قفسه بندی انبار یکی از گزینه ­های مناسب برای تغییر کارایی و افزایش ظرفیت ذخیره در انبار است. قفسه بندی صنعتی انبار یک روش محبوب در عملیات انبارداری است و مزایای مختلفی را برای مدیران فراهم می­کند. برای دانستن فوائد قفسه بندی انبار و آپشن­های در دسترس تا انتها با مقاله با ما همراه باشید.

مزایای قفسه بندی انبار به شکل صنعتی

قفسه بندی صنعتی انبار را می­توان برای ذخیره مقادیر کمتری از اقلامی که به قفسه پالت نیاز ندارند، مانند سطل­ ها یا کارتن ­ها استفاده کرد. این نوع قفسه بندی با داشتن توانایی تحمل وزن­ های مختلف محصول، تطبیق پذیری زیادی را ارائه می­دهد.

برخی از انواع قفسه بندی­ های انبار تنها چند صد پوند را پشتیبانی می­کنند، درحالی­که انواع دیگر قفسه بندی­ ها بسته به نیاز شما می­توانند تا یک تن در هر قفسه را پشتیبانی کنند. مزایای دیگر قفسه بندی انبار عبارتند از:

  • هزینه کمتر نسبت به سایر گزینه­ های ذخیره سازی.
  • واحدهای قفسه بندی جمع و جور به شما کمک می­کنند تا از فضای ذخیره سازی خود به بهترین شکل استفاده کنید.
  • می­توان قفسه بندی انبار را در ارتفاع بلند ساخت (شبیه به پیکربندی­های قفسه­ های پالت).

انواع قفسه بندی انبار:

انواع قفسه ­های صنعتی قابل استفاده در انبار شامل موارد زیر هستند:

  • قفسه بندی فولادی (Steel shelving): گزین ه­ای بادوام است و می­تواند به خوبی از پس ضربه ­ها برآید.
  • قفسه بندی پرچ (Rivet shelving): این نوع قفسه می­تواند به عنوان جایگزینی برای قفسه­ های پالت باشد و بارهای متوسط تا متوسط سنگین را در خود جای دهد.
  • قفسه ­های پشتی (Backroom shelving): اگرچه این نوع قفسه‌بندی معمولاً در عملیات خرده‌فروشی استفاده می‌شود، اما در محیط‌های صنعتی نیز کاربردهای مختلفی دارد.

قفسه بندی انبار چه کمکی به رفع دغدغه مدیران می­کند؟

مرتب نگه داشتن انبار کار آسانی نیست. در واقع، امروزه مدیران شرکت­ های زیادی با محدودیت ­های فضای ذخیره سازی سر و کار دارند. یک سیستم ذخیره سازی با کیفیت در هر انباری حیاتی است.

توانایی شما در نگهداری ایمن محصولات می­تواند تولید شما را افزایش دهد. همچنین می­تواند به شما در صرفه­ جویی در زمان و هزینه کمک کند. به همین دلیل، باید روی تجهیزات ذخیره سازی سرمایه گذاری کنید. و اکثر مدیران انبار اغلب به یک راه حل روی می­آورند:  قفسه بندی انبار به شکل صنعتی.

این نوع قفسه بندی به دلیل داشتن ویژگی­ های زیر به رفع دغدغه مدیران کمک می­کند:

مقرون به صرفه بودن

قفسه بندی صنعتی یک راه حل مقرون به صرفه برای انبارهایی است که به ظرفیت ­های ذخیره سازی زیادی نیاز دارند. این یک سرمایه گذاری کم هزینه است، اما نقش مهمی در درآمد دارد.

قابل تنظیم بودن

در میان سایر انواع قفسه بندی انبار، قفسه بندی صنعتی انعطاف پذیرترین است. شما می­توانید آن را برای انجام هر کاری سفارشی کنید.

صرفه جویی در فضا

یکی از بزرگترین مزایای قفسه بندی انبار صرفه جویی در فضا است. قفسه بندی صنعتی به شما امکان می­دهد مقدار بیشتری از محصولات را ذخیره کنید زیرا قفسه ­ها را می­توان روی هم قرار داد.

بادوام بودن

سیستم­ های قفسه بندی صنعتی برای استفاده در طولانی مدت ساخته شده ­اند. آنها قطعات بسیار بادوامی از تجهیزات ذخیره ­سازی هستند. پایه­ های عمودی از فولاد ساخته شده ­اند که به طور ایمن کل قفسه را پشتیبانی می­کند. با وجود ضربه­ های جزئی لیفتراک و بارهای سنگین، قفسه ­های صنعتی می­توانند فرسودگی را تحمل کنند.

قفسه بندی درایوین

راحت بودن

راحتی یکی از مهمترین مزایای استفاده از قفسه بندی انبار است. این امکان، حرکت آسان کارگران و دسترسی به برخی محصولات، لوازم و سایر موارد را فراهم می­کند. با استفاده از این تجهیزات ذخیره سازی، کار بسیار آسان­تر و سریع­تر است. و این به بهره وری بالاتر منجر می­شود.

ایمن بودن

ایمنی برای هر انبار مهم است. از آنجایی که قفسه­ های صنعتی از مواد مرغوب ساخته شده ­اند، می­توانید مطمئن باشید که برای انبار شما ایمن هستند.

بهره­وری بیشتر

زمانی که دسترسی به موجودی، محصولات و اقلام آسان باشد، انبار شما بهره ­وری بیشتری پیدا می­کند. کارگران به سرعت حرکت می­کنند و کارهای بیشتری انجام می­دهند.

سازماندهی بهتر

با استفاده از قفسه بندی انبار می­توانید موجودی و کل انبار خود را مرتب نگه دارید. می­توانید قفسه­ های فولادی خود را به گونه ­ای مرتب کنید که همه موجودی­ ها برای لیفتراک­ ها و کارمندان شما در دسترس و قابل مشاهده باشد.