پیش‌ از سخن گفتن درباره شیوه اخذ ویزای دانشجویی انگلیس نکات قابل ‌توجهی را برای شما بازگو خواهیم کرد. انگلستان با داشتن برخی از معتبرترین دانشگاه‌ها و موسسات آکادمیک در جهان شهرت دیرینه‌ای برای ارائه آموزش در سطح جهانی دارد. تحصیل در انگلستان می‌تواند دسترسی به طیف متنوعی از برنامه‌های دانشگاهی و جامعه دانشجویی پرتکاپو و همچنین فرصت‌هایی برای تحقیق و نوآوری را فراهم کند.

انگلستان با تاریخ و فرهنگ غنی، مناظر خیره‌کننده و دسترسی به کارفرمایان و صنایع برتر تجربه تحصیلی منحصربه‌فرد و هیجان‌انگیزی را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با خیالی آسوده برای تحصیل در انگلستان اقدام کنید و قدم اول در این مسیر اخذ ویزای تحصیلی است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ویزای دانشجویی انگلیس به این مقاله از مای آرمان مراجعه کنید.

اخذ ویزای دانشجویی انگلیس چه پیش‌نیازهایی دارد؟

ما به شما توصیه می‌کنیم که با توجه به مدت دوره خود زمان ورودتان به انگلستان را برنامه‌ریزی کنید؛ چرا که اگر دوره شما شش ماه یا کمتر است، می‌توانید تا یک هفته قبل به انگلستان بروید و اگر دوره شما بیش از شش ماه باشد، می‌توانید تا یک ماه قبل وارد انگلیس شوید. واجد شرایط بودن برای ویزای تحصیلی انگلستان نیاز به این موارد دارد:

 1. دریافت تاییدیه پذیرش تحصیلی از یک موسسه معتبر انگلستان
 2. شماره مرجع تاییدیه پذیرش برای تحصیلات (CAS) و مدارک مورد نیاز برای دریافت آن
 3. نمرات قابل ‌قبول آزمون مهارت زبان انگلیسی مانند آیلتس
 4. مدارک مالی مانند اثبات داشتن پول کافی برای حمایت از خود در طول تحصیل و پرداخت هزینه دوره خود

اخذ ویزای دانشجویی انگلستان

چه مدارکی برای ویزای دانشجویی انگلیس نیاز است؟

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانشجویی به این شرح هستند:

 1. پاسپورت فعلی یا سایر مدارک معتبری که برای سفرتان به آن نیاز دارید.
 2. تمام مدارک ذکر شده در CAS را باید آماده کنید و ارائه دهید.
 3. ویزا و مهاجرت بریتانیا (UKVI) مدرکی می‌خواهد که مهارت شما را در زبان انگلیسی اثبات کند. هر دانشگاه می‌تواند نحوه ارزیابی دانش یک دانشجو از زبان انگلیسی را خود انتخاب کند. CAS شما نحوه ارزیابی توانایی زبان انگلیسی شما توسط دانشگاه را مشخص می‌کند.
 4. اگر مدارک شما به زبان انگلیسی نیستند، نمونه‌ای که قصد دارید آن را برای درخواست خود ارائه دهید باید به انگلیسی ترجمه شود.

ترجمه باید شامل موارد زیر باشد:

 • تایید از مترجم برای مطابقت ترجمه با سند اصلی
 • اطلاعات تماس گروه ترجمه
 • تاریخ ترجمه
 1. شما باید مدرکی ارائه دهید که نشان دهد مقدار مشخصی پول برای هزینه‌های تحصیل و هزینه‌های زندگی در بریتانیا در اختیار دارید.

انواع اسنادی که می‌توانید برای اثبات وضعیت مالی خود ارائه دهید عبارتند از:

 • صورت‌حساب‌های بانکی شخصی
 • نامه‌های بانکی
 • نامه‌های رسمی وام
 • نامه‌های رسمی حمایت مالی
 1. اگر در سال گذشته هرگونه حمایت مالی رسمی دریافت کرده‌اید، باید نامه‌ای از حامی ارائه دهید که رضایت او را برای درخواست ویزای دانشجویی انگلیس تایید کند.
 2. اگر وجوه مورد نیاز شما از سوی والدین یا قیم پرداخت می‌شوند، باید رابطه خود با آن‌ها را ثابت کنید. گواهی‌های تولد یا فرزندخواندگی پذیرفته می‌شوند.
 3. اگر هزینه‌های شما از سوی والدینتان تامین می‌شوند، همچنین به نامه‌ای از والدین یا قیم قانونی خود نیاز دارید که رضایت آن‌ها را برای استفاده شما از آن پول نشان دهد. این نامه نیازی به پیروی از فرمت خاص و دقیقی ندارد، اما باید امضا و تاریخ داشته باشد.
 4. اگر در هنگام شروع تحصیلتان زیر 18 سال سن دارید، باید نامه‌ای از والدین یا قیم قانونی خود ارائه دهید.
 5. شما باید به اطلاعات UKVI مراجعه کنید تا مطمئن شوید که آیا به انجام آزمایش سل نیاز دارید یا خیر. توجه داشته باشید که اگر در شش ماه گذشته در کشوری زندگی می‌کنید که آزمایش سل در آن مورد نیاز نیست، دیگر نیازی به انجام آن نخواهید داشت.
 6. گواهی طرح تایید فناوری دانشگاهی یا ATAS مورد نیاز برخی از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد است. باید توجه داشته باشید که صدور گواهی ATAS تقریبا یک ماه طول می‌کشد. اگر به گواهی ATAS نیاز داشته باشید، در نامه CAS شما گفته خواهد شد.

چه مراحلی برای اخذ ویزای دانشجویی انگلیس وجود دارد؟

اگر 16 سال یا بیشتر دارید و می‌خواهید دوره‌ای را در سطح آموزش عالی در انگلستان به مدت بیش از شش ماه بگذرانید، باید برای اخذ ویزای دانشجویی اقدام کنید. برای درخواست ویزای دانشجویی خود این مراحل را دنبال کنید:

 1. برای دانشگاه یا دانشگاه‌های انتخابی خود درخواست دهید و یک پیشنهاد قطعی (unconditional offer) دریافت کنید.
 2. هنگامی که پیشنهاد قطعی خود را دریافت کردید و آن را پذیرفتید، دانشگاه شما مدرکی به نام گواهی پذیرش تحصیلی یا CAS به شما می‌دهد.
 3. هنگامی که CAS خود را دریافت کردید، می‌توانید روند درخواست ویزا را شروع کنید. می‌توانید حداکثر شش ماه قبل از شروع دوره برای ویزای خود اقدام کنید. شما باید هزینه درخواست را بپردازید و پاسپورت داشته باشید.
 4. به عنوان بخشی از درخواست خود باید هزینه‌ای به نام هزینه اضافی بهداشت مهاجرت بپردازید. این به شما امکان دسترسی به خدمات بهداشت ملی بریتانیا را می‌دهد. این هزینه با 25 درصد تخفیف برای دانشجویان همراه است که معادل 470 پوند در سال برای دارندگان ویزای دانشجویی می‌شود.
 5. به عنوان بخشی از درخواست ویزای دانشجویی ممکن است لازم باشد دانش خود را در زبان انگلیسی ثابت کنید. دانشگاه‌های مختلف شرایط متفاوتی دارند، بنابراین مطمئن شوید که به کدام مدرک زبان انگلیسی در دانشگاه خود نیاز دارید.
 6. شما باید درخواست خود را تکمیل کرده و قبل از ورود به بریتانیا پذیرش گرفته باشید.

ویزای تحصیلی انگلستان

چه زمانی برای اقدام به درخواست ویزای دانشجویی انگلیس مناسب است؟

زمان مناسب برای درخواست بستگی به این دارد که از داخل انگلستان درخواست می‌دهید یا خارج از آن.

درخواست از خارج از انگلستان

اولین زمانی که می‌توانید برای ویزا درخواست دهید 6 ماه قبل از شروع دوره است و معمولا در عرض 3 هفته در مورد درخواست ویزای شما تصمیم‌گیری خواهد شد.

درخواست از داخل انگلستان

اولین زمانی که می‌توانید درخواست دهید 3 ماه قبل از شروع دوره و انقضای ویزای فعلی شما است. دوره جدید شما باید حداکثر 28 روز پس از انقضای ویزای فعلی شروع شود. در این مورد هم معمولا 8 هفته برای بررسی درخواست ویزای شما زمان نیاز است.

برای چه به دنبال اخذ ویزای دانشجویی انگلیس باشیم؟

دولت انگلستان فرصتی را برای همه دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کند تا در این کشور تحصیل کنند، اما به عنوان پیش‌نیاز ابتدا باید ویزای تحصیلی انگلستان را دریافت کنید. ویزای مورد نیاز شما به سن و نوع تحصیلی که می‌خواهید در انگلستان ادامه دهید بستگی دارد. ما در این مقاله مسیر اخذ ویزای دانشجویی انگلیس را مرحله‌به‌مرحله برای شما شرح دادیم. مجموعه مای آرمان در کنار شما است تا تصمیمتان برای تحصیل در خارج کشور را به حقیقت تبدیل کند، بنابراین از داشتن یک راهنمای خوب و مورد اعتماد در این زمینه اطمینان کامل داشته باشید.