هیچ کس فقط برای سرگرمی به دنبال طراحی اپلیکیشن نمی رود. کسب درآمد مستقیم یا غیرمستقیم از طریق طراحی اپلیکیشن موبایل یکی از انتظارات ما از آن ها است. ما می توانیم به لطف استراتژی های مختلف تا میلیون ها دلار درآمد کسب کنیم.

 

روش های کسب درآمد با اپلیکیشن

دو نوع اصلی از اپلیکشین ها وجود دارد که می توان با آن ها به کسب در آمد رسید:

1- خدماتی را خارج از فضای مجازی ارائه می دهند: مانند اسنپ و تپسی.

2- داخل گوشی در اختیار کاربران هستند: مانند اپلیکیشن مترجم که معنی و تلفظ کلمه را در همان گوشی با پرداخت هزینه خدماتی می توان ایجاد کرد.

اگر قصد راه اندازی یک کسب و کار را دارید یا می خواهید علاوه بر شغل فعلی خود درآمد جدیدی کسب کنید، می توانید به فکر

طراحی اپلیکشین باشید. البته لازم نیست به طور حرفه ای پیش بروید؛ زیرا شرکت های متخصص زیادی هستند که می توانند شما را در این مسیر کمک کنند.

این را هرگز فراموش نکنید که هدف از طراحی اپلیکیشن ها چیزی جز کسب درآمد برای توسعه دهندگان نیست، هر اپلیکیشنی می تواند درآمدزایی مستقیم و غیرمستقیم داشته باشد.

 

اساساً سه راه اصلی برای کسب درآمد با اپلیکیشن وجود دارد:

1- اپلیکشن های  In-app/subscription

کاربران در این روش نسخه رایگان اپلیکیشن را نصب می کنند تا با محیط کار و برخی امکانات آن آشنا شوند. در صورتی که دموی برنامه طبق سلیقه آن ها بود برای استفاده از تمام امکانات باید نسخه پولی (نسخه پریمیوم) آن را تهیه کنید. پس از آن مبلغ مشخصی را به حساب سازنده برنامه واریز و از نسخه اصلی و کامل می توان استفاده کرد.

در نسخه پولی، برای بهبود مهارت و عملکرد ها، محتوای جدید بیشتری به آن اضافه شده است. قیمت نسخه پریمیوم می تواند ثابت یا ماهانه و سالانه تغییر کند.

2- اپلیکشن های  Paid download

اپلیکیشن های این نوع را می توان با پرداخت هزینه دانلود کرد. همچنین کاربر می تواند بدون پرداخت هزینه از آپدیت های بعدی هم استفاده کند. این نوع اپلیکیشن ها اغلب دارای ویژگی های خاصی هستند که کاربران را به خرید ترغیب می کند.

 

3- اپلیکشن های  Free app with ads

این نوع برنامه ها رایگان هستند و در زمان دانلود و نصب از کاربران هزینه ای دریافت نمی شود. این اپلیکشن ها معمولاً هیچ پرداخت داخلی هم ندارند و هدف از تولید آنها برای توسعه دهندگان تبلیغات درون برنامه ای است.

 

ساخت اپلیکیشن و درآمدزایی

اگر به بازار اندروید مانند گوگل پلی نگاه کنید، تعداد زیادی اپلیکیشن اندرویدی را خواهید دید که همگی برای کاربران رایگان هستند. با توجه به اینکه بیش از 3 میلیون برنامه در گوگل پلی وجود دارد و اکثر آنها بدون دریافت هزینه ای از کاربر فعالیت می کنند، آیا توسعه دهندگان می توانند از برنامه های اندروید در چنین بازار رقابتی درآمدزایی کنند؟ اکثر اوقات وقتی برنامه ای را از بازار دانلود کردید بلافاصله شروع به استفاده از آن می کنید. شاید اینجا برایتان عجیب باشد که این برنامه برای توسعه دهنده رایگان آن چه سودی دارد؟ در پاسخ شما باید بگوییم که اپلیکیشن های موبایل یکی از بهترین راه های کسب درآمد آنلاین هستند. با وجود تسلط اینستاگرام و اسنپ شات، اپلیکیشن موبایل همچنان سودآورترین پلتفرم محسوب می شوند.

با این حال، باید به خاطر داشته باشیم که نمی‌ توانیم فقط با اجرای برنامه ها درآمد کسب کنیم و راه‌هایی مانند گرفتن تبلیغات هم می تواند برایمان درآمد داشته باشد. یک مثال واقعی این است که شما شغل جدید و سودآوری را انتخاب کرده اید، آیا به طور خودکار و بدون انجام کاری از آن درآمد دارید؟ مسلماً نه!

 

مقدار درآمد  اپلیکیشن موبایل

در اینجا چند استراتژی وجود دارد که می توانید از آنها برای کسب درآمد بیشتر با برنامه استفاده کنید. کدام یک از پلتفرم های موبایل زیر بیشترین درآمد را دارد؟ آیا ایده ای دارید؟ به یک اپلیکیشن موبایل برای پیاده سازی ایده خود نیاز دارید؟ اولین سوالی که به ذهن می رسد این است که کدام پلتفرم را انتخاب کنیم؟ با توجه به نفوذ پلتفرم های مختلف در بازار مانند اندروید و iOS بدون شک درآمد های متفاوتی هم خواهید داشت. بنابراین، هنگام انتخاب یک پلت فرم شما باید عواملی مانند مخاطبان هدف، دسته بندی و میزان نفوذ سیستم عامل را در نظر بگیرید.

مطالعات اخیر نشان می دهد که با یک برنامه معمولی به طور متوسط ​​9000 دلار درآمد می توان کسب کرد. در حالی که اپلیکیشن روی پلتفرم iOS به طور متوسط ​​۶۰۰۰ دلار برای صاحب خود دارد.

 

 

از اپلیکیشن های اشتراکی چقدر می توانیم درآمد کسب کنیم؟

به نظر شما از اپلیکیشن های اشتراکی چقدر می توان درآمد کسب کرد؟ تعداد بی شماری از اپلیکیشن ها در سراسر جهان وجود دارند که بر همین اساس کار می کنند. بنابراین بهتر است یک مدل مبتنی بر اشتراک برای اپلیکیشن خود معرفی کنید. Tinder یک نمونه عالی از خریدهای درون برنامه ای است. می ‌توانید برنامه Tinder Mobile را دانلود کنید، اما این برنامه از برخی از ویژگی‌ های پولی منحصربه ‌فرد آن مانند هزینه ‌های نامحدود، بهبودهای نمایه و موارد دیگر بهره می ‌برد. Tinder با 257.6 میلیون دلار در سال 2016 یکی از سودآورترین برنامه ها معرفی شد.

 

سخن پایانی

اگر کسب و کار شما به خصوص در دوران کرونا ضربه سختی خورده است، آیا ایده جدیدی برای راه اندازی کسب و کار خود دارید یا دوست دارید کسب و کار خود را در آینده به یک تجارت مدرن تبدیل کنید؟ پس به شما توصیه می کنیم به دنبال یک اپلیکیشن باشید تا در آمدتان چند برابر شود. برای اطلاعات بیشتر به سایت شرکت برنامه نویسی وب نگاه مراجعه فرمایید.

بسته به اهداف کسب و کار، بازار و مخاطبان هدف، می ‌توانید استراتژی کسب درآمد خود را از طریق برنامه بهبود بخشید. به طور کلی، قرار دادن اپلیکیشن ها در اپ استور باعث می شود تا شما بیشتر دیده شوید و درآمد تان افزایش یابد. صرف نظر از استراتژی خاصی که پیش رو دارید، سعی کنید با در نظر گرفتن نیازهای مشتریان برنامه های خود را به روز نگه دارید تا در این راه موفق تر حرکت کنید.