هدایای تبلیغاتی و یا همان محصولات تبلغاتی یکی از انواع تاثیر گذار تلیغات به شمار میروند. این گونه تبلیغات اواخر قرن نوزدهم به وجود آمدند و پیشرفت و محبوبیتی بی مثال را کسب نمودند. به طوری که در سال 2012، چیزی در حدود 4.4 میلیارد دلار گردش مالی هدایای تبلیغاتی را تشکیل میداد. هدایای تبلیغاتی به دلیل ایجاد یک حس خوب در مشتری، میتوانند به رشد و شناخته شدن برند کمپانی و شرکت ها کمک شایانی نمایند. اگرچه شاید هدایای تبلیغاتی، نوعی تبلیغات پر هزینه به شمار می آیند اما به طرز قابل توجهی مخاطب هدف را به سمت کمپانی خواهند کشید. البته که باید مخاطب هدف به طور صحیح انتخاب شده باشد.

در ادامه به بررسی و معرفی 10 هدیه تبلیغاتی پر طرفدار که کمپانی ها برای تبلیغات از آن استفاده میکنند آشنا خواهیم شد.

خودکار تبلیغاتی از محبوب ترین هدیه های سازمانی به شمار می آیند که این امر را میتوان به قیمت مناسب و قابلیت سفارش بالای آنها اشاره نمود. سازمان های متفاوت و بزرگ برای افزایش اعتبار خود علاوه بر در اختیار قرار دادن خودکار تبلیغاتی در دسترس مشتریان، خود نیز از خودکار تبلیغاتی استفاده نموده تا کیفیت ای خودکار ها را ثابت نمایند. این شرکت ها علاوه بر خودکار تبلیغاتی مشتریان، ست های خودکار تبلیغاتی را در اختیار کارکنان و مدیران خود نیز قرار میدهند.

  • ساعت دیواری تبلیغاتی

ساعت دیواری تبلیغاتی تقریبا ماندگار ترین هدیه تبلیغاتی به شمار میرود. ساعت دیواری تبلیغاتی با نصب بر روی دیوار میتواند تا سالیان دراز به کار خود بدون هیچ مشکلی ادامه دهد. ساعت دیواری تبلیغاتی یک هدیه کم هزینه ولی با کارایی بالا به شمار می آید. ساعت دیواری تبلیغاتی یک فرصت بی نظیر برای دیدن شما به شمار می آید و بار ها و بار ها میتواند برند شما را به مشتری و جامعه هدف خود یاد آوری کند و شانس دیده شدن شما را افزایش دهد. با ارائه ساعت دیواری تبلیغاتی به مشتری خود در همه لحظات در کنار او قرار میگیرید و به او یاد آوری میشوید.

فلش مموری تبلیغاتی یکی از راه های رایج برای تبلیغات به شمار میرود که علاوه بر یک هدیه خاص، میتواند در هزینه های شما نیز تا حد قابل توجهی صرفه جویی به عمل آورد. فلش مموری های تبلیغاتی در اندازه های 8 گیگ، 16 گیگ، 32 گیگ و 64 گیگابایت موجود است. شما میتوانید با استفاده از این هدیه های تبلیغاتی، فایل کاتالوگ محصولات خود را نیز در اختیار مشتریان قرار دهید و آنها را از خدمات و یا محصولات جدید خود آگاه سازید. این کار سبب میشود تا در هزینه های چاپ فیزیکی کاتالوگ نیز صرفه جویی شود و همچنین این اقدام دوست دار محیط زیست است.

  • جا کارتی تبلیغاتی

جاکارتی تبلیغاتی نمونه ای مناسب از هدیه های تبلیغاتی به شمار میرود. که میتواند به طور گسترده برای انواع اقشار و بیزنس های مختلف به کار گرفته شود. جاکارتی تبلیغاتی به دلیل پر کاربرد بودن میتوانند بسیار تاثیر گذار واقع شوند. با هدیه دادن این محصول به پرسنل خود میتوانید خاطری خوش از کمپانی بر روی ذهن آنها به جای بگذارید و از طرفی برای مشتریان شما نیز این گزینه گزینه مناسب و بهینه ای به شمار میرود.

لیوان و ماگ های تبلیغاتی نیز میتوانند هدیه ای مناسب برای ارائه به مشتریان و البته کارمندان به شمار آیند. چرا که همه ما روزانه نوشیدنی های گرم و سردی را مینوشیم. حتی کسی که به نوشیدن نوشیدنی عادت ندارد حداقل روزی 1 فنجان چای را مینوشد. از این رو لیوان و ماگ تبلیغاتی میتوانند گزینه مناسبی باشند. چرا که فرد در محل کار خود میتواند از این لیوان ها استفاده کند و لوگو و برند شما در معرض دید همکاران و مراجعه کنندگان قرار بگیرد! حال اگر برای انتخاب مخاطب هدف خود نیز زمان صرف کرده باشید و ان را به خوبی هدف قرار داده باشید اطرافیان او نیز همانند خود او هستند.

  • پاور بانک تبلیغاتی

پاور بانک یکی از ابزار های مصرفی و مورد نیاز به شمار میرود که در زمان نبود برق و یا عدم دسترسی به برق مستقیم، برای شارژ تلفن همراه، روشن کرن لامپ هایی که به واسطه پورت USB  روشن میشوند و شارژ کردن دیگر ابزار های شارژی به کار گرفته میشود. این هدیه تبلیغاتی از هدیه های مهم به شمار میروند و میتواند احساسات مخاطبین و پرسنل را به طرز قابل توجهی تحت تاثیر قرار دهد.

  • جا کلیدی تبلیغاتی

کلید یکی از پر مصرف ترین ابزار ها در زندگی روزانه به شمار میرود و سبب شده تا بیشتر افراد به واسطه ورود و خروج به خانه، ماشین، محل کار و دیگر مکان ها از آن بهره ببرند. با افزایش تعداد کلید ها، نگهداری از آنها نیز سخت میشود و فرد را وادار به استفاده از یک جاکلیدی میکند. دقیقا محلی که قرار است لوگوی بیزنس شما قرار گیرد و به مخاطب و یا پرسنل شرکت برند شما را یاد آوری کند. این امر سبب شده تا جا کلیدی تبلیغاتی به یکی از پر طرفدار تری هدایای تبلیغاتی بدل شود و به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرد.

  • سر رسید تبلیغاتی

از رایج ترین هدایای تبلیغاتی به شمار میرود. سر رسید تبلیغاتی به دلیل فضایی که در اختیار شما قرار میدهد میتواند محتوای بیشتری را از سمت شما به مصرف کننده یا هدیه گیرنده منتقل سازد. همه افراد در طول شبانه روز اقدام به یادداشت و یا نوشتن میکنند. هدیه دادن یک سر رسیدد مناسب به مخاطبان خود میتواند سبب شود تا هر روز برند شما را ببینند و علاوه بر برند و شعار تبلیغاتی شما که بر روی جلد درج است، میتوانید برگه های تبلیغاتی را نیز به آن اضافه کنید تا مخاطب بیشتر با شما آشنا شود.

سخن پایانی

انتخاب یکی از این هدیه های تبلیغاتی شاید فرآیند سختی به نظر برسد اما میتوانید با توجه به مخاطبان هدف و البته بودجه خود دست به انتخاب بزنید. اما دقت کنید که کالایی با کیفیت را بر گزینید چرا که یک فلش مموری بی کیفیت اطلاعات مخاطب شما را از بین برده و نتیجه عکس خواهد گذاشت. پیشنهاد من به شما فاخر گیفت است که با بهره گیری از بهترین متریال ها با بهترین کیفیت لوگوی شما را بر روی هدایای تبلیغاتی چاپ نموده و ضمانت کیفیت این شرکت خاطر شما را آسوده خواهد نمود.