17 مورد از بهترین افزونه های گوگل کروم برای سئو برای شما لیست کرده ایم. اگر برای وب سایت خود روی سئو کار می کنید، می دانید که این کار می تواند کار زیادی باشد. از پیدا کردن کلمات کلیدی گرفته تا بررسی تغییر مسیرها و انجام اقدامات ارتباطی، کارهای زیادی وجود دارد. من می دانم چقدر سخت است که همه چیز را دستکاری کنم.

در اینجاست که برنامه های افزودنی SEO Chrome می توانند مفید واقع شوند. با کلیک یک دکمه و کمک چند برنامه افزودنی، می توانید کارایی و بهره وری خود را بهبود بخشید. به من اعتماد کنید، برنامه های افزودنی SEO Chrome می تواند ساعت های طولانی در کار خسته کننده شما صرفه جویی کند.

بهترین افزونه های گوگل کروم برای سئو چیست؟

قبل از اینکه ما در عمق بیشتری غوطه ور شویم ، می خواهم یک سلب مسئولیت اضافه کنم. بهترین برنامه های افزودنی SEO Chrome به شما کمک می کند استراتژی SEO خود را تقویت کرده و کارهای خود را سریعتر انجام دهید. اما انتظار نداشته باشید که آنها نتایج جادویی به شما بدهند. آنها را دستیار بدانید، نه معجزه گر.

اکنون، بیایید نگاهی دقیق به بهترین افزونه های کروم برای SEO  بیندازیم.

SEO Chrome Extension #1: Tag Assistant

همانطور که از نام آن مشخص است، این افزونه SEO Chrome می تواند در انواع مختلف برچسب ها به شما کمک کند. از نصب برچسب ها گرفته تا مدیریت Google Tag Manager، در همه موارد به شما کمک می کند. همچنین می تواند به شما کمک کند تأیید کنید اگر برچسب های Google را به درستی در یک صفحه وب نصب کرده اید.

SEO Chrome Extension #1: Tag Assistant
SEO Chrome Extension #1: Tag Assistant

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که در یک صفحه بروید و «دستیار برچسب» را روشن کنید. این یک نمای کلی از برچسب موجود در صفحه، گزارش اشتباهات ، و پیشنهادات را ارائه می دهد.

SEO Chrome Extension #2: Wappalyzer

آیا تا به حال از یک وب سایت عالی بازدید کرده اید و فکر کرده اید از کدام سیستم مدیریت محتوا استفاده کرده اند؟ Wappalyzer می تواند در آنجا به شما کمک کند. این ابزار چند پلتفرمی به شما امکان می دهد فناوری های مورد استفاده در هر سایتی را کشف کنید.

 

Wappalyzer که به عنوان یک افزونه SEO Chrome در دسترس است، می تواند سیستم های مدیریت محتوا، نرم افزار سرور، سیستم عامل تجارت الکترونیکی، ابزار تجزیه و تحلیل و موارد دیگر را تشخیص دهد.

SEO Chrome Extension #2 Wappalyzer
SEO Chrome Extension #2 Wappalyzer

SEO Chrome Extension #3: GrowthBar

GrowthBar یکی از بهترین برنامه های افزودنی Google Chrome برای تحقیقات سریع کلمات کلیدی و ایجاد پیوند SEO است. این می تواند امتیازات دشواری کلمات کلیدی، پیشنهادات کلمات کلیدی، بک لینک و سایر معیارهای سئو را در صفحه نتایج جستجو برای شما فراهم کند.

SEO Chrome Extension #3 GrowthBar
SEO Chrome Extension #3 GrowthBar

و بهترین قسمت؟

به صورت رایگان در دسترس است
GrowthBar می تواند شما را قادر سازد:

 • پیشنهادهای کلمات کلیدی را با معیارهای اندازه گیری ماهانه و امتیازات رقابتی دریافت کنید.
 • از اختیارات دامنه سایت و کل بازدیدهای ارگانیک سایت در SERP دیدن کنید.
 • به داده های مربوط به بک لینک ها و بک لینک های رقبا خود دسترسی پیدا کنید.
 • برای تجزیه و تحلیل آسان ، بک لینک ، کلمات کلیدی و داده های Google Ads را برای هر وب سایت به یک فایل CSV صادر کنید.
 • تعداد کلمات هر صفحه وب را به سرعت مشاهده کنید.

SEO Chrome Extension #4: Keywords Everywhere

تحقیق کلمات کلیدی پیش شرط اجرای یک کمپین موفق در زمینه جستجوگرها است. اما این یک کار وقت گیر است. کلمات کلیدی در همه جا برنامه های افزودنی SEO Chrome است که به شما کمک می کند زمان تحقیق خود را کاهش دهید.

به شما امکان می دهد داده های هزینه هر کلیک و همچنین حجم جستجوی کلمات کلیدی google را برای چندین سایت مشاهده کنید. این ابزار می تواند دردسر جمع آوری اطلاعات از سایت های مختلف و کپی کردن آنها در Google Adwords Keyword Planner را برای شما ذخیره کند تا ببینید چقدر برای شما مرتبط است.

SEO Chrome Extension #5: MozBar

این نوار ابزار SEO در همه برای کسانی است که دوست دارند در حال انجام تحقیقات باشند. در حالی که شما در حال مشاهده یک صفحه وب یا صفحه نتایج هستید ، MozBar تعداد زیادی از معیارهای سنجش فوری SEO را در اختیار شما قرار می دهد.
این SEO Chrome Extension به شما اجازه می دهد:

 • مرجع دامنه و مرجع صفحه هر سایت و صفحه را بررسی کنید.
 • معیارهای پیوند را برای صفحات مختلف در SERP ارزیابی کنید.
 • جستجوهای سفارشی را براساس یک شهر، منطقه، کشور یا موتور جستجو خاص ایجاد کنید.
 • پیوندهای داخلی ، خارجی ، بدون دنبال کردن و دنبال شده را از یکدیگر متمایز کنید.
 • کلمات کلیدی را در صفحات وب برجسته کنید.
 • علامت گذاری، وضعیت HTTP، ویژگی های عمومی و عناصر صفحه را نشان دهید.
 • تجزیه و تحلیل SERPs خود را به یک فایل CSV صادر کنید.

SEO Chrome Extension # 6: SEOquake

SEOquake ترکیبی از ابزارهای جستجوگرها است که می تواند از حسابرسی تا گزارش تراکم کلمات کلیدی و معیارهای اجتماعی را پوشش دهد.

پس از بارگیری این افزونه SEO Chrome، یک نوار ابزار اضافی در پنجره مرورگر خود مشاهده خواهید کرد. این معیارهای اصلی را نشان می دهد که می توانید با توجه به کاربرد خود سفارشی کنید.

همچنین یک پوشش SERP وجود دارد که در زیر هر نتیجه جستجو مشاهده خواهید کرد. پس از فعال کردن آن ، می توانید معیارهای مربوط به هر لیست را مشاهده کنید.

همچنین می توانید نتایج خود را در یک قسمت جداگانه در نوار کناری گسترش و مرتب کنید. علاوه بر این، می توانید با SEOquake تجزیه و تحلیل دقیق صفحات وب خاص را نیز بدست آورید.

SEO Chrome Extension # 7: Alexa Rank Traffic

هنگام مرور اینترنت ، افزونه Alexa Traffic SEO SEO Chrome بدون ایجاد وقفه در کار شما را همراهی می کند. مثل یک همراه ساکت به آن فکر کنید. نمی دانید میانگین زمان بارگیری برای یک وب سایت خاص چقدر است؟ Alexa Traffic Rank سریعاً به شما اطلاع می دهد.
آیا می خواهید سایت های مشابه سایتی که بازدید کرده اید پیدا کنید؟ ویژگی های لینک های مرتبط الکسا گزینه های مختلفی را برای انتخاب به شما می دهد. بهترین قسمت این است که وقتی پسوند الکسا را ​​اضافه می کنید، به طور خودکار در پانل ترافیک آنها قرار می گیرید. بنابراین، شما همچنین اطلاعات ترافیک خود را برای وب کمک می کنید.

SEO Chrome Extension #8: Linkclump

Linkclump به شما امکان می دهد چندین لینک را همزمان نشانه گذاری کنید ، کپی کنید و باز کنید. با استفاده از این افزونه SEO Chrome ، می توانید در اطراف تمام پیوندهایی که می خواهید به آنها مراجعه کنید، یک جعبه انتخاب ایجاد کنید.
می توانید آنها را به عنوان زبانه ها، پنجره های جدید باز کنید. آنها را در کلیپ بورد کپی کنید یا آنها را به عنوان نشانک ذخیره کنید.

SEO Chrome Extension #9: Check My Links

آیا می خواهید پیوندهای خراب را از بین ببرید؟ افزونه Check My Links SEO Chrome را نصب کنید. این صفحه از طریق وب سایت شما می شود و در عرض چند ثانیه تمام پیوندها را برای شما بررسی می کند.

می توانید تمام پیوندهای خراب را که با قرمز برجسته شده اند ، مشاهده کنید. فقط با یک کلیک می توانید آنها را در کلیپ بورد خود انتخاب و کپی کنید.

SEO Chrome Extension #10: SEO & Website Analysis by Woorank

این افزونه های SEO Chrome چهار زمینه اصلی تجزیه و تحلیل سئو را شامل می شود: موبایل ، استراتژی سئو ، قابلیت استفاده و سئو محلی. در کنار این ویژگی ها ، WooRank همچنین نکاتی را برای مدیران سایت برای بهبود رتبه موتور جستجو ارائه می دهد.

SEO Chrome Extension #11: Redirect Path

خرابی در یک وب سایت بدترین کابوس هر صاحب وب سایت است. صفحات وب می توانند در هنگام طراحی مجدد یا مهاجرت مکان آنها را تغییر دهند یا حتی حذف شوند. اگر نمی خواهید بازدید کنندگان شما پیغام خطایی را ببینند ، مهم است که به هدایت مجدد آنها توجه کنید.
بررسی دستی هر URL به عنوان یک گزینه عملی امکان پذیر نیست. با کمک این افزونه SEO Chrome می توانید URL هایی را که دارای کد 500 ، 404 ، 301 و 302 هستند پرچم گذاری کنید.

SEO Chrome Extension # 12: Scraper

Scraper افزونه داده کاوی SEO Chrome است که می تواند داده های سایت شما را به یک صفحه گسترده ارائه دهد. این ابزاری با کاربرد آسان است که می تواند روند تحقیقات آنلاین را برای شما هموار کند.

SEO Chrome Extension #13: Page Load Time

آیا می خواهید بدانید که سرعت بارگذاری صفحه سایت شما چگونه در صنعت بهترین است؟ شما به ابزارهای پیشرفته SEO که گزارشات مربوط به هر سایت را به طور جداگانه ارائه دهند ، نیازی ندارید. Page Load Time برای سهولت انجام این کار یک افزونه SEO Chrome است.

برای هر وب سایتی که بازدید می کنید ، سرعت بارگیری صفحه را در گوشه بالا سمت راست در نوار ابزار شما نشان می دهد. برای مطالعه دقیق، می توانید روی نماد سرعت بارگیری صفحه در نوار ابزار کلیک کنید.

SEO Chrome Extension #14: META SEO inspector

بازرس SEO META داده های متا را برای صفحات وب نشان می دهد که در غیر این صورت هنگام مرور قابل مشاهده نیست. از طریق متا داده می توانید از ویژگی های جالب صفحه پی ببرید.

با این حال ، این هدف عمدتا برای توسعه دهندگان وب است که نمی خواهند دستورالعمل های گوگل وبمسترها را فریب دهند. با استفاده از این افزونه کروم SEO ، آنها می توانند HTML سایت خود را تأیید کنند.

وقتی داده های متا در محدوده خاصی نباشد ، هشدار ارسال می شود. بنابراین، اگر توضیحات خیلی طولانی یا کوتاه باشد، پسوند یک پیام هشدار دهنده نمایش می دهد.

SEO Chrome Extension # 15: NoFollow

اگر در رتبه بندی جستجو به عملکرد سایت خود اهمیت می دهید ، باید به پیوندهای بدون دنبال کردن توجه کنید. این ها پیوندهایی هستند که برچسب rel = “nofollow” را حمل می کنند.

پیوندهای بدون دنباله بر رتبه بندی موتور جستجوی شما تأثیر نمی گذارد. در واقع، گوگل حتی روی این پیوندها نمی رود. با استفاده از افزونه NoFollow SEO Chrome، می توانید پیوندها و برچسب های بدون دنباله را در صفحات وب به راحتی تشخیص دهید. همچنین به شما امکان می دهد وب سایت ها را فیلتر کرده و سبک های رئوس مطالب CSS ساخته شده به صورت سفارشی را انتخاب کنید.

SEO Chrome Extension # 16: Majestic Backlink Analyzer

آیا می خواهید بک لینک های رقبا را تجزیه و تحلیل کنید؟ Majestic Backlink Analyzer می تواند لیستی از قوی ترین بک لینک های صفحه را به شما ارائه دهد. در کنار این، می توانید جزئیات متن لنگر و تعداد پیوندهای رقبا را نیز بررسی کنید.

SEO Chrome Extension #17: SERP Trends

رتبه بندی صفحه جستجو کاملاً پویا است. به عنوان یک مدیر وب، مهم است که از نحوه بالا نگه داشتن رتبه بندی خود پیگیری کنید. SERP Trends یک افزونه Chrome Chrome است که می تواند شما را به روز نگه دارد.

این نشان می دهد که یک وب سایت خاص هر روز چند موقعیت از دست داده یا کسب کرده است. وقتی Google ،Yahoo یا Bing را بررسی می کنید، برنامه افزودنی رتبه بندی را نشان می دهد. وقتی روز بعد را بررسی می کنید ، این رتبه بندی با رتبه های روز قبل مقایسه می شود.

بازدید از صفحه، نرخ گزاف گویی، تعداد بازدیدکنندگان فعال ، میانگین زمان حضور در صفحه – اینها مهمترین معیارهای سئو هستند. افزونه Page Analytics SEO Chrome به شما امکان می دهد همه آن را از یک سیستم عامل ردیابی کنید.

صفحه تجزیه و تحلیل همچنین به شما امکان می دهد به ویژگی های ویژه ای دسترسی پیدا کنید که به شما امکان می دهد ببینید کاربران کجا کلیک می کنند. با استفاده از این داده ها ، می توانید طرح وب سایت، تجربه مشتری خود را بهبود بخشید و حتی نرخ تبدیل خود را افزایش دهید.

نتیجه گیری

این برنامه های افزودنی SEO Chrome می توانند بسیاری از کارهای پیش پا افتاده، پیچیده و یکنواخت را برای شما ساده کنند. اگر قبلاً از این برنامه های افزودنی قدرتمند استفاده نمی کنید ، اکنون زمان نصب آنها فرا رسیده است.

به من اعتماد کنید، با آنها وقت زیادی صرفه جویی خواهید کرد. آنها همچنین باعث افزایش بهره وری و افزایش تجربه مرورگر شما می شوند.

آیا افزونه بسیار جذاب SEO Chrome دیگری را از دست داده ایم؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.