تجربه کاربر مهم است، به همین دلیل است که ابزارهای UX یک سرمایه گذاری ارزشمند هستند. حتی یک تجربه منفی در برنامه یا وب سایت شما می تواند کافی باشد تا مشتریان بالقوه را دور کند – و مستقیماً به سایت های رقبای شما بروید. نیاز به مدرک؟ WebFX گزارش می دهد که 89٪ از مصرف کنندگان پس از اینکه تجربه کاربری بدی در وب سایت شما داشته اند، از یک رقیب خرید می کنند.
نکته؟ درست کردن UX برای کمک به درگیر نگه داشتن مشتریان بالقوه در سفر و حرکت آنها در طول خط لوله از کلیک اولیه تا تبدیل نهایی بسیار مهم است. چالش؟ توسعه و استقرار یک UX جامد از ابتدا آسان نیست.

در این بخش، ما 17 ابزار UX عالی را که می‌توانند به بهبود تجربه کاربر و افزایش تأثیر آنلاین شما کمک کنند، برجسته می‌کنیم. بیا شروع کنیم.

ابزارهای UX چیست و چرا ارزش آن را دارند؟

قبل از اینکه به لیست ابزارهای UX خود بپردازیم، بیایید در وهله اول درباره اینکه ابزارهای UX چیست بحث کنیم. به زبان ساده، ابزارهای UX نرم افزارهایی هستند که در طول فرآیند توسعه و طراحی از آنها استفاده می کنید. یک دلیل اصلی وجود دارد که چرا ابزارهای UX ارزش آن را دارند: آنها می توانند به تیم شما کمک کنند تا بهتر بفهمند وب سایت (یا برنامه) که می سازند چگونه به کاربران خدمات ارائه می دهد.

با استفاده از ابزارهای UX در گردش کار خود، تیم شما می تواند مشکلات را قبل از تجربه مصرف کنندگان عیب یابی و حل کند. و این مهم است زیرا تجربه کاربر می تواند تصمیم مشتری را برای همراهی با نام تجاری شما یا برند دیگر ایجاد کند یا شکست دهد.

به این موضوع فکر کنید – ما هر روز در زندگی واقعی با نمونه های UX مواجه می شویم. در حالی که ما معمولاً از این اصطلاح برای توصیف آنها استفاده نمی کنیم، فرآیندها و ناامیدی های بالقوه یکسان هستند.

این تصویر یک ورودی را در نظر بگیرید:

مشکل را می بینید؟ در حالی که لنت‌های فلزی تخت نشان می‌دهند که درها باید باز شوند، علامت روی در سمت راست نشان می‌دهد که کاربران باید بکشند، علی‌رغم این واقعیت که هیچ راهی برای دستیابی به این هدف وجود ندارد.

این یک مورد کلاسیک از طراحی بد UX است. پیام‌های ترکیبی و عملکردهای غیرمعمول نگاه کردن به این در را خسته‌کننده می‌کند، چه رسد به تلاش برای باز کردن آن. محتمل ترین سناریو برای یک بازدیدکننده بالقوه چیست؟ دور زدن و دور شدن – یا برای یافتن ورودی دیگری یا بازدید از کسب و کار دیگر.

اگر طراحان از ابزارها و فرآیندهای UX در فرآیند طراحی استفاده می‌کردند، احتمالاً می‌توانستند تشخیص دهند که مشکلی وجود دارد و از استرس و ناامیدی افراد جلوگیری می‌کند.

برای UX موثر، یک قانون ساده وجود دارد: باید ساده، واضح و در دسترس باشد. ابزارهای UX به شما کمک می‌کنند این کار را ممکن کنید.

رویکرد سه مرحله ای برای UX بهتر

وقتی نوبت به طراحی UX دیجیتال عالی می رسد، سه مرحله حیاتی است: ضبط، ایجاد و تایید. بیایید به این مراحل منحصربه‌فرد و چگونگی کمک آنها به هدف بزرگ‌تر کمک به تجربه‌های استثنایی کاربر بپردازیم.

مرحله ضبط: این مرحله بر روی تحقیقات کاربر متمرکز است – فرآیند جمع‌آوری داده‌ها در مورد اینکه مشتریان بالقوه چه می‌خواهند، چه چیزی نمی‌خواهند و جایی که UX شما باید بهبود یابد.
مرحله ایجاد: این مرحله تماماً در مورد طراحی است. در اینجا، شما در حال توسعه UX آنلاین هستید که با داده های تحقیقاتی همسو باشد.
مرحله تایید: این مرحله بر تست کاربر تمرکز می کند تا اطمینان حاصل شود که UX شما همانطور که در نظر گرفته شده کار می کند، هم از نقطه نظر کاملاً کاربردی و هم از منظر کاربرانی که با سرویس یا برنامه شما تعامل دارند.
همه این مراحل بسیار ارزشمند هستند و برای رسیدن به هدف شما با هم کار می کنند. در زیر به ۱۷ ابزار UX که در این مراحل مختلف قرار می‌گیرند نگاه می‌کنیم.

17 ابزار UX