اگر با بیت کوین آشنایی ندارید، اخیراً بیت کوین را منتشر کردیم، توضیح دادیم که اصول اولیه بیت کوین و نحوه عملکرد آن را به اشتراک می گذارد.

در اینجا یک جمع بندی سریع آمده است:

  • بیت کوین یک شبکه بلاک چین است، در حالی که بیت کوین یا BTC یک ارز دیجیتال است.
  • بیت کوین دارای بیشترین ارزش بازار در بین هر ارز دیجیتال است.
  • بیت کوین به کاربران امکان می دهد به یک ذخیره ارزش شفاف، بدون حاشیه و بدون مجوز دسترسی داشته باشند.

با کمی درک بیشتر از چیست، در اینجا دو دلیل رایج برای خرید BTC وجود دارد.

کسب اطلاعات بیشتر: بیت کوین در مقابل اتریوم

خود بلاک چین

بیت کوین به عنوان یک بلاک چین پیشگام، جایگاه بسیار خوبی در میان بلاک چین های مختلف دارد و از زمان راه اندازی آن در سال 2009 هرگز سقوط نکرده است.

بیت کوین در هسته خود یک دفتر کل است که معاملات را با استفاده از رمزنگاری ثبت و تأیید می کند. این دفتر کل نشان می دهد که کدام کیف پول ها بیت کوین را در خود جای داده اند و چه مقدار بیت کوین دارند، بدون اینکه هویت دارنده کیف پول را فاش کند.

این باعث می شود بیت کوین:

  • غیر متمرکز. هیچ شخص، سازمان یا دولتی به تنهایی شبکه بیت کوین را کنترل نمی کند و بیت کوین را به یک دارایی دیجیتال برای هر کسی و در هر کجا تبدیل می کند.
  • شفاف. برای بیت کوین، کد آن قانون آن است، و کد آن عمومی است – هر کسی برخلاف امور مالی دولتی می تواند نحوه عملکرد سیستم را ببیند.
  • تغییرناپذیر. تمام تراکنش‌ها در شبکه بیت‌کوین توسط سایر کاربران تأیید می‌شوند و هر کسی می‌تواند آن جزئیات را مشاهده کند و از شبکه در برابر دستکاری یا جعل محافظت کند.

برخلاف ارز فیات که توسط یک سازمان متمرکز مانند دولت ایجاد و کنترل می شود، بیت کوین توسط کاربران پشتیبانی می شود. برای استفاده از آن به هیچ متولی مانند بانک نیاز نیست و مقررات پروتکل را متوقف نمی کند.

حتی در معدود کشورهایی که بیت کوین ممنوع است، شبکه بیت کوین همچنان کار می کند زیرا خارج از سیستم مالی سنتی زندگی می کند.

هنگامی که یک کیف پول غیر حافظ مانند کیف پول کلید خصوصی Blockchain.com دارید، می توانید در هر جایی که به اینترنت دسترسی دارید با بیت کوین تعامل کنید.

این امر بیت کوین را به ارز آزادی تبدیل می کند: عاری از سانسور، عاری از کنترل سرمایه و عاری از دستکاری.

بیت کوین یک فروشگاه ارزشمند است

بیت کوین گاهی اوقات با طلا مقایسه می شود زیرا عرضه محدودی دارد، استخراج آن دشوار است و توسط یک مقام مرکزی کنترل نمی شود.

با این حال، برخلاف طلا، انتقال و انتقال بیت کوین بدون توجه به موقعیت فیزیکی بسیار آسان تر است و به راحتی قابل تقسیم است. بیت کوین را می توان به ساتوشی یا سات تقسیم کرد. یک بیت کوین برابر با صد میلیون سات است.

با پذیرش جهانی بیشتر بیت کوین و کمبود داخلی آن، تقاضا و ارزش بیت کوین می تواند در طول زمان افزایش یابد و آن را به یک ذخیره ارزشمند ارزش تبدیل کند.

در نهایت، بیت کوین را نمی توان جعل کرد. تمام تراکنش‌ها در بلاک چین ثبت می‌شوند و نشان می‌دهند که کجا و چه زمانی وجوه ارسال شده است. هر کسی که بخواهد همان بیت کوین را به چندین آدرس بفرستد (هزینه مضاعف) به شبکه هایلایت می شود، زیرا تمام تراکنش های یک بلوک قبل از اضافه شدن به بلاک چین توسط گره های دیگر تأیید می شوند.

مکانیسم اجماع اثبات کار بیت کوین به این معنی است که هر بازیگر بدی که بخواهد تراکنش های قبلی را معکوس کند، باید میلیاردها دلار برای بازنویسی دفتر کل هزینه کند، زیرا باید حداقل 51 درصد از کل قدرت محاسباتی شبکه (اکثریت) را مطابقت دهد.

در مورد این فرآیند در استخراج بیت کوین توضیح داده شده است.

همه این ویژگی‌ها، بیت‌کوین را به عنوان یک ارز دیجیتال تبدیل به یک ذخیره ارزشمند ارزش می‌کند.

نحوه خرید بیت کوین

اگر به خرید بیت کوین علاقه دارید، اکنون یک کیف پول Blockchain.com ایجاد کنید.

در حساب Blockchain.com خود، می توانید بیت کوین را با استفاده از کیف پول نگهبانی خود خریداری کنید، سپس آن را به کیف پول کلید خصوصی خود منتقل کنید، یک کیف پول غیر حافظ که در آن کلیدهای رمزنگاری خود را نگه می دارید.

همچنین می‌توانید خریدهای تکرارشونده را تنظیم کنید تا از استراتژی خرید میانگین هزینه دلاری استفاده کنید تا خریدهای بیت‌کوین خود را خودکار کنید تا در یک دوره زمانی طولانی خریدهای تدریجی انجام دهید.