اگر از موسسات آموزشی و دانشگاه‌های معتبر انگلیسی‌زبان جهان بپرسید که شرط اصلی تحصیل در آن‌ها چیست، حتما داشتن یک مدرک زبان بین‌المللی مانند آیلتس را ذکر می‌کنند.

در واقع اگر شما قصد تحصیل در دانشگاه‌های با رنک بالا را داشته باشید، باید اقداماتی را انجام دهید. مثلا ترجمه مقاله خود را برای مجلات معتبر بفرستید تا رزومه علمی خود را قوی کنید. دانش‌نامه مهمور به مهر وزارت علوم و فناوری را تهیه کنید. هم‌چنین در یک آزمون زبان معتبر مانند آيلتس شرکت کنید و در آن نمره بالایی کسب کنید.

اما چگونه در آزمون آیلتس نمره بالایی کسب کنیم؟ همه می‌دانیم که آزمون آیلتس، آزمونی آسان نیست و موفقیت در این آزمون به تلاش و مطالعه بسیاری نیاز دارید. در این مقاله به بررسی نکات موفقیت در مهارت‌های ۴گانه در آزمون آیلتس می‌پردازیم. برای آشنایی با این نکات در ادامه همراه ما باشید.

نکات موفقیت در بخش درک مطلب آزمون آیلتس

در بخش ریدینگ آیلتس با متون متعددی مواجه خواهید شد که به موضوعات مختلف می‌پردازند. این متن‌ها احتمالا طولانیند و در هر کدام مجموعه‌ای از سوالات متنوع وجود دارد. در ادامه این مطلب، دو ترفند مهم برای موفقیت در ریدینگ آیلتس را توضیح می‌دهیم.

متن درک مطلب آیلتس را کامل نخوانید

بهتر است که متن را کامل نخوانید. شما زمان کافی برای خواندن همه جزئیات متن‌ها را ندارید. بنابراین ابتدا سوالات را بخوانید تا بفهمید که به دنبال چه اطلاعاتی هستید. بعد از این کار برای یافتن پاسخ سوالات ریدینگ آيلتس، به متن‌ها برگردید.

کلمات کلیدی و مهم متن را مشخص کنید

در مرحله دوم، کلمات کلیدی و مهم متن را با توجه به سوال شناسایی کنید. سپس از این کلمات برای پیدا کردن قسمت‌های مهم متن استفاده کنید. شما باید متن را اسکن کنید و بخش‌های خاصی را که به شما در پاسخ به هر سوال کمک می‌کند، مشخص کنید.

چگونه در اسپیکینگ آیلتس نمره بالایی کسب کنیم؟

برای قسمت اول بخش Speaking، باید خود را به ممتحن معرفی کنید و به چند سوال ساده در مورد خودتان پاسخ دهید. حتما از قبل پاسخ‌های خود را آماده کنید. هر چه آماده‌تر باشید، نگرانی و اضطراب شما کمتر می‌شود.

برای بخش دوم، از شما خواسته می‌شود که در مورد موضوعی که توسط ممتحن به شما در کارت به شما داه شده، صحبت کنید. فقط چند دقیقه برای آماده شدن برای این بخش فرصت دارید. پس حتما از این زمان عاقلانه استفاده کنید.

برای موفقیت در این دو بخش IELTS Speaking، منسجم صحبت کنید و زیاد مکث نکنید. دایره واژگان خود را افزایش دهید. روان صحبت کردن در این مکالمه، اهمیت زیادی دارد.

سپس، ممتحن در قسمت سوم شما را وارد یک بحث می‌کند. در واقع این بخش، حالت انتزاعی‌تر بخش دوم است. در این بخش، بسیار مهم است که با دقت به سوالاتی که از شما می‌پرسند، گوش دهید. هم‌چنین قبل از پاسخ دادن، کمی فکر کنید و پاسخ‌های مناسب دهید.

آخرین توصیه ما برای بخش مکالمه آیلتس عبارتند از: واضح و شمرده صحبت کنید و به تلفظ خود توجه کنید.

چگونه بیشترین نمره را در لیسنینگ آیلتس کسب کنیم؟

برای بخشIELTS Listening ، فقط یک بار صداهای ضبط‌شده را می‌شنوید. این بدین معنی است که هیچ شانس دومی ندارید. پس شما باید آماده باشید و با دقت کامل به محتواهای صوتی گوش دهید.

اولین نکته لیسنینگ این است قبل از پخش صداهای ضبط شده حتما سوالات را دقیق و سریع بخوانید. کلمات سوالی را مشخص کنید، چه کسی، چه چیزی، چه زمانی، چگونه. واژگان را مطالعه کنید. این به شما کمک می‌کند که انواع موقعیت‌هایی را که با آن مواجه می‌شوید و اطلاعاتی که باید به آنها گوش دهید، پیش‌بینی کنید.

وقتی پخش صدا شروع شد، در حین گوش دادن یادداشت بردارید. این کار شانس شما را برای پاسخ به سوالات افزایش می‌یابد. تنها به حافظه خود متکی نباشید. هم‌چنین فعالانه گوش دهید و بر محتوای صوتی تمرکز کنید.

چگونه مقاله‌ای عالی در رایتینگ آیلتس بنویسیم؟

بخش نوشتاری آیلتس می‌تواند یکی از پیچیده‌ترین بخش‌ها برای دانش‌آموزان باشد. نوشته شما بر اساس چهار معیار ارزیابی می‌شود: میزان موفقیت در پاسخ به سوالات، انسجام و پیوستگی، دامنه واژگان و تنوع و درستی گرامر.

میزان موفقیت در پاسخ به سوالات

TA/TR به معنای پاسخ دادن به جنبه‌های مختلف سوال است. در واقع این معیار در هر دو تسک، میزان رعایت تعداد واژگان برای پاسخ و شرح و پاسخ به همه پرسش‌ها را می‌سنجد. مطمئن شوید که هر دو سوال رایتینگ آیلتس را با دقت خوانده‌اید و به همه سوالات پاسخ می‌دهید. اگر آمار یا بیانیه‌ای ارائه کردند، در مورد آن اظهار نظر کنید. اگر نظر شما را خواستند، حتماً نظر بدهید.

انسجام و پیوستگی

انسجام و پیوستگی در مورد ساختار است. حتما پاسخ‌های خود را به صورت سازمان‌یافته بنویسید. پاسخ خود را به پاراگراف‌های واضح تقسیم کنید و از نشانگرهای ساختاری برای راهنمایی ممتحن استفاده کنید.

دامنه واژگان و درستی گرامر

واژگان و گرامر نیز مهم هستند. نشان دادن دامنه واژگان و آشنایی با ساختارهای گرامر پیشرفته، راهی عالی برای کسب امتیاز است. اما اگر شک دارید، پاسخی ساده اما صحیح بنویسید.

در کدام کلاس آیلتس شرکت کنم؟

کلاس‌‌های آيلتس بسیاری وجود دارد که به شما وعده موفقیت در آزمون آیلتس را می‌دهند. شما چند نکته را باید حتما در انتخاب کلاس آیلتس در نظر بگیرید. بهتر است کلاس آیلتسی را انتخاب کنید که فاصله زیادی با خانه شما نداشته باشد. صرف زمان زیاد در راه و ترافیک، شما را خسته می‌کند. هم‌چنین در آموزش آیلتس، میزان مهارت استادان نیز نکته مهمی است.

یکی از مراکزی که کلاس آیلتس را در سطح‌های مختلفی برگزار می‌کند، دبستان ترجمیک است. دبستان ترجمیک برگزارکننده دوره‌های آنلاین زبان‌های خارجی و آیلتس است.

در دبستان ترجمیک آموزش آیلتس به صورت آنلاین برگزار می‌شود و فیلم‌های ضبط‌شده هر جلسه نیز در اختیار شما قرار داده می‌شود. پس دیگر بابت مسافت و دوری مسیر، زمان از دست نخواهید داد. بلکه در هر شهر و منطقه‌ای که باشید، به راحتی در کلاس آیلتس آنلاین دبستان ترجمیک شرکت خواهید کرد.

هم‌چنین هزینه کلاس‌های آیلتس دبستان ترجمیک بسیار به‌صرفه و مناسب است. بنابراین شما هزینه‌های گزاف بابت شرکت در کلاس‌های آیلتس پرداخت نخواهید کرد. هم‌چنین در دبستان ترجمیک شما امکان پرداخت هزینه دوره‌های آیلتس را در چندین نوبت دارید.

استادان آموزش آیلتس دبستان ترجمیک، همگی حرفه‌ای و متخصص هستند. این اساتید سابقه درخشانی در آموزش مباحث آیلتس دارند. در واقع یکی از نقاط قوت اصلی دبستان ترجمیک همکاری با استادانی است که همگی در آموزش آیلتس، مجرب هستند.

دبستان ترجمیک دوره‌های آیلتس را برای انواع سطوح مختلف برگزار می‌کند. در واقع شما در هر سطحی از زبان انگلیسی که باشید، دوره آيلتس مناسبی برای شما در دبستان ترجمیک وجود دارد. می‌توان گفت که دبستان ترجمیک از هر نقطه‌ای از مسیر آیلتس که باشید، شما را برای رسیدن به نمره بالا در آیلتس همراهی می‌کند.

پس اگر قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارید، کلاس آیلتس آنلاین دبستان ترجمیک را از دست ندهید. فردا دیر است، همین الان ثبت‌نام کنید.