محتوای با کیفیت بالا مایه حیات هر استراتژی بازاریابی دیجیتال است. پست های وبلاگ، ایمیل ها، کتاب های الکترونیکی و پست های رسانه های اجتماعی – بازاریابان و دارندگان وب سایت ها در ایجاد و انتشار محتوای درجه یک تلاش می کنند. این بخشی جدایی ناپذیر از تلاش های بازاریابی شما است.

کیفیت محتوای شما تأثیر مستقیمی بر رتبه بندی موتور جستجو در وب سایت شما دارد. علاوه بر این، محتوای خوب تحقیق شده، اعتبار برند را تقویت می کند. این به شما کمک می کند تا اعتماد مخاطبان خود را جلب کرده و آنها را به طرفداران وفادار برند تبدیل کنید.

با این حال، روند تولید محتوا می تواند بسیار سخت و پیچیده باشد. این امر به درک کاملی از مخاطبان و اهداف بازاریابی شما نیاز دارد.

بر اساس این اطلاعات، می توانید به نکات مهمی مانند طول و نوع محتوایی که باید منتشر کنید، بپردازید. شما همچنین می توانید از ابزارهایی مانند Surfer برای تعیین طول ایده آل پست های خود بر اساس طول پست های دارای رتبه برتر برای کلمات کلیدی مشابه استفاده کنید.

دیگه چی؟

یکی از مهمترین معضلاتی که سازندگان محتوا با آن روبرو هستند بحث در مورد محتوای کوتاه و محتوای بلند است.

محتوای بلند برای بهبود رتبه بندی موتور جستجو و ایجاد اعتبار بسیار مهم است. با این حال، به دلیل کاهش توجه مخاطبان، محتوای کوتاه ممکن است انتخاب هوشمندانه تری به نظر برسد.

مطالعه بیشتر: 8 نکته برای نامگذاری استارت آپ

قبل از اینکه به نبرد مداوم محتوای کوتاه در مقابل محتوای بلند بپردازیم، به ما اجازه دهید جزئیات بیشتر هر نوع را درک کنیم.

محتوای بلند: درک مفهوم

هیچ تعریف دقیقی برای محتوای کوتاه و محتوای بلند وجود ندارد.

با این حال، بیشتر سازندگان محتوا و بازاریاب های دیجیتال اتفاق نظر دارند که محتوای بلند معمولاً شامل 2000 کلمه یا بیشتر است. این شامل پست های وبلاگ، برگه، کتابهای الکترونیکی ، و آموزش ها یا راهنماهای سایت است.

محتوای بلند به شما امکان می دهد بینش و تجزیه و تحلیل معنی دار، همراه با آخرین آمار و داده ها را در اختیار داشته باشید. از نظر زمان و منابع خواستارتر است.

محتوای بلند در موارد زیر کار می کند که:

  • مخاطبان شما در مراحل اولیه سفر خریداران هستند و دانش کمی از محصولات یا خدمات شما دارند.
  • شما در حال فروش محصولات یا خدمات گران قیمت هستید. مشتریان بالقوه شما برای تصمیم گیری به اطلاعات گسترده ای در مورد اینگونه محصولات یا خدمات نیاز دارند.
  • یا محصولات یا خدمات شما نیاز به تعهد بیشتری از نظر زمان و منابع از خریدار دارند.
  • نام تجاری شما نسبتاً جدید است یا شما در حال راه اندازی محصول یا خدمات جدید هستید. محتوای بلند به شما امکان می دهد جزئیات گسترده ای در مورد پیشنهاد خود و اینکه چگونه می تواند برای مخاطبان شما ارزشمند باشد ارائه دهید.
  • شما در حال فروش یک محصول فنی هستید و می خواهید مشخصات آن را با جزئیات توضیح دهید.
  • هدف شما بستن فروش B2B است که شامل یک چرخه خرید طولانی و پیچیده است.

محتوای بلند: مزایا

بدیهی است که محتوای بلند در شرایطی کار می کند که بخواهید اطلاعات عمیقی به مخاطبان خود بدهید. با آشنایی با چشم اندازهای جدید با محصولات و خدمات شما می تواند بر تصمیمات خرید تأثیر بگذارد.

مرحله بعدی مقایسه محتوای کوتاه و بلند ما پرداختن به مزایای ارائه شده توسط مورد دوم است.

کلمه کلیدی محتوای غنی

زمانی وجود داشت که می توانستید با قرار دادن کلمات کلیدی در یک مقاله کوتاه 500 کلمه ای، رتبه بندی موتور جستجو خود را بهبود ببخشید.

با این حال، با معرفی Google RankBrain، چنین استراتژی های مخربی دیگر مفید نیستند. در واقع، الگوریتم های موتور جستجو به منظور پاداش دادن به محتوای اصلی، معنی دار و مفید، دائماً در حال بروزرسانی هستند.

محتوای بلند به شما امکان می دهد کلمات کلیدی خود را به صورت یکپارچه در محتوای خود بگنجانید. این تراکم کلمات کلیدی محتوای شما را افزایش می دهد و به نوبه خود منجر به افزایش ترافیک ارگانیک از موتورهای جستجو می شود.

با این حال، یافتن کلمات کلیدی مناسب برای استفاده بیشتر از محتوای خود بسیار مهم است. برای این منظور، شما به یک ابزار تحقیقاتی مربوط به کلمات کلیدی معتبر نیاز دارید و من توصیه می کنم از SEMrush استفاده کنید.

هنگامی که کلمه کلیدی پایه را وارد کردید ، این ابزار لیستی از کلمات کلیدی مرتبط را که می توانید انتخاب کنید ارائه می دهد. همچنین میزان جستجو و دشواری کلمات کلیدی را به شما نشان می دهد تا به شما کمک کند بفهمید کدام یک برای شما بهترین است.

دیگه چی؟

SEMrush همچنین ابزار Keyword Gap را ارائه می دهد. با استفاده از این، می توانید در مقایسه با رقبایتان در جایگاه خود مطلع شوید. این کلمات کلیدی را به شما نشان می دهد که رقبای شما برای آنها رتبه بندی می کنند، اما شما اینگونه نیستید. بر اساس این نتایج، می توانید آن کلمات کلیدی را هدف قرار دهید و به دنبال رقابت خود نیز بروید.

افزایش بک لینک

اگر محتوای شما به خوبی تحقیق شده باشد و شامل داده ها، آمارها یا اینفوگرافیک های مفید باشد، باعث جذب بک لینک از وب سایت های دیگر می شود.

این علاوه بر افزایش بیشتر بازدید وب سایت، نمایه پیوند ورودی شما را نیز تقویت می کند. مسلح به نوع مناسب محتوا، شما حتی می توانید از وب سایت های دارای قدرت بالا در سایت خود بک لینک بگیرید.

اما آیا روش های دیگری وجود دارد که بتوانید از طریق آنها بک لینک ایجاد کنید؟

برای ساخت بک لینک، استفاده از SEMrush را توصیه می کنم. تمام آنچه شما باید انجام دهید اینست که کلمات کلیدی مورد نظر خود را وارد کنید، و این ابزار لیستی از وب سایت هایی را می آورد که می توانید برای ایجاد لینک به آنها دسترسی پیدا کنید.

از این میان می توانید مواردی را که می خواهید هدف قرار دهید انتخاب کنید و برای دریافت بک لینک با کیفیت برای وب سایت خود در تماس باشید.

بهبود رتبه بندی موتور جستجو

موتورهای جستجوگر مانند گوگل به طور مداوم در تلاشند تا بهترین تجربه را به کاربران خود ارائه دهند. در نتیجه، آنها تمایل زیادی به وب سایت هایی دارند که محتوای بلند، معنی دار و ارزشمندی را ارائه می دهند.

در واقع، به روزرسانی الگوریتم Google Panda برای پاداش دادن به وب سایت ها با محتوای با کیفیت بالا معرفی شد.

محتوای غنی از کلمات کلیدی و نمایه پیوند ورودی قدرتمند مستقیماً در رتبه بندی موتور جستجوی وب سایت شما نقش دارند. به ربات های موتور جستجو می گوید که شما اینجا هستید تا ارزش خود را به مخاطبان خود ارائه دهید.

علاوه بر این ، هنگامی که وب سایت شما بک لینک با کیفیت بالا را جذب می کند ، ربات های موتور جستجو نیز شما را به عنوان یک مقام معتبر در صنعت خود درک می کنند.

در نتیجه، رتبه بندی موتور جستجوی وب سایت شما بهبود می یابد و شما با افزایش ترافیک جستجوی ارگانیک مواجه می شوید.

بنابراین، چگونه می توانید محتوای با کیفیت بالا ایجاد کنید؟

ارائه منظم با محتوای ستاره ای یک چالش است. شما باید هربار دستور زبان و سبک نوشتاری خود را درست دریافت کنید.

برای ساده تر کردن این فرآیند ، می توانید از ProWritingAid استفاده کنید. این ابزار نه تنها به خطاهای دستوری شما اشاره می کند بلکه به دنبال خطاهای سبک نیز می باشد تا بتوانید به سرعت مطالب خود را بهبود ببخشید.

همچنین روند کشف کلمات جدید را آسان می کند تا بتوانید واژگان خود را رشد دهید و پیام خود را با سهولت از طریق مطالب خود منتقل کنید.

عملکرد بهتر وب سایت

اگر محتوای بلند و کاملاً تحقیق شده و جذاب را منتشر کنید، مخاطبان شما احتمالاً زمان بیشتری را در وب سایت شما سپری خواهند کرد. این، به نوبه خود، پارامترهای وب سایت مانند نرخ زمان حضور در سایت را بهبود می بخشد.

علاوه بر این، محتوای بلند امکان ارتباط موثر بین پست های مختلف وبلاگ در وب سایت شما را فراهم می کند. در نتیجه ، می توانید خوانندگان خود را برای مدت زمان طولانی تری در وب سایت خود نگه دارید. این خیلی طول می کشد تا نرخ گزاف گویی را حتی بیشتر بهبود بخشد.

اما چگونه می توانید تأثیر محتوای بلند خود را بر عملکرد وب سایت درک کنید؟

من توصیه می کنم برای ردیابی رشد وب سایت و پیشبرد تلاش های خود در زمینه جستجوگرها از SEMrush استفاده کنید. به شما کمک می کند تا رتبه بندی کلمات کلیدی خود را ردیابی کنید. از طریق این ، می توانید بفهمید چه محتوایی باعث ایجاد ترافیک در وب سایت شما می شود.

علاوه بر این، به شما تجزیه و تحلیل ترافیکی می دهد که از طریق آن می توانید نرخ پرش متوسط ​، تعداد بازدید کننده و حتی زمان حضور در سایت را شناسایی کنید.

بالابردن اعتبار

برای نوشتن یک پست وبلاگ 2000 کلمه ای عمیق و کاملاً تحقیق شده، سرمایه گذاری قابل توجهی از نظر زمان، منابع و سرمایه لازم است. این تلاش و سرمایه گذاری برای مخاطبان شما نیز مشهود است.

محتوای بلند شما را به عنوان برندی قرار می دهد که از مخاطبان شما مراقبت می کند و می خواهد به زندگی آنها ارزشی بیفزاید. این به نوبه خود به شما کمک می کند تا اعتماد مخاطبان خود را جلب کرده و اعتبار برند را تقویت کنید.

انتشار مداوم محتوای بلند به صورت مداوم ، مخاطبان را نیز درگیر خود می کند. این می تواند به شما در افزایش وفاداری مشتری و حفظ مشتریان موجود کمک کند.

رقابت کمتر

ایجاد و انتشار محتوای بلند یک فرایند بسیار سخت است. برای اطمینان از جذاب و معنی دار بودن محتوا، به محتواسازان بسیار ماهر نیاز دارید. علاوه بر این، تولید چنین محتوایی زمان بر است.

این امر اغلب به عنوان یک عامل بازدارنده عمل می کند و بسیاری از بازاریابان را از در نظر گرفتن محتوای بلند منصرف می کند. با استفاده از این مورد به نفع خود می توانید از رقبا پیشی بگیرید.

محتوای بلند به شما کمک می کند تا سر و صدا را کاهش داده و توجه مشتریان بالقوه خود را جلب کنید.

افزایش اختیارات

هنگامی که محتوای دقیق و بصیرت منتشر می کنید ، به عنوان یک متخصص صنعت درک می شوید. انجام این کار به طور منظم اقتدار شما را در برخی از موضوعات خاص در محل خود ایجاد می کند.

مخاطبان شما شروع می کنند به شما به عنوان یک منبع با ارزش و قابل اعتماد از اطلاعات معنی دار.

سهم بیشتر در شبکه های اجتماعی

نوه کاگان از AppSumo با تیم BuzzSumo برای تجزیه و تحلیل تعداد سهم اجتماعی 100 میلیون مقاله همکاری کرد.

این مطالعه نشان داد که در نبرد کوتاه و محتوای بلند، این سهم اجتماعی بیشتری به دست می آورد. در واقع، پست های وبلاگ با طولی بین 3000 تا 10،000 کلمات حداکثر تعداد اشتراک اجتماعی را به دست آوردند.

OkDork-Short-Form-Vs.-Long-Form-Content
OkDork-Short-Form-Vs.-Long-Form-Content

این رقم تعجب آور نیست با توجه به اینکه وقتی چیزی با ارزش می خوانید وسوسه می شوید آن را به اشتراک بگذارید. بنابراین، محتوای بلند قابلیت ویروسی شدن دارد.

این به نوبه خود می تواند بازدید وب سایت را افزایش داده و آگاهی از برند شما را به ارتفاعات بیشتری برساند.

قابلیت اسکن بهتر

محتوای بلند به شما امکان می دهد بسیاری از زیرعنوان ها ، اینفوگرافی ها ، لیست های پرگل و تصاویر را در خود بگنجانید.

این امر به قابلیت اسکن کمک می کند و به خواننده این امکان را می دهد تا سریعاً از طریق پست های وبلاگ شما نگاهی بیندازد و آنچه را که می خواهید پیدا کند.

اما چرا لازم است؟
این بسیار مفید است و می تواند به شما در جذب مخاطب کمک کند حتی وقتی که وقت خواندن یک قطعه کامل را ندارد.

افزایش تبدیل

هدف نهایی استراتژی بازاریابی دیجیتال شما این است که بازدیدکنندگان وب سایت و خوانندگان وبلاگ را به مشتریانی که هزینه پرداخت می کنند، تبدیل کنید.

محتوای بلند از این جهت بسیار مفید است که اعتبار و اعتماد برند را افزایش می دهد. همچنین شما را به عنوان یک مقام معتبر در صنعت خود قرار می دهد.

علاوه بر این، محتوای بلند به شما امکان می دهد تمام اطلاعات لازم در مورد محصول یا خدمات خود را در اختیار مخاطبان خود قرار دهید. این به نوبه خود برای ترغیب آنها به خرید مفید است.

کارایی مجدد

وقتی یک قطعه از محتوای بلند را ایجاد می کنید، استفاده مجدد از آن را به اشکال مختلف برای شما آسان تر می کند.

به عنوان مثال، می توانید یک infographic جالب ایجاد کنید تا یک مقاله سفید مفصل را خلاصه کند. به همین ترتیب، می توانید کتاب الکترونیکی را به یک سری پادکست های YouTube تبدیل کنید.

محتوای بلند: معایب آن

در جنگ میان محتوای کوتاه و محتوای بلند، مورد اخیر مزایای سودآوری دارد. با این وجود، به دلیل چند کاستی، موفق به کسب یک پیروزی آشکار نمی شود.

گران و وقت گیر

ایجاد یک پست جذاب وبلاگ 2000 کلمه ای کار ساده ای نیست. این مستلزم درک کامل موضوع است. علاوه بر این، محتوا باید به خوبی تحقیق شود و از ساختار مناسب برخوردار باشد.

بنابراین، به مقدار قابل توجهی از زمان و منابع نیاز دارد. اگر مهارت کافی در ایجاد چنین محتوایی ندارید، باید آن را به یک متخصص یا آژانس واگذار کنید. این امر مستلزم صرف هزینه زیادی است و در نتیجه محتوای بلند آن را بسیار گران می کند.

کاهش دامنه توجه

سبک زندگی سریع امروز تا حد زیادی به کاهش دامنه توجه ما کمک کرده است. مخاطبان شما هنگام مرور وب سایت شما دائماً مشغول هستند و ذهن بسیاری را به خود مشغول می کنند.

تا زمانی که پست های وبلاگ شما بسیار جذاب و دارای ساختار مناسب نباشد ، نمی توانند توجه مخاطبان شما را به خود جلب کنند.

ناسازگاری

انتشار یک مقاله 3000 کلمه ای، راهی عالی برای بهبود تعامل مخاطبان است. با این حال، هنگامی که چنین محتواهایی را یک بار در ماه تحویل می دهید، استفاده چندانی ندارد.

مهم است که شما به طور منظم محتوا را منتشر کنید تا در حافظه مخاطبان خود زنده بمانید.

همانطور که قبلاً بحث شد، ایجاد محتوای بلند روندی زمانبر است. بنابراین، شما ممکن است قادر به انتشار منظم نباشید. این ناسازگاری می تواند برای موفقیت استراتژی محتوای شما مضر باشد.

کمتر موبایل پسند است

حتی اگر وبلاگ و وب سایت شما به موبایل پاسخگو باشد ، محتوای بلند ممکن است بسیاری از کاربران دستگاه تلفن همراه را به خود جلب نکند. اندازه صفحه نمایش کوچکتر همراه با کاهش دامنه توجه باعث می شود افراد نتوانند پست های طولانی وبلاگ را در تلفن های خود بخوانند.

به جای اینکه بلافاصله آن را بخوانند، ممکن است آن را نشانه گذاری کنند و در نهایت به طور کلی فراموشش کنند.

بدیهی است که محتوای بلند برای ایجاد اعتبار نام تجاری و بهبود رتبه بندی موتور جستجو بسیار سودمند است.
با این حال ، ایجاد چنین محتوایی به طور منظم نیاز به سرمایه گذاری هنگفتی از نظر زمان و هزینه دارد. بنابراین ، بازاریابان دیجیتال همیشه نمی توانند به آن اعتماد کنند.

این بحث در مورد کوتاه بودن و محتوای بلند را حتی بیشتر پیچیده می کند.

حال، بیایید با جزئیات بیشتر نگاهی بیندازیم و ببینیم که چگونه به شما کمک می کند تا بر اشکالات محتوای فرم طولانی غلبه کنید.

محتوای کوتاه: درک مفهوم

محتوای کوتاه با تعداد کلمات 1200 یا کمتر مشخص می شود. شامل ایمیل، پست وبلاگ کوتاه و پست شبکه های اجتماعی (مانند زیرنویس تصاویر و فیلم).

این اغلب در انتقال اطلاعات مهم به صورت واضح و مختصر مفید است.

محتوای کوتاه معمولاً در شرایطی مفید است که:

  • مخاطبان شما از قبل با نام تجاری و محصولات یا خدمات شما آشنا هستند. چنین افرادی به دنبال اطلاعات دقیق هستند که به آنها در خرید کمک کند. شما نمی خواهید با ارائه جزئیات غیر ضروری وقت آنها و خودتان را تلف کنید.
  • شما در حال فروش محصولات یا خدمات نسبتاً ارزان و معمول استفاده هستید. اینگونه محصولات یا خدمات معمولاً به جای توصیف طولانی از توصیف به نقطه بهره مند می شوند.
  • شما در حال برقراری ارتباط با مشتریان فعلی خود یا راهنمای واجد شرایط هستید اگر آنها آماده خرید از شما هستند ، از قبل می دانند که چه چیزی برند شما را از رقبا جدا می کند. احتمالاً آنها به دنبال اطلاعات خاص مربوط به یک محصول یا خدمات هستند.

محتوای کوتاه: مزایا

محتوای کوتاه گزینه اصلی بسیاری از بازاریابان و مارک های معتبر است. به عنوان مثال، گوت بازاریابی، ست گودین اغلب پست های وبلاگ را می نویسد که طول آنها کمتر از 600 کلمه است. با این حال، مقالات او بسیار جذاب هستند و اغلب تعداد زیادی سهام اجتماعی به دست می آورند.

حال، بیایید نگاهی به مزایای محتوای کوتاه بیاندازیم.

خوانایی بهبود یافته

به دلیل محدوده توجه کوتاه ، ممکن است مخاطبان شما هر کلمه از یک پست طولانی وبلاگ را نخوانند. در عوض، آنها از طریق آن اسکن می کنند تا اطلاعات مرتبط و مفید را پیدا کنند.

از طرف دیگر، محتوای کوتاه این اطمینان را می دهد که مخاطب شما در واقع کل قطعه را بخواند. این امر منجر به افزایش تعامل مخاطبان می شود. هنگامی که می خواهید اطلاعات مهمی در مورد نام تجاری خود ارائه دهید بسیار مفید است.

کمتر وقت گیر است

یکی از استدلال های اصلی در حمایت از محتوای کوتاه این است که برای ایجاد و انتشار به زمان کمتری نیاز است. این امر هر زمان که گفتاری درباره محتوای کوتاه وجود داشته باشد، آن را در اولویت قرار می دهد.

شما می توانید چندین پست در شبکه های اجتماعی یا پست کوتاه وبلاگ را در یک زمان منتشر کنید که برای ایجاد یک پست وبلاگ 3000 کلمه ای مورد نیاز است. همچنین از نظر منابع به سرمایه گذاری کمتری نیاز دارد.

ثبات

این شاید بزرگترین مزیت محتوای کوتاه باشد. می توانید بصورت منظم و بصورت فعال با مخاطبان خود درگیر شوید.

از آنجا که ایجاد محتوای کوتاه زمان کمتری دارد ، می توانید با فرکانس بیشتری منتشر کنید.

اما ، چرا لازم است؟

سازگاری یکی از ارکان هر استراتژی محتوایی است. این یک حس پیش بینی در بین خوانندگان و مخاطبان رسانه های اجتماعی شما ایجاد می کند. می توانید برای مخلوط نگه داشتن مخاطب خود از ترکیبی از مقالات کوتاه وبلاگ و پست های شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

موبایل پسند

محتوای کوتاه فرم به دلیل دقت و طولانی بودن ، برای موبایل مناسب است. خواندن یک پست مختصر 800 کلمه ای وبلاگ در تلفن خود آسان تر از یک کتاب الکترونیکی 5000 کلمه ای است.

بنابراین کوتاه نگه داشتن مطالب شما این اطمینان را می دهد که مخاطبان شما به جای ذخیره آن برای بعداً ، آن را بر روی تلفن همراه خود می خوانند.

اما ، چرا مهم است؟

تلفن های هوشمند به سرعت جایگزین میز کار و لپ تاپ می شوند. در واقع ، تلفن های همراه 52.2٪ از ترافیک اینترنت جهانی را در سال 2018 به خود اختصاص داده اند. بنابراین ضروری است که شما برای ایجاد مخاطب خود روی ایجاد محتوای کوتاه تمرکز کنید.

افزایش اشتراک پذیری

مطالعه نوح کاگان نشان می دهد که محتوای بلند بیشتر از محتوای کوتاه سهام اجتماعی به خود اختصاص می دهد.

با این حال، این واقعیت را در نظر نمی گیرد که نوشتن یک پست 3000 کلمه ای وبلاگ بسیار طولانی تر از یک پست 1000 کلمه ای است. در واقع ، شما احتمالاً می توانید نوشتن دو یا سه مقاله 1000 کلمه ای را در همان زمان لازم برای یک پست 3000 کلمه ای به پایان برسانید.

با هم ، چنین مقالات کوتاهی می توانند از نظر اشتراک اجتماعی از یک پست طولانی وبلاگ پیشی بگیرند. به تصویر زیر نگاهی بیندازید:

نامزدی بهتر

برای جلب توجه مخاطبان خود می توانید از پست های واضح و پراهمیت در شبکه های اجتماعی استفاده کنید. این احتمال وجود دارد که آنها چنین پست هایی را به طور کامل بخوانند و حتی ممکن است آنها را در پروفایل های خود به اشتراک بگذارند.

این منجر به بهبود سطح تعامل می شود و محتوای شما را به مخاطبان بسیار گسترده تری می رساند.

محتوای کوتاه فرم: معایب آن

این بحث در مورد محتوای فرم کوتاه و بلند گیج کننده تر می شود وقتی در نظر بگیرید که هر نوع مزایای منحصر به فردی را ارائه می دهد. انتخاب یکی از دیگری بسیار دشوار است.

حال ، بیایید نگاهی به اشکالات محتوای کوتاه بیاندازیم.

عدم عمق

محتوای کوتاه فرم شما را از توضیح جزئیات موضوع منع می کند. این مسئله به ویژه هنگامی که در مورد موضوعی می نویسید که نیاز به آمار و مثال دارد دشوار است.

کمبود بینش عمیق ، باعث می شود محتوای شما سطحی و با ارزش کمتر به نظر برسد.

پس چه عواقبی دارد؟

مخاطبان شما ممکن است چنین پست های وبلاگی را به عنوان محتوای بی کیفیت درک کنند. این امر به ویژه هنگامی صادق است که آنها در مرحله ای از کانال فروش قرار داشته باشند که نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد مارک شما دارند.

بنابراین ، محتوای کوتاه می تواند به اعتبار و اعتماد برند آسیب برساند.

عملکرد ضعیف وب سایت

وقتی مخاطبان شما هیچ اطلاعات معنی داری از وب سایت شما دریافت نمی کنند ، به احتمال کمتری وقت خود را صرف آن می کنند. این باعث کاهش میانگین زمان در سایت و ضعف در نرخ پرش می شود.

سئو نچندان خوب

بزرگترین عیب محتوای کوتاه این است که به ندرت به بهبود رتبه بندی موتور جستجو کمک می کند.

این به این دلیل است که قدرت شما را در مورد موضوعات مهم در مکان شما مشخص نمی کند. علاوه بر این ، تعداد کلمات محدود کننده شما را از غنی سازی کلمه کلیدی محتوای شما منع می کند.

بعلاوه، استفاده مجدد از محتوای فرم کوتاه برای کانالهای دیگر دشوار است. همچنین شما را به عنوان یک متخصص صنعت معرفی نمی کند.

در نتیجه، به سختی می توانید اعتماد خوانندگان خود را فقط با استفاده از محتوای کوتاه جلب کنید.

محتوای کوتاه در مقابل محتوای بلند: معضل واقعی

ما مزایا و معایب محتوای کوتاه و فرم بلند را ارزیابی کرده ایم. با این حال ، هنوز اعلام برنده در نبرد کوتاه با محتوای بلند دشوار است.

این به این دلیل است که هر نوع محتوا مکمل نوع دیگر است.

اگر استراتژی محتوای شما فقط به پست های طولانی وبلاگ ، کتابهای الکترونیکی و تصاویر سفید اختصاص دارد ، حفظ توجه مخاطبان دشوار خواهد بود.

به همین ترتیب ، تمرکز بر محتوای کوتاه به تنهایی می تواند بر اعتبار برند و رتبه بندی موتور جستجو تأثیر منفی بگذارد.

بنابراین ، برای انتخاب بین محتوای کوتاه و بلند باید عوامل زیر را در نظر بگیرید:

مخاطبان هدف – آیا می خواهید با دانشجویان دانشگاهی که فن بیشتری دارند و بیشتر وقت خود را در اینستاگرام و شبکه های اجتماعی می گذرانند ، ارتباط برقرار کنید؟ یا می خواهید تصمیم گیران سطح بالا را در صنعت خود جذب کنید؟
فقط وقتی درک کاملی از مخاطبان خود پیدا کنید ، می توانید طول ایده آل محتوای خود را تعیین کنید. جدا از آمارهای اساسی جمعیتی از قبیل سن ، جنسیت ، دوست داشتن و دوست نداشتن ، شما همچنین باید در مورد سوابق تحصیلی و شغلی آنها اطلاعات کسب کنید.
هدف بازاریابی – انتخاب محتوای فرم کوتاه و بلند به هدف نهایی استراتژی بازاریابی شما بستگی دارد. اگر هدف شما افزایش آگاهی از برند از طریق رسانه های اجتماعی است ، محتوای کوتاه ممکن است گزینه ایده آل باشد. از طرف دیگر ، اگر می خواهید محتوای شما خوانندگان را به مشتری پولی تبدیل کند ، پست های دقیق وبلاگ مناسب تر هستند.
قصد کاربر و سفر – شما باید بدانید که چرا و چگونه یک کاربر در وب سایت یا وبلاگ شما قرار گرفته است. این به شما کمک می کند طول و نوع محتوای ایده آل را برای انواع مختلف کاربران تعیین کنید.

محتوای کوتاه در مقابل محتوای بلند: درک خریدار

معضل محتوای کوتاه و محتوای بلند را می توان با نگاهی دقیق به خریداران برطرف کرد. شما باید بفهمید که مخاطبان شما در کدام قسمت از کانال فروش قرار دارند.

افرادی که در مرحله آگاهی از خریداران هستند، قبل از اینکه فکر خرید از نام تجاری شما را انجام دهند، باید قانع کننده تر شوند. پست های طولانی وبلاگ، کتاب های الکترونیکی و آموزش در چنین مواردی ایده آل است.

از طرف دیگر ، پیشگویی های واجد شرایط در مرحله تصمیم گیری سفر خریداران قبل از تصمیم گیری نیاز به اندکی تردید دارند.

یک ایمیل هدفمند که مزایای محصول جدید شما را تشریح می کند ممکن است همان چیزی باشد که برای تصمیم گیری به آن نیاز دارند.

سوالات متداول

Q1 محتوای بلند چیست؟

الف) محتوای بلند، محتوایی است که اطلاعات عمیقی درباره هر موضوع خاص ارائه می دهد. اگرچه ممکن است بازارها در حد پایین اختلاف نظر داشته باشند ، اما معمولاً هر چیزی بیش از 1000 کلمه ، محتوای بلند است. هیچ حد بالایی وجود ندارد زیرا محتوای بلند نیز می تواند بسیار طولانی باشد.

Q2 محتوای کوتاه چیست؟

الف) نوعی از هضم آسان مطالب است که به طور خلاصه موضوعی را پوشش می دهد ، در حالی که فقط نکات کلیدی را برجسته می کند. معمولاً هر چیزی که کمتر از 1000 کلمه باشد ، محتوای کوتاه فرم محسوب می شود.

Q3 محتوای کوتاه یا بلند: کدام یک بهتر است؟

الف – هر دو جوانب مثبت و منفی خود را دارند. محتوای بلند آموزنده تر است و اغلب رتبه بالاتری نسبت به محتوای کوتاه دارد. با این حال ، مردم همیشه وقت خواندن مطالب بلند را ندارند و اغلب بدون خواندن از آنها سر می زنند. بنابراین ، از نظر میزان تعامل مخاطبان ، محتوای کوتاه فرم به دلیل خواندن سریع و آسان بهتر است.

Q4 تکنیک شما برای نوشتن وبلاگ های بلند چیست؟

الف – هنگام نوشتن مطالب بلند باید دو جنبه اصلی را در نظر گرفت. اول ، باید موضوع را به طور کامل پوشش دهد و باید تمام اطلاعات مربوط به آن را داشته باشد. دوم ، خواندن و داشتن عناوین ، زیرنویس ها و بخشهای مناسب نباید دشوار باشد.

یک ترفند دیگر برای قابل اسکن شدن محتوای فرم طولانی شما این است که تمام نکات مهم را به عنوان زیرعنوان اضافه کنید. بنابراین ، شخصی که فقط اطلاعات سریع می خواهد می تواند از طریق فهرست مطالب یا عنوان ها و زیرعنوان های شما به جستجوی آنچه می خواهد ، بپردازد.

Q5 فرم کوتاه در مقابل محتوای فرم بلند: از کدام یک استفاده می کنم؟

الف) از هر دو نوع محتوا برای اهداف مختلف استفاده می شود. محتوای بلند برای آموزش و آگاهی مخاطبان در مورد موضوعات مهم صنعت خوب است. محتوای کوتاه برای مشارکت در رانندگی و به روزرسانی مکرر عالی است. در حالت ایده آل ، شما باید ترکیبی از هر دو را به عنوان بخشی از استراتژی محتوای خود استفاده کنید.

Q6 یک فیلم بلند چه مدت طول می کشد؟

پاسخ: دوباره ، ممکن است کارشناسان مختلف نظرات مختلفی در این باره داشته باشند ، اما به طور کلی ، هر چیزی بیش از ده دقیقه می تواند به عنوان یک فیلم طولانی در نظر گرفته شود. چنین ویدئوهایی معمولاً دارای قوس محتوایی با شروع ، وسط و پایان مشخص هستند.

محتوای کوتاه در مقابل محتوای بلند: حکم نهایی چیست؟

نبرد محتوای کوتاه و محتوای بلند بازاریابان و دارندگان وب سایت را گیج کرده است. آنچه بحث را بیش از پیش پیچیده می کند این واقعیت است که یک برنده مشخص وجود ندارد.

در حالی که محتوای فرم بلند رتبه موتور جستجو و اعتبار برند را بهبود می بخشد ، محتوای کوتاه سازگار با موبایل و سازگار است.

انتخاب محتوای فرم کوتاه در مقابل محتوای بلند تا حد زیادی به محل استقرار مخاطب هدف شما در قیف فروش بستگی دارد.

این امر به درک عمیق مخاطبان و هدف نهایی کمپین بازاریابی شما نیاز دارد.

نبرد میان محتوای کوتاه و محتوای بلند یک جنگ بی پایان است. قبول داری؟ نظرات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.