پشت گردن، یکی از نواحی بدن است که چربی ذخیره شده در آن به سختی از بین می رود. ورزش و رژیم غذایی ممکن است اصلاْ نتیجه ای برای شما به همراه نداشته باشد. این مسئله دغدغه بسیاری افراد است که چربی پشت گردن آنها مقاوم است و به راحتی از بین نمی رود. شما در صورت تمایل می توانید با عمل لیپوماتیک پشت گردن تنها در طی 3 تا 5 ساعت چربی های پشت گردن خود را خارج کنید. در این مطلب سعی داریم تا به سوالات متداول شما در مورد لیپوماتیک پشت گردن پاسخ دهیم:

عمل لیپوماتیک پشت گردن چطور انجام می شود؟

این جراحی از طریق ارسال لوله‌ای مخصوص به نام لوله کانولا و دستگاه لیپوماتیک به بدن شما انجام می شود. برای این کار، پزشک اول منافذی کوچک به قطر دو تا پنج میلی متر روی پوست پشت گردن شما ایجاد می کند. لوله ای مخصوص با نام لوله کانولا، از این سوراخ های کوچک وارد می شود و دستگاهی را به داخل قسمت پشت گردن شما هدایت می کند. این دستگاه، با ایجاد ارتعاشات جدید بافت های چربی را از هم باز می کند و سبب می شود چربی ها با حرارت زیادی ذوب شوند. همچنین این دستگاه به ماده ای برای بی حسی و جلوگیری از خونریزی به داخل بدن مجهز است. دستگاه لیپوماتیک به عضلات یا سایر بافت های داخلی بدن شما آسیبی نمی رساند.

معایب عمل لیپوماتیک پشت گردن چیست؟

 • از دست دادن حالت ارتجاعی پوست برای مدتی پس از عمل
 • قرمزی پوست
 • احتمال مسمومیت با ماده بی حسی
 • احتمال ضعیف عفونت

این را هم فراموش نکنید که انتخاب پزشک با تجربه و متخصص می تواند به راحتی از تمام این خطرات و معایب جلوگیری کند. کافی است شما نکات انتخاب پزشک خوب برای لیپوماتیک پشت گردن را رعایت کنید.

بهترین ورزش بعد از لیپوماتیک پشت گردن چیست؟

برای این که چربی های پشت گردن شما بازنگردد و بهترین نتیجه را از جراحی خود بگیرید، باید یک روتین ورزشی که شامل ورزش هوازی و ورزش موضعی صورت می شود را رعایت کنید. بهترین ورزش های ترکیبی برای شما عبارتند از:

 • شنا
 • ایروبیک
 • دوچرخه سواری
 • حرکات موضعی برای عضلات گردن و شانه ها

عمل لیپوماتیک پشت گردن چقدر طول می کشد؟

بسیاری از بیماران هستند که از چاقی رنج می برند و به همین دلیل؛ تنها برای عمل لیپوماتیک پشت گردن خود به ما مراجعه نمی کنند. این دست بیماران می خواهند سایر اندام های خود را جراحی کنند و لیپوماتیک ران، شکم و پهلو، بازو و غیره را با لیپوماتیک صورت و پشت گردن خود همراه نمایند. بنابراین مدت زمان عمل شما با توجه به اندام های دیگر و میزان چربی که می خواهید از بدن خارج کنید معلوم می شود. مثلاً اگر بخواهید به همراه پشت گردن، عمل لیپوماتیک کمر یا بازو را هم انجام دهید، مدت زمان جراحی شما طولانی تر خواهد شد. این عمل عموماً بین سه تا پنج ساعت طول می کشد و در برخی موارد ممکن است جراحی تا 6 ساعت هم به طور بینجامد. بیشتر پزشکان توصیه می کنند که بهتر است مدت جراحی طولانی نباشد، به همین دلیل در صورتی که تمایل داشته باشید اعضای بیشتری را عمل کنید بهتر است این کار را در چند نوبت مختلف انجام دهید.

اقدمات قبل از لیپوماتیک یکی از مهم ترین مراحل آمادگی برای این عمل است، برای آشنایی با نحوه انجام آن میتوانید به سایت دکتر ایزدپناه مراجعه کنید تا کارهای لازم را انجام دهید.

آیا می توان چربی های خارج شده از لیپوماتیک پشت گردن را دوباره استفاده کرد؟

بله. اگر بخواهید می توانید چربی هایی که از هر ناحیه بدن شما خارج شده را به قسمت هایی مثل سینه، باسن و گونه تزریق کنید. برای استفاده از چربی های خارج شده از پشت گردن خود، پزشک را قبل از عمل در جریان قرار دهید.

آیا همه انواع چاقی با لیپوماتیک درمان می شود؟

ممکن است بعضی چاقی ها روش های بهتری برای جراحی داشته باشند. برای این که پزشک متوجه شود چاقی شما قابل درمان با لیپوماتیک است یا خیر، پوست، شدت چاقی و نوع چاقی را معاینه می کند و سپس نظر قطعی خود را با شما در میان می گذارد.

عوارض لیپوماتیک پشت گردن چیست؟

مانند تمام عمل های جراحی کوچک و بزرگ، لیپوماتیک پشت گردن هم ممکن است همراه با عوارضی باشد. بیشتر عوارضی که در عمل لیپوماتیک پیش می آیند، ناشی از اشتباه بیمار و یا بی تجربگی پزشک هستند. اگر پزشک شما این موارد را رعایت کند عوارض لیپوماتیک پشت گردن به حداقل می رسد:

 • این عمل باید حتماً توسط پزشک دارای صلاحیت جراحی پلاستیک انجام شود.
 • عمل نباید برای کل بدن همزمان انجام شود.
 • مراقبت های بعد از عمل باید به خوبی به بیمار آموزش داده شود و این مراقبت ها باید به طور کامل اجرا شوند.
 • از اعتماد به افرادی که پزشک متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی نیستند جداً خودداری کنید.
 • مطمئن شوید که عمل شما در اتاق عملی مجهز در بیمارستان یا کلینیک جراحی انجام می شود.
 • بهتر است عمل شما با بی حسی موضعی انجام شود و نه بیهوشی عمومی.

آیا لیپوماتیک پشت گردن خطرناک است؟

تمامی عمل های جراحی لاغری ممکن است با خطرات خود همراه باشند. هرچند ریسک لیپوماتیک پشت گردن نسبت به سایر روش های لاغری کمتر است. با این حال لیپوماتیک پشت گردن ممکن است باعث بی نظمی کانتور و کاهش کشسانی پوست شود. با انتخاب یک پزشک متخصص و با تجربه می توانید بدون هیچگونه خطری جراحی خود را انجام دهید.

رعایت رژیم غذایی بعد از لیپوماتیک برای رسیدن به نتایج موفقتی بسیار مهم است. بنابراین برای آشنایی بیشتر با نحوه تغذیه و انواع و اقسام مواد غذایی سالم به سایت دکتر ایزدپناه مراجعه کنید.

آیا لیپوماتیک پشت گردن درد و خون ریزی دارد؟

برای انجام عمل لیپوماتیک، پزشک باید روی پوست شما سوراخ های کوچکی ایجاد کند و لوله مخصوصی را زیر پوست شما ببرد که چربی ها را بیرون بکشد. این برش ها، به طول 2 تا 5 میلی متر خواهند بود و به همین دلیل، شما درد و خونریزی به خصوصی را تحمل نمی کنید. خطر عفونت هم در این روش بسیار کم است.

دیدن نتایج لیپوماتیک پشت گردن چقدر طول می کشد؟

پس از لیپوماتیک حتماً ورزش کنید و رژیم غذایی سالم خواری را پیش بگیرید. اجازه بدهید این عمل جراحی برای بدن شما یک سرآغاز جدید باشد. نتیجه اصلی عمل شما وقتی مشخص می شود که تورم و التهاب ناشی از جراحی از بین برود. با شروع یک فعالیت ورزشی سبک بعد از لیپوماتیک، جریان خون افزایش می یابد و باعث می شود التهاب و تورم به سرعت از بین برود. همچنین از ایجاد لخته خونی جلوگیری می شود.

سخن پایانی

لیپوماتیک پشت گردن، یکی از بهترین راه ها برای ازبین بردن چربی های پشت گردن است. وجود چربی های اضافه و مقاوم پشت گردن باعث شده تا بسیاری از افراد سراغ عمل لیپوماتیک بروند.

عمل های ترمیمی و زیبایی سخت و پیچیده هستند. اما با وحود دکتر کامبیز ایزدپناه، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی به نشانی اینترنتی drkambiz-izadpanah.com  نگران نتیجه عمل خود نباشید. ایشان با تجربه کاری و تخصصی که در این زمینه دارند، تجربه بهترین عمل را در ذهن شما نقش خواهند بست. همچنین در پیج اینستاگرام دکتر کامبیز ایزدپناه میتوانید نمونه عمل های ایشان را ببینید.