آیا شما بازاریاب هستید که می خواهید با پیوندهای کوتاه به نقطه مورد نظر مشتریان را جذب کنید؟ آیا شما نماینده خدمات مشتری هستید که نمی خواهد آدرس های URL پشتیبانی پشتیبانی طولانی مدت را در گپ زنده به اشتراک بگذارد؟ یا شاید شما فقط یک کاربر اینترنتی عادی باشید که URL های طولانی و گیج کننده ای او را غرق کرده و می خواهد بداند چگونه یک پیوند را کوتاه کند. صرف نظر از اینکه شما کی هستید ، کوتاه کننده های URL می توانند نگرانی های شما را با متراکم کردن آدرس های وب طولانی در پیوندهای کوتاه URL کنترل کنند.

URL کوچک چگونه کار می کند؟

کوتاه کننده پیوند به طور خودکار پیوند ورودی را کوتاه می کند. این URL فشرده به عنوان یک تغییر مسیر عمل می کند ، که به شما اجازه می دهد یک صفحه وب تحت بیش از یک آدرس URL قابل دسترسی باشد. بنابراین ، هم URL اصلی و هم لینک کوتاه URL کاربر را به همان صفحه هدایت می کند.

این URL های کوچک بسته به گزینه های موجود توسط سازنده URL کوچک می توانند دائمی باشند یا منقضی می شوند. به همین ترتیب ، مهم است که تحقیق کنید کدام کوتاه کننده پیوند گزینه های سفارشی سازی مورد نیاز شما را فراهم می کند.

کوتاه کننده لینک
کوتاه کننده لینک

چرا از URL های کوچک استفاده می کنیم؟

پیوندهای کوتاه ابزاری عالی برای شرکت ها ، بازاریابان و حتی کاربران شخصی است. استفاده و مدیریت آنها ساده است و صادقانه بگویم از نظر زیبایی شناسی از پیوندهای طولانی لذت بیشتری دارند. کاربران اینترنت و مشتریان بالقوه به احتمال زیاد روی پیوند کوتاه کلیک می کنند تا یک پیوند طولانی و درهم. علاوه بر این ، URL های کوچک تعداد کلمات یک پست را در سایت هایی مانند Twitter و LinkedIn کمتر می کنند. بنابراین ، می توانید از شخصیت های کمتری برای جلب مخاطبان بیشتر و بدست آوردن کلیک ها و بازدیدهای بیشتر استفاده کنید.

مثال زیر را از Droplr در نظر بگیرید. آدرس وب صفحه Droplr در مورد بحث در مورد ادغام Slack + Droplr https://help.droplr.com/key-features/slack-droplr-integration است. این پیوند نمی تواند به راحتی در یک جعبه پیام رسانی جای گیرد و نوع آن دشوار است.

با این حال ، با استفاده از Bitly ، می توان این URL را به پیوند زیر ، https://bit.ly/2FFWPss کوتاه کرد ، که مشاهده و تایپ آن بسیار آسان تر است.

البته ، یک مسئله در مورد این فشرده سازی این است که دیگر مشخص نیست که چه اطلاعاتی در صفحه وب قابل دسترسی است. به همین دلیل است که بسیاری از سرویس های آنلاین که کوتاه کننده های URL ارائه می دهند دارای پیوندهای سفارشی نیز هستند که به شما امکان می دهند پیوندهای مارک دار خود را با اشتراک پولی طراحی کنید. این اشتراک ها معمولاً شامل تجزیه و تحلیل دقیق و خدمات مدیریت پیوند هستند. این برای بازاریاب هایی که می خواهند ارزیابی کنند کدام تبلیغات بیشتر مورد توجه کاربران قرار می گیرد و سپس پیوندهای خود را متناسب با آن تنظیم می کنند ، بسیار مناسب است.

چطور می توانم از URL های کوچک استفاده کنم؟

ابزارها و برنامه های مختلف برای پخش محتوا و اطلاعات از پیوندهای کوتاه URL استفاده می کنند. به عنوان مثال ، Droplr برای هر تصویر ، GIF و ضبط صفحه ای که کاربر می گیرد پیوند کوتاهی ایجاد می کند. سپس این پیوند می تواند در سیستم عامل های مختلف مانند Slack ، Intercom و Discord به اشتراک گذاشته شود تا تصویر درون برنامه ای نمایش داده شود یا بیننده را به مکان خود در ابر Droplr پیوند دهد. Droplr از پیوندهای کوتاه استفاده می کند تا کاربران بتوانند مطالب را به سرعت و به راحتی به اشتراک بگذارند.

مثالی دیگر از ابزاری که از URL های کوچک استفاده می کند Discord است. هر زمان که می خواهید افراد جدیدی را به سرور Discord خود دعوت کنید ، کوتاه کننده آدرس Discord’s URL یک URL کوتاه Discord جدید ایجاد می کند که می تواند برای همه ارسال شود. کسانی که روی پیوند کلیک می کنند می توانند پیوستن به سرور را انتخاب کنند. اینفلوئنسرها و سایر افرادی که برای Discord Partners ثبت نام می کنند می توانند به جای پیوندی که به طور تصادفی توسط Discord ایجاد شده ، پیوند Discord سفارشی ایجاد کنند.

ایجاد یک URL کوچک با کوتاه کننده URL مناسب آسان است. به طور کلی ، بیشتر کوتاه کننده های پیوند مراحل مشابه TinyURL را در بالا دنبال می کنند. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که لینک طولانی خود را به مولد لینک کوتاه وارد کنید و روی دکمه کوتاه کردن کلیک کنید (در فیلم بالا ، این دکمه با عبارت “ساخت Tiny URL!” مشخص شده است).

اگر در یک کوتاه کننده URL یک حساب کاربری ایجاد کنید ، می توانید URL های کوتاه خود را پس از ساختن بررسی کنید. می توانید کلیک ها و سایر اطلاعات مربوط به هر پیوند را ردیابی کنید. همچنین می توانید Slug آنها را ویرایش کرده یا به سایت جدید هدایت کنید.

بهترین کوتاه کننده های URL شامل ابزارهای سفارشی سازی است که به شما اجازه می دهد دامنه مارک سفارشی ، پسوند دامنه یا پایان پیوند را انتخاب کنید. دامنه های مارک دار به شما امکان می دهند از نام دامنه خود در محل دامنه کوتاه کننده پیوند استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر دامنه سفارشی “droplr.link” خریداری شده و با حساب Bitly من همگام سازی شده باشد ، پیوند “https://bit.ly/2FFWPss” در عوض می تواند به عنوان “droplr.link/2FFWPss” ایجاد شود.

اکثر کوتاه کننده های URL رایگان شامل پیوندهای سفارشی نیستند ، اگرچه Rebrandly با طرح رایگان خود پنج دامنه سفارشی و 500 لینک مارک دار ارائه می دهد ، در حالی که سرویس رایگان BL.INK شامل یک دامنه سفارشی و 1000 پیوند مارک دار است. هنوز هم چون پیوندهای مارک دار حدود 34 درصد نرخ کلیک بالاتر دارند ، ابزار مهمی برای بازاریابان و تیم های خدمات مشتری بدون در نظر گرفتن هزینه هستند.

آیا نقاط ضعفی در URL های کوچک وجود دارد؟

کوتاه کننده لینک
کوتاه کننده لینک

متأسفانه ، در سال های اخیر ، URL های کوچک به ابزاری برای کلاهبرداران و اسپمرها تبدیل شده است. از آنجا که پیوندهای URL کوتاه شامل نام وب سایتی نیستند که به آن هدایت می شوند ، می توان از آنها برای ارسال کاربران به سایت های غیر منتظره یا حتی آدرس های URL که در لیست سیاه قرار دارند استفاده کرد. این عمل را می توان برای مواردی مانند معصومیت ریكل كردن در مواردی مانند آسیب رساندن به رایانه با بدافزار مورد استفاده قرار داد. بهترین کوتاه کننده های پیوند پیوندهای کوتاه مربوط به هرزنامه را به طور مداوم اسکن کرده و از هدایت مجدد پیوند می دهند.

نکته منفی احتمالی دیگر این است که اگر کوتاه کننده URL خاموش شود ، پیوند دیگر به مکان صحیح هدایت نمی شود. این پدیده که به لینکروت معروف است منجر به لینکهای خراب و مرده می شود که یا به سایت اشتباهی هدایت می شوند یا به طور کلی از کار می افتند. به همین دلیل است که استفاده از کوتاه کننده پیوند بسیار شناخته شده ، ایمن و پایدار ضروری است.

در کل ، مزایای URL های کوچک بیش از مشکلات احتمالی است. کوتاه کننده های لینک ، URL هایی کوتاه ، شیرین و قابل توجه ایجاد می کنند. آنها ابزار مهمی برای مشاغل و کاربرانی هستند که می خواهند میزان بازدید وب سایت را افزایش دهند و مشتری جذب کنند. پیوندهای سفارشی به ویژه برای مشاغل یا تأثیرگذارانی که می خواهند شناخت نام تجاری و اعتماد نام تجاری خود را به مشتریان بالقوه افزایش دهند ، حیاتی است.

اگرچه از پیوندهای کوتاه URL می توان برای اهداف شیطانی استفاده کرد ، اما بیشتر کوتاه کننده های پیوند شامل اقدامات امنیتی برای جلوگیری از سو mis استفاده هستند. به عنوان مثال ، Tiny URL دارای یک ویژگی پیش نمایش است بنابراین شما می توانید قبل از کلیک روی محتوای یک لینک ، از آن اطمینان حاصل کنید ، در حالی که برنامه های Bitly پادمان دامنه و 2FA را اضافه می کنند که حساب شما را از هکرها در امان نگه می دارد. تا زمانی که از کوتاه کننده معتبر URL استفاده می کنید ، می توانید پیوندهای URL کوتاه ایجاد کنید که ایمن و جذاب باشند.