فیلتر لباسشویی و ظرفشویی پالایه سازان یکی از قطعات بیرونی این دستگاه‌ها است که به صورت مجزا تهیه می‌شوند و می‌توان برای لباسشویی و ظرفشویی از آن‌ها استفاده کرد. دستگاه‌های لباسشویی و ظرفشویی دائما با آب کار می‌کنند و اگر این آب کیفیت لازم را نداشته باشد، باعث بروز برخی مشکلات می‌شود. برای جلوگیری از بروز این مشکلات می‌توان از فیلتر آب استفاده کرد. این فیلترها تصفیه آب را انجام می‌دهند و بدین شیوه نه تنها از بروز مشکلات جلوگیری می‌شود، بلکه عمر لباسشویی و ظرفشویی افزایش پیدا کرده و از اتلاف انرژی جلوگیری به عمل می‌آید.

تولید کننده فیلتر لیاسشویی و ظرفشویی

به دلیل اهمیت بسیار بالای این فیلترها و شناخت اندک افراد از بهترین فیلتر تصفیه آب خانگی ، بهتر است با کاربرد و ویژگی‌های این فیلترها آشنا شویم. هر یک از این فیلترها مزایای بی‌نظیری دارند و شناخت آن‌ها کمک می‌کند تا با توجه به نیاز خود، انتخابی مناسب انجام دهید.

چرا باید از فیلتر لباسشویی و ظرفشویی پالایه سازان استفاده کنیم؟

یون‌هایی مانند کلیسیم و منیزیم در آب مانع از ترکیب مناسب پودر دستگاه لباسشویی با آب می‌شوند. فیلتر تصفیه آب خانگی که به صورت مجزا برای دستگاه‌های لباسشویی و ظرفشویی استفاده می‌شود، کیفیت آب را تنظیم می‌کند. اگر از این فیلترها استفاده نشود، ممکن است آب در حال جریان، لباس‌ها و ظرف‌ها را به خوبی تمیز نکند. بهترین روش برای کاستن از املاح آب، استفاده از فیلترهای مناسب است. املاح آب ممکن است نه تنها موجب تمیز شدن لباس‌ها و ظرف‌ها نشود، بلکه با انباشته شدن املاح آب، تشکیل رسوب بدهند و در روند کاری دستگاه‌های لباسشویی و ظرفشویی اختلال ایجاد کنند. شن و ماسه، ذرات درشت، ناخالصی آب و غیره به راحتی در مجرای ورودی دستگاه‌ها قرار می‌گیرند و این قسمت را مسدود می‌کنند. مسدود شدن این قسمت، باعث کم شدن فشار آب ورودی به دستگاه می‌شود. همچنین آهک و سایر ناخالصی‌ها در جدار لوله، از کارایی دستگاه می‌کاهد و باعث می‌شود آب به راحتی جریان پیدا نکند.

یکی دیگر از دلایل استفاده از این فیلترها خرابی هیترها است. در دستگاه‌های لباسشویی و ظرفشویی آب داغ در جریان است و رسوبی که در انتهای هیترها تشکیل می‌شود، باعث افت کیفیت کار می‌شود. اگر از فیلترها استفاده نشود، باید زمان و انرژی بیشتری برای گرم کردن آب مصرف شود. برای جلوگیری از چنین مشکلاتی باید فیلترهای لباسشویی و ظرفشویی باکیفیت در دستگاه‌ها تعبیه شوند. فیلترهای پالایه سازان را می‌توان در لباسشویی، ظرفشویی، بویلرها و حتی در انواع پکیج‌ها و آب گرمکن‌ها استفاده کرد.

انواع فیلترهای لباسشویی و ظرفشویی پالایه سازان

فیلترهای لباسشویی و ظرفشویی

انواع فیلترهای لباسشویی و ظرفشویی که از رسوب املاح در آب جلوگیری می‌کنند و به آن‌ها رسوب‌گیر لباس شویی نیز گفته می‌شوند، دو نوع هستند.

فیلتر لباسشویی و ظرفشویی پلی فسفات

فیلترهای مدل این لاین (IN LINE) که جنس آن‌ها از پلی فسفات است، با آهک و رسوبات موجود در آب واکنش نشان داده و از رسوب بستن آن‌ها جلوگیری می‌کند. فیلترهای پلی فسفات باید کیفیت بالایی داشته باشند و حداقل یک بار در سال تعویض شوند.

فیلتر لباسشویی و ظرفشویی مغناطیسی

این فیلترها با ایجاد میدان مغناطیسی و باردار کردن رسوبات، آن‌‌ها را به سمت لوله‌های خروجی هدایت کرده و از ایجاد رسوب جدید جلوگیری می‌کنند.

ویژگی‌ها و مزایای استفاده از فیلتر لباسشویی و ظرفشویی پالایه سازان

استفاده از فیلتر لباسشویی و ظرفشویی پالایه سازان مزایای زیادی دارد که عبارت‌اند از:

  • عملکرد بهتر شستشو دستگاه لباسشویی و ظرفشویی با استفاده از فیلتر پالایه سازان
  • جلوگیری از هزینه‌های خرابی و افزایش عمر دستگاه
  • نصب سریع و آسان فیلتر پالایه سازان
  • صرفه‌جویی در مصرف انرژی
  • کاهش سختی آب، جرم و رسوبات و افزایش کیفیت شستشوی پودرهای شوینده
  • جلوگیری از زنگ زدگی و پوسیدگی در لوله‌ها و شیرآلات

قیمت فیلتر لباسشویی و ظرفویی پالایه سازان

قیمت فیلترها با توجه به نوع دستگاه‌ها متغیر است. با توجه به اینکه از فیلترها به عنوان قلب دستگاه تصفیه یاد می‌شود، نباید از فیلترهای بی‌کیفیتی که قیمت بسیار پایینی دارند، استفاده کرد. فیلترهای پالایه سازان هم به صورت تکی و هم به صورت پک‌های متنوع 3 الی 6 عددی تولید می‌شوند. پک‌های این فیلترها تنوع خوبی دارند و تهیه این پک‌ها نسبت به خرید تکی مقرون‌به‌صرفه است. فیلترهای پالایه سازان به شکل کپسولی تولید می‌شوند و با قیمت بسیار مناسب و کاربری بسیار بالا در اختیار مصرف کننده قرار می‌گیرند. قیمت فیلترهای پالایه سازان با توجه به کاربرد، تعداد، اندازه، میزان فیلتراسیون آلاینده‌ها و میکروب‌ها و مواد فیلتر شونده تعیین می‌شود

شرایط عملکرد فیلترهای لباسشویی و ظرفشویی پالایه سازان

حداکثر فشار کار این فیلترها 8 بار است و در حداکثر دمای 45 درجه سانتی‌گراد کار می‌کنند. حداکثر سختی آب مجاز فیلترهای لباسشویی و ظرفشویی پالایه سازان 500ppm است و مدت زمان کارکرد این فیلترها با توجه به سختی آب و دبی آب عبوری از کاتریج، از 4 الی 6 ماه متغیر است و پس از گذشت این مدت زمان باید تعویض شود.

پالایه سازان؛ بهترین مرجع خرید فیلتر لباسشویی و ظرفشویی

با توجه به وظیفه مهم فیلترها در دستگاه تصفیه آب ، دستگاه‌های لباسشویی و ظرفشویی و جلوگیری آن‌ها از رسوبات موجود در آب به دستگاه‌ها، به راحتی می‌توان به اهمیت این فیلترها پی برد. در واقع فیلتر آب یکی از مهم‌ترین اجزای خارجی دستگاه‌های لباسشویی و ظرفشویی است که کمک می‌کند این دستگاه‌ها عملکرد بهتری از خود نشان دهند. اگر فیلترها به درستی عمل نکنند، ممکن است به دیگر اجزای داخلی لباسشویی و ظرفشویی‌ها آسیب وارد شود.

فیلتر لباسشویی پالایه سازان

به دلیل افزایش کارخانه‌های تولید کننده فیلتر و افزایش قیمت، کیفیت بسیاری از فیلترها کاهش یافته و به همین دلیل انتخاب فیلتر سازگار با دستگاه، با قیمت و کیفیت مناسب به کاری دشوار تبدیل شده است.

شرکت پالایه سازان فرآیند توس، بزرگ‌ترین تولید کننده فیلتر آب باکیفیت و استاندارد است که سالانه بیش از 2500000 فیلتر تولید و به خارج از کشور صادر می‌کند. این شرکت سیستم مدیریت کیفیت ISO9001:2015 و گواهینامه تایید کیفی محصولات مطابق با استاندارد اتحادیه اروپا (CE) از شرکت Alliance کشور کانادا را به پاس کیفیت محصولات خود دریافت کرده و به عنوان واحد نمونه صنعتی در سال 1397 از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت شناخته شده است. شرکت پالایه سازان فرآیند توس مجهز به واحد کنترل کیفیت با تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی از جمله دستگاه Particlar Counter است که برای اندازه‌گیری دقیق میکرونی فیلترهای کارتیجی استفاده می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به سایت پالایه سازان، با واحد فروش و پشتیبانی محصولات ارتباط برقرار کرده و محصولات موردنظر خود را با بهترین کیفیت و استاندارهای جهانی خریداری کنید.
منبع: کارخانه تولید کننده فیلتر و دستگاه تصفیه آب پالایه سازان فرایند توس