse را بررسی کنید. آنها بیش از 5000 تصویر شاتر استوک را به همراه GIF از Giphy ارائه می دهند. Unsplash و Pexels همچنین منابع خوبی برای تصاویر با کیفیت هستند.

فیلم های جذاب

فیلم ها نکته مهم بعدی در بازاریابی است. طبق یک نظرسنجی، مصرف کنندگان ویدیوها را نسبت به متن ارجحیت دارند.

وقتی هر دو متن و ویدیو در یک صفحه در دسترس باشد ، 72٪ از مصرف کنندگان گفتند که ترجیح می دهند یک ویدیو را ببینند تا در مورد محصولات یا خدمات اطلاعات کسب کنند. بنابراین ، بهتر است فیلم ها را به صفحه مقصد خود اضافه کنید تا مخاطبان خود را آگاه و درگیر کنید.

مقدار مناسب فضای سفید

فضای سفید چسب نهایی است که طراحی صفحه فرود شما را در کنار هم نگه می دارد. این به فضای بین متن ، گرافیک و سایر عناصر صفحه وب شما اشاره دارد. این می تواند صفحه شما را مرتب و منظم تر نشان دهد.

مطالعه بیشتر: 6 نکته در طراحی سایت فروشگاهی حرفه ای

تایپوگرافی جذاب

وقتی نوبت به بهینه سازی نرخ تبدیل می رسد، تایپوگرافی پر ارزش می شود. قلم هایی که استفاده می کنید می تواند تفاوت زیادی در درک مردم از نام تجاری شما ایجاد کند.

متن اصلی و متناسب با مخاطبان و شخصیت تجاری خود را انتخاب کنید. برای صفحات فرود با قابلیت تبدیل بالا ، خوانایی باید نسبت به سبک اولویت داشته باشد.

2. محتوا

صفحه فرود شما باید به طور واضح ارزش های نام تجاری شما را اعلام کند و USP شما را برجسته کند. محتوا صفحه فرود که به خوبی نوشته شده است، می تواند کاربران را به انجام اقدامات مورد نظر ترغیب کند. این به نوبه خود می تواند نرخ تبدیل شما را افزایش دهد.

در اینجا عناصر اصلی محتوایی وجود دارد که باید هنگام طراحی صفحه فرود با بازده بالا از آنها مراقبت کنید:

عناوین جذاب

صرف نظر از اینکه صفحه مقصد شما چیست ، نوشتن یک عنوان جذاب لازم است. این یکی از اولین مواردی است که کاربران در صفحه مقصد مشاهده می کنند. اگر قانع کننده نباشد ، ممکن است به سایت دیگری بازگردند.

برای نوشتن عناوین بهتر، ارزشی را که کاربران می توانند از محصول شما بدست آورند برجسته کنید. آن را کوتاه و مختصر بیان کنید. برای برجسته کردن اهمیت آن از کلمات قدرتمندی مانند “بهترین” و “نهایی” استفاده کنید. همچنین می توانید عنوان خود را به عنوان یک سوال قاب کنید تا جذاب تر شود.

توصیفات مشتری

اثبات اجتماعی یک عامل اساسی برای ایجاد یک صفحه فرود با بازده بالا است. این می تواند اعتبار و اعتماد شما را به برند افزایش دهد. به جای تبلیغ مستقیم محصولات خود ، آنچه دیگران درباره آنها می گویند را به نمایش بگذارید.

اگر پیشنهادی از یک فرد مشهور یا اینفلوئنسر دریافت کرده اید ، آن را به صفحه مقصد خود اضافه کنید.

دستاوردها و افتخارات

برای ایجاد اعتبار خود و ایجاد یک صفحه فرود با بازدهی بالا ، همچنین می توانید دستاوردهای خود را برجسته کنید. هر جایزه یا عنوانی را که ممکن است برنده شده باشید ذکر کنید.

علاوه بر این، شما همچنین می توانید چگونگی کمک به مشتریان یا مارک های دیگر خود را در رسیدن به اهداف خود ذکر کنید. این قسمت را به گونه ای قرار دهید که به راحتی در صفحه فرود قابل مشاهده باشد.

مطالعه بیشتر: 4 روش برای پیدا کردن شرکت طراحی سایت خوب

تشویق کردن

وقتی صحبت از افزایش نرخ تبدیل صفحات فرود می شود، تشویق کردن بسیار پر اهمیت است. با استفاده از تکنیک های مناسب ترغیب، می توانید حتی بدبین ترین بازدیدکنندگان را در صفحه فرود خود به مشتری تبدیل کنید.

در اینجا شش عنصر اقناع وجود دارد که می توانید برای ساخت یک صفحه فرود با بازده بالا استفاده کنید:

تقابل: وقتی کاربران هدیه یا نمونه ای رایگان از یک مارک تجاری دریافت می کنند، احساس تعهد در قبال پاسخ متقابل را می کنند.


کمبود: وقتی به کاربران این توهم را می دهید که منبعی کم است، احتمالاً تقاضای آن را افزایش می دهد. FOMO یک استراتژی معمولاً مورد استفاده در تجارت الکترونیکی برای ساخت صفحات فرود با بازده بالا است.


مرجع: کاربران به دنبال مارک هایی هستند که در طیف خاص خود شناخته شده باشند. برای ایجاد اقتدار خود ، می توانید با مارک های معروف و تأثیرگذار دیگر شریک شوید.

سازگاری: ثبات نام تجاری همچنین می تواند به شما در ایجاد اقتدار کمک کند. این به نوبه خود باعث افزایش آگاهی از برند می شود. از رنگ ها، رنگ و برچسب های مارک تجاری خود در وب سایت و صفحات اصلی استفاده کنید.


پسندیدن: کاربران مارک هایی را دوست دارند که ارزش آنها با آنها مطابقت دارد. با ایجاد تشابه می توانید آنها را ترغیب و انگیزه خرید کنید. علاوه بر این، از افرادی که متعلق به همان مشخصات جمعیتی مخاطبان شما هستند، عکس مشخص کنید.

اثبات اجتماعی: قبل از خرید، کاربران می خواهند بدانند که مشتریان شما درباره شما چه نظری دارند. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که در صفحه های فرود خود به طور برجسته توصیفات، رتبه بندی و بازبینی را ارائه می دهید. این یک ویژگی مهم برای صفحات فرود با قابلیت تبدیل بالا است.

SEO را فراموش نکنید

هنگام نوشتن نسخه، برچسب های عنوان و متا تگ های خود، SEO را در ذهن داشته باشید. برای داشتن دید بیشتر به صورت ارگانیک، باید از کلمات کلیدی مناسب به روشی طبیعی استفاده کنید.

3. CTA

فراخوان به عمل (CTA) مهمترین قسمت افزایش نرخ تبدیل صفحات فرود است. از این گذشته، این همان چیزی است که منجر به افزایش هدایت شما و فروش شما می شود. این آخرین چیزی است که کاربران شما قبل از تبدیل می بینند.


در اینجا عناصر اصلی CTA وجود دارد که باید برای طراحی صفحه فرود با تبدیل بالا تمرکز کنید:

دکمه های CTA

دکمه CTA : شما به عملی که می خواهید کاربران شما انجام دهند اشاره دارد. این شامل دکمه هایی برای ثبت نام، بارگیری یا ثبت نام است. یک دکمه کشنده CTA دارای سه عنصر اصلی است: رنگ های مناسب، اندازه مناسب و متن عمل گرا.

رنگها: رنگ دکمه CTA شما اهمیت زیادی دارد، مخصوصاً برای صفحات فرود با قابلیت تبدیل بالا. در حالت ایده آل، شما باید با رنگی متناسب با پس زمینه صفحه اصلی خود بروید. این می تواند آن را برجسته کند.

متن: متن CTA شما باید خوانا، مختصر و عمل محور باشد. استفاده از گفتار اول شخص در دکمه های CTA ایده خوبی است. این به آنها احساس شخصی می دهد. همچنین، شخصیت برند خود را در نظر بگیرید. اگر در مطالب خود از شوخ طبعی استفاده می کنید، می توانید آن را به CTA خود نیز تسری دهید.

اندازه: به خاطر داشته باشید که ممکن است بسیاری از کاربران از دستگاه تلفن همراه استفاده می کنند. بنابراین، دکمه شما باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتوانند راحت روی آن کلیک کنند. باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتوانند به راحتی آن را ببینند.

CTA برای فرم های جذب مشتری بالقوه

بسیاری از صفحات فرود با تبدیل بالا نیز دارای فرم جذب مشتری بالقوه هستند. هنگام طراحی فرم های خود، از برجسته بودن CTA اطمینان حاصل کنید. “اشتراک” یا “ارسال” ساده خسته کننده است. در عوض، مطلبی بنویسید که باعث ایجاد انگیزه در کاربران شود.

پنجره های باز شو

پنجره های بازشو می توانند به شما کمک کنند تا توجه کاربران خود را فوراً جلب کنید. از آنجا که آنها بخشی از صفحه وب شما نیستند، می توانند به راحتی برجسته شوند. در اینجا انواع مختلفی از پنجره های بازشو وجود دارد که می توانید برای ایجاد یک صفحه فرود با بازده بالا اضافه کنید:

Welcome: این نوع پنجره بازشو هنگام بازدید کاربر از سایت شما نمایش داده می شود. این یک روش عالی برای خوش آمدگویی به مشتریان و ایجاد احساس خوشامدگویی به آنهاست. علاوه بر این، می توانید یک جعبه انتخاب ایمیل نیز اضافه کنید تا لیست پستی خود را رشد دهید.

Exit-Intent: این پاپ آپ می تواند به شما کمک کند بازدیدکنندگانی را که می خواهند از وب سایت شما خارج شوند حفظ کنید. پنجره های بازشوئی هدف خروجی دلیل دیگری برای بازگشت یا ماندن در سایت شما به کاربران می دهد. برای تبلیغ پیشنهادات خود می توانید از پنجره های بازشوئی با هدف خروج استفاده کنید.

Gamified: آیا برای دریافت تبدیل از طریق صفحه مقصد سخت است؟ با پاپ آپ گیمی شده، کمی سرگرم کننده اضافه کنید. به جای استفاده از فرم های ساده، از عناصر بازی برای پنجره های بازشو استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید یک چرخ جایزه یا پازل اضافه کنید تا تعامل بیشتری داشته باشید.

صفحه کامل: این پنجره های بازشو می توانند توجه را به یک رویداد یا تبلیغات جلب کنند. اگر کاربری برای مدتی غیرفعال باشد، می توانید از یک پنجره بازشو در تمام صفحه استفاده کنید تا آنها را وادار به اقدام فوری کند.

مطالعه بیشتر: 7 دلیل اینکه یک قالب وردپرس سفارشی برای کسب و کار شما بهتر است

فرم های بازخورد و نظرسنجی

دریافت بازخورد برای بهبود فرایندهای شما ضروری است. می توانید از فرم های بازخورد و نظرسنجی استفاده کنید تا بازدید کنندگان سایت خود را درک کرده و شخصیت های دقیق خریدار را ایجاد کنید.

گرچه ممکن است این پنجره های بازشو مستقیماً به شما در ایجاد صفحات فرود با بازده بالا کمک نکنند، اما می توانند به شما در بهبود استراتژی بازاریابی کمک کنند. می توانید از ابزاری مانند Survicate برای ایجاد فرم های نظرسنجی برای صفحه های مقصد خود استفاده کنید.

نوار برتر هوشمند

نواری که در بالای سایت شما نمایش داده می شود و بازدیدکنندگان را یادآوری می کند که اقدامات مطلوبی را انجام دهند، نوار هوشمند برتر نامیده می شود. بهترین قسمت در مورد این نوع پاپ آپ این است که بازدید کنندگان وب سایت شما حتی هنگام پیمایش می توانند آن را مشاهده کنند.

4. تست صفحه فرود

تغییر رنگ یا موقعیت CTA یا یک تصویر ممکن است یک تغییر جزئی به نظر برسد. با این حال، این می تواند افزایش نرخ تبدیل صفحات فرود را به همراه داشته باشد. برای درک اینکه کدام نسخه بهترین عملکرد را دارد، مهم است که صفحات فرود خود را آزمایش کنید.

آزمایش صفحه فرود به دو روش عمده انجام می شود:

تست A / B

تست A / B یا “آزمایش تقسیم” روشی است که دو نسخه از هر صفحه فرود را مقایسه می کند. این پاسخ ها را تجزیه و تحلیل می کند تا ببیند کدام نسخه بیشترین تبدیل را دارد در حالی که نحوه تعامل کاربران با یک صفحه و اقدامات را در نظر می گیرد.

آزمایش چند متغیره

آزمایش چند متغیره کاملاً مشابه آزمایش A / B است اما در تجزیه و تحلیل یک قدم جلوتر می رود. با استفاده از این فرآیند می توانید از اثربخشی صفحه فرود مطلع شوید. این روش همچنین می تواند مشخص کند که کدام عناصر در صفحه فرود تأثیر مثبت یا منفی دارند.

GetResponse: یک ابزار برای حل همه مشکلات شما

ساخت یک صفحه فرود با تبدیل بالا کار ساده ای نیست. درست رسیدن به عناصر اصلی به زمان و توجه زیادی به جزئیات نیاز دارد. این می تواند طاقت فرسا باشد، به خصوص اگر مشاغلی برای اداره داشته باشید. خوشبختانه GetResponse می تواند استرس را از بین ببرد.

حتی اگر در طراحی وب تازه کار نیستید، به راحتی می توانید با استفاده از این ابزار صفحات فرود با بازده بالا را طراحی کنید. GetResponse همراه با Autofunnel است، یک قیف فروش خودکار که دریافت تبدیل بیشتر را برای شما آسان می کند.

سازنده صفحه فرود Autofunnel ابزاری عالی برای ساختن صفحات فرود با بازدهی بالا فقط در چند کلیک است. این امکان را برای شما فراهم می کند تا صفحات فرود را طراحی کنید که می تواند لیست مخاطبین شما را رشد دهد، محصولات و پیشنهادات شما را تبلیغ کند و به شما امکان تبدیل بیشتر دهد.

در اینجا ویژگی های اصلی برنامه نرم افزار ایجاد صفحه فرود آنها وجود دارد:

1. الگوهای آماده

با الگوهای صفحه مقصد طراحی شده و حرفه ای GetResponse، در وقت صرفه جویی کنید. بهترین قسمت این است که آنها برای تبدیل زیاد بهینه شده اند.

2. ویرایشگر تصویر

GetResponse با یک ویرایشگر تصویر داخلی همراه است که به شما امکان دسترسی به یک پایگاه داده بزرگ از تصاویر Shutterstock و GIF رایگان از Giphy را می دهد. تصاویر با کیفیت بالا و آنها یک روش عالی برای ایجاد هر گونه طراحی صفحه اصلی است.

3. سفارشی سازی آسان

با ویرایشگر کشیدن و رها کردن GetResponse تغییر در صفحات فرود خود آسان است. این امکان را برای شما فراهم می کند تا تمام عناصر صفحه های فرود خود را برش، جابجایی، تغییر اندازه و تغییر شکل دهید. برای بهینه سازی صفحات فرود برای تبدیل های تلفن همراه، می توانید به نمای موبایل بروید.

4. پیگیری عملکرد صفحه فرود

با قابلیت تست GetResponse A / B به راحتی می توانید از صفحه های فرود خود ردیابی کنید. با استفاده از این گزینه می توانید نحوه تعامل کاربران با صفحات فرود شما را مشاهده کنید. این امکان را برای شما فراهم می کند تا کلیک ها و تبدیل ها را ردیابی کنید تا بتوانید در مورد رفتار کاربر اطلاعاتی کسب کنید و بهترین طراحی را برای صفحه خود پیدا کنید و درک کنید مشتری های شما به دنبال چه چیزی هستند.

5. پاپ آپ ها، فرم ها و تایمرهای شمارش معکوس

آیا می خواهید توجه بازدید کنندگان وب سایت خود را به خود جلب کنید؟ GetResponse ایجاد پنجره های بازشو با زمان دقیق را برای شما آسان می کند.

برای دریافت تبدیل بیشتر، همچنین می توانید داده های آنها را با فرم های ضبط سربی GetResponse جمع آوری کنید. برای برجسته کردن یک پیشنهاد با زمان محدود، می توانید یک تایمر شمارش معکوس را نیز در صفحه فرود خود اضافه کنید.

6. تنظیمات جستجوگرها

SEO بخش مهمی در ساخت صفحه فرود با بازده بالا است. با GetResponse، می توانید هنگام طراحی صفحات فرود، بر روی SEO خود کار کنید. در بخش تنظیمات جستجوگرها، می توانید عنوان صفحه و توضیحات خود را اضافه کنید. علاوه بر این، همچنین گزینه هایی برای اعلان های کوکی، favicon و پست های فیس بوک دارد.

7. هدف گیری مجدد

اگر می خواهید تبدیل های بیشتری دریافت کنید نمی توانید هدف گذاری مجدد را نادیده بگیرید. GetResponse به شما امکان می دهد با استفاده از Google Tag Manager یا Facebook Pixel اطلاعات بازدیدکنندگان سایت خود را ردیابی کنید. بینش ها می توانند سرمایه ای برای اجرای کمپین های بازاریابی بسیار هدفمند باشند.

8. ادغام های متعدد

اجازه ندهید که بهره وری شما فقط به این دلیل که باید از یک برنامه به برنامه دیگر بروید، رنج ببرد. GetResponse همراه با یکپارچه سازی برای برنامه های محبوب از جملهAmazon Payments ،Big Commerce ،WooCommerce ،Vimeo ،WordPress ، Shopify و سایر برنامه ها است.

نتیجه گیری

وقتی نوبت به صفحات فرود می رسد، مخاطرات زیاد است. بنابراین، شما توانایی پرداخت هزینه های کمتری را ندارید. شما باید وقت و تلاش خود را صرف تهیه صفحه های مقصد با بازده بالا کنید. از این گذشته، آنها می توانند به شما تبدیل بیشتری کرده و درآمد کسب کنند.

نکات موجود در این مقاله را برای افزایش نرخ تبدیل صفحات فرود و جذب بازدید کنندگان وب سایت خود و تبدیل آنها به مشتری پیاده سازی کنید. برای راحتتر کردن کار، می توانید GetResponse را به مدت 30 روز به صورت رایگان امتحان کنید.