همانطور که چت ربات هوش مصنوعی (AI) OpenAI – ChatGPT برجسته می شود، گزارش McAfee نشان می دهد که چت ربات های هوش مصنوعی می توانند بر روابط انسانی تأثیر بگذارند. این تامین کننده امنیت رایانه از 5000 نفر نظرسنجی کرد و گفت که 30 درصد از مردان و 26 درصد از کل بزرگسالان از ابزارهای هوش مصنوعی برای نوشتن نامه عاشقانه در روز ولنتاین استفاده می کنند. در واقع، دو سوم بزرگسالان – 69٪ قادر به تشخیص تفاوت بین نامه عاشقانه ای که توسط هوش مصنوعی نوشته شده بود و نامه ای که توسط یک انسان نوشته شده بود، نبودند.

کسب اطلاعات بیشتر: ChatGPT چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟

نتایج نظرسنجی در گزارش جدید تحقیقاتی McAfee ‘Modern Love’ منتشر شده است. بر اساس این گزارش، 65 درصد از کل افراد مورد بررسی، یک یادداشت تولید شده توسط ماشین را به سبک e.e ترجیح می دهند. کامینگز به شعر اصلی او در سال 1952، قلب تو را با خود حمل می کنم.

محبوب ترین دلیلی که برای استفاده از هوش مصنوعی به عنوان نویسنده برای نوشتن نامه های عاشقانه ارائه شد این بود که باعث می شود فرستنده احساس اعتماد به نفس بیشتری کند. حدود 27 درصد از پاسخ دهندگان این احساس را دارند. در حالی که 21 درصد به کمبود وقت یا کمبود الهام اشاره کردند. از سوی دیگر، 10 درصد پاسخ دهندگان گفتند که این کار سریع تر و آسان تر خواهد بود و فکر نمی کردند که متوجه شوند.

استیو گروبمن، مدیر ارشد فناوری McAfee می‌گوید: «با افزایش محبوبیت هوش مصنوعی، به‌ویژه ابزارهایی مانند ChatGPT که هر کسی با مرورگر وب می‌تواند به آن دسترسی داشته باشد، شانس دریافت اطلاعات تولید شده توسط ماشین در حال افزایش است.

با این حال، استفاده از ابزار هوش مصنوعی مانند ChatGPT برای نوشتن یک پیام عاشقانه می تواند یک تاکتیک خطرناک باشد. همانطور که 49 درصد از پاسخ دهندگان در این نظرسنجی گفتند که اگر بفهمند یادداشتی که دریافت کرده اند توسط یک دستگاه تولید شده است، آزرده خواهند شد.

همچنین، استفاده از ربات‌های هوش مصنوعی برای نوشتن نامه‌های عاشقانه ممکن است به کسانی که احساس می‌کنند برای ابراز احساسات ناتوان هستند کمک کند. این گزارش می‌گوید که چالش‌های فزاینده‌ای که مردم در تشخیص اینکه آیا اطلاعات دریافتی آنلاین از یک شخص یا یک ماشین است، با آن روبرو هستند را نشان می‌دهد.

طبق این گزارش، 62 درصد از هندی ها قصد دارند از هوش مصنوعی برای نوشتن نامه های عاشقانه در روز ولنتاین استفاده کنند. این درصد در میان تمام کشورهای مورد بررسی شامل ایالات متحده، بریتانیا، فرانسه، آلمان، استرالیا، هند، ژاپن، برزیل و مکزیک بالاترین درصد بود.