با ادامه تحول دیجیتالی کار، بسیاری از شرکت‌ها متوجه می‌شوند که به کارگران فناوری بیشتری نیاز دارند. گزارش اخیر انجمن صنعت فناوری محاسبات (CompTIA) نشان داد که شرکت‌های اروپایی نزدیک به 900000 آگهی برای مشاغل فناوری جدید در سه ماهه اول سال 2021 ارسال کرده‌اند. تقاضای شغل برای سال 2021

مسیر شغلی کدنویسی نشان‌دهنده برخی از زمینه‌های در حال رشد در ایالات متحده است. اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) بیش از 189000 شغل جدید برای توسعه دهندگان نرم افزار بین سال های 2020 تا 2030 با میانگین حقوق 110140 دلار پیش بینی کرده است. انواع دیگر مشاغل برنامه نویسی که در چند سال آینده رشد خواهند کرد عبارتند از توسعه وب، مهندسی نرم افزار و تجزیه و تحلیل تحقیقات بازار.

برای بسیاری از کارکنان فناوری، بزرگترین مانع برای راه‌اندازی حرفه‌شان، رسیدن به اولین شغل است. با وجود مدارک، پورتفولیو یا مدارک تحصیلی، بسیاری از کارکنان فناوری جدید با مشاغلی که به سالها تجربه نیاز دارند یا حقوق کمتری نسبت به موقعیت های ارشد ارائه می دهند، دست و پنجه نرم می کنند. با این حال، بسیاری از شرکت‌ها انواع مختلفی از مشاغل کدنویسی را ارائه می‌دهند که به تجربه کمی نیاز دارند و در عین حال حقوق رقابتی ارائه می‌دهند.

5 بهترین شغل برنامه نویسی سطح ابتدایی
1. توسعه دهنده وب جوان
این حرفه برنامه نویسی شامل توسعه برنامه نویسی کاربر و پشتیبان برنامه های کاربردی وب و نرم افزار است. توسعه دهندگان جوان اغلب تحت هدایت یک مدیر پروژه یا توسعه دهنده ارشد وب به عنوان بخشی از یک تیم کار می کنند و برای حل مشکلات کدنویسی یا رفع نیازهای کاربر نهایی با یکدیگر همکاری می کنند. بسیاری از توسعه دهندگان وب جوان دارای مدرک لیسانس در علوم کامپیوتر یا رشته های مرتبط هستند، اما شرکت ها اغلب نامزدهایی را با تجربه به دست آمده از طریق بوت کمپ کدنویسی یا آموزش های دیگر در نظر می گیرند. توسعه دهندگان وب باید جاوا، پایتون، CSS و HTML را بدانند.

2. تحلیلگر داده
تحلیلگران داده اطلاعات را از منابع مختلف جمع آوری می کنند و سپس آن داده ها را به نمودارها یا گزارش هایی ترجمه می کنند که رهبران کسب و کار را هنگام تصمیم گیری آگاه می کنند. برای این حرفه برنامه نویسی، افراد به مهارت هایی در آمار، ریاضی و برنامه نویسی کامپیوتری، به ویژه Python و SQL نیاز دارند. آنها همچنین باید بدانند که چگونه گرافیک موثر یا سایر مواد تجسم داده را طراحی کنند. بسیاری از تحلیلگران داده، علوم کامپیوتر یا ریاضیات را در کالج مطالعه می کنند یا برای یادگیری استفاده از برنامه ها و ابزارهای تحلیلگر داده، یک بوت کمپ کدنویسی را دنبال می کنند.

3. استراتژیست دیجیتال
افراد خلاقی که محصولات و خدمات دیجیتال را درک می‌کنند، می‌توانند در این حرفه کدنویسی برتر باشند. این موقعیت اغلب در یک بخش بازاریابی دیجیتال کار می کند و به توسعه استراتژی برای بازاریابی محتوا، تبلیغات دیجیتال و تعامل در رسانه های اجتماعی کمک می کند. مهارت های برتر برای یک استراتژیست دیجیتال شامل ارتباطات بین فردی، درک فناوری بازاریابی دیجیتال مانند بهینه سازی موتور جستجو (SEO) و بازاریابی موتور جستجو (SEM) و توانایی تفسیر تجزیه و تحلیل و داده ها است.

4. طراح وب جوان
طراحان وب با مشتریان کار می کنند تا وب سایت هایی را طراحی کنند که مشتریان یا سایر کاربران به راحتی بتوانند در آنها حرکت کنند. در این حرفه برنامه نویسی، طراحان به مهارت های خلاقانه و فنی نیاز دارند تا اطمینان حاصل کنند که وب سایت ها همانطور که در نظر گرفته شده است کار می کنند. علاوه بر درک چندین زبان برنامه نویسی مانند جاوا اسکریپت، CSS و روبی، طراحان وب باید با برنامه های طراحی گرافیک نیز کار کنند. بسیاری از شرکت‌ها از نامزدهای دارای مدرک کاردانی در برنامه‌نویسی کامپیوتر، فارغ‌التحصیلی از بوت کمپ‌های کدنویسی یا مجموعه‌ای از کارهایی که مهارت‌های آنها را نشان می‌دهد استقبال می‌کنند.

5. تحلیلگر دیجیتال
یک تحلیلگر دیجیتال از داده ها برای طراحی SEM و کمپین های رسانه ای پولی استفاده می کند. سپس نتایج را برای تعیین بازده سرمایه گذاری بازاریابی اندازه گیری می کنند. این تحلیلگران به دقت داده های مربوط به رفتار مصرف کننده و جمعیت شناسی را مطالعه می کنند تا به اطلاع رسانی استراتژی بازاریابی دیجیتال کمک کنند. آنها از داده های GoogleAnalytics و WebTrends استفاده می کنند. جویندگان کار نیاز به مدرک در یک زمینه مرتبط مانند بازاریابی یا مهارت های نشان داده شده در تجزیه و تحلیل دیجیتال دارند که از طریق بوت کمپ کدنویسی یا گواهینامه حرفه ای به دست آمده اند.

حقوق کدگذاری سطح ورودی
بیشتر مشاغل سطح پایه کمتر از میانگین حقوق گزارش شده توسط BLS پرداخت می کنند. با این حال، بسیاری از مشاغل برنامه نویسی، حقوق اولیه بالاتر از حقوق متوسط ​​41950 دلار را برای همه کارگران گزارش شده در می 2020 ارائه می دهند. مشاغل تمام وقت برنامه نویسی همچنین مزایایی مانند بیمه درمانی، بازنشستگی، و مرخصی با حقوق را ارائه می دهند. بسیاری از شرکت‌ها همچنین از کارگران از راه دور استقبال می‌کنند و سیاست‌های کاری انعطاف‌پذیری را وضع کرده‌اند که به تعادل بین کار و زندگی اجازه می‌دهد.

عوامل متعددی از جمله تجربه و تحصیلات شما بر پتانسیل درآمد شما تأثیر می گذارد. پرداخت برای موقعیت های مشابه ممکن است بسته به مکان متفاوت باشد. حقوق‌های زیر نشان‌دهنده میانگین حقوق برای کارگران سطح ابتدایی با کمتر از یک سال تجربه در رشته خود است.

  • توسعه دهنده وب: 51,693 دلار
  • تحلیلگر داده: 56410 دلار
  • استراتژیست دیجیتال: 44350 دلار
  • طراح وب: 43700 دلار
  • تحلیلگر دیجیتال: 52150 دلار

چشم انداز مشاغل کدنویسی

مشاغل برنامه نویسی به رشد خود ادامه خواهند داد و شرکت ها برای جذب برنامه نویسان با استعداد به مبارزه ادامه خواهند داد. بسیاری از شرکت‌ها برنامه‌هایی را راه‌اندازی کرده‌اند تا به حفظ نیروی کار فناوری خود کمک کنند و از طریق برنامه‌های آموزشی ساختاریافته، بودجه‌های آموزشی سالانه یا کمک هزینه‌های تحصیلی مداوم به پیشرفت شغلی کمک کنند.

حرفه برنامه نویسی مستلزم یادگیری مهارت های جدید و ماندن در لبه تغییرات تکنولوژیک است. همانطور که مهارت های خود را ایجاد می کنید و مجموعه خود را گسترش می دهید، می توانید انتظار افزایش در حقوق و مسئولیت های خود را داشته باشید. شغل ابتدایی شما می تواند مسیر شغلی کدنویسی شما را با فرصت های پردرآمد راه اندازی کند. حقوق های زیر که توسط PayScale گزارش شده است، نشان دهنده میانگین حقوق برای هر رشته پس از پنج تا نه سال است.

توسعه دهنده وب
میانگین حقوق و دستمزد در اواسط شغلی: 67430 دلار
رشد پیش بینی شده 2020-2020: 13٪
فرصت‌های ارتقاء: توسعه‌دهنده ارشد وب، مهندس نرم‌افزار، یا توسعه‌دهنده فرانت‌اند
تحلیلگر داده
میانگین حقوق و دستمزد در اواسط شغلی: 69310 دلار
رشد پیش بینی شده 2020-2030: 22٪
فرصت های ارتقاء: تحلیلگر ارشد داده، دانشمند داده یا مدیر تجزیه و تحلیل
استراتژیست دیجیتال
میانگین حقوق و دستمزد در اواسط شغلی: 69370 دلار
رشد پیش بینی شده 2020-2030: 10٪
فرصت های ارتقاء: تحلیلگر ارشد داده، دانشمند داده یا مدیر تجزیه و تحلیل
طراح وب
میانگین حقوق و دستمزد در اواسط شغلی: 57530 دلار
رشد پیش بینی شده 2020-2030: 13٪
فرصت‌های ارتقاء: توسعه‌دهنده ارشد وب، مهندس نرم‌افزار، یا توسعه‌دهنده فرانت‌اند
تحلیلگر دیجیتال
میانگین حقوق و دستمزد در اواسط شغلی: 73820 دلار
رشد پیش بینی شده 2020-2030: 10٪
فرصت های ارتقاء: تحلیلگر ارشد بازاریابی، تحلیلگر داده یا مدیر تجزیه و تحلیل

چگونه می توانم بدون تجربه شغل کدنویسی پیدا کنم؟

ممکن است تجربه کاری در زمینه کدنویسی نداشته باشید، اما آموزش شما می تواند به شما در برآوردن شرایط تجربه کمک کند. اگر پروژه‌های کدنویسی داوطلبانه را انجام داده‌اید، حتماً آن‌ها را در رزومه خود بگنجانید. شما احتمالاً یک نمونه کار برنامه نویسی را به عنوان بخشی از آموزش خود ایجاد کرده اید، به خصوص اگر در یک بوت کمپ برنامه نویسی شرکت کرده باشید. پورتفولیوی شما به کارفرمایان کمک می کند تا ببینند شما چه کاری می توانید انجام دهید.

آیا کدنویسی بعد از سال 2020 شغل خوبی است؟

بله، مشاغل در زمینه کدنویسی همچنان پر نشده باقی می مانند زیرا شرکت ها برای یافتن متقاضیانی با مهارت های مورد نیاز خود تلاش می کنند. BLS افزایش 22 درصدی در استخدام توسعه دهندگان نرم افزار، تحلیلگران تضمین کیفیت و آزمایش کنندگان را از سال 2020 تا 2030 پیش بینی می کند – با حدود 189200 شغل جدید در این مدت. کدنویسی بوت کمپ یا مدارک علوم کامپیوتر می تواند به شما در راه اندازی مسیر شغلی مهندسی نرم افزار کمک کند.

مبتدیان چگونه کدنویسی را یاد می گیرند؟

می توانید منابع آنلاین زیادی را برای معرفی شما با کدنویسی کامپیوتر پیدا کنید. چندین پلت فرم یادگیری آنلاین دوره های مقدماتی را ارائه می دهند که اصول برنامه نویسی کامپیوتر، طراحی وب یا علم داده را پوشش می دهد. همچنین می توانید بوت کمپ های کدنویسی را بررسی کنید. این برنامه های فشرده می توانند شما را برای یک حرفه برنامه نویسی در کمتر از سه ماه آماده کنند. همچنین بسیاری از آنها کمک جستجوی شغلی را برای کمک به شما برای یافتن اولین شغل برنامه نویسی ارائه می دهند.