اکثر مشاغل آنلاین سعی در افزایش بازدید از وب سایت های خود دارند تا رشد مارک های خود را تقویت کنند.

با این حال، حقیقت این است که بازدید کنندگان منحصر به فرد به سودآورتر شدن کار شما کمک نمی کنند. بازدید کنندگان درگیر خواهد شد. اگر می خواهید درآمد خود را رشد دهید و سود بیشتری کسب کنید ، باید اطمینان حاصل کنید که نرخ برگشت خود را کاهش می دهید.

بهینه سازی وب سایت برای کاهش نرخ پرش یکی از موثرترین راه ها برای افزایش نرخ تبدیل است.

کاهش نرخ بانس ریت همچنین می تواند به شما کمک کند رتبه بندی خود را در نتایج جستجو بهبود ببخشید ، لیدهای واجد شرایط را ارتقا دهید و اعتبار و اعتبار نام تجاری خود را افزایش دهید.

برای کمک به شما در کاهش نرخ گزاف ، لیستی از 23 ایده عملی که برای اکثر مشاغل مناسب است را گردآوری کرده ام.

قبل از آن ، بیایید غواصی کنیم تا بیشتر بدانیم که نرخ پرش چیست و چگونه می توان آن را کاهش داد.

مطالعه بیشتر: 39 مورد از بهترین ابزار پیشنهاد کلمه کلیدی (قسمت اول)

Bounce Rate چیست؟

Bounce Rate به تعداد بازدید از وب سایتی گفته می شود که کاربر بدون بررسی صفحه دیگری از آن خارج می شود. به طور کلی تعریف شده ، درصد بازدیدهای یک صفحه ای است. Google Analytics پیگیری دقیق نرخ پرش را برای وب سایت ها و صفحات وب منفرد انجام می دهد.

آنچه بسیاری از مردم نمی دانند این است که نرخ بانس ریت و نرخ واقعی بانس ریت مشابه نیستند.

در بسیاری از موارد ، وب سایت هایی که نرخ پرش بالایی دارند نیز ممکن است در زمره سایت های برتر در موتورهای جستجو محبوب باشند. این به دلیل تفاوت بین این دو عدد است.

سردرگم؟ اجازه دهید با استفاده از برخی موقعیت های فرضی توضیحات بیشتری در مورد این تفاوت ها بدهم.

ابتدا تصور کنید کاربران از طریق نتایج جستجوی ارگانیک به یک صفحه وب دسترسی پیدا می کنند. آنها یک نگاه سریع به صفحه پر از آگهی با محتوای بی کیفیت دارند و بنابراین به نتایج جستجو باز می گردند. این کاربران احتمالاً فقط چند ثانیه قبل از بازگشت به نتایج اصلی جستجو صرف می کنند.
این به عنوان “بانس ریت واقعی” محسوب می شود. در Google Analytics به صورت بانس ریت و با استفاده از موتورهای جستجو نمایش داده می شود.

حال ، تصور کنید که یک کاربر با یک پست وبلاگ نوشته شده در مورد یک موضوع مورد علاقه خود ، در یک صفحه وب قرار بگیرد. این پست تعاریف مفیدی را ارائه می دهد و نگرانی های عمده ای را که توسط تصاویر عالی پشتیبانی می شوند ، برطرف می کند. این کاربر در نهایت تقریباً 30 دقیقه در صفحه صرف می کند و قبل از بازگشت به نتایج جستجو برای جستجوی متفاوت ، محتوا را می خواند.

اگرچه Google Analytics این کار را یک گزاف محسوب می کند ، موتورهای جستجو می دانند که کاربر تقریباً 30 دقیقه در صفحه صرف کرده است. این به عنوان “بانس ریت واقعی” محسوب نمی شود ، اما برای تجزیه و تحلیل رفتار کاربر سایت ، زمان طولانی را در نظر بگیرید.

بنابراین، می توانید ببینید که موتورهای جستجو چگونه نرخ پرش و نرخ واقعی پرش را محاسبه می کنند. این دقیقاً دلیل این است که بسیاری از وب سایت ها با وجود داشتن نرخ پرش بالا در Google Analytics ، رتبه خوبی در موتورهای جستجو دارند.

به این دلیل که آنها تعامل کاربر خوبی را حفظ می کنند و نرخ واقعی پرش بالایی ندارند. و هدف شما باید کاهش این نرخ پرش باشد.

چه چیزی Bounce Rate را در Google Analytics تعریف می کند؟

همانطور که قبلاً اشاره کردم ، وقتی Google Analytics نرخ بانس ریت را برای صفحات وب محاسبه می کند ، “زمان صرف شده در یک صفحه” مورد توجه قرار نمی گیرد. معادله ای که از آن استفاده می شود:

Bounce Rate = (تعداد برگشت ها) / (تعداد کل ورودی ها) x 100

Bounces همه بازدیدهای یک صفحه ای یک صفحه است. ورودی ها تعداد بازدیدهایی است که برای یک صفحه انجام می دهید. به عنوان مثال ، اگر برای 416 ورودی 171 بازپرداخت دریافت کنید ، نرخ پرش صفحه شما 41.11 درصد خواهد بود.

با رفتن به بخش “رفتار” ، کلیک روی “محتوای سایت” و سپس انتخاب “صفحه های فرود” ، می توانید نرخ جستجوی صفحات جداگانه را در Google Analytics مشاهده کنید.

Bounce Rate ایده آل چیست؟

نرخ پرش خوب که وب سایت ها باید امیدوار به حفظ آن باشند چیست؟ من می دانم که این سوال احتمالاً ذهن شما را خسته کرده است.

برای اکثر سایت ها، دیدن نرخ های جستجوی متوسط ​​بین 26 تا 70 درصد معمول است. به گفته گورو تحلیلی Avinash Kaushik ، کاهش نرخ پرش به کمتر از 20 درصد دشوار است. اگر موفق شوید به نتیجه ای کمتر از این دست پیدا کنید ، هیچ چیز شبیه آن نیست.

نرخ پرش بین 26 تا 40 درصد بسیار عالی است.

41 تا 50 درصد ممکن است به عنوان میانگین اکثر وب سایت ها در نظر گرفته شود. نرخ بانس ریت بین 56 تا 70 درصد کاملاً بد است، اما بسته به نوع وب سایت دلیل برای وحشت نیست.

هر چیزی بالاتر از این خیلی بد است. در این صورت ، زمان آن فرا رسیده است که اقداماتی را برای کاهش نرخ پرش خود شروع کنید.

در اینجا 23 بهترین روش برای کاهش نرخ بانس ریت شما وجود دارد

در اینجا 23 روش موثر برای کاهش نرخ بانس ریت برای رتبه بندی بهتر نتایج جستجو آورده شده است:

1. یک صفحه فرود جذاب ایجاد کنید

اگر صفحه فرود شما اطلاعاتی را که بازدید کنندگان به دنبال آن هستند ندارند ، قطعاً تعداد برگشت ها زیاد خواهد بود.

برای کاهش نرخ پرش خود ، باید یک صفحه فرود مستحکم ایجاد کنید. اطمینان حاصل کنید که مطالب با کیفیت بالا می نویسید ، دکمه های CTA خود را در مکان های مناسب قرار می دهید و یک عنوان جذاب برای صفحه می نویسید.

علاوه بر این ، باید به طرح رنگ صفحه توجه کرده و از برجسته بودن دکمه CTA اطمینان حاصل کنید.

2. زمان بارگذاری صفحه خود را بهبود ببخشید

یک ثانیه تأخیر در زمان بارگیری صفحه شما می تواند 7٪ از تبدیل های شما را کاهش دهد. سعی کنید از بنرهای پر زرق و برق و سایر موارد اضافی که می توانند باعث تاخیر در صفحات وب شوند خودداری کنید. توصیه های Google را در مورد بینش سرعت صفحه برای افزایش سرعت صفحه وب بررسی کنید.

این ابزار سرعت وب سایت را برای موبایل و دسک تاپ به شما می دهد. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که توصیه ها را دنبال کنید و سرعت بارگذاری صفحه را بهبود ببخشید.

مهاجرت وب سایت خود به یک سیستم عامل میزبان ابری نیز می تواند به شما در بهبود سرعت آن کمک کند. این می تواند به شما کمک کند نرخ پرش خود را کاهش دهید.

3. کلمات کلیدی مرتبط را وارد کنید

اگر وب سایت شما برای کلمات کلیدی نامناسب با موضوع شما لیست شود ، در آخر با بازدیدکنندگانی مواجه می شوید که علاقه ای به محتوای شما ندارند.

کلمات کلیدی را که بازدیدهای ضعیف را برمی گردانند پیدا کنید و کلمات مرتبط را جایگزین آنها کنید این به شما کمک می کند ترافیک هدفمند را به وب سایت خود هدایت کنید و نرخ پرش خود را کاهش دهید.

قبل از ارائه مباحث ، حتماً به اندازه کافی درباره کلمات کلیدی تحقیق کنید. شما می توانید از ابزارهایی مانند Google Keyword Planner برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی و یافتن حجم بالای کلمات کلیدی با رقابت کم استفاده کنید.

همچنین افزودن این کلمات کلیدی به روشی طبیعی و بدون مجبور کردن آنها ، بسیار مهم است. بهینه سازی بیش از حد کلمات کلیدی ممکن است برای SEO شما مضر باشد.

4. از پیام فروش مناسب استفاده کنید

اگر از پیام فروش متناسب با سرویس های ارائه شده توسط شما استفاده کنید ، نرخ بازگشت بیشتری خواهید داشت. نسخه تبلیغاتی اقناعی شما باید با اطلاعات و خدمات ارائه شده شما مطابقت داشته باشد.

به عنوان مثال ، MailChimp از یک پیام فروش استفاده کرده است که در آن آمده است: “Newsletters با ایمیل آسان”. این دقیقاً مطابق با خدماتی است که آنها ارائه می دهند – خبرنامه ها.

شما باید اطمینان حاصل کنید که انسجام بین سرویس و پیام فروش شما دقیقاً به همان شیوه ای است که انجام داده اند.

5. از پنجره های بازشو پرهیز کنید

برای بیشتر افراد ، پنجره های بازشو آزار دهنده هستند. وقتی کسی در صفحه شما قرار می گیرد ، با هدف یافتن اطلاعاتی که به دنبال آن است ، به آنجا رفته است.

با این حال ، یک پاپ آپ می تواند این جریان را مختل کرده و آنها را آزار دهد. این ممکن است آنها را مجبور کند از وب سایت شما دور بمانند. اجتناب از آنها می تواند تجربه کاربر شما را بهبود بخشد و نرخ بانس ریت شما را کاهش دهد.

6. سایت خود را موبایل پسند کنید

صفحات وب خود را به گونه ای طراحی کنید که کاربران موبایل بتوانند بدون دردسر به آنها دسترسی داشته باشند. بازدیدکنندگان آنلاین امروز محتوای مفید و مرتبط می خواهند که به راحتی قابل خواندن است.

با در دسترس بودن گسترده تلفن های هوشمند و داده های تلفن همراه ، بخش زیادی از مردم اینترنت را از طریق تلفن مرور می کنند. اگر وب سایت شما برای تلفن همراه بهینه نشده باشد ، افراد می توانند به سرعت از بین بروند.

برای بررسی دوستی موبایل وب سایت خود می توانید از ابزار Test-Friendly Mobile توسط Google استفاده کنید. یک وب سایت موبایل بهینه شده می تواند به شما در کاهش نرخ پرش کمک کند.

7. خوانایی محتوای خود را بهبود ببخشید

دیوارهای بزرگ متن با قالب بندی شنیع اغلب خوانندگان را می ترساند و آنها را از وب سایت شما خارج می کند.

اگر می خواهید نرخ جستجوی خود را کاهش دهید ، باید محتوا را به بخش تقسیم کنید. همچنین برای سهولت در خواندن و فهمیدن باید از زیرعنوان ها و گلوله ها استفاده کنید.

علاوه بر این ، افراد معمولاً از محتوای یک صفحه به شکل F استفاده می کنند. هدف شما باید نگه داشتن مهمترین اطلاعات در ابتدای محتوا باشد.

این به عنوان یک قلاب برای جلب توجه بازدیدکنندگان شما کار می کند ، که به نوبه خود می تواند به کاهش نرخ پرش شما کمک کند.

8. تبلیغات را به صورت استراتژیک قرار دهید

از تبلیغات سرزده که محتوای وب سایت را مسدود می کنند خودداری کنید. برای ایجاد تجربه کاربری مناسب برای یک وب سایت با رتبه بالاتر ، از جایگذاری آگهی بهتر استفاده کنید.

اگر بعد از هر پاراگراف دیگر از محتوای خود تعداد زیادی از تبلیغات را قرار دهید ، وب سایت شما اسپم به نظر می رسد.

در عین حال ، این باعث می شود جریان مطالعه برای مخاطبان شما نیز شکسته شود. این می تواند نرخ بانس ریت شما را افزایش دهد. استفاده منطقی از تبلیغات می تواند نرخ بانس ریت را کاهش دهد.

9. رنگ های متضاد را انتخاب کنید

رنگ ها می توانند محتوای شما را هیجان انگیزتر کرده و تعامل کاربر را بهبود بخشند. رنگ های کسل کننده باعث می شود وب سایت شما برای بازدیدکنندگان شما جالب نباشد.

علاوه بر این ، باید به رنگ همه عناصر وب سایت توجه کنید. اگر متن و پس زمینه شما دارای رنگهای مشابهی باشد ، ممکن است خواندن مطالب شما را برای خوانندگان سخت تر کند.

داشتن یک طرح رنگی مناسب با رنگ های متضاد می تواند به کاهش نرخ پرش کمک کند.

10. پیوندهای خارجی را در برگه های جدید باز کنید

به جای هدایت کاربران از سایت خود ، اجازه دهید منابع خارجی در یک برگه یا پنجره جدید باز شوند. آنها پس از خواندن این منابع به احتمال زیاد به وب سایت شما باز می گردند یا بدون رفتن به برگه دیگر در وب سایت شما باقی می مانند. این می تواند به کاهش نرخ پرش کمک کند.

11. کادرهای جستجو را به طور برجسته نمایش دهید

اگر کاربران مجبور به یافتن اطلاعات در سایت شما هستند ، نیازی نیست که کادر جستجو را جستجو کنند. آن را به وضوح قابل مشاهده کنید.

برای یک کاربر بسیار ناامیدکننده است که تلاش زیادی برای جستجوی جعبه جستجو می کند. دسترسی به جعبه می تواند به آنها کمک کند اطلاعاتی را که به راحتی جستجو می کنند پیدا کنند. این می تواند نرخ بانس ریت شما را به شدت کاهش دهد.

12. مطالب را از بین ببرید

از آنجا که دامنه توجه اکثر افراد کوتاه است ، سعی کنید پستهای طولانی را به قسمتهای مختلف تقسیم کنید. Forbes از این روش استفاده می کند و نرخ پرش آنها را کاهش می دهد. همچنین باعث افزایش بازدید از صفحه می شود که باعث بهبود رتبه الکسا می شود.

علاوه بر این ، قطعات محتوای لقمه ای می توانند به کاربران در درک آسان مطالب کمک کنند. دیدن انبوهی از محتوا می تواند بسیار دفع کننده باشد ، به همین دلیل شکستن محتوا م worksثر است.

13. از ناوبری بصری استفاده کنید

با بهبود برگه های پیمایش سایت خود ، کاربران را قادر می سازند تا محتوای مهم را با زحمت بیشتری پیدا کنند. وارد ذهنیت آنها شوید و سعی کنید بفهمید که چگونه می خواهند در وب سایت شما حرکت کنند.

یافتن اطلاعاتی را که به دنبال آنها هستند آسان تر کنید. هدف شما باید کمک به آنها باشد تا در کمتر از 3 کلیک به اطلاعات خود برسند. پیمایش خوب می تواند به شما کمک کند تا نرخ جهش خود را با جهشی کاهش دهید.

14. بارگذاری تنبل را امتحان کنید

بارگذاری تنبل اجازه می دهد تا محتوا به سرعت بارگیری شود و محتوای جدید در صورت لزوم بارگیری شود. این سرعت بارگذاری صفحه را بهبود می بخشد و بنابراین به شما کمک می کند تا نرخ پرش را کاهش دهید.

15. یک دعوت به عمل جذاب ایجاد کنید

هنگامی که خوانندگان را با عنوان خود جذب کردید و آنها را با محتوا درگیر کردید ، آنها را با CTA ضعیف از دست ندهید.

اگر می خواهید نرخ بانس ریت خود را کاهش دهید ، اطمینان حاصل کنید که فراخوان شما کاربران را مجبور به اقدامی می کند. می توانید از آنها بخواهید در کانال شما مشترک شوند ، کالایی بخرند یا محصولات بیشتری را جستجو کنند.

بازدیدکنندگان به جای حدس زدن باید بدانند شما می خواهید چه کاری انجام دهند.

16. صفحه 404 خود را بهبود ببخشید

برای تجربه بهتر کاربر ، پیوندی به صفحه اصلی خود و یک جعبه جستجو در صفحه خطای 404 خود اضافه کنید. صفحه 404 برای کاربران بسیار ناامید کننده است و باید تمام تلاش آنها برای کمک به آنها در جهت دور شدن از آن صورت گیرد.

سعی کنید تمام میله های ناوبری خود را در صفحه 404 نگه دارید تا اطمینان حاصل کنید که به راحتی می توانند از آن دور شوند و به صفحات دیگر بازگردند. این می تواند به کاهش نرخ بانس ریت شما کمک کند.

17. داستان خود را بگویید

قصه گویی ، اگر به طور موثر انجام شود، می تواند به شما در جذب ذهن مخاطبان هدف کمک کند. شما باید کاربران خوبی راجع به مارک خود یا چگونگی پیدایش محصولات خود جذب کرده و آنها را درگیر خود کنید.

18. کاربران را به کاوش بیشتر تشویق کنید

با دادن محتوا یا پیشنهادات محصول به آنها هدفی بدهید تا قسمتهای دیگر وب سایت شما را بررسی کنند. این به شما کمک می کند نرخ پرش را کاهش داده و شانس خود را برای فروش افزایش دهید.

19. حواس پرتی ها را به حداقل برسانید

پخش و پخش خودکار ویدیوها می توانند توجه بینندگان را جلب کنند ، بنابراین مطمئن شوید که این موارد را قطع کرده اید. گرچه به نظر می رسد روش های خوبی برای افزایش بازدید یا بازاریابی محصولات شما باشد ، اما ممکن است گاهی آزار دهنده باشد.

تنها به همین دلیل ممکن است بسیاری از کاربران از وب سایت شما دور شوند. به آنها امکان پخش ویدیوها را بدهید اما آنها را در پخش خودکار قرار ندهید. این می تواند نرخ بانس ریت شما را کاهش دهد.

20. از طریق چت زنده کمک کنید

این یک روش عالی برای کمک به بازدیدکنندگان برای یافتن آنچه که دنبال آن هستند است. این امر باعث می شود افراد در صورت گیر افتادن به راحتی صفحه را ترک نکنند و نرخ پرش شما را کاهش دهد.

21. طراحی صفحه خود را افزایش دهید

یک صفحه خوب طراحی شده، احتمال جدی گرفتن توسط بازدیدکنندگان را بهبود می بخشد. یک طرح تمیز و پاک را با طرح ها ، رنگ ها و قلم های ثابت انتخاب کنید.

22. از استفاده از فلاش خودداری کنید

بارگذاری وب سایت های مبتنی بر فلش به زمان بسیار بیشتری نیاز دارد. اگر دستگاه بازدید کننده آن را نصب نکند ، استفاده از فلش ممکن است تجربه کاربری بدی را ایجاد کند.

23. از پیوند داخلی استفاده کنید

پیوندهای داخلی یکی دیگر از راه های عالی برای اطمینان از بازدیدکنندگان در قسمت های بیشتری از وب سایت شما و کاهش نرخ پرش شما است.

ایده های بیشتری دارید؟

با اتخاذ تدابیر ارائه شده در بالا ، شما می توانید کاربران مناسب را جذب کرده و تعامل کاربر را بهبود ببخشید. این به شما کمک می کند نرخ پرش را کاهش داده و رتبه بندی صفحه خود را افزایش دهید.

اگر ایده های عالی دیگری هم دارید ، دوست دارم از شما بشنوم. برای به اشتراک گذاشتن از جعبه نظر زیر استفاده کنید!