فرانچایز یکی از مفاهیمی است که در دنیای اقتصاد و بیزینس معروف است و به بیان ساده می توان آن را یک حق امتیاز از یک برند به شمار آورد. با خرید یک حق امتیاز از برند معروف می توانید شعبه ای از آن را راه اندازی کنید و در یک منطقه مشخص به درآمد دست پیدا کنید. با خرید فرانچایز در کانادا شما به اطلاعات، علائم تجاری و دانش فنی دسترسی خواهید داشت که برند مورد نظر آن را در اختیارتان قرار می دهد.

در واقع، شما تحت نظر برند اصلی خواهید توانست یک شعبه را تاسیس کنید و در آن به موفقیت دست پیدا کنید. هدف اصلی برندها برای ارائه حق امتیازها گسترش برند است و با این کار محبوبیت و توسعه برند مورد نظر بهتر خواهد شد. امتیاز دهنده در این سیستم بیزینسی با نام Franchisor شناخته می شود و شما به عنوان یک خریدار باید حق خرید فرانچایز در کانادا را بپردازید که در مقایسه با سایر روش های سرمایه گذاری بسیار پایین تر خواهد بود.

ریسک بسیار پایین سرمایه گذاری و امکان کسب درآمد از لحظه ورود به خاک کشور کانادا مزایایی است که در کمتر روش مهاجرتی به آن دسترسی خواهید داشت اما در روش فرانچایز این مزیت در اختیار شما قرار خواهد داشت. این روش در کنار ارائه درآمد مناسب، حق اقامت دائم را نیز در اختیار شما قرار خواهد داد و با ویزای کار اولیه می توانید به سمت اخذ اقامت دائم کانادا حرکت کنید.

مدرک زبان برای خرید فرانچایز در کانادا

شما برای موارد زیر نیاز خواهید داشت تا به سطح خوبی از زبان انگلیسی یا فرانسوی دست پیدا کنید.

 • برقراری ارتباط با مشتریان
 • برقراری ارتباط با کارکنان
 • مدیریت شعبه مورد نظر
 • ارتباط با برند اصلی

هزینه خرید فرانچایز در کانادا

دقت داشته باشید که میزان سرمایه مورد نیاز برای خرید یک حق امتیاز دقیقا وابسته به برند مورد نظر و امکاناتی است که شما به آن نیاز خواهید داشت. شاید برای شروع یک شعبه از برند رستوران شما به امکانات بسیار بیشتری نسبت به یک برند لباس نیاز داشته باشید. بنابراین، با مراجعه به وب سایت رسمی برندها به راحتی می توانید هزینه مورد نیاز را برای تاسیس یک شعبه از برندها مشاهده کنید.

خرید فرانچایز در کانادا یا راه اندازی از صفر

شما در مسیر خرید یک فرانچایز با مفاهیم مختلفی آشنا خواهید شد. دو مورد از مهم ترین این مفاهیم خرید یک فرانچایز در مقابل راه اندازی آن از صفر است. در واقع، شما در زمان خرید یک فرانچایز شعبه مورد نظر را به صورت آماده خریداری می کنید که این کار مطمئنا هزینه بالاتری را خواهد داشت. در نقطه مقابل، شما پس از تایید گرفتن از مدیریت برند می توانید یک محل را اجاره کنید و آن شعبه را از صفر احداث کنید.

در روش دوم، مزیت مهمی وجود دارد و شما بر اساس آن می توانید یک تجربه بی نظیر از راه اندازی فرانچایز به دست آورید. این روش هزینه کمتری نیز خواهد داشت و شما باید امکانات و لوازم مورد نظر را خودتان آماده و خریداری کنید. البته، اگر قصد راه اندازی یک شعبه را از صفر داشته باشید، باید دقت کنید که دید کاملی از نحوه عملکرد شعبه در آینده وجود ندارد و اطلاعات و سوابق مالی نیز برای آن در دسترس نیست.

در واقع، شما شعبه ای را تاسیس می کنید که از صفر فعالیت خواهد کرد و تمامی مراحل آینده را باید از صفر شروع کرده و ادامه دهید.

فرقی نمی کند هدف شما خرید فرانچایز باشد یا راه اندازی از صفر، در هر صورت شما باید از قیمت ها و هزینه ها آگاه باشید. برای آگاهی از قیمت دلار کانادا تورنتو، می توانید از سایت های معتبر و یا صرافی های قانونی کمک بگیرید.

افراد کمک کننده در خرید فرانچایز در کانادا

 • وکیل مهاجرت: وکیل مهاجرت به عنوان رهبر پرونده شما شناخته می شود و از مرحله اول تا پایان اقامت دائم می توانید از مشاوره ها و خدمات وکیل مهاجرت استفاده کنید. دقت داشته باشید که مجوز وکیل مهاجرت باید به صورت رسمی باشد و شما باید از خدمات وکیلی استفاده کنید که به صورت رجیستر شده باشد.
 • وکیل حقوقی: کار عقد قراردادها و تنظیم آن ها توسط یک وکیل حقوقی انجام خواهد شد. در مراحل مختلف شما به اجاره کردن یک محل نیاز دارید و قرارداد اصلی نیز باید به صورت دقیق تنظیم شود. در صورتی که با خیال راحت می خواهید خرید فرانچایز در کانادا را انجام دهید، استفاده از پکیج خدمات مهاجرتی بهترین گزینه خواهد بود. در این صورت، شما به خدمات وکیل حقوقی دسترسی دارید که قراردادها را به صورت دقیق برای شما تنظیم خواهد کرد.
 • حسابدار: حسابدار نقش مهمی در مسیر خرید فرانچایز در کانادا به شمار می رود و شما نیاز خواهید داشت تا از خدمات یک حسابدار برای تحلیل آمار خرید و فروش و آنالیز مالی استفاده کنید. هر زمان که نیاز به این نوع خدمات باشد، وکیل مهاجرت از یک حسابدار با تجربه استفاده خواهد کرد تا اسناد قابل اتکایی برای پرونده آماده کند.
 • مشاور مهاجرت: یک مشاور مهاجرت هر آن اطلاعاتی را که مورد نیاز است در اختیار شما قرار می دهد تا یک منطقه خوب انتخاب و یک فرانچایز مناسب خریداری کنید. نقش مشاور مهاجرت بسیار حیاتی است که موسسه تراست شما را به بهترین مشاوران مهاجرت متصل خواهد کرد که تجربه بالایی در این بخش دارند.
 •  بروکر: برای یافتن بهترین پیشنهادها، می توانید از خدمات بروکر استفاده کنید تا یک قرارداد مطمئن بسته شود. بروکر از تمامی اطلاعات مورد نیاز در این مسیر مطلع است و شما با صرف کمترین زمان ممکن می توانید اطلاعات مربوط به قیمت فرانچایزها را از یک بروکر دریافت کنید.

ریجکتی پرونده در خرید فرانچایز در کانادا

در مورد خرید فرانچایز در کانادا نیز احتمال ریجکتی وجود دارد و شما نیاز دارید تا دلایل متعدد آن را مطالعه کنید تا به دید درستی از نحوه اقدام برای ویزای شغلی دست پیدا کنید. بهترین کار این خواهد بود که از صفر تا صد کار را به یک وکیل قانونی بسپارید تا تمامی مراحل را برایتان طی کند و به راحتی بتوانید به ویزای شغلی دست پیدا کنید.

بهترین شهرها برای خرید فرانچایز در کانادا

شاید مناطق مختلفی در کشور کانادا باشند که شرایط تاسیس یک شعبه در آن به راحتی فراهم باشد. در این مناطق مطمئنا خواهید توانست به درآمدهای مناسبی دست پیدا کنید و خرید فرانچایز در آن ها بازدهی بالایی خواهد داشت. با این حال، بهتر است در مورد چند شهر زیر تمرکز داشته باشید که در سال های اخیر به عنوان مناطق مناسبی برای خرید بهترین فرانچایزها در کانادا شناخته شده اند.

 • ونکوور
 • تورنتو
 • ادمونتون
 • واترلو
 • مونترال
 • هالیفاکس
 • اتاوا ساسکاتون
 • وینیپگ