چرا پاراگراف های شما نباید خیلی طولانی باشند

پاراگراف های با اندازه مناسب نقش مهمی در خواندن متن شما دارند. دیوارهای بزرگ متن برای خواندن خیلی خوب نیستند و خوانندگان را می ترسانند. فقط تصور کنید که کل این مقاله یک پاراگراف بزرگ باشد! احتمالاً قبل از خواندن مقدمه صفحه را ترک می‌کردید.

پاراگراف ها همچنین متن شما را به تکه های کوچک و قابل فهم تقسیم می کنند. این به خوانندگان شما آرامش می‌دهد، زیرا هر بار که پاراگراف را پایان می‌دهید، به خوانندگان این فرصت را می‌دهید که استراحت کنند و درباره آنچه که خوانده‌اند فکر کنند. این واقعا به مردم کمک می کند تا کل متن را درک کنند.

اسکن آسان

پاراگراف ها همچنین به خوانندگان کمک می کنند تا متن شما را راحت تر اسکن کنند. وقتی افراد در صفحه ای قرار می گیرند، به ندرت شروع به خواندن مقاله از ابتدا تا انتها می کنند. اول، آنها می خواهند ببینند که چه انتظاراتی می توانند داشته باشند. به همین دلیل است که مردم معمولاً عناوین و اولین جملات هر پاراگراف را قبل از شروع خواندن اسکن می کنند. بنابراین، اگر متن خود را به پاراگراف هایی تقسیم کنید که منعکس کننده موضوعاتی است که به آن می پردازید، مردم به سرعت درک خوبی از موضوع مقاله شما خواهند داشت.

یک پاراگراف خوب چگونه است؟

یک پاراگراف خوب اطلاعاتی را در مورد یک جنبه کاملاً تعریف شده از موضوعی که در مقاله خود در مورد آن بحث می کنید ارائه می دهد. به عنوان مثال دو پاراگراف زیر عنوان قبلی در این مقاله را در نظر بگیرید. آنها به این موضوع می پردازند که چرا پاراگراف ها اسکن متن شما را آسان می کنند. علاوه بر این، تمرین خوبی است که پاراگراف های خود را با یک جمله اصلی که محتوای پاراگراف را خلاصه می کند، شروع کنید. این به خوانندگان کمک می کند تا تصمیم بگیرند که آیا یک پاراگراف برای خواندن جالب است یا خیر.

طول پاراگراف شما چقدر باید باشد؟

این بستگی به زمینه دارد، اما یک پاراگراف معمولاً باید بیش از دو جمله و کمتر از 200 کلمه باشد. درک هر چیزی بیش از 200 کلمه برای اکثر خوانندگان دشوار می شود، به این معنی که بهتر است آن را به زیر پاراگراف های مختلف تقسیم کنید.

و خواندن پاراگراف های طولانی چقدر سخت است را دست کم نگیرید! مطمئناً، خوانندگان با تجربه یا ماهرتر تمایل به بخشش بیشتری دارند. اما این بدان معنا نیست که متن شما از پاراگراف های کوتاه تر سود نمی برد. به هر حال، ارائه اطلاعات پیچیده به شکلی در دسترس هنر است، نه یک نقص.

بررسی طول پاراگراف Yoast SEO چه می کند؟

ارزیابی طول پاراگراف طول پاراگراف های شما را بررسی می کند. ما به شما توصیه می کنیم که طول پاراگراف های خود را کمتر از 150 کلمه نگه دارید. اگر این کار را انجام دهید، چراغ سبز خواهید گرفت. اگر پاراگراف های شما بیش از 150 اما کمتر از 200 کلمه داشته باشند، نور نارنجی دریافت خواهید کرد. و اگر بیش از 200 کلمه باشد، چراغ راهنمایی شما قرمز می شود.

در مورد نور نارنجی یا قرمز چه باید کرد؟ آیا برای انتقال یک پیام باید از کلمات کمتری استفاده کنید؟ آیا باید کل جملات را خط بکشید؟ در بیشتر موارد، پاسخ منفی است. حذف تصادفی جملات به جای بهبود متن به متن شما آسیب می رساند. بهتر است نگاهی به ساختار متن خود بیندازید. توضیح بدهیم!

چگونه پاراگراف های خود را کوتاه و واضح نگه دارید

اگر در محدود کردن طول پاراگراف های خود مشکل دارید، به کل متن نگاهی بیندازید. سعی کنید موضوعات اصلی و جنبه های فردی را که در حال بحث هستید بنویسید. بیایید ساختار سرفصل و پاراگراف این پست را به عنوان مثال تجزیه کنیم:

چرا پاراگراف های شما نباید خیلی طولانی باشند

پاراگراف های طولانی برای خوانایی بد هستند
اسکن آسان
پاراگراف های طولانی اسکن یک متن را دشوار می کند

یک پاراگراف خوب چگونه است؟

یک پاراگراف به یک جنبه خاص از موضوع می پردازد
پاراگراف ها با یک جمله اصلی شروع می شوند

طول پاراگراف شما چقدر باید باشد؟

یک پاراگراف خوب بیش از دو جمله و کمتر از 200 کلمه دارد

همانطور که می بینید، اکنون متن به طور منظم به بخش های مختلف تقسیم شده است. احتمالاً ایده خوبی است که قبل از نوشتن مقاله خود این کار را انجام دهید. اگر متوجه شدید که یک جنبه خاص فضای بیشتری از آنچه انتظار داشتید اشغال می کند، فقط در نظر بگیرید که آیا می توانید آن را به دو جنبه جداگانه تقسیم کنید. این تقریبا همیشه امکان پذیر است. اگر اینطور نیست، می توانید با یک پاراگراف طولانی اینجا و آنجا خلاص شوید.