راه‌هایی که ما به اطلاعات دسترسی پیدا می‌کنیم، با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنیم و کارهای روزمره مانند بانکداری را انجام می‌دهیم، اکنون فقط به صورت آنلاین انجام می‌شود. با توجه به اینکه بیش از نیمی از جمعیت جهان از اینترنت استفاده می کنند، جای تعجب نیست که تقاضا برای بازاریابان دیجیتال بسیار ماهر در حال افزایش است. اگر قانع نشدید، نگاهی به راهنمای حقوق و دستمزد برای بازاریابان دیجیتال بیندازید.

با این حال، تمام استفاده از اینترنت در سراسر جهان به طور مساوی تقسیم نمی شود. به عنوان مثال، طبق آمار جهانی اینترنت، 94 درصد از مردم آمریکای شمالی به طور منظم به اینترنت دسترسی دارند در حالی که تنها 43 درصد از آفریقایی ها به اینترنت دسترسی دارند.

برای بازاریابان دیجیتال و فارغ التحصیلان بازاریابی، این میزان استفاده از اینترنت می تواند به طور قابل توجهی در جایی که مهارت های آنها در سراسر جهان بیشتر مورد نیاز است، تأثیر بگذارد. در شغلی که بر روی ارتباطات شکوفا می شود، بازاریابان دیجیتال باید تلاش خود را بر جمعیت شناختی مناسب و خدمات یا محصول مناسب متمرکز کنند.

بنابراین، تلاش‌های بازاریابی دیجیتال در مقایسه با کشورهای دیگر در سراسر جهان چگونه ارزیابی می‌شود و بهترین شهرها برای مشاغل بازاریابی کجا هستند؟

مطالعه بیشتر: 9 مهارت دیجیتال مارکتینگ برای توسعه کسب و کار

شکاف مهارتی در دیجیتال مارکتینگ

برای شرکت‌های سراسر جهان، نیاز به بازاریابی دیجیتال، دانش فناوری و مدیریت رسانه‌های اجتماعی به یک ضرورت تبدیل شده است. این خبر شگفت‌انگیزی برای بازاریاب‌های دیجیتال بلندپرواز است، زیرا حتی برندهای مطرح می‌خواهند روی متخصصان دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند تا تیم‌های بازاریابی خود را رشد دهند و پیشرفت دهند.

تحقیق ما “تکامل دائمی” با همکاری گروه اکونومیست نشان داد که تقاضای زیادی برای بازاریابان دیجیتال ماهر وجود دارد. با این حال، مسئله این است که بسیاری از بازاریابان در تلاش هستند تا با فناوری‌ها و تقاضاهای جدید همراهی کنند، به‌ویژه از زمانی که همه‌گیری کووید-19 بسیاری از برندها را مجبور به بازاریابی و فروش آنلاین به دلیل قرنطینه‌های جهانی کرد. این بدان معناست که استخدام افراد با مهارت‌های تخصصی مورد نیاز – مهارت‌های سخت و نرم – به شرکت‌ها حتی سخت‌تر است.

مهارت های سخت مورد نیاز در دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بر اساس این گزارش، محرک های کلیدی موفقیت برای شرکت ها، تجربه مشتری، داده ها و تجزیه و تحلیل و به دنبال آن استراتژی و برنامه ریزی/مدیریت برند است.

بازاریابان ارشد همچنین نیاز به مهارت های نرم را برای کمک به ایجاد تغییر، رشد و ایجاد یک تیم بازاریابی منسجم در آینده تشخیص دادند. سه مهارت نرم برتر شناسایی شده فناوری، خلاقیت و تفکر تحلیلی بودند.

مهارت های آسان مورد نیاز در دیجیتال مارکتینگ چیست؟

اگرچه شکاف مهارتی در بازاریابی دیجیتال در کشورهای سرتاسر جهان آشکار است، اما در برخی زمینه ها به شدت احساس می شود. تحقیقات Salesforce پیش‌بینی می‌کند تا سال 2028، کشورهای G20 ممکن است 11.5 تریلیون دلار از دست بدهند، اگر شکاف رو به رشد مهارت‌های دیجیتال برطرف نشود آسیب میزند به:

 • توسعه محصول
 • تحول و نوآوری
 • تجربه و رضایت مشتری

اگرچه بسیاری از مهارت های دیجیتال مورد تقاضا اغلب در دسته های مشابه قرار می گیرند، نیاز به مجموعه خاصی از مهارت های مبتنی بر دیجیتال بین کشورها متفاوت است. به عنوان مثال، افزایش استفاده از تلفن همراه در سراسر آفریقا و آمریکای جنوبی، استراتژی بازاریابی تلفن همراه را به یک مهارت با تقاضای بالا تبدیل می کند.

رسانه های اجتماعی حوزه دیگری است که در سطح جهانی در حال رشد است، اما استفاده به ویژه در آسیا، به ویژه فیلیپین و در بسیاری از کشورهای آفریقایی زیاد است. استفاده از پلتفرم های رسانه های اجتماعی نیز در طول همه گیری همه گیر افزایش یافت زیرا مردم برای برقراری ارتباط و خرید آنلاین شدند. این امر باعث می شود بازاریابان دیجیتال با تخصص رسانه های اجتماعی برای برندها در هر اندازه بسیار ارزشمند باشند.

چه کشورهایی بیشترین تقاضا را برای مهارت های بازاریابی دیجیتال دارند؟

بنابراین، چه کشورهایی بیشترین تقاضا را برای بازاریاب های دیجیتال در سطح جهانی دارند و چرا تقاضا در برخی نقاط در مقایسه با سایرین اینقدر زیاد است؟

 • کانادا
 • هندوستان
 • ایالات متحده
 • امارات متحده عربی
 • استرالیا
 • ایرلند
 • فیلیپین
 • انگلستان

بیایید هر کشور را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم:

مهارت های دیجیتال مارکتینگ در کانادا

بر اساس یک نظرسنجی KPMG، مشاغل کانادایی برای یافتن افرادی با مهارت های دیجیتالی با مشکل مواجه هستند. این امر به دلیل شتاب گرفتن فناوری و اتوماسیون در نتیجه کووید به طور فزاینده ای دشوار شده است. آرموگان احمد، رئیس و شریک مدیریت دیجیتال در KPMG، کانادا، گفت: «در حالی که همه‌گیری کاتالیزوری برای بسیاری از کسب‌وکارها فراهم کرد تا استراتژی‌های دیجیتالی خود را تسریع کنند، رقابت برای استعدادهای دارای مهارت دیجیتال، اجرای این استراتژی‌ها را دشوارتر کرده است.

مهارت های دیجیتال مارکتینگ در هند

در هند، تحقیقات انجام شده توسط خدمات وب آمازون نشان داد که تعداد کارگرانی که در هند به مهارت های دیجیتال نیاز دارند تا سال 2025 باید 9 برابر افزایش یابد تا با پیشرفت فناوری و تقاضا همگام شوند. در حال حاضر، کارگران ماهر دیجیتال تنها 12 درصد از نیروی کار هند را تشکیل می دهند، بنابراین نیاز به ارتقاء مهارت برای کار در نقش بازاریابی بسیار مهم است.

مهارت های دیجیتال مارکتینگ در ایالات متحده

ایالات متحده به عنوان یکی از رقابتی ترین کشورهای جهان از نظر دیجیتالی، در خط مقدم نوآوری و تحول دیجیتال قرار دارد. برای حفظ این عنوان، شرکت‌های آمریکایی باید بازاریاب‌هایی را با مهارت‌های دیجیتال – عمومی و تخصصی – استخدام کنند تا با پیشرفت‌های تکنولوژیک همگام شوند.

مهارت های دیجیتال مارکتینگ در امارات متحده عربی

در خاورمیانه، 30 درصد از تصمیم‌گیرندگان برای ایفای نقش‌های فناوری، به‌ویژه در حوزه‌های تجزیه و تحلیل داده، ابر، هوش مصنوعی، فناوری‌های موبایل، یادگیری ماشینی و امنیت پیشرفته، مشکل داشتند. مهارت های نرم مانند حل مسئله و تفکر انتقادی نیز مورد تقاضا خواهند بود زیرا شرکت ها متوجه می شوند که به تعادل بین افراد و فناوری نیاز دارند. با کاهش 15 درصدی جمعیت امارات متحده عربی به دلیل همه‌گیری، مهارت‌های دیجیتال بسیار ارزشمند خواهند بود.

مهارت های دیجیتال مارکتینگ در استرالیا

یک گزارش جدید توسط دانشگاه RMIT نشان داد که اکنون 87 درصد مشاغل در استرالیا به مهارت های دیجیتال نیاز دارند و برای همگام شدن با تحول دیجیتال به 156000 کارگر فناوری جدید نیاز است. پس از همه‌گیری، یک سوم از متخصصان استرالیایی احساس می‌کردند شغلشان تغییر کرده است، در حالی که از هر چهار یک نفر می‌گفتند که مهارت‌های لازم برای تکمیل کار روزانه خود را ندارند.

مهارت های دیجیتال مارکتینگ در ایرلند

در ایرلند، بسیاری از رهبران فناوری معتقدند که مدارس دانش‌آموزان را به مهارت‌های دیجیتال مجهز نمی‌کنند، به این معنی که بسیاری از فارغ‌التحصیلان با دانش کمیاب دیجیتالی را ترک می‌کنند. در حالی که نیمی از بزرگسالان ایرلندی به دلیل فقدان آموزش یا ارتقاء مهارت، مهارت‌های دیجیتال پایه را ندارند. این فقدان استعداد، تحول دیجیتال و نوآوری مشاغل ایرلندی را مختل می کند.

مهارت های دیجیتال مارکتینگ در فیلیپین

با پیشرفت‌های فناوری و تعهد برای دیجیتالی‌تر شدن فیلیپین برای کمک ۸ میلیارد دلاری به اقتصاد، تقاضا برای مهارت‌های دیجیتال در حال افزایش است. تحقیقات لینکدین نشان می‌دهد که 5 مهارت برتر مورد تقاضا برای کسب‌وکارهای فیلیپینی عبارتند از: دانشمند داده، تحلیلگر توسعه اپلیکیشن، توسعه‌دهنده پشتیبان، مهندس تمام پشته و نماینده توسعه فروش. شرکت ها همچنین به دنبال استخدام هایی هستند که سازگار، انعطاف پذیر و کارآفرین باشند.

مهارت های دیجیتال مارکتینگ در بریتانیا

کارشناسان در بریتانیا می گویند که مهارت های دیجیتال برای بهبود اقتصادی پس از همه گیری بسیار مهم است. مشابه ایرلند، نیمی از کارفرمایان بریتانیا معتقدند که فارغ‌التحصیلان و فارغ‌التحصیلان از مهارت‌های دیجیتال پیشرفته کافی برای رقابت در نیروی کار برخوردار نیستند، در حالی که 76 درصد از کارفرمایان فکر می‌کنند که این کمبود استعداد دیجیتال تأثیر منفی بر درآمد آنها خواهد داشت.

میانگین حقوق برای دیجیتال مارکترها در سراسر جهان

همانطور که می بینید تقاضای زیادی در سراسر جهان برای بازاریابان دیجیتال وجود دارد، اما میانگین حقوق ها می تواند بین کشورها بسیار متفاوت باشد. میانگین حقوق* یک متخصص بازاریابی دیجیتال به دلار آمریکا است:

فیلیپین: 6362 دلار
بریتانیا: 43384 دلار
هند: 4468 دلار
استرالیا: 58374 دلار
کانادا: 40141 دلار
ایرلند: 49557 دلار
(* این حقوق از Payscale، نوامبر 2021)