افزونه های wordPress شامل همه مواردی است که به انتشار ، نگهداری و عملکرد وب سایت خبری مربوط می شود. افزونه های وردپرس Back-end قابلیت های ارزشمندی را ایجاد می کنند و آنها را به برخی از مفیدترین افزونه هایی تبدیل می کنند که ناشران می توانند در وب سایت های خود ادغام کنند. این افزونه ها می توانند به بهبود سرعت وب سایت ، بهبود دید موتور جستجو و مدیریت موثرتر جریان های تحریریه کمک کنند.

بیایید نگاهی بیندازیم به برخی از افزونه های برتر وردپرس که ناشران خبر از آنها استفاده می کنند.

5 افزونه برتر وردپرس

1. جریان را ویرایش کنید

برخلاف وبلاگ های شخصی ، در وب سایت های خبری بزرگ و مجلات آنلاین اغلب افراد زیادی مشغول نوشتن و ویرایش محتوایی هستند که هر روز بصورت آنلاین منتشر می شود. با استفاده از افزونه Edit Flow ، ویراستاران و ناشران می توانند از داخل بستر وردپرس با تیم های خود همکاری کنند. Edit Flow باعث کاهش اعتماد مدیران به ایمیل و سیستم عامل های خارجی مانند Slack می شود. ویراستاران می توانند محتوای سایت را در قالب تقویم بررسی کنند و می توانند وضعیت های سفارشی را برای تعیین مراحل اصلی گردش کار تحریریه تنظیم کنند. Edit Flow به ویراستاران و نویسندگان راهی می دهد تا بتوانند از طریق CMS بحث خصوصی داشته باشند. هنگامی که ناشران نیاز به پیگیری کاربران در چندین بخش یا عملکرد دارند ، گروه های کاربر برای سازمان های خبری بزرگتر نیز مفید هستند.

2. تقویم تحریریه

یکی از نکات منفی در سیستم مدیریت محتوای وردپرس این است که تشخیص اینکه چه زمانی برنامه های بعدی برای انتشار برنامه ریزی می شود ، همیشه آسان نیست. افزونه Calendar Calendar به ناشران مروری دارد بر مقالاتی که در صف و زمان انتشار هر مقاله دارند. قابلیت کشیدن و رها کردن ، انتقال مقاله را آسان می کند ، بنابراین آنها در زمان یا روزهای مختلف منتشر می شوند. ویراستاران همچنین می توانند پست های چندین نویسنده را از داخل تقویم اصلی ویرایش کنند. اگرچه تحریریه تقویم در حال حاضر فقط از “پست ها” پشتیبانی می کند ، اما سازندگان این افزونه می گویند که آنها در حال بررسی اضافه کردن پشتیبانی برای “صفحات” در آینده هستند.

3. Yoast SEO

Yoast از لحاظ عملکرد بازگشت به عقب ، نقش بسیار متفاوتی نسبت به سایر افزونه های موجود در این لیست دارد ، اما همه گیر بودن آن در دنیای انتشارات آنلاین باعث می شود که به عنوان یکی از بهترین افزونه های پایان وردپرس برای ناشران اخبار مناسب باشد. پلاگین Yoast SEO یک مجموعه ابزار غنی از ویژگی را برای بهبود رتبه بندی موتور جستجو به کاربران می دهد. نویسندگان و ویراستاران می توانند مقالات را برای کلمات کلیدی مورد نظر خود قبل از کلیک روی “انتشار” بررسی و بهینه کنند ، با ویژگی هایی مانند عنوان و الگوی توضیح متا و توانایی تنظیم URL های متعارف برای جلوگیری از محتوای تکراری. کاربران Premium همچنین به یک ابزار Yoast Insight دسترسی پیدا می کنند ، که نشان می دهد هر مقاله بر چه چیزی تمرکز دارد و به مطابقت با عبارات کلیدی مورد نظر کمک می کند.

4. AMP

AMP به عنوان افزونه رسمی پروژه AMP طراحی شده است تا تجربه های آنلاین را با حداکثر سرعت و عملکرد بالا امکان پذیر کند. این افزونه این کار را بدون فاصله گرفتن از روند کار استاندارد وردپرس انجام می دهد ، بنابراین سردبیران سایت هنگام کار برای ایجاد سازگاری با محتوای AMP خود ، نگران کلیک کردن به جلو و عقب بین چندین سیستم عامل نیستند. هر زمان که امکان تبدیل خودکار نشانه گذاری به AMP وجود نداشته باشد ، یک ابزار سازگاری خطاهای تأیید AMP را رفع اشکال می کند. CSS Tree Shaking به طور خودکار CSS استفاده نشده را حذف می کند تا کل AMP برای هر مقاله را در حد 50KB قرار دهد.

5. فشرده سازی و بهینه سازی تصویر Smush

اگر اندازه پرونده های بزرگ وب سایت شما را به سمت پایین می کشد ، پلاگین Smush Image Compression and Optimization همان چیزی است که شما نیاز دارید. افزونه Smush به ناشران راهی ساده برای تغییر اندازه ، بهینه سازی و فشرده سازی تصاویر در وب سایت های خود می دهد. این کار را با از بین بردن اطلاعات حجیم از تصاویر برای کاهش اندازه پرونده ، بدون از بین بردن کیفیت تصویر در این روند انجام می دهد. ویژگی Lazy Loader این افزونه با تلنگر سوئیچ تصاویر خارج از صفحه را به تعویق می اندازد و ویژگی Bulk Smush با یک کلیک حداکثر 50 تصویر را بهینه می کند. ناشران می توانند حداکثر عرض و ارتفاع را برای تغییر اندازه خودکار تصویر تنظیم کنند. این افزونه هیچگونه محدودیت ماهانه یا سالانه بر روی تعداد فشرده سازی ناشران ندارد.