ما در عصر تحول دیجیتال زندگی می کنیم که تقریباً همه چیز دیجیتالی شده است. تحت فشار قرار دادن هر برند و شرکتی برای حضور در دنیای دیجیتال به روشی دیگر. با این حال، در مواجهه با تکنولوژی به سرعت در حال توسعه و افزایش بی امان رقبا، تنها “حضور” در اینترنت هرگز کافی نیست.

ایجاد یک مکان دائمی آنلاین هر روز اهمیت بیشتری پیدا می کند. با این حال، آن نیز دشوارتر می شود. زیرا ما به درستی می دانیم که در بازاریابی دیجیتال بال های مختلفی از طیف وجود دارد. این شامل حوزه هایی مانند SEO، PPC برای تجارت الکترونیک، بازاریابی محتوا، بازاریابی ایمیلی و بسیاری موارد دیگر است.

تصمیم گیری در مورد اینکه کدام استراتژی بازاریابی دیجیتال منجر به تعامل بهتر برای برند شما می شود ممکن است آسان نباشد. دقیقاً به همین دلیل است که ممکن است به یک تیم حرفه ای یعنی یک آژانس بازاریابی دیجیتال نیاز داشته باشید که مکان مناسبی برای برند شما به صورت آنلاین ایجاد کند و به شما کمک کند به مشتریان و مخاطبان هدف خود دسترسی پیدا کنید و در نتیجه آگاهی از برند شما را افزایش دهید.

آژانس های دیجیتال مارکتینگ مسئولیت تصویر برند دیجیتالی شرکت را بر عهده می گیرند و به شما کمک می کنند تا به صورت آنلاین قابل مشاهده تر و قابل اعتمادتر شوید. با این حال، مهم است که بدانید کدام آژانس برای نیازهای شما مناسب است. از آنجایی که هر آژانس دیجیتال دارای زمینه تخصصی خاص خود است، باید بتوانید تصمیم بگیرید که کدام یک در جهت خواسته های شما کار می کند.

آژانس دیجیتال مارکتینگ چیست؟

آژانس های بازاریابی دیجیتال با استفاده از استراتژی های بازاریابی مختلف با تمرکز بر سئو، بازاریابی رسانه های اجتماعی، تولید محتوا و استراتژی دیجیتال، راه مدرن بازاریابی را گرد هم می آورند و به شما کمک می کنند تا برند خود را به صورت آنلاین در میان بسیاری از رقبای دیگر توسعه دهید.

یکی از اساسی‌ترین ویژگی‌های روش‌های دیجیتال مارکتینگ، به دست آوردن بازده قابل مشاهده از طریق استراتژی‌ها و کمپین‌های اعمال‌شده است (چک لیست کمپین ما را بررسی کنید تا ببینید چه چیزی شامل آن می‌شود)، و در نتیجه حضور آنلاین برند را به طور موثر به نقطه بهتری برسانید.

یافتن آژانس های دیجیتالی که استراتژی های مناسب را ارائه می دهند همیشه آسان نیست. حتی اگر آژانس‌های دیجیتال مختلفی وجود داشته باشند که در زمینه کاری خود صلاحیت دارند، یافتن آژانسی که متناسب با نیازهای شما باشد ممکن است آنطور که انتظار می‌رفت آسان نباشد.

چگونه مناسب ترین آژانس دیجیتال مارکتینگ را پیدا کنیم؟

هنگام انتخاب آژانس باید به جنبه های متمایز زیادی توجه کرد. برای یک آژانس بازاریابی دیجیتال، تحقیق و درک طرز فکر و محصولات شرکت هایی که با آنها همکاری می کنند بسیار مهم است.

ما چند نکته کلیدی را فهرست کرده ایم که باید قبل از استخدام یک آژانس دیجیتال مارکتینگ به خاطر داشته باشید:

  • اهداف و مقاصد خود را مشخص کنید
  • تحقیق کنید
  • اطمینان حاصل کنید که آژانس انتخابی شما ارزش ها و محصولات شرکت شما را درک می کند
  • اطمینان حاصل کنید که آژانس به روز است
  • زمینه های تخصصی، نمونه کارها و مراجع آنها را بپرسید

بیایید هر یک از اینها را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم

1. تعیین اهداف بسیار مهم است

قبل از استخدام یک آژانس دیجیتال مارکتینگ، باید در مورد نیازهای برند خود تصمیم بگیرید. تعیین آنچه می خواهید به دست آورید به این معنی است که می توانید خود را به درستی بیان کنید و نتایج مورد انتظار خود را بدست آورید.

شناسایی نیازهای داخلی به شرکت شما کمک می کند تا بر این اساس فیلتر شود، حتی زمانی که جستجوی خود را برای یک آژانس آغاز می کنید. تصمیم گیری در مورد بودجه خود، اما مهمتر از همه درک اینکه چرا می خواهید آنها را استخدام کنید اولین قدم است.

ممکن است بخواهید محصول یا خدمات جدیدی را معرفی کنید یا شاید هدف شما اساساً ایجاد یک جامعه آنلاین باشد. در هر دو مورد، تصمیم گیری در مورد اینکه چرا باید با یک آژانس کار کنید و تعیین یک برنامه داخلی برای این کار، روند جستجوی آژانس شما را به روشی مثبت کاهش می دهد.

اگر مطمئن نیستید منتظر چه چیزی باشید، در اینجا چند نکته بهترین تمرین برای کار با آژانس دیجیتال آورده شده است.

2. تحقیقات لازم را انجام دهید

آژانس های دیجیتال مختلفی در این صنعت وجود دارد، اما مشخص نیست که آیا همه آنها می توانند خدمات مورد نظر را ارائه دهند یا خیر. این امر پیدا کردن مورد مناسب را دشوارتر می کند.

ممکن است با آژانس‌های مختلفی روبرو شوید، اگرچه می‌خواهید مطمئن شوید که آژانسی که می‌خواهید استخدام کنید مطابق با چشم‌اندازها و اهداف شما باشد.

اگر با تحقیق درست پیش بروید، در دراز مدت در زمان و هزینه خود صرفه جویی خواهید کرد، زیرا می توانید بفهمید که کدام آژانس قابل اعتماد است یا در نتیجه کدام یک موفق است.

3. از آخرین پروژه ها و نتایج آنها بخواهید

شما باید یک نمونه کار شامل مشاغل و پروژه های اخیر آنها را درخواست کنید و شواهد مشخصی از قابلیت های آژانس ارائه دهید. برخورد با آژانس هایی که می توانند کار و نتایج خود را بدون تردید به اشتراک بگذارند، کلید تصمیم گیری شما خواهد بود.

مهمترین چیز این است که آژانسی را انتخاب کنید که یک استراتژی مناسب، یک برنامه خاص و یک نتیجه هدفمند را به شما ارائه دهد.

یک آژانس می تواند از مشتریان قبلی بخواهد که به عنوان یک مرجع در نتیجه توانایی آنها در ارائه پروژه های با موفقیت انجام شده خود عمل کنند. این چیزی است که باید قبل از معامله با یک آژانس دیجیتال در نظر بگیرید.

4. مطمئن شوید که آژانس به روز است

دنیای دیجیتال یک محیط زندگی همیشه در حال تغییر است. و به عنوان بازاریاب، باید بتوانیم یک ذهنیت سازگار را پرورش دهیم. روند دیروز ممکن است فردا منسوخ شود.

در این مورد، بسیار مهم است که آژانسی که با آن کار خواهید کرد، به خصوص اگر یک برنامه بلندمدت باشد، همیشه سرعت خود را حفظ کند، تحولات و موضوعات محبوب را دنبال کند و آنها را در استراتژی بازاریابی خود بگنجاند.

در برخی موارد، این ممکن است باعث تغییر جزئی در برنامه اولیه شود یا باعث شود که از مسیر مورد نظر خود منحرف شوید. در این صورت، اگر آژانسی که استخدام می کنید واقعاً در زمینه خود موفق و با تجربه باشد، ممکن است بخواهید به آنها اعتماد کنید.

5. از کسانی که می گویند “ما همه چیز که شما نیاز دارید را برطرف میکنیم” دوری کنید.

آژانس هایی که وعده موفقیت مطلق در هر زمینه یا بخش را می دهند، عموما خدمات متوسطی را ارائه می دهند. به جای انتخاب چنین نمایندگی هایی، کار با آژانس هایی که در چند زمینه خاص کاملاً تخصصی هستند، قطعاً نقش مهمی در رشد برند شما ایفا می کند و هم از نظر مالی و هم از نظر اصالت به شما کمک می کند.

وقتی نوبت به بازاریابی دیجیتال می‌رسد، به جای انتخاب آژانس‌هایی که هر موضوعی را که پیش می‌آید پوشش می‌دهند، کار با آژانس‌هایی که بر اساس نیازهای شما تخصص دارند، موثر خواهد بود.

اگرچه ممکن است انجام بازاریابی دیجیتال برای کسانی که در این صنعت نیستند آسان به نظر برسد، ایجاد محتوا، تجزیه و تحلیل رقبا و توانایی دستیابی به مخاطبان هدف با رویکرد صحیح بسیار پیچیده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد. به علاوه، با ظهور گرایش‌های جدید بازاریابی دیجیتال هر سال، همه چیز همیشه تغییر می‌کند.

علاوه بر این، حجم کار می تواند سنگین تر از آن چیزی باشد که فکر می کنید. به همین دلیل، شرکت ها یا برندها ممکن است نیاز به همکاری با آژانس های دیجیتال موفق داشته باشند تا جایگاه خاصی در نتایج جستجو، شبکه های اجتماعی و مهمتر از همه برای دستیابی به مخاطبان هدف داشته باشند.

اگرچه برون سپاری سازندگان محتوا یا متخصصان رسانه های اجتماعی امری عادی است، اما ممکن است در بازاریابی دیجیتال به پشتیبانی جامع تری نیاز باشد. با این حال، همچنین مهم است که تصمیم بگیرید که این کمک ضروری را از کجا و چگونه دریافت کنید.

بدانید که چگونه یک آژانس دیجیتال برای کسب و کار خود انتخاب کنید

راز انتخاب بهترین آژانس این است که خودتان اصول بازاریابی دیجیتال را درک کنید. با دیپلم حرفه ای DMI در بازاریابی دیجیتال، مهارت های مورد نیاز برای موفقیت، از بازاریابی رسانه های اجتماعی گرفته تا PPC، بازاریابی ایمیلی تا SEO و استراتژی دیجیتال را خواهید آموخت. امروز با مهارت های دیجیتالی به روز و کاربردی، خود را در صندلی رانندگی قرار دهید.