دنیای دیجیتال در وضعیتی مستمر است که روندها، پلتفرم‌ها، چشم‌اندازها و مناظر با سرعت در حال تغییر است.

یک تغییر قابل توجه در چشم انداز دیجیتال در افق است – و به شکل متاورژن در حال آمدن است.

این شبکه گسترده از قلمروهای مجازی قرار است تا کاربران را قادر سازد تا وب را به روشی بسیار فراگیرتر و بطور فزاینده مستقل تجربه کنند.

از آنجایی که این تصور آینده‌نگر به ظاهر دور در حال تبدیل شدن به یک واقعیت واقعی است، عصبی بودن به عنوان یک بازاریاب قابل درک است. اما، با تغییر بزرگ، فرصت بزرگی به دست می آید.

ظهور متاورس رشته‌های بازاریابی دیجیتال موجود را گسترش می‌دهد و در عین حال نقش‌های جدید هیجان‌انگیزی را ایجاد می‌کند – و اگر مهارت‌های مناسبی داشته باشید، می‌توانند از آن شما باشند.

در اینجا به مشاغلی که به طور بالقوه در متاورس وجود خواهند داشت نگاه می کنیم – اما قبل از انجام این کار، بیایید در نظر بگیریم که چرا توجه به این چشم انداز جسورانه جدید مهم است.

چرا باید به متاورس توجه کنم؟

اول از همه، مانند بسیاری از مفاهیم جدید یا زمین های بازی در عرصه دیجیتال، اگر با تغییرات همراه نباشید، به عنوان یک بازاریاب دیجیتال عقب خواهید ماند.

ثانیاً، تا سال 2024، کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که ارزش بازار متاورس بسیار کمتر از 800 میلیارد دلار خواهد بود.

همانطور که پذیرش فناوری همهجانبه همچنان در حال افزایش است و تعامل فضاهای رسانه های اجتماعی موجود مانند فیس بوک شروع به کاهش می کند، ارتباط با مصرف کنندگان به روش های جدید و شخصی تر برای ایجاد تعامل واقعی و ارائه سطحی از ارزش که وفاداری را القا می کند ضروری خواهد بود.

استفاده از گیمیفیکیشن، واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) و خلاقیت با این رسانه‌های بسیار تجربی، مؤثرترین راه برای برنده شدن بر موج جدید بومی‌های دیجیتال – از جمله ژن Z و نسل نوظهور است. آلفا

بسیاری از برندهای پیشرو در حال حاضر با کمپین‌های مشترکی مانند این ابتکار از برند لوکس Balenciaga و بازی بسیار محبوب Fortnite، شروع به فرو بردن انگشتان خود در دنیای متاورز کرده‌اند:

در این همکاری بعید، بازیکنان فورتنایت می‌توانند کالای Balenciaga را برای آواتارهای خود در بازی خریداری کنند، که باعث افزایش آگاهی و همچنین لایه‌ای اضافی از تعامل با برند می‌شود.

قیمت پوسته های Balenciaga (بازیکنان لباس مجازی می توانند در بازی بخرند) 1000 V-Bucks است که معادل حدود 8 دلار است و همچنین امکان خرید این لباس های متقاطع در زندگی واقعی وجود دارد.

در حالی که هیئت داوران هنوز اطلاعات دقیق درآمد و تعامل کمپین را نمی‌دانند، موفقیت برند با همکاری قبلی بازی‌های Afterworld نشان می‌دهد که احتمالاً نام تجاری را به مخاطبان جدید بسیار واکنش‌پذیر ارائه می‌دهد. این برند همچنین مشغول بررسی ایده های بازاریابی در NFT در یک مشارکت جالب با باربی بوده است.

راهنمای ضروری ما را در مورد نحوه تبلیغ در Twitch برای الهام گرفتن از بازاریابی محتوای خلاقانه در عصر متاورس بخوانید.

در عصر متاورس چه مشاغلی وجود خواهند داشت؟

اکنون که در ذهنیت متاورس هستید، بیایید به سه شغلی که احتمالاً در این چشم‌انداز دیجیتال همهجانبه جدید وجود دارند نگاهی بیندازیم.

1. مدیر اکوسیستم متاورس

میانگین حقوق: حدود 88000 دلار

در حالی که افرادی مانند مارک زاکربرگ سطح عظیمی از سرمایه گذاری را روی متاورس انجام می دهند، برای اینکه این فضای دیجیتال شجاعانه جدید به طور یکپارچه عمل کند، تعدادی از فناوری ها، پلت فرم ها و نوآوری های مرتبط باید بدون هیچ گونه مشکلی با هم ترکیب شوند.

با این حال، طراحان تجربه کاربر (UX) و کمپین های بازاریابی یا مدیران پروژه با دانش فنی می توانند خود را به عنوان مدیران اکوسیستم قرار دهند و ابزارها، مفاهیم و ذینفعان مربوطه را به هم متصل کنند تا از بخش های صاف، بدون اصطکاک و ایمن متاورس اطمینان حاصل کنند.

این شاخه از اکوسیستم متاورس احتمالاً مجموعه ای از نقش های مرتبط را زیر چتر خود باز می کند، از جمله:

توسعه دهنده Metaverse
معمار متاورس
هنرمند سه بعدی یا متخصص طراحی

2. داستان سرای متاورس

میانگین حقوق: حدود 48000 تا 75000 دلار

داستان سرایی برند یکی از اجزای اساسی بازاریابی محتوا است – و در دنیای متاورز، فضای بیشتری برای بیان روایت‌های الهام‌بخش، غوطه‌ورکننده و مهیج نسبت به قبل وجود خواهد داشت.

در قلمرو واقعیت توسعه‌یافته (XR) که شامل گیمیفیکیشن، واقعیت افزوده و واقعیت مجازی است، داستان‌نویسان متاورس مسئول شناسایی فرصت‌های بازاریابی محتوای کلیدی از طریق همکاری‌های پلتفرم بازی (مانند خریدهای درون بازی یا چالش‌ها یا چالش‌های برند) و تجربیات فراگیر خواهند بود، مانند به عنوان روایات سفر در زمان (مانند Explore VR National Geographic یا The Walking Dead: Saints and Sinners) و مجموعه محصولات مجازی.

با پلتفرم‌ها، نقاط لمسی و ابعاد بسیار زیادی که می‌توان بازی کرد، آسمان برای داستان‌گوی متاورسی واقعاً محدودیت است. اگر در بازاریابی محتوا مهارت دارید، سرعت بخشیدن به مفاهیم داستان سرایی همهجانبه می‌تواند شما را در مسیر شکوه بازاریابی فرامنطقی هدایت کند.

3. مدیر جامعه متاورس

میانگین حقوق: حدود 58000 دلار

نقش موجود مدیر جامعه دیجیتال برای باز نگه داشتن گفتگوها بین برند و مصرف کننده و در عین حال کشف روندها و بینش های تازه ای که می تواند نوآوری را هدایت کند، حیاتی است. مدیران بازاریابی رسانه‌های اجتماعی نیز در طیف گسترده‌ای از پلتفرم‌ها همین وزن را دارند.

در متاورس، نقش مدیر یا اجرایی جامعه و رسانه های اجتماعی، به معنای واقعی کلمه، با مجموعه ای از نقاط تماس واقعیت گسترده برای پوشش و کشف به بعد دیگری منتقل می شود.

مدیران انجمن با ایجاد آواتارها و استفاده از دنیای مجازی، در کنار گیمرهای همهجانبه بازی می‌کنند و در عین حال مکالمه‌ها را برانگیخته می‌کنند، به عنوان راهنمای تورهای تجاری مجازی عمل می‌کنند و لایه‌ای از شخصی‌سازی را ارائه می‌کنند که زمانی غیرقابل درک بود – اما اکنون در دستور کار قرار گرفته است.

بنابراین، اینها سه حوزه از دنیای دیجیتال مارکتینگ هستند که احتمالاً بیشترین فرصت را در حالی که ما به سمت عصر متاورز می‌رویم باز می‌کنند، اما با ادامه تکامل چشم‌انداز، بدون شک نقش‌های جدیدی به طور منظم ظاهر می‌شوند.

برای اینکه برای بازاریابی در آینده ای نه چندان دور آماده شوید، راهنمای ما را در مورد مهارت های بازاریابی دیجیتالی که در متاورس به آن نیاز دارید بخوانید.

چگونه در متاورس به دنبال شغل بگردم؟

علاوه بر درک مهارت هایی که برای تقویت در متاورس و انتخاب یک جایگاه بالقوه نیاز دارید: برای پیشرفت در دنیای دیجیتال جدید، غوطه ور شدن در آن برای خودتان بیش از حد توصیه می شود.

با همگام شدن با آخرین روندها و اخبار، بررسی کمپین ها، مفاهیم و محتوای برندهای پیشرو در سراسر صنایع، و آزمایش ابزارها، پلتفرم ها یا بازی های مختلف، به خوبی و واقعاً زیر پوست نحوه ارتباط افراد با یکدیگر خواهید بود. با برندهایی در متاورس

اگر وارد طرز فکر متاورس شوید، نه تنها اعتماد به نفس لازم برای استفاده از فرصت‌های جدید را به دست خواهید آورد، بلکه با ارتباطات حرفه‌ای نیز مواجه خواهید شد که منجر به نقش‌ها یا موقعیت‌های خالی جدیدی می‌شود که می‌توانید در بخش‌های مورد نظر خود درخواست دهید.

مشاغل متاورس بدون نیاز به تجربه

یکی از بهترین ویژگی های متاورس این است که از آنجایی که منظره جدیدی دارد، زمین بازی حرفه ای نسبتاً یکنواخت است.

هنگام درخواست برای شغل متاورس آینده نگر، مشخصات و توضیحات را با جزئیات بررسی کنید و در نظر بگیرید که چگونه می توانید از این مهارت ها در متاورس استفاده کنید. تحقیقات خود را در مورد این موضوع انجام دهید، هر تجربه مرتبطی را که می توانید به دست آورید، و شانس مبارزه برای به دست آوردن یک نقش پرسود و با ارزش را خواهید داشت.

مشاغل Metaverse برای کارکنان دورکار و مشاغل آزاد

باور کنید یا نه، برندها و کسب‌وکارها در حال حاضر استعدادهای دورکار و آزاد را برای نقش‌های مبتنی بر متاورس استخدام می‌کنند.

تحقیقات خود را انجام دهید تا ببینید چه نقش‌هایی در حال حاضر مورد تقاضا هستند و برای بهینه‌سازی پروفایل‌های حرفه‌ای خود (و توجه به شهرت آنلاین خود) وقت بگذارید تا بتوانید مشاغل مناسب را جذب کنید یا نقش‌های شغلی بسیار ارزشمندی را به دست آورید.

برای الهام بخشیدن به تلاش‌های شما، در اینجا انواع نقش‌های از راه دور یا آزاد که برندها در حال حاضر تبلیغ می‌کنند آورده شده است:

  • مدیر بازاریابی Metaverse
  • مدیر بازاریابی NFT و بازی
  • استراتژیست کسب و کار Metaverse
  • مدیر کمپین متافورس استراتژیک

قبل از شروع کاریابی در متاورس، کسب مهارت های جدید بازاریابی دیجیتال شما را در بهترین موقعیت ممکن قرار می دهد.

با ثبت نام در دیپلم حرفه ای ما در بازاریابی دیجیتال، خود را برای فراورده آماده کنید و مهارت هایی را به دست آورید تا به طور قابل توجهی مشتریان بالقوه خود را تقویت کنید.