ارزهای دیجیتال در سال 2023 به شدت بازگشتند و برخی از معامله گران را با سودهای قابل توجهی مواجه کردند. اگرچه قیمت‌ها هنوز نسبت به بالاترین حد خود در اواخر سال 2021 کاهش یافته است، دارندگان کریپتو ممکن است به دنبال راه‌هایی برای پول نقد با شور و شوق فعلی بازار باشند و راه‌های زیادی برای تبدیل ارز دیجیتال شما به پول نقد وجود دارد.

اگر هر دارایی را می فروشید، باید پیامدهای مالیاتی آن را درک کنید. در صورت رزرو سود سرمایه، ممکن است یک بسته بدهی داشته باشید، و نرخ مالیات از جمله به دوره نگهداری بستگی دارد. البته، اگر با ضرر می فروشید، ممکن است بتوانید ادعای انصراف کنید. اما اگر فکر می‌کنید که رمزارز ممکن است به بهبود خود ادامه دهد، بهتر است که بمانید و منتظر بمانید.

در اینجا پنج روش وجود دارد که می توانید رمز ارز یا بیت کوین خود را نقد کنید.

کسب اطلاعات بیشتر: 10 دلیل برای اینکه چرا باید در USDT در سال 2024 پس انداز کنید 

1. از یک صرافی برای فروش کریپتو استفاده کنید

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای نقد کردن ارز دیجیتال یا بیت‌کوین، استفاده از یک صرافی متمرکز مانند Coinbase است. Coinbase یک دکمه خرید/فروش آسان برای استفاده دارد و می‌توانید ارز دیجیتالی را که می‌خواهید بفروشید و مقدار آن را انتخاب کنید.

شما به سرعت ارزهای دیجیتال را به پول نقد تبدیل خواهید کرد که می توانید از موجودی نقدی خود در کوین بیس به آن دسترسی داشته باشید. در صورت تمایل می توانید پول را به حساب بانکی خود انتقال دهید.

و در حالی که Coinbase یک گزینه محبوب برای فروش ارزهای دیجیتال است، اگر خودتان سرپرستی سکه ها را ندارید، به احتمال زیاد با هر صرافی که در حال حاضر سکه های شما را در اختیار دارد، استفاده کنید. برخی از صرافی های برتر عبارتند از Binance و Kraken.

2. از کارگزار خود برای فروش کریپتو استفاده کنید

اگر یک کارگزار سکه‌های رمزنگاری شما را نگه می‌دارد، ساده‌ترین راه این است که با آن کارگزار بروید. به عنوان مثال، اگر مشتری Robinhood یا Webull هستید، که هر دوی آنها امکان تجارت گسترده رمزنگاری را فراهم می‌کنند، در این صورت انجام معامله در پلتفرم آن‌ها و انجام آن برای شما آسان‌تر خواهد بود.

پس از تکمیل معامله، پول نقد را در حساب خود خواهید داشت و آماده معامله مجدد خواهید بود.

با معرفی ETF بیت کوین نقطه ای در سال 2024، سرمایه گذاران یک راه ساده برای خرید و فروش بیت کوین با استفاده از یک ساختار آشنا دارند. ETF ها در یک صرافی معامله می شوند و از طریق اکثر کارگزاران در دسترس هستند و نسبت هزینه در چندین صندوق کمتر از مبلغی است که ممکن است برای معامله در یک صرافی کریپتو بپردازید.

3. با تجارت همتا به همتا بروید

شما همچنین می توانید یک تجارت مستقیم انجام دهید و ارز دیجیتال خود را مستقیماً از طریق نهاد دیگری به شخص دیگری بفروشید. محبوب ترین راه از طریق یک پلتفرم آنلاین همتا به همتا است که به فروشندگان اجازه می دهد بهترین پیشنهادات را از طریق صرافی پیدا کنند، اگرچه حتی می توان در صورت نیاز این کار را شخصا انجام داد.

با یک تجارت آنلاین همتا به همتا، می توانید ارز دیجیتال را به صورت آنلاین در ازای دلار بفروشید. این تراکنش‌ها اغلب توسط یک صرافی تسهیل می‌شوند و بایننس یک پلتفرم آنلاین معروف همتا به همتا به نام Binance P2P را اجرا می‌کند. پس از موافقت با معامله، پلتفرم رمزارز شما را به امانت می گذارد. پس از بررسی سوابق تراکنش در حساب پرداخت و اطمینان از دریافت پول از خریدار، بایننس رمز ارز را برای خریدار در پلتفرم آزاد می کند.

یکی دیگر از گزینه های محبوب، پلت فرم آنلاین Paxful است. فروشندگان این امکان را دارند که نرخ های خود را تعیین کنند و می توانند از بین بیش از 350 گزینه پرداخت مانند پول نقد، کارت هدیه یا سایر ارزهای دیجیتال انتخاب کنند. طبق وب سایت این پلتفرم، مشتریان می توانند مستقیماً به بیش از 12 میلیون کاربر در سراسر جهان بفروشند.

4. در دستگاه خودپرداز بیت کوین پول نقد کنید

شرکت هرمس بیت کوین، شرکت خودپرداز بیت کوین کالیفرنیا، می گوید که پول نقد از یک دستگاه خودپرداز معادل فروش بیت کوین شما است. دستگاه های خودپرداز بیت کوین راهی برای دسترسی فوری به پول نقد با استفاده از بیت کوین شما هستند. دستگاه های خودپرداز بیت کوین مانند دستگاه های خودپرداز سنتی عمل نمی کنند. به منظور برداشت وجه نقد و فروش بیت کوین خود از دستگاه خودپرداز، دستگاه یک کد QR ارائه می دهد که شما بیت کوین خود را برای آن ارسال می کنید. شما به سادگی چند دقیقه صبر کنید و پول نقد خود را دریافت کنید.

با این حال، کمیسیون در معاملات خودپرداز بیت کوین می تواند بسیار بالا باشد، بنابراین مهم است که توجه داشته باشید که چقدر پرداخت می کنید و اینکه آیا رفتن به مسیر دیگری ارزش دارد یا خیر.

5. یک کریپتو را با دیگری مبادله کنید و سپس پول نقد کنید

برخی از صرافی ها اجازه تبدیل یا فروش برخی از کریپتوها به دلار را نمی دهند، بنابراین برای دریافت پول نقد خود باید مسیری غیرمستقیم را طی کنید. بسته به اینکه از کدام صرافی استفاده می‌کنید، ممکن است لازم باشد قبل از تبدیل شدن به دلار، ارز دیجیتال خود را به ارز محبوب دیگری مانند stablecoin تتر منتقل یا تبدیل کنید.

خط پایین
معامله گران راه های مختلفی برای فروش ارز دیجیتال خود دارند. مبادلات رمزنگاری محبوب همیشه شرط خوبی هستند، زیرا قابل اعتماد و شناخته شده هستند، در حالی که پلتفرم های آنلاین با فروش همتا به همتا ممکن است انعطاف پذیری در پرداخت را فراهم کنند. می‌توانید مسیر راحت را طی کنید و از یک دستگاه خودپرداز بیت‌کوین برای دسترسی سریع به رمزارز خود استفاده کنید، اما با کمیسیون بسیار بالاتر.

با این حال، اگر ارز دیجیتال خود را می فروشید، درک این موضوع مهم است که می توانید یک بدهی مالیاتی ایجاد کنید، بنابراین باید مطمئن شوید که مالیات را در تصمیم خود برای فروش لحاظ می کنید.