به احتمال زیاد تا کنون نام گیفت کارت به گوشتان خورده‌است. در این میان احتمال دارد که ندانید گیفت کارت چیست؟ چگونه می‌توان به خرید گیفت کارت پرداخت؟ گیفت کارت چه کاربردهایی دارد؟ چگونه به خرید گیفت کارت اپل بپردازیم؟ مراحل خرید گیفت کارت استیم چیست؟ و… اگر این دسته از سوالات به ذهنتان خطور کرده‌است، بدون شک تلاش خواهید کرد که به پاسخ تک‌تک آن‌ها دست پیدا کنید. از این رو این محتوا می‌تواند هر آنچه را که شما در راستای خرید گیفت کارت نیاز دارید بدانید را، در اختیارتان قرار دهد. در نهایت پیشنهاد می‌شود تا پایان این محتوا همراه ما باشید تا کامل‌ترین و جدیدترین اطلاعات را در رابطه با گیفت کارت کسب کنید.

آشنایی کلی با گیفت کارت

گیفت کارت در حالت کلی نوعی کارت مجازی یا فیزیکی است که عموما در حالت مجازی قابل خرید است. گیفت کارت‌ همانند کارت شارژهای همراه اول یا ایرانسل است که با خرید آن کدی در اختیار افراد قرار می‌گیرد که می‌تواند اعتباری را به صورت مجازی به حساب افراد واریز کند. با خرید گیفت کارت اعتباری برای خرید محصولات مختلف، اعتبار مختص کمپانی‌های مختلف در اختیارتان قرار می‌گیرد که می‌توانید در برخی مواقع به صورت رایگان و هم‌چنین در برخی مواقع محصولی با تخفیف خریداری کنید. لازم به ذکر است که با خرید گیفت کارت می‌توانید محصولاتی را به دو صورت فیزیکی یا خدماتی الکترونیکی را خریداری کنید. همان‌طور که از نام آن می‌توان فهمید، پس از خرید گیفت کارت افراد صرفا می‌توانند آن را استفاده کرده یا به دیگران هدیه دهند. چراکه اعتبار این دسته از کارت‌ها به صورت کد بوده و نمی‌توان اعتبار آن را به حساب‌هایی دیگر منتقل کرد. تمامی کمپانی‌‌ها، گیفت کارت‌های مخصوص با نام محصول یا کمپانی خود را تولید کرده و در سرتاسر جهان عرضه می‌کنند. برای مثال شما می‌توانید با خرید گیفت کارت اپل محصولات مدنظر خود را از این کمپانی انتخاب کرده، سفارش داده و در نهایت اقدامات لازم را در راستای خرید آن انجام دهید.

نکات حائز اهمیت حین خرید گیفت کارت

اگر قصد خرید گیفت کارت اپل، خرید گیفت کارت استیم، خرید گیفت کارت پلی استیشن و خرید گیفت کارت PSN را دارید، بهتر است پس از تصمیم به خرید به مطالعه این بخش از این محتوا بپردازید تا بتوانید خریدی مطمئن را تجربه کنید.

 • از فروشگاه‌ها و مراکز معتبر خریداری کرده و از خرید غیرحضوری و به صورت آنلاین خودداری کنید. چراکه احتمال تقلبی‌بودن گیفت کارت خریداری‌شده بسیار زیاد است.
 • دستورالعمل‌های لازم را پیش از خرید به طور کامل مطالعه کنید تا با تمامی شرایط آن آشنا شده و گیفت کارتی معتبر را خریداری کنید.
 • پس از خرید، به مبلغ کسرشده از حساب خود دقت کرده و بررسی کنید که بیش از مبلغ تعیین‌شده نباشد و اعتبار کارت نیز به همان مقدار درج‌شده روی آن باشد.
 • از خراشیده‌نشدن پین پشت کارت اطمینان حاصل کنید. چراکه وجود هرگونه خط و خشی در این بخش، نشان‌دهنده تقلبی‌بودن گیفت کارت خریداری‌شده خواهد بود.
 • مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه داشت، این است که مطمئن شوید که کارت را از صاحب اصلی آن خریداری می‌کنید و گیفت کارت خریداری‌شده به هیچ عنوان دزدی نیست.
 • درنظرگرفتن شرایط خرده فروشی نیز از دیگر موارد حائز اهمیت به شمار می‌رود. اگر مرکزی که کارت را از آن خریداری کرده‌اید، اعلام ورشکستگی کند یا تعطیل باشد، بدون شک اعتبار کارتی که خریداری کرده‌اید، کمتر از اعتبار تعیین‌شده خواهد بود. بنابراین پیش از خرید، علاوه بر معتبربودن مرکز، به وضعیت مالی و اعتبار فروشگاه یا کمپانی نیز توجهات لازم را داشته‌باشید.
 • پس از خریداری گیفت کارت اپل، پلی استیشن، گیفت کارت استیم یا سایر گیفت کارت‌ها، در اولین فرصت نسبت به فعالسازی آن اقدام کنید تا از سالم‌بودن آن مطمئن شوید.

بررسی مراحل استفاده از گیفت کارت پس از خرید گیفت کارت کمپانی‌های مختلف

تا به این بخش از محتوا اطلاعاتی کامل و جامع در رابطه با خرید گیفت کارت شرکت و کمپانی‌های مختلف کسب کرده‌اید، از این رو نوبت آن رسیده‌است که با روش‌ و مراحل استفاده از آن آشنا شوید. در نهایت اگر گیفت کارت مدنظر خود را از معتبرترین فروشگاه‌ها خریداری کردید، می‌توانید با استفاده از مراحل ذکرشده در زیر، نسبت به فعالسازی و استفاده از اعتبار گیفت کارت خود اقدام کنید.

 • اولین مورد

حین خرید پیشنهاد می‌شود به تمامی قوانین، ضوابط، انقضای گیفت کارت و هم‌چنین مبلغ و اعتبار درج‌شده روی آن توجهات لازم را داشته‌باشید. چراکه در برخی مواقع احتمال دارد گیفت کارت خریداری‌شده منقضی‌شده یا مبلغ درج‌شده روی آن با اعتبار حساب آن یکی نباشد.

 • دومین مورد

اگر پس از خرید گیفت کارت و فعالسازی آن، متوجه کاهش اعتبار یا وجود تفاوت در اعتبار حساب با اعتبار درج‌شده روی کارت شوید، بدون معطلی باید با فروشگاه یا کمپانی گیفت کارت تماس حاصل کنید. چراکه آنان در صورت بروز هرگونه اختلال و خطای قانونی در اسرع وقت نسبت به بازگشت اعتبار به حساب شما اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

 • سومین مورد

حین خرید گیفت کارت مدنظر خود پیشنهاد می‌شود از فروشنده درخواست شماره کارت و رسید کنید. مدارک و اطلاعات دریافت کرده را باید در مکانی مطمئن نگهداری کنید تا در صورت بروز هرگونه اختلال، اقدامات لازم را در راستای حل مشکل خود انجام دهید.

 • چهارمین مورد

لازم به ذکر است که خرید گیفت کارت کمپانی‌های مختلف همانند پول نقد یا خرید کارت‌های بانکی خواهد بود و در این میان شما موظف هستید تا از گیفت کارت‌های خود نیز همانند پول نقد نگهداری کنید.

images_1663785521.jpg

کلام آخر

در این محتوا به بررسی خرید گیفت کارت‌های کمپانی‌های مختلف مطرح در دنیا پرداخته شد. از این رو می‌توانید پس از مطالعه این محتوا در صورت نیاز  به اقدامات لازم در راستای خرید گیفت کارت اپل، خرید گیفت کارت استیم، خرید گیفت کارت پلی استیشن و خرید گیفت کارت PSN بپردازید. با توجه به اهمیت بسیاری که این دسته از کارت‌ها دارند، باید حین خرید توجهات لازم را داشته‌باشید تا بتوانید از معتبرترین مراکز و فروشگاه‌ها نسبت به خرید گیفت کارت مدنظر خود اقدام کنید.