استراتژی سئو محلی برای کسب کار خود را جدی بگیرید. آیا می دانید 46٪ از کل جستجوی Google در جستجوی اطلاعات محلی است؟ علاوه بر این، مطالعه دیگری نشان داد که 69٪ از کاربران حداقل هر ماه یک بار به دنبال مشاغل محلی هستند. این آمار شاخص روشنی برای اهمیت سئو محلی است.

چه صاحب رستوران باشید و چه لوله کش، سئو محلی برای همه افراد بسیار مهم است. به عنوان یک صاحب مشاغل، شما باید بر روی استراتژی سئو محلی برای ارتقا تجارت خود کار کنید. اگر روی آن کار نکنید، ممکن است بسیاری از مزایای بالقوه خود را از دست بدهید.

قبل از اینکه به جزئیات مربوط به استراتژی های محلی جستجوگرها بپردازیم ، ابتدا بفهمیم SEO محلی چیست.

سئو محلی چیست؟

اگر در یک شهر جدید باشید و بخواهید یک سالن سینما در نزدیکی خود پیدا کنید چه کاری انجام می دهید؟ اگر مانند اکثر مردم هستید، احتمالاً یک جستجوی سریع در Google انجام می دهید. برای ساکرامنتو ، نتایج جستجو مطابق تصویر زیر است.

در این نتایج، به احتمال زیاد چند لیست اول را بررسی می کنید. اگر یک صاحب مشاغل بتواند لیست خود را به اوج خود برساند، این امر می تواند تفاوت زیادی در تجارت وی ایجاد کند.

همراه با افزایش آگاهی، یک لیست برتر همچنین می تواند احتمال دریافت تبدیل را افزایش دهد. به طور خلاصه می تواند یک عامل کلیدی در رشد هر شغلی باشد.

اگر می خواهید در عصر دیجیتال در بازاریابی موفق شوید ، استراتژی های محلی SEO باید مورد توجه شما قرار گیرند. آنها می توانند ابزاری ضروری برای بدست آوردن تبدیل بیشتر باشند.

بهترین تکنیک و استراتژی سئو محلی چیست؟

برای پیشرفت در رتبه بندی های محلی ، باید یک استراتژی قاتل ارائه دهید که می تواند در طولانی مدت به شما کمک کند. البته این کار به برنامه ریزی، پشتکار و زمان زیادی نیاز دارد.

مطالعه بیشتر: 10 مورد از بهترین ابزارهای سئو در سال 2020

برای اینکه کارها برای شما راحت تر شوند ، من تمام تحقیقات پیشین را برای شما انجام داده ام. در اینجا چند استراتژی سئو محلی وجود دارد که باید روی آنها کار کنید:

1.برای کلمات کلیدی Medium-Tail بهینه سازی کنید

تا همین چند سال پیش، همه کارشناسان سئو بر لزوم استفاده از کلمات کلیدی دم بلند تأکید داشتند. این قبل از آن بود که گوگل اعلام کند آنها از الگوریتم یادگیری ماشین به نام Google RankBrain برای افزایش نتایج جستجو استفاده می کنند.

اگر کمی بیشتر در نحوه کار RankBrain عمیق شوید ، متوجه می شوید که از کلمات کلیدی متوسط ​​دم استفاده می کند. هنگامی که یک کاربر “بهترین مرکز آبگرم” و “بهترین مرکز آبگرم در نزدیکی من” را جستجو می کند، در نهایت نتایج مشابه یا دقیقاً مشابه دریافت خواهید کرد. این به این دلیل است که Google می فهمد که در هر دو حالت، شما اساساً بدنبال همان چیز هستید.

در اوایل، Google پس از تطبیق دقیق کلمات کلیدی وارد شده، نتایج را نمایش می داد. اکنون ، اگر می خواهید رتبه بندی کنید ، باید محتوای خود را برای RankBrain بهینه کنید. این بدان معناست که کلمات کلیدی متوسط ​​دم باید بخشی مهم از استراتژی محلی شما در زمینه سئو باشند.

کلمات کلیدی متوسط چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست، کلمات کلیدی متوسط ​​دم در فاصله میان کلمات کلیدی کوتاه کوتاه و کلمات کلیدی دم بلند قرار دارند. آنها به معنای واقعی کلمه در وسط بسته هستند. آنها بیشتر از کلمات کلیدی کوتاه-کوتاه متمرکز هستند و به طور معمول حجم جستجوی بیشتری نسبت به کلمات کلیدی متوسط-طولانی دارند.

بنابراین، برای ایجاد یک استراتژی جامع سئو محلی، باید محتوای خود را برای کلمات کلیدی متوسط بهینه کنید.

2. لیست Google My Business خود را ایجاد کنید

اگر صاحب مشاغل هستید، تقریباً یک قانون ناگفته گفته شده است که باید برای ایجاد یک لیست Google برای کسب و کار من استفاده کنید. با توجه به عوامل رتبه بندی جستجوی محلی Moz، همچنین به عنوان عامل رتبه بندی برتر برای SEO محلی و همچنین Google Maps ذکر شده است.

اگر Google بتواند جزئیات کسب و کار شما را تأیید کند، به احتمال زیاد محتوای شما را به اشتراک می گذارد. بهترین راه برای انجام این کار از طریق لیست Google برای کسب و کار من است.

چگونه فهرست Google My Business خود را ایجاد می کنید؟

ابتدا مطمئن شوید که آدرس و اطلاعات تماس صحیح کسب و کار خود را اضافه کرده اید. دسته هایی را که برای کسب و کار شما مرتبط هستند انتخاب کنید و هنگام ثبت مشاغل خود چند عکس در آن قرار دهید.

همه این جزئیات به شما در ایجاد اعتبار کمک می کنند. همچنین توصیه می شود هنگام تکمیل توضیحات کسب و کار خود ، از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید.

3. استنادات محلی بیشتری دریافت کنید

لیست Google برای کسب و کار من فقط اولین قدم برای تقویت استراتژی سئو محلی شماست. جدا از این، کاربران همچنین سایت هایی مانند Yelp و FourSquare را بررسی می کنند تا مشاغل جدید را کشف کنند. بنابراین ، مهم است که قابلیت مشاهده خود را در این سایت ها حفظ کنید. آنجاست که استنادات محلی بازی می کنند.

استراتژی های محلی جستجوگرها را از طریق Yelp دریافت کنید

لیست استنادی چیست؟

برای افراد ناآگاه ، نقل قول های محلی به مواردی اشاره می کنند که تجارت شما در اینترنت پیدا می کند. یک استناد محلی ممکن است شامل نام تجاری ، فیلم ها ، تصاویر ، مختصات جغرافیایی ، بررسی ها یا سایر اطلاعات مربوط به مشاغل شما باشد.

ابتدا چند فروم و وب سایت را که باید در آن لیست شوند لیست کنید. سپس به آرامی به سمت ایجاد نقل قول های محلی خود تلاش کنید.

4. مشتریان خود را به نوشتن نظر تشویق کنید

آیا بررسی ها بر SEO شما تأثیر می گذارند؟

طبق نظرسنجی Bright Local ، 86٪ از کل مصرف کنندگان هنگام تحقیق درباره مشاغل، بررسی آنلاین را می خوانند. علاوه بر این ، 57٪ از مردم گفتند که فقط مشاغل را انتخاب می کنند که دارای امتیاز بیش از 4 ستاره باشد.

بررسی ها روشی برای به دست آوردن اثبات اجتماعی است. و آنها می توانند یک عامل حیاتی در جذب سرنخ های جدید باشند. بنابراین ، شما باید مشتریان خوشحال خود را تشویق کنید تا در رسانه های اجتماعی و سایر انجمن ها نظرات خوبی برای شما بنویسند.

نظرات در سئو محلی
نظرات در سئو محلی

اگر نظرات منفی دریافت کردید، نگران نباشید. به آنها به صورت حرفه ای پاسخ دهید و سعی کنید نگرانی های آنها را به صورت آفلاین برطرف کنید. انتقاد از روی لطف نشان می دهد که شما به مشکلات مشتریان خود اهمیت می دهید.

5. محتوا محلی برای سئو محلی ایجاد کنید

محتوا قسمت عمده ای از هر استراتژی سئو محلی است. اگر می خواهید افراد بیشتری در منطقه شما از شما مطلع شوند، باید محتوایی را که آنها به دنبال آن هستند ایجاد کنید. برخی از نقاط درد را که مردم منطقه شما با آن روبرو هستند شناسایی کنید.

بازاریابی محتوای محلی چیست؟

بازاریابی محتوای محلی معمولاً یک رویکرد نادیده گرفته شده برای افزایش رتبه بندی است. این مستلزم تولید محتوایی است که مربوط به مخاطبان محلی شما باشد.

مثلا:

اگر وب سایتی در سفر دارید، می توانید کارها و مکان های غذایی را در یک محله خاص پیشنهاد دهید. با هدف پاسخ به سوالاتی که ممکن است کاربران در جستجوی آنها باشند، باشد. اگر محتوای با کیفیتی ارائه دهید که افراد بخواهند آن را بخوانند، به طور خودکار بازدید می کنید.

6. دریافت بک لینک با کیفیت

چگونه بک لینک ها به سئو کمک می کنند؟

اگر می خواهید مخاطبان زیادی استفاده کنید، نمی توانید فقط به مخاطبان وب سایت خود اعتماد کنید. شما همچنین باید از مخاطبان دیگران استفاده کنید. این همان چیزی است که لینک سازی می تواند به شما کمک کند.

برای ساختن نمایه پیوند خود ، باید وب سایت های دارای دامنه بالا را در بخش خود پیدا کنید. مطمئناً می توانید به تعداد دلخواه وب بک لینک در وب سایت های تصادفی دریافت کنید.

اما تا زمانی که از کیفیت برخوردار نباشند، به استراتژی سئو محلی شما کمک نمی کنند. روی یافتن وب سایت های محلی که دارای دامنه معتبری مناسب هستند و امکان ارسال پست به عنوان مهمان را دارند تمرکز کنید.

با ایده هایی برای ارسال مهمان به آنها دسترسی پیدا کنید. بخاطر داشته باشید که ایجاد پیوند فرآیندی طولانی است. شما باید در تلاش خود ثابت قدم باشید تا نتایج در استراتژی سئو محلی شما منعکس شود.

7. ایجاد یک وب سایت پاسخگو برای موبایل

52.2٪ از کل ترافیک وب سایت در جهان توسط تلفن های هوشمند در سال 2018 تولید شده است. این یک نکته را روشن می کند – شما نمی توانید کاربران تلفن همراه را نادیده بگیرید.

تغییر از لپ تاپ به تلفن همراه دیگر ظریف نیست. شما باید با روندهای تغییر در بازار همراه باشید.

اولین قدم ایجاد یک وب سایت پاسخگو برای موبایل است.

وب سایت پاسخگو به چه معناست؟

این بدان معنی است که طرح، تصاویر و طراحی صفحه وب به خوبی در تلفن همراه یا هر دستگاه دیگری کار می کند. هنگام طراحی وب سایت خود، باید این دو عنصر را به عنوان اولویت های خود نگه دارید: راحتی و پاسخگویی.

اگر وب سایت شما برای تلفن های همراه بهینه نشده باشد، ممکن است کاربران تلفن های هوشمند استفاده از وب سایت شما را دشوار کنند. ممکن است مجبور به بزرگنمایی یا بزرگنمایی شوند تا عناصر خاصی از صفحات وب شما را مشاهده کنند.

یک وب سایت پاسخگو به تلفن همراه این مشکل را حل می کند زیرا از طریق دستگاه های مختلف قابل دسترسی است. اندازه صفحه هیچ تفاوتی با صفحات وب ندارد.

تاکنون، ما فقط از نظر کاربر در مورد آن صحبت کرده ایم. حال بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه یک طراحی پاسخگو برای تلفن همراه می تواند بر استراتژی سئو محلی شما تأثیر بگذارد.

Google از نمایه سازی همراه اول استفاده می کند. این اساساً به این معنی است که وب سایت موبایل یک وب سایت را برای اهداف نمایه سازی و رتبه بندی انتخاب می کند. بنابراین ، این یکی از مهمترین عوامل برای استراتژی سئو محلی شماست.

طبق گفته گوگل، در اینجا چیزی است که می توانید برای وب سایت خود انجام دهید:

  • سایت دسک تاپ و موبایل شما باید حاوی محتوای یکسانی در قالب های قابل نمایه سازی و قابل خزش باشد. این مربوط به متن ، عکس و فیلم است.
  • شما باید از داده های ساخت یافته در سایت های تلفن همراه و دسک تاپ خود استفاده کنید.
  • عناوین و توضیحات متا یکسان را برای هر دو نسخه بنویسید.

8. درباره کلمات کلیدی محلی تحقیق کنید

کلمات کلیدی که برای رتبه بندی انتخاب می کنید باید با مخاطبان محلی شما مرتبط باشند. شما باید کلمات کلیدی را انتخاب کنید که حجم جستجوی بالایی در مکان شما دارند. شما می توانید از Google Keyword Planner برای یافتن کلمات کلیدی محبوب در منطقه خود و ایجاد لیستی بر اساس آنچه پیدا می کنید استفاده کنید.

پس از دانستن کلمات کلیدی محلی که می خواهید هدف قرار دهید، وقت آن است که اقدام کنید. این کلمات کلیدی را در توضیحات متا، محتوا و همچنین آدرسهای اینترنتی خود بگنجانید.

علاوه بر این، توصیه می شود نقاط محبوب و برجسته محبوب را در نسخه خود ذکر کنید. به عنوان مثال، اگر در مرکز شهر سیاتل مغازه دارید، ممکن است بخواهید چیزی را در خطوط “نزدیک سوزن فضایی” بنویسید.

9. تمرکز خود را بر روی سئوی On-Page بگذارید

سئو داخلی در صفحه چیست و چرا مهم است؟

SEO در صفحه به فرآیند بهینه سازی صفحات وب سایت شما اشاره دارد. این یک قسمت مهم از استراتژی سئو محلی شما است. اولین قدم برای بهبود SEO در صفحه خود این است که مطمئن شوید محتوای شما از خطا در امان است.

تمرکز خود را بر انتشار محتوای با کیفیت و بدیع بگذارید. اگرچه استفاده از کلمات کلیدی مهم است ، اما توصیه می شود فقط از آنها به روشی طبیعی استفاده کنید. نسخه خود را با کلمات کلیدی پر نکنید.

برای ایجاد ایده بهتر به خزنده های Google در مورد آنچه در صفحه وب شما است ، بهینه سازی محتوای شما کافی نیست. همچنین باید مطمئن شوید که از توضیحات متا و برچسب های عنوان مربوطه استفاده می کنید. اگر از کلمات کلیدی بهینه در آنها استفاده می کنید، می توانید استراتژی سئو محلی خود را تقویت کنید.

علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که تمام تصاویر موجود در سایت شما دارای کلمات کلیدی با متن alt هستند. اجازه ندهید پرونده های تصویری شما نام تصادفی داشته باشند. اگر عناوین مناسب اضافه نکنید ، بر SEO شما تأثیر می گذارد.

سرعت صفحه یکی دیگر از فاکتورهای مهم در کل استراتژی سئو محلی شما است. اگر بارگیری صفحه شما خیلی طولانی شود ، بازدید کنندگان سایت شما ممکن است فقط وب سایت شما را رها کنند. زمان بارگذاری صفحه بیشتر بر روی رتبه بندی جستجوی شما نیز تأثیر می گذارد.

می توانید از Google PageSpeed ​​Insights برای بررسی زمان بارگیری صفحه خود استفاده کنید.

10. نشانه گذاری طرح

نشانه گذاری طرحواره روش دیگری برای تقویت استراتژی سئو محلی شما است.

منظور ما از نشانه گذاری طرحواره چیست؟

برای افراد ناآگاه، نشانه گذاری طرح (Schema markup) فناوری است که به موتورهای جستجو اجازه می دهد اطلاعات مربوط به تجارت شما را کشف و نشان دهند.

این می تواند شامل هر چیزی از آدرس شما گرفته تا قیمت ها و بررسی های شما باشد. بهتر است این اطلاعات را در وب سایت خود به نمایش بگذارید. نمایش این جزئیات می تواند به شما در بهبود نرخ کلیک کمک کند. این به نوبه خود می تواند به استراتژی سئو محلی شما کمک کند.

برای افزودن نشانه گذاری طرح، می توانید از Google’s Structured Data Markup Helper استفاده کنید. علاوه بر این، می توانید نحوه مشاهده صفحه وب خود را پس از افزودن نشانه گذاری طرح با استفاده از ابزار آزمایش داده داده ساختار یافته، بررسی کنید.

آماده شکست دادن رقبای خود هستید؟

صرف نظر از اینکه شما یک شرکت بزرگ را اداره می کنید یا صاحب مشاغل کوچک هستید، باید به سئو محلی توجه کنید. اگر می خواهید دید خود را افزایش داده و هدایت بیشتری بدست آورید، سئو محلی بهترین راه برای انجام آن است. امیدوارم استراتژی سئو محلی که در بالا ذکر شد به شما کمک کنند رتبه بندی جستجوی محلی خود را افزایش دهید.

به نظر شما کدام یک از استراتژی سئو محلی برای افزایش دید موثر هستند؟ لطفاً نظر خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.