امروزه وجود یک ماشین لباسشویی در هر خانه‌ای از اوجب واجبات محسوب می‌شود؛ زیرا این ماشین سختی شستن لباس‌ها با دست را حذف کرده و توانسته به وسیله‌ای ضروری در خانه‌ها تبدیل شود.

اما اگر شما هم به تازگی قصد خرید یک ماشین لباسشویی را دارید، حتما این سوال در ذهن شما نقش بسته است که باید ماشین لباسشویی چند کیلویی بخرم؟ یا ماشین لباسشویی چند کیلویی برای من مناسب‌تر است؟

اگر می‌خواهید جواب این سوال را برای ذهن خود روشن کنید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا علاوه‌بر جواب سوالتان، سایتی مفید و به‌صرفه نیز برای خرید ماشین لباسشویی جدید و باکیفیت به شما معرفی کنیم.

ماشین لباسشویی چند کیلویی بخرم؟

در واقع پاسخ به این سوال تماما بستگی به خود شما و میزان استفاده شما از ماشین لباسشویی مد نظر دارد؛ یعنی اینکه در هربار شست‌وشوی لباس‌هایتان چه مقدار لباس داخل ماشین لباسشویی می‌ریزید.

برای مثال اگر شما خانواده‌ای پرجمعیت دارید، مسلما نباید دست روی یک ماشین لباسشویی 6 یا 8 کیلویی بگذارید و طبیعتا با کمبود جا و حجم کافی برای شستن و جا دادن لباس‌هایتان مواجه خواهید شد؛ که این ماشین توان کافی برای شستن لباس‌های جمعیت بالا را ندارد و به همین خاطر در هنگام خرید ماشین لباسشویی مناسب باید به جمعیت و مقدار لباس‌هایتان در هربار شست‌وشو دقت کنید.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که در هنگام شست‌وشوی لباس‌هایتان ملحفه، پتو یا البسه‌های سنگین را نیز داخل ماشین قرار می‌دهید، باید بدانید که ماشین لباسشویی 9 کیلو به بالا برای شما مناسب‌تر است تا بتواند گنجایش این مقدار لباس و البسه سنگین را داشته باشد و به خوبی آن‌ها را بشوید.

اما باید به این نکته توجه داشته باشید که به طور کلی گنجایش هر ماشین لباسشویی باتوجه به مدل آن متفاوت است و شما باید نسبت به مدل ماشین لباسشویی، گنجایش آن را انتخاب کنید.

 

 

 

گنجایش ماشین لباسشویی براساس کیلوگرم چه معنایی دارد؟

به احتمال زیاد برای شما پیش آمده است که عددهایی مانند 5 کیلوگرم، 8 کیلوگرم، 9 کیلوگرم و… را روی ماشین‌های لباسشویی مشاهده کرده‌اید؛ اما شاید فکر کنید که این اعداد نشان‌دهنده وزن خود ماشین لباسشویی است، در حالی که به این صورت نبوده و این اعداد در حقیقت نشان‌دهنده میزان باری از لباس است که می‌تواند در ماشین جای بگیرد و ماشین آن‌ها را به‌راحتی و بدون اتلاف آب و انرژی بشوید.

بنابراین این عدد بیان‌گر این است که شما چه مقدار لباس را می‌توانید داخل ماشین جای دهید تا عملکرد کارآمدی داشته باشد و هرچه این عدد بیشتر باشد، میزان لباسی که داخل آن جا می‌گیرد هم بیشتر است.

به این نکته توجه داشته باشید که هر چه ظرفیت ماشین لباسشویی بیشتر باشد، مسلما اندازه و وزن آن هم بزرگ‌تر خواهد بود؛ به همین خاطر در هنگام خرید ماشین لباسشویی سطلی و… به این نکته توجه داشته باشید تا از این موضوع اطمینان پیدا کنید که در مکانی که قصد قرار دادن لباسشویی را دارید، به‌راحتی جا می‌گیرد.

برای خرید بهترین ماشین لباسشویی ایرانی و مطلع شدن از قیمت ماشین لباسشویی دلخواهتان می‌توانید سری به سایت معتبر پیندو بزنید و خریدی مقرون‌به‌صرفه و باکیفیت را تجربه کنید.

 

نکاتی که در هنگام شست‌وشوی موارد حجیم باید به آن ها توجه کنید!

برای شستن صحیح موارد حجیمی مانند پتوها، پرده‌ها، روتختی‌ها و… در ماشین‌های لباسشویی به فضای زیادی نیاز است؛ زیرا فضای کم برای شستن این موارد جز آسیب رساندن به آن‌ها، عواقب دیگری ندارد و این فضای اندک وسایل بزرگ شما را دچار پارگی، کشیدگی و گره‌خوردگی می‌کند.

شما برای شستن روتختی یک نفره به یک ماشین 6 کیلوگرمی، برای روتختی دو نفره به یک ماشین 7 کیلوگرمی، برای کوئینز به ماشین 8 کیلوگرمی و برای سایز کینگ به یک ماشین 9 کیلوگرمی نیاز دارید و در آخر برای یک مجموعه کامل از پرده‌های خانه‌تان به یک ماشین 10 کیلوگرمی نیاز دارید تا بتواند وسایل شما را به‌خوبی تمیز کرده و بشویید.

قابل ذکر است که بدانید برای شست‌وشوی وسایل حجیم بدون ذره‌ای آسیب دیدن، نیاز است تا برنامه ماشین لباسشویی خود را روی حالت مناسب مانند مخصوص لباس‌های سفید یا مانند آن انتخاب کنید تا وسایل شما کم‌ترین میزان آسیب را ببینند.

اگر نیاز دارید تا مدام وسایل حجیم خود را بشویید یا تعداد جمعیت خانواده شما زیاد بوده و لباس‌های کثیف زیادی دارید، باید یک ماشین لباسشویی با وزن بالا انتخاب کنید تا بتواند نیاز شما را به‌خوبی برطرف کرده و لباس‌هایتان را با کم‌ترین آسیب و به شکلی کارآمد بشوید؛ برای خریدن ماشین لباسشویی با هر وزنی می‌توانید به سایت بی‌نظیر پیندو رجوع کنید و همین‌ طور از قیمت ماشین لباسشویی باخبر شوید.

در هنگام استفاده از ماشین لباسشویی به نکات زیر توجه کنید

در زمان استفاده از ماشین لباسشویی باید یک سری نکاتی را رعایت کنید تا علاوه ‌بر صرفه‌جویی در مصرف انرژی، بتوانید طول عمر دستگاه خودتان را نیز افزایش دهید. این نکات عبارت‌اند از:

لباس های کثیف خود را جمع کنید

سعی کنید لباس‌های خود را در اندازه وزن لباسشویی جمع کنید، نه بیشتر از وزن آن و نه کمتر؛ تا بتوانید با این کار در مصرف انرژی، برق، هزینه‌ها، زمان و آب صرفه‌جویی کنید.

 

توجه به برنامه شست‌وشو

حواستان باشد که هر برنامه شست‌وشویی برای لباس‌های شما مناسب نیست و برای انتخاب برنامه باید به حجم لباس‌هایتان نیز دقت کنید؛ زیرا برخی از برنامه‌ها مانند برنامه شست‌وشوی لباس‌های ابریشمی یا برنامه شست‌وشوی سریع مناسب لباس‌هایی با حجم زیاد نیستند.

شما می‌توانید در کتابچه و بروشور مخصوص ماشین لباسشویی خود مشاهده کنید که هر برنامه برای چند کیلوگرم لباس مناسب است و طبق آن مقدار لباس‌های خود را داخل ماشین قرار دهید.

 

جمع بندی

امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم جواب سوال شما را درباره اینکه ماشین لباسشویی چند کیلویی باید بخرم را، جواب داده باشیم. حال شما می‌توانید باتوجه به اطلاعات ذکر شده در این مقاله، گزینه‎ای مناسب را برای خودتان انتخاب کنید.

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا برای انتخاب و خرید یک ماشین لباسشویی باکیفیت و مرغوب به سایت پیندو مراجعه کنید؛ زیرا در این سایت بهترین ماشین لباسشویی ایرانی را پیدا خواهید کرد. در این سایت می‌توانید قیمت انواع ماشین لباسشویی را در این پلتفرم مشاهده کنید، با یکدیگر مقایسه کنید و در شهر خود محصول مورد نظر را خریداری کنید.