اگر می خواهید وب سایت شما در بالای نتایج جستجو قرار بگیرد، ایجاد یک استراتژی سئو کاملاً ضروری ضروری است. برای این منظور، شما باید روی سه جنبه مهم متمرکز شوید: سئو تکنیکال، سئو داخلی و سئو خارجی.

این شرایط به چه معناست؟

سئو تکنیکال بر روی بهینه سازی HTML یک وب سایت متمرکز است. هدف در اینجا این است که ربات های Google بتوانند به راحتی صفحات وب شما را بخزند و آنها را فهرست بندی کنند.

از طرف دیگر، سئو داخلی در درجه اول به محتوای یک صفحه وب مربوط می شود. یافتن کلمات کلیدی مناسب و نوشتن محتوای ارزشمند بخشی از سئو در صفحه است. سئو خارجی کلیه مواردی است که وب سایت شما را معتبرتر می کند.

در این مقاله ما به سئو خارجی خواهیم پرداخت. قبل از اینکه ما به استراتژی های سئو خارجی بپردازیم، بیایید ببینیم دقیقاً چیست.

برای شروع آماده هستید؟

سئو خارجی چیست؟

سئو خارجی بر روی تکنیک هایی است که به ویژگی وب سایت در بالای نتایج جستجو کمک می کنند. شما نمی توانید مستقیماً این فنون را در وب سایت خود مانند سئو سایت و فنی استفاده کنید.

سئو خارجی سایت در اطراف ایجاد یک نمایه پیوند ورودی ورودی غنی و جذب لینک از وب سایت های دارای مقامات بالا است. هدف اصلی سئو خارجی این است که به موتورهای جستجو نشان دهد وب سایت شما در مکان شما قابل اعتماد است.
قبل از اینکه گوگل به روزرسانی های Panda ، Penguin و Hummingbird را معرفی کند ، مدیران وب از برخی روشهای کلاه سیاه برای دستکاری الگوریتم استفاده کردند. این تکنیک ها شامل پر کردن کلمات کلیدی و کوکی ها ، تولید لینک ، ارسال هرزنامه به وبلاگ و افزودن پیوندهای مخفی بود.

می توانید حدس بزنید بعد چه اتفاقی افتاد ، درست است؟

گوگل می خواست تجربه جستجوی بهتری را برای کاربران خود ارائه دهد. بنابراین ، در به روزرسانی های بعدی ، Google بر جریمه کردن وب سایت هایی که از چنین روشهایی استفاده می کنند ، تمرکز کرد.

در نهایت ، مدیران وب مجبور شدند برای بهبود سئو خارجی خود به دنبال تاکتیک های کلاه سفید باشند. بیایید عوامل سئو خارجی را بررسی کنیم که بر رتبه بندی جستجو تأثیر می گذارند.

کدام یک از عوامل سئو خارجی بر روی رتبه بندی جستجوی شما تأثیر می گذارند؟

واضح است، اگر می خواهید رتبه بندی خود را در نتایج جستجو بهبود ببخشید، نمی توانید سئو خارجی را نادیده بگیرید. برای بهبود سئو خارجی خود، در اینجا عواملی آورده شده است که باید بر آنها تمرکز کنید:

1. بک لینک با کیفیت

وقتی وب سایت های معتبر به وب سایت شما پیوند می دهند، قابل اعتمادتر به نظر می رسید. اگر خوش شانس باشید، ممکن است از سایت های مختلف بک لینک طبیعی دریافت کنید. اما این کاملا بر اساس شانس است.

برای یافتن بک لینک با کیفیت، باید مدتی زمان صرف پیدا کردن وبلاگ های دارای دامنه بالا کنید. در حالت ایده آل، شما باید به دنبال وب سایت های مشابه سایت خود باشید.

جستجوی چشم انداز لینک دهی با کیفیت می تواند یک کار خسته کننده باشد. من ترجیح می دهم از SEMrush برای جستجو بک لینک استفاده کنم. این مورد به من هشدار می دهد که نمونه کارها هر یک از لینک های ورودی من تغییر می کند. بعلاوه ، جایگزینی از دامنه های معتبر را پیشنهاد می کند تا رتبه من تحت تأثیر قرار نگیرد.

به غیر از این، ابزارهای تجزیه و تحلیل بک لینک بسیار دیگری نیز وجود دارد که می توانید برای بررسی کیفیت بک لینک ها استفاده کنید. برای آگاهی از استراتژی های رقبا در ایجاد پیوند، ابزارهایی مانند Linkody عالی هستند. به شما لیستی از صفحاتی را می دهد که به همراه تمام معیارهای مهم به رقبای شما پیوند دارند.

پس از یافتن سایت های معتبر مرتبط، ایده های محتوایی را برای پست های مهمان به آنها ارائه دهید. به جای اینکه چندین بار برای یک وب سایت وبلاگ نویسی کنید، سعی کنید برای وبلاگ های مختلفی بنویسید. این به شما کمک می کند تا با مخاطبان بیشتری ارتباط برقرار کنید.

جدا از این، می توانید از طریق بررسی، توصیفات، اینفوگرافیک، پادکست و اطلاع رسانی در شبکه های اجتماعی بک لینک با کیفیت نیز دریافت کنید.

2. محتوای با کیفیت

معمولاً ایجاد محتوا به عنوان بخشی از سئو داخلی در نظر گرفته می شود. با این حال، این عاملی است که بر سئو خارجی نیز تأثیر می گذارد. بدون بصیرت و به اشتراک گذاری محتوای خوب، نمی توانید مخاطبان خود را جذب کنید.

وقتی محتوای با کیفیتی منتشر می کنید، دیگران به احتمال زیاد آن را به اشتراک می گذارند. حتی می تواند بک لینک طبیعی برای شما به ارمغان بیاورد.

اگر به ایده های محتوایی نیاز دارید که دارای رتبه خوبی در دامنه شما هستند ، ابزاری مانند ProWritingAid واقعاً می تواند به شما کمک کند. این ابزار به شما امکان می دهد مقالات جدید جذاب را از ابتدا ایجاد کرده یا مقالات محبوب را تنظیم و بازنویسی کنید. همچنین باعث می شود عنوان پست شما دارای کلمات کلیدی غنی باشد که باعث افزایش سئو سایت شما می شود. این کتابخانه همچنین دارای یک کتابخانه غنی از تصاویر و نقل قول های بدون حق امتیاز است.

هنگام تولید محتوا، فقط به پست های وبلاگ پایبند نباشید. اشکال دیگر محتوا مانند سوالات متداول، فیلم ها، اینفوگرافیک ها، تصاویر و پادکست ها را کاوش کنید. از طریق این استراتژی می توانید بک لینک با کیفیت بیشتری را از وب سایت های دارای قدرت بالا بدست آورید.

پس از انتشار محتوا، همچنین بهتر است از ابزارهای ردیاب رتبه استفاده کنید تا ببینید آیا محتوای شما نیاز به بهینه سازی بیشتر دارد.

3. رتبه نویسنده

در حالی که گوگل آزمایش نویسندگی خود را متوقف کرده است، برخی از کارشناسان سئو ادعا می کنند که رتبه نویسنده هنوز یک فاکتور مهم سئو خارجی است.

برای ناآگاهان، نویسندگی ویژگی بود که به ناشران اجازه می دهد امضای دیجیتالی خود را بسازند. با استفاده از این ویژگی، ناشران می توانند خط مشی هر نویسنده را به نمایه خود در وب سایت دیگری پیوند دهند. این پیوند به خزنده های Google کمک کرد تا اطلاعات بیشتری در مورد هویت نویسنده دریافت کنند.

با این حال ، در سال 2014 ، Google نویسندگی را متوقف کرد.

چرا تعجب کردی؟

یکی از دلایل اصلی کنار گذاشتن برنامه این بود که کاربران برای قطعه های نویسنده ارزش زیادی قائل نبودند. در همان زمان، همه نویسندگان برنامه را قبول نکردند.

رتبه نویسنده، اصطلاح تولید شده توسط کاربر، به این مفهوم مرتبط است. این به نمره ای عددی اشاره دارد که Google براساس محتوای یک صفحه وب به نویسندگان اختصاص داده است.

اگر رتبه نویسنده همچنان مرتبط باشد، بین کارشناسان اتفاق نظر وجود ندارد. با این حال، برخی از کارشناسان سئو معتقدند که هنوز هم فاکتور مهمی است که بر رتبه بندی صفحه تأثیر می گذارد. برخی دیگر نیز می گویند که ممکن است در آینده شاهد رتبه بندی نویسنده به شکل شخصی تر باشیم.

4. مرتبط بودن

همانطور که قبلاً بحث کردیم، همه پیوندها برای وب سایت شما ارزشمند نیستند. موتورهای جستجو تجزیه و تحلیل می کنند که چگونه یک بک لینک یا یک پیوند داخلی به یک صفحه وب خاص مرتبط است.

به روزرسانی Google Penguin روشن کرد که آنها قصد دارند وب سایت هایی را که از بک لینک های دستکاری شده استفاده می کنند جریمه کنند. درعوض ، باید پیوندهای با کیفیت را از وب سایت های مربوطه در طاقچه خود دریافت کنید.

5. استناد و همزمانی

استناد مشترک و همزمانی عوامل اساسی برای سئو خارجی هستند. وقتی دو منبع مختلف از یک وب سایت یا مارک یکسان یاد می کنند، به آن co-citation می گویند. در مثال قبلی که ذکر شد، وب سایت های مختلف به اینفوگرافیک HubSpot استناد می کنند.

همزمانی به مجاورت، حضور و دفعات کلمات کلیدی مرتبط با وب سایت های مختلف اشاره دارد. هم خوانی شامل کلمات کلیدی مشابه و مرتبط است اما ممکن است دقیقاً مطابقت نداشته باشد.

به زبان ساده، همزیستی بر وجود محتوای مشابه در وب سایت های مختلف متمرکز است. از طرف دیگر ، استناد مشترک نحوه اتصال وب سایت های مختلف را بررسی می کند.

با استفاده از ترکیبی از این دو استراتژی، می توانید یک پروفایل backlink غنی ایجاد کنید. این استراتژی ها می توانند با تقویت اعتماد و تعامل، مارک تجاری خود را بسازند.

6. پیوند پروفایل ها

بیشتر مجازات هایی که گوگل به وب سایت ها می دهد بر اساس پروفایل پیوند آنها است. اگر به یک وب سایت ناخواسته پیوند دهید، ممکن است اعتبار خود را به خطر بیندازید.

چگونه می توانید از آن جلوگیری کنید؟

برای حفظ نمایه پیوند خود، باید به صورت پیشگیرانه به دنبال فرصت های مناسب برای ایجاد پیوند باشید. قبل از شروع ، درک کنید که همه پیوندها به یک اندازه ارزش ندارند. برخی از پیوندها بیش از سایرین بر موتورهای جستجو تأثیر می گذارند.

در اینجا فاکتورهایی وجود دارد که باید هنگام ارزیابی یک فرصت پیوند در نظر بگیرید:

مرجع دامنه: وب سایت های دارای دامنه مرجع بالاتر ، بک لینک های ارزشمندتری را به شما ارائه می دهند.
ارتباط محتوا: پیوند به وب سایت هایی که به برند ، محصول یا صنعت شما مرتبط هستند ارزش بیشتری را ارائه می دهند.
Anchor Text: متن لنگر مربوط به محتوا ، محصول یا نام تجاری شما ارزش بالاتری را ارائه می دهد.
نمایه پیوند وب سایت شریک: پیوندهای وب سایت هایی که دارای نمایه برگشت لینک قابل توجهی هستند ، ارزش بیشتری به شما می دهند.

برای بررسی DA وب سایت هایی که می خواهید برای آنها بنویسید، می توانید پسوند MozBar را در Google Chrome اضافه کنید. می توانید جزئیات بیشتری را از طریق ابزار پیشرفته تجزیه و تحلیل وب بدست آورید. هنگامی که سایت هایی با نمره DA خوب پیدا کردید ، ایده های محتوا را در اختیار آنها قرار دهید.

بهترین رویکرد برای سئو خارجی

اغلب بازاریابان فکر می کنند بک لینک تنها مولفه ای است که برای سئو خارجی باید روی آن تمرکز کنید. اما شما فقط سطح آنها را می تراشید.

شما باید محتوای منحصر به فرد و قابل اشتراک گذاری ایجاد کنید. هرچقدر که کلیشه به نظر برسد ، محتوا هنوز شاهانه است. اگر محتوایی تولید کنید که مردم بخواهند به اشتراک بگذارند، نیمی از جنگ را برده اید. بهتر است از سایتهایی که مربوط به محصول یا محصول شما هستند پیوندهای با کیفیت دریافت کنید.

علاوه بر این، شما باید برای بررسی مشخصات بک لینک هر وب سایتی که می خواهید از آن بگیرید، کمی وقت بگذارید. مراقب وب سایت هایی باشید که به نظر اسپم می رسند. هدف شما یافتن وب سایت های دارای دامنه بالا با بازدید غنی است.

خط آخر؟

برای دستیابی به بهترین نتیجه، استراتژی SEO خارجی شما باید با استراتژی های SEO داخلی و SEO تکنیکال شما هماهنگ باشد.

سوالات متداول

Q1 سئو خارجی چیست؟

الف. سئو خارجی فرآیند بهینه سازی عوامل رتبه بندی خارج از وب سایت خود برای رتبه بندی بالاتر محتوای شما در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) است. این شامل لینک سازی ، وبلاگ نویسی مهمان و تبلیغات رسانه های اجتماعی است.

Q2 تفاوت سئو داخلی با سئو خارجی چیست؟

الف) SEO On-page فرآیند بهینه سازی عوامل رتبه بندی صفحه در وب سایت خود شما است در حالی که سئو خارجی شامل بهینه سازی عوامل خارج از سایت شما است.

سئو داخلی شامل بهینه سازی برچسب های عنوان ، توضیحات متا ، سرعت صفحه و … سئو خارجی شامل نام بردن از نام های تجاری و ایجاد پیوندهایی با اعتبار بالا برای سایت شما است.

Q3 چرا سئو خارجی مهم است؟

الف) سئو خارجی از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا به گوگل و سایر موتورهای جستجو می گوید سایت شما برای ناشران و خوانندگان دیگر ارزشمند و قابل اعتماد است. این می تواند به بهبود رتبه بندی موتور جستجو برای کلمات کلیدی مرتبط کمک کند.

Q4 آیا می توانید خودتان سئو کنید؟

بله ، شما می توانید SEO اولیه را مانند بهینه سازی برچسب های عنوان، توضیحات متا و محتوای خود انجام دهید. همچنین می توانید برای دریافت نام های تجاری و بک لینک ، در وب سایت های دارای اقتدار در پست خود به عنوان مهمان ارسال کنید.

پلاگین های SEO مانند Yoast SEO وجود دارد که می تواند به شما در بهینه سازی سایت وردپرس برای فاکتورهای اساسی رتبه بندی کمک کند.

با این حال، ممکن است لازم باشد یک متخصص SEO یا یک آژانس جستجوگرها استخدام کنید تا:

 • از وب سایت خود به طور کامل ممیزی سئو کنید.
 • یک استراتژی SEO ایجاد کنید.
 • تحقیقات کلمات کلیدی گسترده انجام دهید.
 • محتوای بهینه شده و با کیفیت بالا بنویسید.
 • مقیاس ارسال میهمان و تلاش برای ایجاد پیوند.
 • وب سایت خود را برای سایر عوامل رتبه بندی فنی بهینه کنید.

Q5 چه مهارت هایی برای سئو مورد نیاز است؟

الف – برای انجام سئو به مهارت های زیر احتیاج دارید:

 • تفکر انتقادی
 • مهارت نوشتن مطالب
 • مهارت های اساسی برنامه نویسی
 • مهارت های تحلیلی
 • اطلاعات فنی
 • مهارت های ارتباطی و ایجاد رابطه

Q6 آیا باید شخصی را برای سئو استخدام کنم؟

بله ، شما باید یک مشاور یا آژانس استخدام کنید که دانش و تخصص لازم را برای بهینه سازی وب سایت شما برای رتبه بندی بالاتر در SERP ها داشته باشد.

جستجوگرها برای ارائه نتایج قابل اندازه گیری زمان می برد. همیشه بهتر است به متخصصین اجازه دهید این کار را برای شما انجام دهند. شما باید کسی را انتخاب کنید که سابقه اثبات شده در افزایش رتبه بندی جستجو ، ترافیک ارگانیک و هدایت هدفمند برای مشاغل مشابه را داشته باشد.

Q7 چگونه سئو خارجی را بهبود بخشیم؟

الف. می توانید سئو خارجی را با استفاده از روش های زیر بهبود بخشید:

 • ایجاد پیوندها
 • مطالب بسیار خوبی بنویسید که مردم مانند خواص اینفوگرافی و مطالعات موردی دوست دارند آن را بخوانند و به اشتراک بگذارند.
 • پست مهمان در سایت های با اقتدار در مکان شما.
 • قدرت رسانه های اجتماعی را مهار کنید.
 • شهرت آنلاین برند خود را ارتقا دهید.
 • در گفتگوهای مربوطه در انجمن ها و سایت های پرسش و پاسخ شرکت کنید.

Q8 تکنیک های سئو خارجی چیست؟

الف. برخی از بهترین تکنیک های سئو خارجی عبارتند از:

 • پیوند
 • وبلاگ نویسی مهمان
 • بازاریابی تأثیرگذار
 • محتوا
 • بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

Q9 چگونه سئو خارجی را انجام می دهیم؟

الف. ما خدمات سفارشی سئو خارجی را به مشتریان خود ارائه می دهیم که شامل موارد زیر است:

 • تجزیه و تحلیل عمیق SEO
 • تحقیق رقبا
 • تحقیقات گسترده کلمات کلیدی
 • استراتژی سئو خارجی سفارشی
 • انتخاب سایت ها برای ارسال مهمان
 • لینک سازی
 • ایجاد و ارسال اینفوگرافیک
 • گزارش ماهانه

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات بهینه سازی موتور جستجو، با ما تماس بگیرید.

آماده هستید تا از سئو خارجی استفاده کنید؟

سئو خارجی می تواند به شما کمک کند تا سایت شما در بالای نتایج جستجو قرار گیرد. این بسیار مهم است زیرا موتورهای جستجو را نشان می دهد که یک وب سایت قابل اعتماد است. اگرچه سئو خارجی می تواند قابلیت دید و جذابیت شما را افزایش دهد، اما برداشتن پاداش شما زمان بر است. با استراتژی های ذکر شده در بالا ، می توانید سئو خارجی خود را تقویت کنید.

چگونه سئو خارجی خود را بهبود بخشیده اید؟ در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.