بوت استرپ چیست؟ در چه مواردی کاربردی دارد؟ مزایای بوت استرپ در طراحی سایت چیست؟ چه تاثیری بر وب سایت ما دارد؟

سوالاتی که بسیاری از طراحان سایت تازه کار به دنبال یافتن پاسخ آن هستند. ما در این مقاله قصد داریم به تمامی سوالات شما در زمینه بوت استرپ و اینکه مزایای بوت استرپ در طراحی سایت چیست؟ پاسخ دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

بوت استرپ چیست؟

یکی از سری ابزارهای رایگان برای طراحی وب سایت که در اختیار تمامی طراحان سایت قرار گرفته است بوت استرپ است. بوت استرپ شامل تمامی زبان های برنامه نویسی مانند HTML، CSS و JavaScrtips و دیگر زبان های برنامه نویسی است که برای سرعت بخشیدن به پروسه طراحی سایت برنامه ریزی شده است.

بوت استرپ به شما اجازه می دهد به طراحی وب سایت و نرم افزارهای تحت وب مانند موبایل، تبلت و… بپردازید. همانطور که بیان شد این منبع برای طراحی ابزارها و المان های گوناگون خود از زبان های مختلفی استفاده می کند. با توجه به کاربرد فراوان بوت استرپ بر اساس رتبه بندی الکسا این برنامه جزو 2000 برنامه برتر در آمریکا محسوب می شود. در این مقاله قصد داریم مزایای بوت استرپ در طراحی سایت را برای شما روشن کنیم.

هدف برنامه بوت استرپ چیست؟

در بخش قبلی بیان شد که بوت استرپ جهت سهولت در امر طراحی سایت برنامه ریزی شده است. می توان گفت بوت استرپ با هدف ارائه گزینه های بصری و کاربردهای گوناگون به طراح سایت تولید شده است. در واثع بوت استرپ به طراح سایت این امکان را می دهد که بدون اینکه کدنویسی انجام دهد از گزینه های از پیش تعیین شده ای مانند فونت، رنگ، قالب سایت و … استفاده کند تا بتواند یک سایت جذاب و چشم نواز را طراحی کند. هنگامی که شما گزینه بوت استرپ را به پروژه خود اضافه می کنید تمامی تنظیمات اولیه مورد نیاز را در اختیار شما قرار می دهد. به این ترتیب با استفاده از این المان ها می توانید یک ظاهر هماهنگ و یکنواخت برای وب سایت خود تولید کنید.

مزایای بوت استرپ در طراحی سایت

استفاده از بوت استرپ در طراحی سایت مزایای قابل توجهی دارد که در این بخش به آن می پرداریم. اگر مزایای بوت استرپ در طراحی سایت را نمی دانید با ما همراه باشید.

  • سیستم گرید قدرتمند

بوت استرپ یکی از بهترین سیستم ها برای نمایش وب سایت شما در صفحه نمایش های کوچک است که با FlexBox ساخته شده است و استفاده از آن آسان است. این فریم کمک می کند تا وب سایت شما در کوچکترین تلفن همراه نیز قابل نمایش باشد. به عبارت دیگر این فریم صفحه وب را می تواند به 12 ستون تقسیم بندی کند. این مزیت یکی از بهترین مزایای بوت استرپ در طراحی سایت است.

  • توسعه سریع

به دلیل استفاده آسان و دسترسی به انواع مختل قالب هاف فونت ها، رنگ بندی و… بدون نوشتن کدهای CSS و JavaScrtips به راحتی می توانید بسیاری از نیازهای سایت خود را پاسخگو باشید و به پروژه خود سرعت بخشید.

  • سازگاری با مرورگرهای مختلف

حتما مشاهده کرده اید که برخی وب سایت با همه ی مرروگرها قابلیت نمایش ندارند. بوت استرپ سازگار با اخرین نسخه های پایدار تمامی مرورگرها می باشد. اگر دستورالعمل هایی که برای بوت استرپ بیان شده به درستی دنبال کنید می توانید یک وب سایت طراحی کنید که در تمامی مرورگرها قابلیت دسترسی دارد.

  • سفارشی سازی

بوت استرپ یک قالب آماده برای درون ریزی محتوای شما نیست. در واقع دارای یک طراحی پیش فرض است که شما می توانید تمامی این پیش فرض ها را حذف کنید و به دلخواه خود سفارشی سازی کنید. بوت استرپ حاوی گزینه های سفارشی سازی Sass است که این گزینه ها به شما اجازه می دهد با استفاده از بوت استرپ بتوانید یک الگوی جدید پیاده سازی کنید.

  • منبع باز

یکی بزرگترین مزایای بوت استرپ در طراحی سایت و دلیل استفاده از بوت استرپ این است که بوت استرپ یک پروژه منبع باز است و تحت مجوز MIT منتشر شده است. در واقع مشتریان مجبور نیستند برای مسائل مربوط به خرید و یا دریافت مجوز درگیر شوند و مجوز بوت استرپ این آزادی برای تغییر و آزمایش را در اختیار مشتریان خود می گذارد.

  • رایگان!…

شما برای استفاده از بوت استرپ نیازی به پرداخت هزینه ندارید و تمامی بخش های آن برای ظراحان سایت رایگان است و می توانید از مزایای بوت استرپ در طراحی سایت بهره ببرید.

  • متشکل از اجزاء مختلف

بوت استرپ از اجزاء مختلفی تشکیل شده است که برای طراحی سایت لازم نیست همه ی قسمت های مورد استفاده قرار گیرد. طراحان سایت می توانند با توجه به نیاز وب سایت خود از بخش های مختلف بوت استرپ بهره مند شوند.

  • یادگیری آسان

طراحان تازه کار که به دنبال طراحی یک سایت جذاب برای ایجاد رزومه هستند به راحتی می توانند پس از مطالعه و تمرین با استفاده از بوت استرپ وب سایت های زیبایی را طراحی کنند. نکته حئز اهمیت این است که بوت استرپ یکی از فریم ورک های سمت ظاهر وب سایت است و تداخلی با فریم ورک های سمت برنامه ریزی ندارد.

در این بخش تمامی مزایای بوت استرپ در طراحی سایت برای شما بیان شد که مطمئنا شما را در دریافت برنامه بوت استرپ و استفاده از آن یاری خواهد کرد.

نقد و بررسی

اگر تازه کار هستید و می خواهید یک وب سایت طراحی کنید پیشنهاد می کنیم پس از مطالعه مزایای بوت استرپ در طراحی سایت، این برنامه را دانلود کنید و از مزایای آن بهره مند شوید. با توجه به مزایای بوت استرپ در طراحی سایت به راحتی می توانید به یک طراح سایت موفق تبدیل شوید.