SoftBank Robotics America از همکاری با Gausium برای ایجاد دستیارهای رباتیک برای استفاده تجاری خبر داده است. ربات‌های جدید، Delivery X1 (X1) و Scrubber 50 Pro (S50)، می‌توانند وظایف کارکنان را برای حمایت از شرکت‌هایی که با کاهش سرعت استخدام و شکاف مهارت‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند، انجام دهند و با آنها همکاری کنند.

صنعت رستوران‌داری با کمبود نیروی کار مواجه است، زیرا بسیاری از رستوران‌ها به سختی فرصت‌های شغلی را پر می‌کنند. بر اساس بیانیه مطبوعاتی، X1 و S50 برای کمک به تمرکز کارکنان بر روی مشتریان و «مسئولیت‌های با ارزش‌تر» قرار است کارهای ساده و تکراری را انجام دهند.

X1 یک ربات خدمات غذایی است که برای ارائه غذا و نوشیدنی به مشتریان در مواقعی که کارمندان نمی توانند طراحی شده است. مجهز به فناوری بدون برخورد و ضد نشت است. X1 همچنین می تواند به کارمندان میزهای اتوبوس کمک کند و ظروف کثیف را برای تمیز کردن به آشپزخانه ببرند.

وظایف اصلی S50 Pro کمک به عملیات تمیز کردن است، زیرا با قابلیت شستشو، جارو کردن، پاک کردن گرد و غبار، و ضدعفونی کردن همراه است. این ربات می‌تواند همزمان کف‌ها را تمیز و ضدعفونی کند و می‌داند که چه زمانی به انسان‌ها اطلاع دهد که آشفتگی نیاز به تمیز کردن اضافی دارد.

در سال‌های اخیر، به‌ویژه پس از همه‌گیری ویروس کرونا، بسیاری از زنجیره‌های غذایی بزرگ یک اپلیکیشن یا یک گزینه سفارش آنلاین را در فرآیندهای خود ادغام کرده‌اند تا به کارمندان کمک کنند تا با سفارش‌های بالا هماهنگ باشند. اما مشتریان از سفارش آنلاین عصبانی می شوند که بر رضایت مشتری تأثیر می گذارد.

برای جبران کمبود نیروی کار، هنوز هیچ کاهشی در مشتریان گرسنه وجود ندارد، دانشگاه‌ها، رستوران‌ها و خدمات تحویل غذا روبات‌های مستقلی را برای پخت و پز و سرو غذا معرفی می‌کنند. اما این به ربات‌ها ختم نمی‌شود که برای شما یک نوشابه وانیلی کوکای شما را پر می‌کنند. رستوران ها از ظروف پخت و پز روباتیک و آشپزهای سرخ کردنی نیز استفاده می کنند.

Miso Robotics، یک شرکت متخصص در ایجاد ربات‌ها برای سرویس غذا، از نیاز بسیاری از رستوران‌ها به دست‌های اضافی – یا بازوهای روباتی – در آشپزخانه استفاده می‌کند. Miso مسئول مجموعه ای از کمک های رباتیک آشپزخانه، مانند Flippy 2، یک بازوی رباتیک با دید مبتنی بر هوش مصنوعی برای سرخ کردن و انتقال دقیق غذا است.

این یک زمان عالی برای کارکنان رستوران های روباتیک است، زیرا آنها قابل توجه ترین هزینه صنعت رستوران یعنی حقوق و دستمزد را کاهش می دهند. ربات ها همچنین به افزایش کارایی کمک می کنند، اما برای کارگران نگران کننده است که چگونه همکاران بیونیک آنها بر حقوق آنها تأثیر می گذارد.

بنابراین، می توان گفت که به زودی یک ربات غذایی را که شما سفارش داده اید سرو می کند. آینده اینجاست و از شنیدن اینکه ماشین های پرنده بعدی هستند، تعجب نخواهید کرد.