مقدمه

کسانی که با مشکلات ریزش ابرو یا رشد ضعیف ابرو رو به رو هستند، می توانند به کلینیک های کاشت ابرو مراجعه کنند، و عمل پیوند ابرو را انجام دهند. اما برای این که به نتیجه دلخواه خود برسند، باید به جست و جوی بهترین دکتر کاشت ابرو بپردازند. پزشکان و مراکز کاشت ابرو زیادی در جهان جراحی کاشت ابرو را انجام می دهند. ولی انتخاب کردن دکتر خوب برای کاشت ابرو بسیار سخت تر از گذشته شده است. بیش تر کسانی که تصمیم بر کاشت ابرو گرفته اند، این را خوب می دانند، که انتخاب یک دکتر خوب، بر نتیجه کاشت ابرو تاثیر بسیاری خواهد داشت.

ویژگی های منحصر به فرد بهترین دکتر کاشت ابرو

کاشت ابرو فقط کاشت فولیکول ها نیست. چون به علم زیاد در حوزه آناتومی، طراحی ابرو ها و روش های جدید نیازمند است. ابرو هایی که کاشته می شوند، باید خیلی طبیعی دیده شوند، و جراحت کمی را بر جای بگذارد. به همین خاطر کاشت ابرو دارای حساسیت های بسیاری است. از این رو، برای این که این عمل را انجام دهید، باید از تخصص و مهارت دکتر متخصص و تجربه آن مطمعن شوید. مهم ترین ویژگی های یک دکتر خوب برای کاشت ابرو عبارت است از:

توانایی تشخیص و پیش بینی

نکته  بسیار مهم این است، که دکتر کاشت ابرو، بتواند به صورت حرفه ای کاشت را اجرا کند. هم چنین او باید بتواند، تعداد گرافت هایی که متناسب با طرح انتخابی ابرو، برای کاشت، نیاز است، را به خوبی تشخیص دهد. یک پزشک خوب، دارای قدرت تشخیص بالا،  برای تعیین محل دقیق بانک مو جهت جداسازی مو و فولیکول های سر، است. زیرا  بانک مویی که از کیفیت بیش تری برخوردار است، تاثیر زیادی بر موفقیت کاشت ابرو طبیعی می گذارد.

انتخاب متد مناسب کاشت ابرو

همان طور که می دانید هر کس بنا به دلیلی ریزش ابرو پیدا کرده است، و دلیل هر کس با دیگری متفاوت است، و هر یک از افراد، مدل و طرح خاصی از ابرو را  برای خود انتخاب می کنند. بنابراین، بهترین دکتر متخصص کاشت ابرو باید بتواند، روش مناسبی را برای فردی که قصد انجام عمل کاشت ابرو را دارد، انتخاب کند، تا در پایان فرد متقاضی نتیجه ایده آلی را کسب کند.

دقت و تبحر بالا در کاشت ابرو

از دیگر ویژگی های یک دکتر خوب کاشت ابرو، داشتن دقت کافی و تبحر عالی در زمان انجام کاشت ابرو است. همان طور که می دانید،  این جراحی در منطقه فوقانی چشم انجام می گیرد. به دلیل نزدیکی زیاد محل کاشت به چشم ها، انجام عمل  از حساسیت زیادی برخوردار می شود. به همین جهت پزشک باید بتواند در زمان کار، از تمرکز بالایی برخوردار شود، تا هیچ گونه آسیبی به چشم ها وارد نکند. فولیکول ها، موجودات زنده هستند، که اگر پزشک به رعایت بعضی نکات در زمان جداسازی آن ها، نپردازد، آن ها آسیب می بینند؛ و در نهایت نمی توان از نتیجه خوبی برخوردار شد. به همین دلیل جداسازی و کاشت فولیکول ها، چون از حساسیت و آسیب پذیری بسیاری برخوردار هستند، باید با دقت فراوان و ظرافت خاصی انجام شود. توجه کنید که اگر فولیکول ها آسیب ببینند، دیگر امکان این وجود ندارد، که  مو ها  جوانه بزنند، و رشد کنند.

ارائه راهنمایی و مشاوره در زمینه کاشت ابرو

ویژگی دیگری که  یک پزشک متخصص خوب دارد، این است، که قبل از انجام دادن عمل زیبایی کاشت ابرو و یا سایر خدمات زیبایی نظیر تزریق فیلر، به متقاضی بهترین مشاوره را بدهد. بعضی از مراجعه کنندگانی که تصمیم به انجام این عمل گرفته اند، در تصورات خود، نتایج و انتظارات غیر منطقی دارند. وظیفه یک  پزشک خوب این است، که برای چنین فردی، نتایج معقولانه و منطقی را شرح دهد، و به قانع کردن آن فرد بپردازد. متقاضی عمل، قبل از انجام هر کاری، باید اطلاعات کامل و واضح را درباره همه جزئیات و نحوه جراحی، دریافت کند. بنابراین، جلسه مشاوره در کلینیک، در حضور پزشک متخصص در این حیطه باید برگزار شود و همه ابهاماتی که مراجعه کننده دارد، رفع شود؛ و توضیحات قانع کننده پزشک، باعث می شود، انتظارات رویایی که فرد از نتیجه کار دارد، بر طرف  شود. هم چنین دکتر متخصص باید، پیش از انجام جراحی کاشت ابرو، فرد متقاضی را با همه جوانب و مشکلات و معایب عمل، در زمان انجام و بعد از آن آشنا کند، تا فرد بتواند تصمیم آخر خود را بگیرد.

 

حمایت کردن از فرد متقاضی

پس از این که فرد عمل زیبایی کاشت ابرو را انجام داد، باید با دقت فراوان به  مراقبت  از خود بپردازد تا دوره نقاهت بدون هیچ گونه مشکلی به پایان برسد، و بتواند پس از گذشت 6 ماه، رشد مو های کاشت شده را ببیند. دکتر خوب کاشت ابرو علاوه بر این که باید عملکرد خوبی را در حین انجام عمل از خود نشان دهد، باید با صبر و حوصله زیاد به حمایت از افراد بپردازد، تا آن ها از عوارض جانبی برخوردار نشوند. هم چنین در جلسه مشاوره، همه نکات مراقبتی پیش و پس از جراحی کاشت را برای متقاضیان بیان می کند، که این کار باعث بدست آوردن موفقیت در جراحی کاشت می شود، و بسیار تاثیر گذار در این مسئله است.

نتایج و تاثیرات به دست آمده از کاشت ابرو توسط دکتر خوب

انجام دادن این عمل زیبایی یعنی کاشت ابرو، توسط بهترین متخصص، مزایای بسیاری دارد، که در ادمه به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم:

  • انتخاب عالی ترین مدل و طرح ابرو
  • تنظیم زاویه پیوند ابرو
  • انجام کاشت ابرو بدون هیچ خطر و آسیبی
  • طبیعی بودن ابرو ها پس از کاشت آن ها
  • انتخاب بهترین متد کاشت
  • رسیدن به تراکم مناسب مو در ابرو

نتیجه گیری

کاشت ابروی طبیعی، عملی است، که موفقیت آمیز بودن آن به عوامل بسیاری بستگی دارد. یکی از آن عوامل انتخاب دکتر خوب کاشت ابرو است، که تاثیر بسزایی در نتیجه ایده آل کاشت دارد. و می توان گفت، اولین فاکتور مهمی که باید به آن توجه بسیاری کرد تا از جراحی بسیار خوبی برخوردار شد، همین عامل مهم یعنی انتخاب درست متخصص در زمینه کاشت ابرو است. مرکز کاشت ابرو بسیاری در کشور وجود دارد، که می توان به آن ها مراجعه کرد، اما پیش از مراجعه باید  از  همه لحاظ به آن  مرکز اطمینان  کنید، و انتخاب درستی انجام دهید تا بعد پشیمان نشوید. کلینیک الهام، مرکز کاشت ابرو خوبی است، که همه فاکتور ها و ویژگی های یک کلینیک خوب،  اعم از کادر درمانی ماهر، محیط بهداشتی و تمیز، پزشکان متخصص حاذق، هزینه کم، کیفیت کار عالی و… را  در خود دارد.