در دنیای امروز یکی از بازارهای سودآور، ارزهای دیجیتال است. از اولین ارز دیجیتال، بیتکوین، حدود یک دهه می‌گذرد و این بازار به سادگی روزهای آغازینش نیست. شاید چند سال پیش، شما با خرید یکی از ارزهای دیجیتال و نگه‌داشتن آن برای مدتی، سود مناسبی به دست می‌آوردید؛ اما امروزه چنین اتفاقی نخواهد افتاد. بازار امروز ارزهای دیجیتال بر پایه تحلیل و آگاهی از متغیرهایی که روی آن تأثیر می‌گذارد، استوار شده‌است. در حالی‌که تا همین چند ماه پیش، کسی فکرش را هم نمی‌کرد که ارزی قدرتمند مانند بیتکوین این‌گونه دچار ریزش شود و ارزشش به نصف کاهش یابد؛ البته خیلی از تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال این هشدار را می‌دادند. اکنون همگی می‌دانند که برای خرید و فروش هر ارزی باید به خوبی بازار را رصد نمود؛ اما همه امکان رصد و تحلیل چنین بازاری را ندارند.

احتمالا درباره همایش‌ها، وبینارها و کلاس‌های آموزش تحلیل بازار دیجیتال که این روزها مانند قارچ سبز شده‌اند؛ چیزهایی شنیده‌اید. این افراد به شما وعده می‌دهند که با حضور در کلاس‌های آنها می‌توانید بازار ارزهای دیجیتال را تحلیل نمایید؛ اما شما علاوه بر هزینه‌های مالی زیاد، زمان بسیاری را هم از دست خواهید داد. به همین خاطر، پیشنهاد بهتری برای شما داریم؛ می توانید به دنبال سیگنال ارز دیجیتال باشید.

سیگنال ارز دیجیتال چیست؟

سیگنال ارز دیجیتال یکی از ابزارهای تحلیل بازار به حساب می‌آید. نحوه کار به این صورت است که بر اساس علامت‌هایی که در بازار مشاهده می‌شود؛ از خطر و ریسک معاملات آگاه می‌شوید. در واقع، سیگنال ارز دیجیتال اتفاقات رمزنگاری شده را تحلیل و در اختیار شما قرار می‌دهد و در شما با این سیگنال می‌توانید معاملات سودآوری انجام دهید. با این حال، همان‌طور که می‌دانید، چیزی به عنوان 100 درصد مطمئن در بازاری مانند ارز دیجیتال وجود ندارد. بنابراین، به سیگنال ارز دیجیتال به چشم کمک‌کننده نگاه کنید، نه تمام‌کننده.

به طور معمول، سیگنال ارز دیجیتال اطلاعاتی نظیر: رمزنگاری ارز انتخابی به منظور خرید، قیمت ارز دیجیتال و تعیین حد سود و زیان در اختیار شما می‌گذارد. به یاد داشته‌باشید یک سیگنال ارز دیجیتال معتبر باید این سه فاکتور را داشته‌باشد؛ در غیر این صورت از خرید آن اجتناب نمایید.

انواع سیگنال ارز دیجیتال

سیگنال ارز دیجیتال به دو دسته تکنیکال و فاندامنتال تقسیم می‌شود. البته باید به این نکته اشاره کرد: این تقسیم‌بندی پایه علمی ندارد و معمولا برای درک بهتر از آن استفاده می‌شود.

images_1662628059.jpg

تحلیل تکنیکال

به علم مطالعه و درک نمودارهای بازار ارز تحلیل تکنیکال می‌گویند. فهم این نوع تحلیل نیاز به دانش خاصی ندارد؛ چرا که همه چیز واضح است؛ نمودار حجم معاملات، میزان خرید و فروش و… با این حال در این تحلیل، علائمی نهفته‌ است که فقط کارشناسان این بازار قادر به درک آن هستند. درک این علائم بر پایه علم تحلیل تکنیکال همان سیگنال تکنیکال نامیده می‌شود. به افرادی که بر پایه این تحلیل سیگنال ارائه می‌دهند، تحلیلگر تکنیکال می‌گویند.

تحلیل فاندامنتال

در بازاری مانند ارز دیجیتال همه چیز به نمودارها ختم نمی‌شود. یک تحلیلگر بازار ارز باید بخشی از تحلیل‌هایش را بر پایه رصد توییت‌ها، نظرات اینفلوئنسرها و مواضع افراد تأثیرگذار بازار سرمایه بگذارد. به چنین تحلیلی که بر پایه درک و شناخت متغیرهای مالی مؤثر بر بازار است، تحلیل فاندامنتال (بنیادی) می‌گویند. این نوع تحلیل، به تریدرها کمک می‌کند تا شناخت خوبی از ارزش ذاتی و ماهیت هر محصول به دست آورند.

مزایای سیگنال ارز دیجیتال

استفاده از سیگنال ارز دیجیتال بهترین راه برای افرادی است که به تازگی وارد بازار ارزهای دیجیتال شده‌اند. برای آنکه درک بهتری از دلایل استفاده از سیگنال ارز دیجیتال داشته‌باشید، مزایای آن را برای شما برخواهیم شمرد:

 • معمولا افراد تازه‌کار بر اساس آزمون و خطا معامله می‌کنند. درست است که چنین اقدامی سبب افزایش مهارت شما می‌گردد، اما از طرف دیگر سبب ازدست‌رفتن بخش زیادی از سرمایه شما نیز می‌شود. به همین منظور، به عنوان یک تازه‌کار، شما می‌توانید با استفاده از سیگنال ارز دیجیتال، علاوه بر این‌که سود مناسبی به دست آورید، به مرور نسبت به بازار شناخت پیدا نمایید.
 • این‌که بدانید ارزی را در چه قیمت بخرید یا در چه قیمتی بفروشید، نیاز به مهارت بسیاری دارد؛ حتی افرادی که سال‌ها در این بازار فعالیت کرده‌اند نیز گاهی دچار خطا می‌شوند. بنابراین اگر تازه‌کار هستید، حتما از سیگنال ارز دیجیتال استفاده نمایید که ضرر نکنید.
 • بسیار افرادی که بدون استفاده از سیگنال‌های ارز دیجیتال اولین معاملات خود را شروع کرده‌اند، با ضرری بسیار، عطای بازار ارز را به لقایش بخشیده‌اند. استفاده از سیگنال ارز دیجیتال در اولین روزهای تجربه این بازار، سبب اعتماد به نفس در شما گشته و انگیزه ادامه حضور در این بازار را به شما می‌دهد.

معایب سیگنال ارز دیجیتال

 • با داغ‌شدن بازار معاملات ارزهای دیجیتال، یکی از چیزهایی که به وفور دیده می‌شود، کانال سیگنال ارز دیجیتال است. در این میان، بخش زیادی از تبلیغات و کانال‌ها چیزی جز کلاهبرداری نیست. به همین خاطر، حتما قبل از خرید سیگنال یا خرید تتر از سایت یا کانالی تلگرامی، با افرادی که در این زمینه تجربه کافی دارند، مشورت کنید.
 • دومین نکته هزینه‌بر‌بودن سیگنال خوب و یا سیگنال سبز است. کسانی که سیگنالی برای فروش می‌گذارند؛ ساعت‌ها، ماه‌ها و حتی سال‌ها برای رسیدن به این مهارت زمان و هزینه صرف کرده‌اند؛ بنابراین، تحلیلگری حرفه‌ای، حاضر نیست این مهارت را رایگان در اختیار شما قرار دهد. اگر کانال و یا سایتی به شما سیگنال رایگان می‌دهد؛ یا کلاهبرداری‌ست یا فردی تازه‌کاری‌ست که سیگنال‌های ضعیفی در اختیار شما قرار می‌دهد.
 • آخرین عیب سیگنال ارز دیجیتال، بحث اطمینان به آنهاست. امروزه، بخش زیادی از سیگنال‌ها توسط ربات‌ها تولید و عرضه می‌شود. در بازاری که متغیرهای فراوانی وجود دارد، هر اتفاقی می‌تواند بازار را دچار تغییرات نماید؛ ربات‌ها قادر به تحلیل همه اطلاعات خام نیستند و درصد خطای سیگنال‌های تولیدی توسط آنها بسیار بالاست.

ویژگی‌های سیگنال ارز دیجیتال مناسب

 • اولین ویژگی یک سیگنال ارز دیجیتال خوب، تعیین صرافی برای ترید ارز مورد نظر است. در واقع، هنگام خرید سیگنال ارز دیجیتال باید به این نکته توجه نمایید؛ چرا که امکان دارد سیگنال خریداری شده مربوط به صرافی‌ای که با آن کار می‌کنید، نباشد.
 • تعیین نوع بازار ارز
 • تعیین بازه خرید و فروش، دیگر ویژگی سیگنال مناسب است. شما به عنوان تریدر باید بدانید که به محض خرید سیگنال ارز دیجیتال، باید دست‌به‌کار شده و معاملات خود را انجام دهید. البته نباید از این نکته غافل شد که اگر بازار دچار نوسانات و تشنج بسیار بود، بهتر است کمی در انجام معاملات خود تأمل نمایید.
 • برخی سیگنال‌ها اطلاعات بسیاری در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند. به عنوان مثال، علاوه بر ارائه نمودارها، بازه زمانی خرید و فروش را نیز تعیین می‌کنند که چنین اطاعاتی می‌توانند در بلند مدت به شناخت شما از بازار کمک بسیاری نماید.
 • مشخص‌نمودن حد سود و ضرر
 • تعیین جفت ارز که به شما کمک می‌کند بدانید کدام ارز را با کدام ارز معامله نمایید.

نتیجه‌گیری

امروزه‌ استفاده از سیگنال‌های ارز دیجیتال از هر راهی امکان‌پذیر است. کانال سیگنال ارز دیجیتال یا سایت تفاوت چندانی ندارند؛ مهم آن است که قبل از استفاده از آنها نسبت به معتبربودن آن اطمینان حاصل نمایید. در نهایت باید گفت، سیگنال ارز دیجیتال پرشین الین، از بهترین روش‌ها برای ورود به بازار ارز دیجیتال است و کمک‌کننده خوبی برای شما خواهد بود.