سال 2019 است و دنیا از نظر فناوری راهی طولانی را طی کرده است. امروزه هوش مصنوعی بسیاری از جنبه های زندگی را به صورت دستگاه های هوشمند، ربات های چت و حتی اتومبیل های خودران تحت تأثیر قرار می دهد. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم آینده هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ را مورد بحث قرار دهیم.

همه اینها برای درک نیازها و ترجیحات مشتری و ارائه تجارب مشتری سفارشی طراحی شده اند.

مدتی است که هوش مصنوعی یکی از موضوعات پرطرفدار است. و در زمینه های مختلفی از جمله دیجیتال مارکتینگ استفاده می شود. این عمدتا به این دلیل است که استفاده از استراتژی های هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ می تواند به شما در ارائه تجارب بهتر مشتری کمک کند. بیشتر از این ، آنها می توانند به شما در صرفه جویی در وقت و هزینه کمک کنند.

هوش مصنوعی چیست؟

به بیان ساده، هوش مصنوعی به هوش نمایش داده شده توسط ماشین ها اطلاق می شود. هوش مصنوعی به ماشین ها این قدرت را می دهد تا مانند انسان ها در مورد آنها فکر کنند، به آنها پاسخ دهند و آنها را انجام دهند. همچنین به ماشین آلات کمک می کند تا از تجربه یاد بگیرند و با ورودی جدید سازگار شوند.

چرا هوش مصنوعی به طور فزاینده ای محبوب می شود؟

این دقت را افزایش می دهد و دقت، خطاهای کمتری را به همراه دارد، که به معنی کارایی بیشتر کار است.
هوش مصنوعی داده های بیشتر و عمیق تری را برای بینش های ارزشمند تجزیه و تحلیل می کند.
با الگوریتم های هوشمند و مفید خود می تواند به قابلیت های دستگاه های مختلف بیفزاید. ردیاب های GPS ، دستیارهای صوتی و سیستم های اتوماسیون خانگی تنها چند نمونه از این موارد هستند.
هوش مصنوعی همچنین از طریق الگوریتم های یادگیری تدریجی با ورودی جدید سازگار می شود.
برنامه ای که با هوش مصنوعی پشتیبانی می شود می تواند فرآیندهای تجاری را به صورت خودکار انجام دهد ، ارائه خدمات را شخصی سازی کرده و بینش خاص کسب و کار را ارائه دهد.
هوش مصنوعی با توانایی استثنایی خود در تجزیه و تحلیل داده ها و یادگیری از آن ، انقلابی در صنایع ایجاد می کند. چندین صنعت تقاضای زیادی برای قابلیت های هوش مصنوعی از جمله پزشکی ، بانکی و بازاریابی دارند.

مطالعه بیشتر: نحوه راه اندازی و کسب درآمد از بلاگ در سال 2021 (تضمینی)

بیایید نگاهی دقیق به آینده هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ – چالش ها ، راه حل ها ، مزایا و پذیرش هوش مصنوعی داشته باشیم.

چگونه هوش مصنوعی چهره بازاریابی دیجیتال را تغییر می دهد؟

از RankBrain و جستجوی صوتی Google گرفته تا توصیه های شخصی آمازون ، هوش مصنوعی چهره دیجیتال امروز را تغییر می دهد.

هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ با تجزیه و تحلیل داده های موثر و توانایی انطباق با ورودی، نقش انسانی را در شناسایی روندهای بازاریابی بر عهده دارد. مارک ها و بازاریاب ها برای صرفه جویی در وقت و منابع از طریق خدمات خودکار بازاریابی دیجیتال از هوش مصنوعی استفاده می کنند.

چگونه هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ می تواند زمینه رقابتی شما را فراهم کند:

به شما کمک می کند مخاطب خود را بهتر درک کنید: هوش مصنوعی می تواند داده ها را تجزیه و تحلیل کند تا به راحتی رفتارهای خرید و تصمیمات مشتریان هدف شما را پیش بینی کند.

  • بهبود تجربه کاربر: شما می توانید با استفاده از داده های هوش مصنوعی آنچه را که مخاطب واقعاً نیاز دارد ، تأمین کنید.
  • بازاریابی موثرتر: هوش مصنوعی به شما کمک می کند حدس ها را خاتمه دهید. با تجزیه و تحلیل داده محور AI می توانید استراتژی بازاریابی موثرتری برای تجارت خود ایجاد کنید.
  • افزایش بهره وری: با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی ، می توانید تعدادی از کارهای تکراری را خودکار کنید. این می تواند به شما در افزایش بهره وری و صرفه جویی در وقت و هزینه کمک کند.
  • افزایش میزان بازگشت سرمایه: هوش مصنوعی به تصمیم گیری قدرت می بخشد و همچنین به شما در ایجاد محتوای با عملکرد بهتر کمک می کند. اجرای استراتژی های هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می کند تا با معامله هایی که نمی توانند رد کنند، به مخاطبان مناسب دسترسی پیدا کنید.

آیا هنوز درباره استفاده از هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ مطمئن نیستید؟

بگذارید به شما بگویم که 38٪ از مصرف کنندگان فکر می کنند هوش مصنوعی به زودی خدمات به مشتری را بهبود می بخشد. و 73٪ آنها به مشاغلی که از هوش مصنوعی استفاده می کنند باز هستند.

چگونه می توان هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ را برای تجارت خود پیاده سازی کرد؟

استفاده از استراتژی های هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ می تواند نحوه تعامل با مخاطبان خود را تغییر دهد. این می تواند به شما در ایجاد ترافیک مربوطه، به دست آوردن مشتریان جدید ، افزایش فروش و حفظ مشتریان فعلی شما کمک کند.

در اینجا نحوه استفاده از فناوری هوش مصنوعی برای پردازش نیازها، خواسته ها و ترجیحات مشتریان خود در تجارب شخصی سازی شده مشتری آمده است.

چت بات ها

چت بات ها بزرگترین نمونه استفاده از فناوری هوش مصنوعی هستند. چه از الکسا بخواهید آهنگ مورد علاقه شما را پخش کند و چه از Siri برای تنظیم زنگ هشدار ، آنها به عنوان یک دستیار مجازی برای مصرف کنندگان عمل می کنند.

چندین برنامه chatbot AI وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا به روشی بهتر با مشتریان خود تعامل داشته باشید. شما می توانید چت بات های مفید را به وب سایت ها ، ایمیل ها ، برنامه ها و پیام های متنی خود اضافه کنید.

می توانید از برنامه های chatbot برای ارتباط با مشتریان خود یا پاسخگویی به س quالات آنها استفاده کنید. آنها توانایی پاسخگویی به رایج ترین سالاتی را دارند که ممکن است مشتریان شما داشته باشند. و آنها می توانند در مکالمات انسانی مانند تجربه مشتری بهبود پیدا کنند.

چت بات ها همچنین می توانند در هنگام خواب به شما کمک کنند تا منجر شود. با آنها دیگر نگران از دست دادن چشم اندازهای ارزشمند خود نخواهید بود.

باور نمی کنید؟

خوب ، از Collect.chat مثال بزنید.

این چت ربات تعاملی مکالمه با مصرف کنندگان را بر اساس نحوه ارتباط آنها تغییر می دهد. این به شما کمک می کند اطلاعات مشتری را جمع آوری کنید تا مجبور نباشند با فرم های غیرفعال وب برخورد کنند.

همچنین با اندازه گیری تجربیات و پرسیدن نظرات ، بازخورد جمع می کند. شما تجربیات غنی تری را به مشتریان ارائه می دهید ، قصد آنها را به دست می آورید و آگهی های ارزشمندی را شناسایی و تعامل می کنید.

استارباکس، غول قهوه، یکی از مارک هایی است که برای تکمیل کارمندان انسانی از این استراتژی هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ استفاده کارآمد می کند.

در صورت نیاز به قهوه مورد علاقه خود با حداقل تعامل انسانی ، ربات Starbucks Barista برای Facebook Messenger شما را پوشش داده است. این قهوه را به شما سفارش می دهد ، درست همانطور که دوست دارید.

ربات حتی سفارشات پیچیده را نیز می فهمد. شما نه تنها می توانید یک “لاته” ساده سفارش دهید بلکه سفارشات پیچیده ای را نیز با درخواست های خاص انجام دهید. این ربات به راحتی به شما امکان می دهد قهوه را مانند یک “قارچ دوتایی بلند بدون چربی و بدون سوتی داغ” سفارش دهید.

مطالعه بیشتر: نحوه ساخت چت بات (Chatbot): راهنمای آسان برای مبتدیان

توصیه های محصول شخصی شده

بسیاری از مارک های خرده فروشی و تجارت الکترونیکی از فناوری AI برای پیگیری ترجیحات ، عادت ها و رفتار خرید مشتریان خود استفاده می کنند.

می خواهید بدانید چرا؟

از آنجا که بینش هایی که به دست می آورند ، به آنها کمک می کند تا در مورد محصولات و خدماتی که ممکن است مشتریانشان به آن علاقه داشته باشند ، پیشنهادی را ارائه دهند.

دانستن عادات خرید مشتریان می تواند به شما کمک کند تا یک استراتژی بازاریابی موثرتر بسازید. شما می توانید محصولی را تبلیغ کنید که مشتریان شما واقعاً می خواهند بخرند.

استراتژی های هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ و تجزیه و تحلیل داده ها بسیار سریعتر و دقیق تر از هر توانایی انسانی است. این به شما امکان می دهد تجربه کاربر را برای مخاطبان خود شخصی سازی کنید ، آنها را درگیر کنید و فروش تجارت الکترونیکی را افزایش دهید.

اما چگونه؟

شما می توانید از تجزیه و تحلیل پیش بینی استفاده کنید تا بفهمید مشتریان شما ممکن است چه چیزی را دوست داشته باشند. این کار با جمع آوری و تجزیه و تحلیل جزئیات تعاملات گذشته آنها با برند شما انجام می شود. با این حال ، برای انجام این کار صحیح ، شما باید از ابزارهای تجزیه و تحلیل داده های مجهز به هوش مصنوعی استفاده کنید که می توانند حجم گسترده ای از داده ها را غربال کرده و بینش قدرتمندی به شما بدهند.

غول تجارت الکترونیک ، آمازون ، از موتورهای پیشنهادی مجهز به هوش مصنوعی برای ارائه موثر پیشنهادات شخصی استفاده می کند. این توصیه ها نقشی اساسی در افزایش میزان فروش و کمک به رشد درآمد آنها دارند.

الگوریتم های توصیه آمازون سابقه خرید کاربرانشان ، موارد موجود در سبد خریدشان ، مواردی را که دوست داشته اند و موارد دیگر کاربران را خریداری یا مشاهده کرده اند.

تجربه خرید پیشرفته

هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ توانایی تغییر روش خرید ما را دارد. بسیاری از مارک ها در حال تجربه نسخه های مختلف هوش مصنوعی برای افزایش تجربه خرید هستند.

بجای مرور تصاویر محصولات با واقعیت افزوده ، مردم می توانند قبل از خرید محصولات “را امتحان کنند”.
خرده فروش لباس های چند ملیتی انگلیس ، TopShop ، از این فناوری برای ایجاد اتاق های مجازی مناسب برای فروشگاه خود در مسکو استفاده کرده است.

Stylus-AI-in-Digital-Marketing
Stylus-AI-in-Digital-Marketing

در این فروشگاه، مشتریان می توانند به راحتی با قرار گرفتن در مقابل صفحه و دوربین، ظاهر آنها را بررسی كنند.

جالب است؟

وقتی مشتری جلوی صفحه بزرگ می ایستد، می تواند نسخه مجازی خود را ببیند. هوش مصنوعی به مشتریان این امکان را می دهد تا محصولات مختلف را “بدون” ورود به اتاق پرو ، “امتحان کنند”.

در حالی که هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ در حال حاضر در خرده فروشی محبوب است ، صنایع دیگر به آرامی به این فناوری باز می شوند.

IKEA، غول مبلمان سوئدی ، هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ را یک درجه بالاتر می برد. آنها در حال راه اندازی برنامه ای مبتنی بر AR هستند که به مشتریان امکان می دهد محصولات IKEA را در خانه های خود مشاهده کنند.

در این برنامه، مشتریان می توانند ابعاد اتاق خود را وارد کنند. پس از آن، آنها محصولات مختلف را بر اساس طرح های مختلف و مراحل زندگی مشاهده خواهند کرد.

هنگامی که مشتری کالایی را انتخاب می کند، می تواند آن را همانطور که در خانه خود نشان می دهد، مشاهده کند. برای خرید، مشتری می تواند مستقیماً کالایی را از برنامه سفارش دهد. بنابراین، با استفاده از AR، خریداران می توانند مبلمان خانه را خریداری کنند بدون اینکه راحتی خانه خود را ترک کنند.

تبلیغات بهتر

برای موفقیت هر کمپین بازاریابی، پیش نیاز این است که با مخاطبان مناسب ارتباط برقرار کنید. با هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ، هدف قرار دادن افراد برای مشاغل آسان می شود.

هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ داده های کاربر را جمع آوری می کند، آنها را تجزیه و تحلیل می کند و رفتار آینده را پیش بینی می کند. با استفاده از این اطلاعات ، مارک ها می توانند تبلیغات را با توجه به ترجیحات کاربر هدف قرار دهند.
علاوه بر این، هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ فرصت هایی را برای ایجاد کمپین های تبلیغاتی نوآورانه ایجاد می کند. Airwalk ، تولید کننده کفش آمریکایی ، از AR و موقعیت جغرافیایی برای تبلیغ کفش های محدود خود ، Airwalk Jim استفاده کرد.

برای این کمپین، آنها از یک برنامه AR برای ایجاد فروشگاه های پاپ آپ نامرئی در نیویورک و لس آنجلس استفاده کردند. برای دسترسی به این فروشگاه ها، مردم مجبور بودند برنامه خود را بارگیری کنند و یا به ساحل ونیز یا پارک واشنگتن بروند.

در این مکان ها، کاربران می توانستند کفش مجازی را پیدا کنند که از طریق GPS به هم پیوند خورده باشد. کسانی که این فروشگاه ها را پیدا کردند سپس به وب سایت تجارت الکترونیکی Airwalk منتقل شدند.

Giagaom-AI-in-Digital-Marketing
Giagaom-AI-in-Digital-Marketing

برای تکمیل خرید خود، آنها باید یک لینک کد عبور را وارد کنند که در سایت به آنها داده شده بود. چنین نوآوری تنها با هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ امکان پذیر است.

وب سایت سازان دارای هوش مصنوعی

هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ نوید می دهد که تمام کار را از طراحی وب سایت خارج می کند. پلت فرم طراحی وب سایت با استفاده از هوش مصنوعی ، The Grid ، می تواند بر اساس داده های کاربر و نحوه تعامل آنها با محتوای شما ، وب سایتی را برای شما طراحی کند.

با Grid تنها چیزی که صاحبان مشاغل باید روی آن کار کنند محتوای وب سایت است. طراح هوش مصنوعی آنها، مولی، از رنگ و بلوک محتوا گرفته تا صفحات وب مراقبت می کند.

درست مثل الکسا و سیری ، مردم می توانند با مولی صحبت کنند و در مورد طراحی وب سایت خود بحث کنند. با استفاده از شبکه، دارندگان وب سایت می توانند انتظار داشته باشند که طراحی وب سایت خود را سریعتر به پایان برسانند.

از دیگر سیستم عامل های طراحی وب سایت با استفاده از هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ می توان به FireDrop و Wix Artificial Design Intelligence (ADI) اشاره کرد.

طراح هوش مصنوعی FireDrop ، Sacha ، می تواند به دارندگان وب سایت در ساختن صفحات فرود کمک کند. Sacha برنامه ریزی شده است تا دستورات شما را بپذیرد تا روند طراحی را آسان تر کند.

با Wix ADI ، طراحان وب سایت می توانند بدون ایجاد مزاحمت در وب سایت فعلی خود ، به طراحان هوش مصنوعی نگاه کنند. این هدف این است که به صاحبان وب سایت احساس کنند که طراحان هوش مصنوعی چه کاری می توانند انجام دهند.

Wix-AI-in-Digital-Marketing
Wix-AI-in-Digital-Marketing

Wix ADI اطلاعات مربوط به تجارت شما را از اینترنت می گیرد. بر این اساس، اطلاعات را به بخشها تقسیم می کند و صفحات را طراحی می کند.

در حال حاضر، بیشتر این وب سایت سازان با هوش مصنوعی هنوز در سالهای اولیه زندگی خود هستند. با این حال، می توانید انتظار داشته باشید که در سالهای آینده پیچیده تر شوند. این سازندگان وب سایت آینده هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ هستند.

سوالات متداول

Q1 هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ چیست؟

الف) هوش مصنوعی (AI) فناوری ای است که با ایجاد ماشین های هوشمند سروکار دارد که می توانند مانند انسان ها فکر و گفتگو کنند. این فناوری در زمینه بازاریابی دیجیتال کاربردهای بی شماری دارد.

Q2 چگونه هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ استفاده می شود؟

AI در حال حاضر برای بهینه سازی مبارزات دیجیتال مارکتینگ با بهبود تقریباً همه جنبه های آنها استفاده می شود. از درک بهتر مشتری تا تجزیه و تحلیل عملکرد کمپین ، هوش مصنوعی از راه های مختلف به بهبود کمپین های بازاریابی دیجیتال کمک می کند.

در اینجا برخی از رایج ترین موارد استفاده از هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ آورده شده است:

  • بینش جامع مشتری کسب کنید
  • آخرین روند صنعت و محتوا را بشناسید
  • ارتباطات بازاریابی را شخصی سازی کنید
  • وظایف و فرایندهای معمول را خودکار کنید
  • تولید، پرورش و تبدیل لیدها

Q3 آیا هوش مصنوعی جای بازاریابان دیجیتال را خواهد گرفت؟

الف. در حالی که فناوری هوش مصنوعی مطمئناً می تواند بسیاری از کارهای دستی را خودکار کند ، اما رسیدن به مرحله ای که بطور کلی جای بازاریابان را بگیرد هنوز فاصله زیادی دارد.

Q4 چگونه هوش مصنوعی دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات را تغییر می دهد؟

هوش مصنوعی بازاریابی و تبلیغات دیجیتال را دقیق تر و هدفمندتر می کند. این به بهینه سازی کارزارها کمک می کند و بازدهی بهتری از هر زمان دیگری به شما ارائه می دهد.

Q5 آیا هوش مصنوعی آینده دیجیتال مارکتینگ است؟

الف) یادگیری ماشینی قطعاً در زمینه بازاریابی دیجیتال مفید واقع شده است و ممکن است آینده باشد. در هر صورت ، بازاریاب های دیجیتال در آینده از این فناوری بیشتر استفاده می کنند و برای بهبود فعالیت های خود به آن اعتماد زیادی می کنند.

Q6 چرا شرکت ها از هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ استفاده می کنند؟

الف. شرکت ها شروع به دیدن مزایایی که AI می کند و استفاده از آن برای بهبود عملکرد مبارزات خود می کنند. هوش مصنوعی این امکان را دارد که به طور کلی زمینه بازاریابی دیجیتال را متحول کند و آن را بسیار هدفمند و موثر کند.

Q7 بهترین ابزار برای هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ چیست؟

الف – محبوب ترین ابزار هوش مصنوعی در زمینه بازاریابی چت بات ها است. از چت بات های مجهز به هوش مصنوعی به طور فزاینده ای برای جذب بازدید کنندگان وب سایت و تبدیل آنها به مشتری استفاده می شود. ربات های چت هوش مصنوعی می توانند به سوالات پاسخ دهند ، در پیمایش سایت کمک کنند و حتی توصیه های شخصی شده محصولات را ارائه دهند.

Q8 چگونه هوش مصنوعی در بازاریابی موبایل استفاده می شود؟

الف – مهمترین مورد استفاده از هوش مصنوعی در بازاریابی موبایل ارسال پیام های بازاریابی شخصی و هدفمند است. شما می توانید براساس اطلاعات جمعیتی، موقعیت مکانی ، تنظیمات برگزیده و غیره ، از هوش مصنوعی برای ارسال پیشنهادات و تخفیف های شخصی به مشتریان هدف خود استفاده کنید.

نه تنها این ، شما همچنین می توانید فرآیندی را که در آن کاربران اعلان های فشاری را بر اساس محرک های خاص دریافت می کنند ، خودکار کنید. بنابراین، هوش مصنوعی می تواند بازاریابی موبایل را هدفمند و کارآمدتر کند.

آماده پذیرش آینده هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ هستید؟

هوش مصنوعی یک فناوری باورنکردنی است که می تواند برای نام تجاری شما معجزه کند. استفاده از استراتژی های هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ به مارک ها کمک می کند تا تجربه مشتری را بهبود بخشیده و نام تجاری شما را به طور موثرتری بازاریابی کنند.

هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ همچنین می تواند نحوه ایجاد وب سایت و تعامل با مشتری را تغییر دهد

آیا قبلاً از استراتژی های هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ استفاده کرده اید؟ لطفا تجربیات خود را در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.