زمان های هیجان انگیزی برای کاربران وردپرس در پیش است! به روز رسانی آینده وردپرس 6.4 در افق است و ویژگی ها و پیشرفت های جالبی را به همراه دارد. وردپرس 6.4 قرار است در 7 نوامبر 2023 منتشر شود. بنابراین، چه انتظاری از این نسخه دارید؟ از یک موضوع کاملاً جدید برای درخشش سایت شما گرفته تا چندین بلوک که ویرایش را آسان تر می کند، چیزهای زیادی وجود دارد که منتظر آن باشید. و این تمام نیست؛ تصور کنید که تصاویر خود را در یک نور کاملا جدید نشان دهید و از یک وب سایت سریعتر و روانتر لذت ببرید. کنجکاو؟ بیایید نگاهی گذرا به آنچه در راه است داشته باشیم!

کسب اطلاعات بیشتر: 17 ابزار عالی UX – و چگونه می توانند تجربه کاربر را افزایش دهند 

بسیاری از اصلاحات و بهبود عملکرد

اول از همه، وردپرس 6.4 فقط در مورد ویژگی های جدید نیست. همچنین در مورد صیقل دادن موارد موجود است. این به روز رسانی باگ های متعدد را برطرف می کند و عملکرد و ثبات کلی را افزایش می دهد. چه یک توسعه‌دهنده یا یک کاربر معمولی باشید، این ترفندها به یک تجربه راحت‌تر و قابل اعتماد وردپرس کمک می‌کنند.

یک موضوع پیش‌فرض جدید: بیست و بیست و چهار

و به یک چهره تازه سلام کنید: تم بیست و بیست و چهار. این افزوده جدید همه چیز در مورد دادن ظاهری تمیز و مدرن به وب سایت شما است. فرقی نمی‌کند که تازه شروع کرده‌اید یا به تغییر فکر می‌کنید، این موضوع چیزی است که باید در مورد آن هیجان‌زده شوید!

بهبود بلوک ها

ویرایشگر بلوک با پیشرفت هایی که نوید یک تجربه ساخت بصری تر را می دهد به تکامل خود ادامه می دهد. این به‌روزرسانی تصاویر پس‌زمینه بلوک‌های گروهی، تغییر نام بلوک‌های گروهی در نمای فهرست و موارد دیگر را معرفی می‌کند. هدف این پیشرفت‌ها ساده‌سازی تولید محتوا است و به شما امکان می‌دهد صفحات و پست‌های غنی و پویا را به راحتی بسازید.

اکنون کاربران همچنین می توانند دسته بندی ها را به الگوهای بلوک خود اضافه کنند. این یک به روز رسانی برای ویژگی است که در نسخه 6.3 اضافه شده است، که در آن کاربران می توانند الگوهای بلوک خود را در ویرایشگر ایجاد و ذخیره کنند. پاراگراف ها، عنوان ها، لینک های بعدی و قبلی و پاورقی ها گزینه جدیدی برای متن عمودی دارند. این ویژگی باید توسط موضوع فعال شود.

لایت باکس برای تصاویر

وردپرس 6.4 درک می کند که تصاویر در قلب هر داستان خوب قرار دارند. با ویژگی جدید لایت باکس، اکنون می‌توانید تصاویر شما را در قالب بزرگ‌تر مشاهده کنید وقتی افراد روی تصویر کلیک می‌کنند. که می تواند به شما کمک کند بدون از دست دادن فضای زیاد و پایین آوردن محتوای دیگر، تصاویر عالی ارائه دهید.

تغییر نام بلوک های گروه و موارد دیگر

سازماندهی، به ویژه هنگام کار با ساختارهای پیچیده صفحه، کلیدی است. توانایی تغییر نام بلوک‌های گروهی مستقیماً در نمای فهرست، یک تغییر بازی برای سازندگان سایت است که امکان مدیریت و شناسایی بهتر را فراهم می‌کند و در نهایت منجر به فرآیند ساخت کارآمدتر می‌شود.

تصاویر پس زمینه برای بلوک های گروهی

خلاقیت با وردپرس 6.4 حد و مرزی نمی شناسد. اکنون، می‌توانید تصاویر پس‌زمینه را برای بلوک‌های گروهی خود تنظیم کنید و لایه‌ای از جذابیت زیبایی شناختی بیشتری به بخش‌های خود اضافه کنید. این ویژگی برای ایجاد بخش‌های قهرمان، بنرها یا هر بخش دیگری که نیاز به خلاقیت دارد، عالی است.

بسیاری از ابزارهای توسعه دهنده جدید

توجه، توسعه دهندگان! برای مجموعه ای از ابزارهایی که برای آسان تر کردن زندگی کدنویسی شما طراحی شده اند، آماده شوید. از قلاب‌های بلوک پیشرفته گرفته تا کنترل‌های تایپوگرافی قابل تنظیم، WordPress 6.4 قرار است قابلیت‌های توسعه شما را تقویت کند و انعطاف‌پذیری و کنترل بیشتری را در ایجاد تجربیات آنلاین ارائه دهد.

تنظیمات لینک Nofollow

تنظیمات پیوند پیشرفته دارای یک گزینه جدید است: “علامت گذاری به عنوان nofollow”. برای استفاده از این گزینه، ابتدا باید یک بلوک متن، به عنوان مثال، یک پاراگراف اضافه کنید. پیوند را از طریق نوار ابزار بلوک اضافه کنید، دوباره پیوند را انتخاب کنید و روی نماد قلم کلیک کنید تا گزینه ها باز شوند. سپس بر روی دکمه ای که می گوید “Advanced” کلیک کنید تا پانل پیشرفته باز شود و کادر “Mark as nofollow” را علامت بزنید.

وردپرس 6.4: به زودی!

وردپرس 6.4 دارای ویژگی هایی است که برای بهبود قابلیت استفاده، بهبود زیبایی شناسی و ارائه ابزارهای پیشرفته به توسعه دهندگان طراحی شده است. چه به دنبال ایجاد یک وب سایت پویاتر یا ایجاد محتوا بدون زحمت باشید، وردپرس جدید اینجاست تا تجربه دیجیتالی شما را بهتر از همیشه کند. همانطور که گفتیم، می توانید منتظر این به روز رسانی در 7 نوامبر باشید، بنابراین آن تاریخ را در تقویم خود علامت بزنید تا از همه این ویژگی های جدید لذت ببرید!