Clickbait جنبه بدی دارد ، و گاهی اوقات دلیل خوبی دارد. اگر روی چیزی کلیک کنید و خود را در صفحه ای با بارگذاری آهسته مشاهده کنید، مملو از تبلیغات و محتوای کاملاً غیرمرتبط با آنچه انتظار داشتید هستید ، پس کاملاً اذیت خواهید شد.

با این حال ، clickbait قرن ها رایج بوده است ، فقط به اشکال مختلف. از خلاصه پشت کتاب ، گرفته تا بچه ای شبیه الیور توئیست که فریاد می زند: «اضافی ، اضافی همه چیز را در این باره بخوانید!» – اینها همه روش هایی است که باعث می شود شما با محتوای نویسنده درگیر شوید.

مشکلی وجود ندارد که خوانندگان برای کلیک بر روی مقاله شما فریب داده شوند ، اما فقط در صورتی که به دلیل کنجکاوی خود با کیفیت خوب و محتوای جذاب پاداش دریافت کنند.

اما چگونه می توانید آنها را کلیک کنید؟ در زیر ، من متداول ترین تکنیک های “clickbait” را آورده ام ، با روشهایی که فکر می کنم باید استفاده کنید و روشهایی که قطعاً باید از آنها دور شوید!

1. لیست کردن

بله ، ما می دانیم ، ما مقصر هستیم! اما لیست ها راهی عالی برای جذب بازدیدکنندگان از مطالب شما هستند.

کاربر می داند که مقاله یا ویدئو به راحتی قابل هضم و به اندازه لقمه است و این همیشه جذابتر از متن بزرگ است. همچنین به احتمال زیاد محتوای قابل کنکاش و دارای حقایقی به جای نظرات است.

2. استفاده از زنان

باورم نمی شود که باید این را بگویم. اما لطفاً از زنان با بیکینی استفاده نکنید مگر اینکه مقاله / محتوای شما مستقیماً مربوط به بیکینی باشد! تعداد دفعاتی که مقالاتی را می بینم که هیچ ارتباطی با آناتومی زن ندارند ، استفاده از تصویر زنی که به سختی لباس پوشیده است ، ترسناک است. و نه تنها در بازاریابی محتوا بلکه به طور کلی تبلیغات رایج است.

من را اشتباه نگیرید ، برای برخی از شرکت ها ممکن است جایی کار کند که این نوع چیزها بخشی از مارک شما باشد – فقط به تبلیغات مربوط به قمار و بازی نگاه کنید ، اما برای بیشتر آنها باعث می شود که نسبت به آنچه انجام می دهید ناامید و گیج باشید دوباره فروش بعلاوه ، شما به طور بالقوه 50 درصد از بازار خود را کنار می گذارید.

3. پست / وحشتناک / عوضی بودن

من می دانم که به نظر بد می رسد اما من با مردم رفتار می کنم که دوست دارم چگونه با من رفتار شود ، بنابراین ایجاد صدمه یا خشم غیر ضروری چیزی است که مطمئناً از آن دور می شوم.

من مقالاتی را با عناوینی مانند “افراد مشهور با دوستان زشت خود” و “ستاره هایی که با کودکان بد رفتاری کردند” دیده ام. اشتباه نکنید ، من مطمئن هستم که این “مقالات” – اگر می توانید آنها را چنین بنامید – ترافیک زیادی به دست بیاورم ، اما این چیزی نیست که من به آن علاقه مند باشم. همه ما انسان هستیم ، از جمله افراد مشهور ، و من متنفرم که فکر کنم به خاطر چیزی که نوشته ام ، کسی را هدفمند آزار دهم.

4. تیتر طعنه آمیز

16 دلیل برای عدم استفاده از ضد آفتاب ، 12 دلیل عدم مراجعه به نیویورک ، چهار دلیل که باید چنگال را در پریز برق قرار دهید.

این مورد خاص مورد علاقه واقعی Buzzfeed است و اگرچه در ابتدا کمی آزار دهنده است ، اما ارزش آن به اندازه معده است.

به عنوان مثال ، پیام قدرتمندتر چیست …

غفلت از استفاده از کرم ضد آفتاب برای مدت زمان طولانی می تواند باعث سرطان پوست شود

یا

با استفاده از کرم ضد آفتاب که به هر حال به سرطان پوست اهمیت می دهد ، خود را اذیت نکنید!

مورد دوم مطمئناً عامل شوک دارد.

من خیلی طرفدار این روش نیستم اما فواید آن را می بینم. من توصیه می کنم با احتیاط استفاده کنید.

5. ما شماره 5 را بهترین دوست داریم!

کدام یک را بیشتر دوست دارید

بله ، ما رفته ایم و دوباره آن را در عنوان مقاله انجام داده ایم! با بیان اینکه کدام یک از لیست شما مورد اولویت شماست / تکان دهنده ترین است / باعث خنده و غیره کاربران وب جذاب شما شده است. آنها می خواهند بدانند که شماره پنج چیست و می خواهند ببینند آیا موافق هستند.

به طور کلی ، پیشرفته ترین استراتژی نیست اما کارساز است!

6. شوخ طبعی

بعضی اوقات ، نمی خواهید چیزی یاد بگیرید یا انبوهی از اطلاعات را هضم کنید. شما فقط می خواهید بخندید و سرگرم شوید – از این رو محبوبیت بسیار زیاد فیلم های گربه ای است.

بنابراین برخی از شوخ طبعی ها را به عناوین خود تزریق کنید (اگر برای نام تجاری شما قابل استفاده باشد ، اگر مدیر تشییع جنازه نیستید – البته باعث خنده من خواهد شد!)

7. تیتر جنجالی

این می تواند مشکل باشد.

اولاً ، می بینم بسیاری از افراد برای فریب مردم از یک عنوان جنجالی استفاده می کنند و سپس عنوان مقاله خود را پس می کشند.

شخصی اخیراً این کار را با استفاده از عنوان “سئو از بین رفته است.” من روی آن کلیک کردم و آن شخص تمام مزایای سئو را مرور کرد. منظور او در واقع از بین رفتن برخی از روشهای جستجوگرها بود – اما البته ، به اندازه “سئو از بین رفته است” هیجان انگیز نیست.

من فکر می کنم جنجال خوب است ، اگر واقعاً به عقیده خود اعتقاد دارید و آماری و حقایقی برای پشتیبان گیری از خود دارید. بحث سالم همان چیزی است که ما را به روز نگه می دارد. با این حال ، باید از بحث و جدال برای به دست آوردن لینک جلوگیری شود ، زیرا اساساً شما فقط مردم را آزار خواهید داد. مثال بالا را ببینید!

8. حماقت

باز هم ، مانند مشاعره ، من واقعاً مطمئن نیستم که چرا باید این حرف را بزنم اما برخی فکر می کنند که احمقانه بودن هدفمند باعث جذب بازدیدهای اینترنتی خواهد شد. و خواهد شد ، اما از طرف افرادی که می خواهند به شما بگویند که شما یک احمق هستید.

لطفاً برای کسب پیوند به حماقت متوسل نشوید ، در عوض در موضوع انتخابی خود متخصص باشید و برای دانش خود احترام قائل شوید.

9. مطالب اشک آور

من می فهمم که چرا آنها خیلی خوب کار می کنند.

این موارد را معمولاً می توانید در فیس بوک مشاهده کنید. این به ویدیویی با توله سگها و موسیقی غم انگیز پیوند داده می شود و به طور آزار دهنده ، ممکن است اشک چشم خود را شروع کنید!

من از آنها متنفر هستم زیرا احساس نمی کنم دستکاری شده ام اما برخی از افراد از آنها لذت می برند و به طور کلی به نظر می رسد نظرات مثبتی دریافت می کنند. من فکر می کنم این یکی به اولویت است!