شما نیز به عنوان باغدار از کیفیت پایین مغز گردوهای خود خسته و کلافه شده اید و از احداث باغ گردو دلسرد شده اید؟  تا به حال به این فکر کرده اید که چرا بعضی از گردو ها مغز هایی روشن و سفید دارند و بعضی از آن ها تیره رنگ اند؟شما به عنوان خریدار طرفدار کدام نوع گردو هستید؟

نهال گردو فرنور

بر اساس گفته کارشناسان در بزرگ ترین نهالستان رویال نهال، تفاوت بین مغز های گردو، به دلیل تفاوت در رقم و نژاد آن هاست. برخی ارقام گردو مانند فرنور، گردویی با مغز روشن و بازار پسند تولید می کنند. بنابراین هنگام خرید نهال گردو فرنور باید دقت کنید که گرفتار تبلیغات دروغین فروشنده ها و نهالستان ها نشده و انتخابی درست داشته باشید.

آیا باردهی رقم گردو فرنور شما را به درآمد بالایی می رساند؟

نهال گردو فرنور بیشتر با مغز های سفید و چربی که دارد، میان باغداران و تاجران گردو معروف است. گردو هایی با پوست سنگی که به راحتی شکسته شده و مغز از پوست چوبی کاملا جدا می شود. نهال گردو فرنور در اصل بومی کشور فرانسه بوده است، اما به همت و تلاش مهندسین کشاورزی در نهالستان های بزرگ کشور، این نهال بومی سازی و اصلاح نژاد شده است.

جالب است بدانید که هر درخت گردو فرنور بعد از چهار سال وارد دوره اقتصادی خود شده و تا بیش از صد سال می تواند باردهی قابل قبولی داشته باشد. در آن سال ها هر درخت، بالغ بر هفتاد کیلوگرم گردو می دهد، که معادل 8 تن گردو در هکتار است. با یک محاسبه سرانگشتی می توان گفت که در هر هکتار باغ گردو سالانه سودی بیش از یک میلیارد تومان نصیب کشاورز می شود. برای باردهی حداکثری از باغ گردو، بهتر است بین هر ده نهال گردو فرنور، نهال فرنت یا فرانکت به عنوان رقم گرده افشان کاشته شود. برای آشنایی بیشتر با مشخصات نهال گردو فرنور می توانید به سایت های شناخته شده ای مانند  نهال ۱۱۰ و رویال نهال مراجعه کنید.

نهال گردو فرنور در جه بستری باید کاشته شود؟

اینکه نهال گردو فرنور را در چه خاکی با چه کیفیتی بکارید، روی باردهی و کیفیت گردوها نقش بسیار زیادی دارد. اگر اطلاعی درباره خاک مورد نیاز برای رشد و پرورش درخت گردو فرنور ندارید، می توانید از کارشناسان خبره در نهالستان های بزرگ و معتبر کمک بگیرید.

نهال گردو فرنور علاقه ای به خاک های شور و اسیدی ندارد. این نهال با خاکی با ph بین 6 تا 7 و حتی خنثی به خوبی سازگار می شود. برای اینکه خاک باغ به بستر مناسبی برای کاشت نهال گردو فرنور تبدیل شود، باید خاک را آزمایش کرده و در صورت سختی خاک آن را یا شخم بزنید یا با مخلوطی از ماسه و شن اصلاح کنید.

قبل از کاشت نهال فرنور نیز باید بر اساس آب و هوای منطقه که سرد کوهستانی است یا معتدل، چاله ای با عمق بین ۷۰ تا ۱۰۰ سانتی متری کنده شود. عمق چاله نقش قابل توجهی در باردهی نهال گردو دارد.

خرید نهال گردو فرنور

آیا مقاومت نهال گردو فرنور در برابر سرما حقیقت دارد؟

اگر منطقه و موقعیت باغ شما در آب و هوای سرد واقع شده است، حتما برایتان اهمیت دارد بدانید که کدام نهال گردو در باغتان ثمردهی داشته و در مقابل سرما آسیب نمی بینند. نهال گردو فرنور یک نهال مقاوم به سرما است و بر اساس بررسی های کارشناسان در نهالستان های معتبر، این نهال در محدوده ارتفاع ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ متری از سطح دریا باردهی و رشد قابل توجهی داشته و می تواند تا دمای 20- درجه را تحمل کند. نهال گردو فرنور به طور میانگین بین ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ ساعت به سرمای زیر ۷ درجه نیاز دارد.

شکوفه های درخت گردو فرنور در اواخر فروردین گل می کنند، یعنی زمانی که سرمای بهاره رو به اتمام است. این ویژگی فرنور باعث می شود که شکوفه ها و گل های درخت از سرما در امان بمانند. نهال های فرنور اگر به فاصله 6 یا  7 متری از هم کاشته شوند، باغ گردو حداکثر بهره وری را خواهد داشت.

با وجود اینکه سرما آسیبی به درخت گردو فرنور نمی رساند، اما همیشه باید از حمله آفات و بیماری هایی مانند کرم سیب، شته گردو، کرم گردو، بلایت گردو و غیره جلوگیری کرد. به همین منظور برای غنی سازی خاک باغ، بهتر است در هر هکتار از 15 تن کود حیوانی پوسیده استفاده شود. برای اینکه نور خورشید به تمامی شاخه ها تابیده شود و عمل فتوسنتز و سیتوپلاسم به بهترین نحو انجام شود، باید درخت گردو فرنور دو بار در سال با روش های اصولی و برای فرمدهی و باردهی هرس شود. اگر اطلاعی درباره هرس درختان و نحوه انجام آن ها ندارید، می توانید روی کمک نهالستان های بزرگ و معتبر کشور حساب کنید.

از نظر آبیاری نهال گردو فرنور، با توجه به نیاز این رقم یه آب، بهتر است در سال اول هفته ای یکبار و از سال دوم به بعد هر ۱۲ روز به اندازه ۳۰ تا ۳۵ لیتر آب آبیاری شود. اگر می خواهید باغ را به روش دیمی آبیاری کنید، بهتر است سراغ ارقام دیگر نهال های گردو بروید، زیرا نهال گردو فرنور در مقابل کم آبی نسبتا ضعیف تر است.

مجوز تولید نهال گردو فرنور

نهال گردو فرنور را از کجا خریداری کنیم؟

برای خرید نهال گردو فرنور می توانید به نهالستان های معتبری که می شناسید مراجعه کنید. اما اگر سلامت نهال و اعتبار نهالستان برایتان اهمیت دارد، پیشنهاد می شود که از نهالستان رویال نهال بازدید کنید. این نهالستان با سابقه درخشانی که در عرضه انواع نهال ها دارد و با خدماتی همچون همکاری در احداث باغ، هرس، کوددهی باغ و غیره می تواند شما را از لحظه تصمیم گیری برای خرید نهال تا لحظه برداشت محصول یاری کند.

گواهی سلامت و قرنطینه نهال گردو فرنور، ضمانت بازگشت وجه و قیمت منصفانه همگی از خدمات بی نظیر این نهالستان هستند. همچین امکان خرید غیر حضوری و پاسخ گویی و مشاوره ۲۴ ساعته به مشتریان را می توانید در این نهالستان تجربه کنید.

قیمت نهال یک ساله گردو فرنور پیوندی: 150 هزار تومان

قیمت نهال دو ساله گردو فرنور پیوندی: 180 هزار تومان

قیمت نهال سه ساله گردو فرنور پیوندی: 220 هزار تومان

برای اطلاع از نحوه خرید این محصول می توانید به سایت royalnahal.com مراجعه کرده و یا با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید.

04445231520

09141811520

09201811520

09301811520

09021811520