همه گیر کووید نحوه ارتباط و همکاری ما در محل کار را تغییر داد. و امروزه، برای بسیاری، نحوه تعامل ما هنوز کمتر به ارتباط رو در رو و بیشتر مربوط به ملاقات آنلاین است که در آن زبان بدن با آنچه وب‌کم شما انتخاب می‌کند قاب می‌شود و ارتباط کلامی ممکن است به دلیل مشکلات اتصال مانع شود.

در نتیجه، ما با رفتارهای جدید سازگار شده‌ایم، و این در هیچ کجا به اندازه آماده شدن برای مصاحبه بزرگ – آنلاین نیست! بعلاوه اگر موفق باشید – و آن شغل را بدست آورید – ممکن است متوجه شوید که در بخش زیادی از زمان با همکاران خود به صورت مجازی کار می کنید.

مانند هر چیزی، آماده سازی کلیدی است. نحوه آماده شدن ما برای مصاحبه بسیار مهم است، اما باید چند نکته اضافی را در این دنیای جدید کار دنبال کنیم! در این وبلاگ، پیشنهادات و نکاتی را برای کسانی که آماده مصاحبه در یک محیط آنلاین هستند، ارائه می دهیم.

کسب اطلاعات بیشتر: موانع تحول در بازاریابی دیجیتال 

1. قبل از مصاحبه

با مصاحبه طوری رفتار کنید که انگار قرار است یک مصاحبه رودررو معمولی باشد. در حالی که ممکن است از نظر فیزیکی در اتاقی با مصاحبه کننده (های) خود نباشید، هنوز هم اولین تاثیر را ایجاد می کنید، و این باید مثبت باشد.

 • تمرین، تمرین، تمرین: ما نمی توانیم به اندازه کافی بر این موضوع تاکید کنیم. مصاحبه در بهترین زمان یک موقعیت کمی مصنوعی است. شما بهترین متخصص جهان در مورد خود و تجربیات خود هستید و عادت دارید حرفه خود را به روشی واضح و شفاف با دوستان توصیف کنید. اما، وقتی در موقعیتی پرفشار با افرادی قرار دارید که نمی‌شناسید، می‌توانید شرح‌های سطح بالای تجربیات کاری قبلی‌تان را بررسی کنید – برای بیان نقش‌های فعلی و گذشته یا انتخاب نمونه‌های موقعیتی که به بهترین شکل مجموعه مهارت‌های شما را نشان می‌دهند. ? پاسخ صادقانه خیر است! بدون تمرین نیست. اکنون فرصت خوبی است تا نگاهی به ابزارهای آماده سازی مصاحبه بیندازیم تا شما را به پیش ببریم، یا برای یافتن نمونه سوالات تمرینی و نکات دیگر به صورت آنلاین بیشتر تحقیق کنید. شما هرگز نمی توانید خیلی آماده باشید!
 • فناوری: از آنجایی که برای معرفی خود، بحث در مورد نقش و ایجاد بهترین تأثیر به فناوری تکیه خواهید کرد، باید از قبل مطمئن شوید که همه چیز کار می کند. Wi-Fi/ پهنای باند خود را تست کنید و مطمئن شوید که اتصال اینترنتی قوی دارید. اگر Wi-Fi شما قابل اعتماد نیست، یک نکته این است که برای اطمینان از اتصال ثابت، تلفن همراه خود را از نقطه اتصال خارج کنید. اگر وای فای در طول مصاحبه با مشکل مواجه شد، یک برنامه پشتیبان داشته باشید: مطمئن شوید که شماره موبایل خود را با مصاحبه کننده خود به اشتراک گذاشته اید و در صورت نیاز به تماس با آنها، شماره آنها را نیز داشته باشید. اگر پیوندی برای پیوستن به مصاحبه به اشتراک گذاشته شده است، مطمئن شوید که آنچه ممکن است برای اتصال به آن مورد نیاز باشد را ببینید. برای مثال، برخی از پلتفرم‌ها ممکن است از شما بخواهند که نرم‌افزار و/یا یک برنامه اضافی نصب کنید یا از یک مرورگر خاص استفاده کنید، بنابراین مطمئن شوید که این کار را مدت‌ها قبل از انجام مصاحبه انجام داده‌اید.
 • مکان: سعی کنید فضایی آرام در خانه خود پیدا کنید و آنچه در پس زمینه قابل مشاهده است را در نظر بگیرید. شما نمی خواهید هیچ دری باز شود یا تصاویری که حواس شما را پرت می کند روی دیوار باشد.
 • نورپردازی: مطمئن شوید که نور مناسبی در اتاق دارید. از نشستن با پنجره پشت سر خودداری کنید زیرا ممکن است باعث تابش نور دوربین شود و مستقیماً زیر منبع نور ننشینید. مانند این مقاله نیویورک تایمز، می توانید نکات بیشتری را در مورد موقعیت آنلاین خود بیابید.
 • تصویر و صدا: مطمئن شوید که دوربین و میکروفون لپ‌تاپ، دستگاه یا تلفن شما هر دو به درستی کار می‌کنند و تجهیزات شما یا به برق وصل شده یا کاملاً شارژ شده است! با یکی از دوستان یا اعضای خانواده یک آزمایش آزمایشی انجام دهید تا مطمئن شوید که می توانید دیده شوید و شنیده شوید.
 • لباس و آرایش: سعی کنید برای مصاحبه لباس مناسب بپوشید و در عین حال راحت باشید. این به شما کمک می‌کند احساس حرفه‌ای‌تری داشته باشید و به یاد داشته باشید، اولین برداشت‌ها ماندگار می‌شوند!
 • چه باید گفت: اگر این اولین مصاحبه شما با شرکت است، زمانی را به تحقیق دقیق در مورد کسب و کار و نقشی که برای آن مصاحبه می کنید اختصاص دهید. انجام تحقیقات، علاقه واقعی شما را به نقش نشان می دهد و به شما کمک می کند تا سوالات جالبی را برای پرسیدن در طول مکالمه پیدا کنید. همچنین می‌توانید بر اساس تحقیقات انجام شده، سؤالاتی در مورد شرکت و نقش آماده داشته باشید، یا حتی سؤالات استانداردی که آماده انجام آنها هستید، مانند این فهرست.
 • تحقیق: صفحه درباره ما شرکت را در وب سایت و همچنین تمام پلتفرم های رسانه های اجتماعی آن مطالعه کنید. همچنین، مطمئن شوید که شرح وظایف شغلی را که برای آن درخواست داده اید، مطالعه کرده اید.
 • بررسی آنلاین: شما باید پروفایل رسانه های اجتماعی خود را نیز بررسی می کردید، زیرا اکنون بسیاری از شرکت ها قبل از مصاحبه درباره شما تحقیق می کنند. می توانید از چک لیست اعتبار آنلاین ما برای فکر کردن و مدیریت نحوه ظاهر آنلاین خود برای دیگران استفاده کنید.
 • ارائه و CV: قبل از مصاحبه، ایده خوبی است که رزومه خود را دوباره با مخاطب خود به اشتراک بگذارید. اگر از شما خواسته شده است که یک ارائه ارائه دهید، مطمئن شوید که سوالات/سناریو را به دقت مطالعه کرده اید، و اگر در مورد چیزی مطمئن نیستید، برای توضیح بیشتر بخواهید. (این می تواند نشان دهد که از درخواست کمک نمی ترسید). بهترین ارائه را که می توانید ایجاد کنید. به وبینار مفید ما در زمینه مهارت های ارائه نگاهی بیندازید که به طور ویژه برای هر کسی که به صورت مجازی ارائه می دهد طراحی شده است و از این الگو برای ساختار ارائه خود استفاده کنید. اگر ارائه‌ای ارائه می‌دهید که دارای انیمیشن است یا از شما خواسته است که یک ویژگی زنده را نشان دهید، ابتدا این ویژگی را آزمایش کنید. مانند یک CV، مهم است که ارائه خود را به صورت املا بررسی کنید. ممکن است بخواهید ارائه را قبل از مصاحبه با مخاطب خود به اشتراک بگذارید، و همچنین ممکن است از شما خواسته شود که آن را از روی صفحه نمایش خود به اشتراک بگذارید، بنابراین مطمئن شوید که این مورد را از قبل با یکی از دوستان خود آزمایش کرده اید تا مطمئن شوید که چگونه با آن کار کنید.

کسب اطلاعات بیشتر: همه چیز درباره ی دیجیتال مارکتینگ

2. در طول مصاحبه

 • قبل از مصاحبه خودتان را آماده کنید، مطمئن شوید که تمام فناوری شما آماده است و کار می کند. و به موقع برای مصاحبه حضور داشته باشید!
 • ممکن است از شما خواسته شود که برنامه خود را اجرا کنید، بنابراین مطمئن شوید که “پیش آسانسور” خود را آماده کار کرده اید.
 • هنگام به اشتراک گذاری یک ارائه، سعی کنید از اسلایدها نخوانید: هدف از اسلایدها ارائه نکات برجسته است و یادداشت های شما بینش بیشتری ارائه می دهد.
 • برای پرسش و پاسخ بین هر بخش از مصاحبه زمان بگذارید و در طول ارائه با پانل مصاحبه بررسی کنید. همچنین باید تاخیر زمانی در اتصالات اینترنتی را در نظر بگیرید.
 • اگر سوالی را که پرسیده می شود متوجه نشدید، توضیح بخواهید.
 • هنگام صحبت مطمئن شوید که به دوربین نگاه می کنید زیرا این کار باعث تکرار تماس چشمی می شود. در بسیاری از برنامه‌های تماس ویدیویی، ممکن است تصویر شما در کادری در قسمت دیگری از صفحه نمایش داده شود، بنابراین آن کادر را تا جایی که می‌توانید به دوربین خود نزدیک کنید.
 • برای مقابله با وقفه ها (این برای مصاحبه کننده و مصاحبه شونده صدق می کند) با توجه به شرایط فعلی کار از خانه آماده باشید. وضعیت خانه هر کس متفاوت است و می تواند چالش هایی ایجاد کند، بنابراین مهم است که به آن توجه داشته باشید. همه ما آن مصاحبه تلویزیونی معروف با یک کودک نوپا را به یاد داریم.

یادداشتی در مورد برقراری ارتباط از طریق تماس تصویری

کارشناسان می گویند که صحبت کردن در تماس ویدیویی بسیار متفاوت و دشوارتر از ارتباط طبیعی انسانی است و این ممکن است بر میزان موفقیت شما که فکر می کنید مصاحبه خود را مدیریت کرده اید تأثیر بگذارد. صحبت کردن از طریق صفحه نمایش، پردازش نشانه‌های غیرکلامی – مانند حالات چهره و لحن صدا – را سخت‌تر می‌کند و همچنین جریان متفاوتی از سکوت‌های طبیعی در مکالمه وجود دارد. ما همچنین از تماشا شدن بیشتر آگاه هستیم، زیرا شما در حین صحبت به خود نگاه می کنید.

اطلاعات بیشتر در مورد این مسائل را در این خبر از وب سایت بی بی سی بخوانید.

3. بعد از مصاحبه

به طور کلی، در پایان مصاحبه، پانل مصاحبه مراحل بعدی و جدول زمانی فرآیند را مشخص می کند. از طرف دیگر، این می‌تواند سؤالی باشد که می‌توانید از مصاحبه‌کننده (ها) بپرسید.

فرستادن ایمیل تشکر همیشه لذت بخش است. این یک راه مفید برای نگه داشتن شما در ذهن پانل مصاحبه است و همچنین نشان می دهد که به این نقش علاقه مند هستید.

به طور مناسب پیگیری کنید. در بیشتر موارد، مصاحبه‌کننده به شما می‌گوید چه زمانی با شما تماس خواهد گرفت. اگر به شما گفته شود که تاریخ مشخصی وجود دارد که آنها با شما تماس خواهند گرفت، مهم است که صبر کنید تا آن تاریخ بگذرد تا خودتان با شما تماس برقرار کنید. در آن مرحله یک ایمیل ملایم که می گوید سلام هیچ ضرری ندارد.

اگر در پیشنهاد نقش موفق نبوده اید، همیشه مهم است که بازخورد بخواهید. این یک فرصت عالی برای یافتن زمینه هایی است که می توانید در آنها پیشرفت کنید و به شما امکان می دهد برای مصاحبه بعدی آمادگی بیشتری داشته باشید.