نام بازارهای مالی بزرگی مانند فارکس (Forex) و کسب ثروت‌های افسانه‌ای، آن هم به دلار، رویائی است که بسیاری از افراد در تب و تاب آن هستند. اما در این سال‌ها، تحریم ایرانیان از یک سو و ناآشنائی با این حوزه سرمایه‌گذاری از سوی دیگر سبب شده است که بسیاری از ایرانیان از سودهای کلانی که در این بازار وجود دارد، منفعتی نبرند.

در این مطلب سعی داریم راهکارهائی برای شروع سرمایه‌گذاری و کسب و سود در بازارهای پر‌ رونق  فارکس بیان کنیم. تا انتهای این مقاله چند نکته اساسی برای شروع موفق کسب و کارتان و تمامی مواردی که لازم است برای حضور موفق در این بازارها بدانید، شرح دهیم.

برای شروع فارکس چقدر سرمایه لازم است؟

برای شروع فارکس چقدر سرمایه لازم است؟

برای ورود به بازار فارکس سرمایه زیادی نیاز نیست. شما با کمک یک بروکر قوی به راحتی می‌توانید حتی بامبالغ سرمایه‌گذاری 10 دلار به بالا وارد این جریان شوید. در این زمینه سایتهای زیادی مربوط به آموزش فارکس وجود دارند که شما را با واسطه‌های (بروکر) مطمئن این بازار سودآور آشنا می­کنند. نرخ بونس‌ها و انواع سرمایه‌گذاری‌ در هر کدام از این بروکرها بسته به توان مدیریت معاملات شما متغییر است. اما شما حتی با سرمایه‌های کوچک هم می‌توانید وارد جریان افزایش درآمد خود شوید.

در بازار فارکس چه چیزی معامله می‌شود؟

موضوعاتی که در بازار فارکس معامله می‌شوند بسیار متنوع هستند. نفت، طلا، ارز، سهام بازارهای بورس دنیا مانند داوجونز، نزدک، کالاهای معاملاتی، ارزهای دیجیتال و هزاران نمونه سهام و دارائی دیگر در این بازار معامله می‌شوند. این‌ موارد در کنار همدیگر یک بازار بزرگ با چرخش مالی 5 تریلیون دلار در روز را ایجاد می‌کنند. اقیانوسی از ثروت که آینده دنیای ما را می‌سازد.

در این بازار انواع ارزهای پایه مانند دلار، ین، مارک، یورو و غیره در برابر همدیگر معامله می‌شوند. سهم این بازار در اقتصاد جهانی بسیار پر اهمیت است و بسیاری از صرافی‌ها، بانک‌ها، سازمان‌های بورس، انیستیتوهای مالی و حتی دولت‌ها، نرخ‌های مختلف خدمات مالی و اقتصادی خودشان را با استفاده از آمار و شاخص‌های این بازار تعریف و تنظیم می‌کنند.

فارکس را از کجا شروع کنیم؟

فارکس را از کجا شروع کنیم؟

طبیعی است که فارکس هم به مانند بازارهای معاملاتی دیگر نیازمند آموزش و تجربه است. برای ورود موفق به این بازار باید آموزش‌های درستی از افراد با تجربه و آگاه به بازار دریافت کنید، کسانی که چم و خم بازار را بسیار خوب می‌شناسند.  بازار فارکس فضائی بین‌المللی است که در آن از سرتاسر دنیا حضور دارند و هر روزه معاملات بسیاری با رقم‌های مختلف انجام می‌شود. این بازار تماما به زبان انگلیسی کار می‌کند.

بینش فنی در کنار دانش مالی هر دو در این بازار مهم است و پیشنهاد اکید می‌شود که پیش از ورود به این بازار دانش لازم را از سایت‌هایی که آشنایی لازم با بروکرهای فارکس دارند، فراگیرید.

میزان سود دهی فارکس چقدر است؟

سرمایه‌گذاری در بازار فارکس می‌تواند سودهای متفاوتی داشته باشد. این موضوع هم به حجم معاملات و هم به سطح سرمایه‌گذاری و نیز سبدهای سرمایه‌گذاری شما مرتبط است. در کنار این موارد تبحر شما در انجام معاملات و شناخت روندهای بازار نیز در دستیابی به سود بسیار مهم و تاثیر گذار است.

بازار فارکس از میلیون‌ها سرمایه‌گذار تشکیل شده اکه در کسری از ثانیه می‌تواند نرخ سود شما را تغییر دهند. انتخاب درست بروکر، می‌تواند مسیر موفقیت را برای شما هموار کند، مسیری که به سوددهی مناسب ختم شود.

از نکات امید بخش در زمینه بازار فارکس منظم‌بودن و قابلیت اطمینان بالای آن است. شما می‌توانید معاملات خودتان را با رقم‌های پائین شروع کرده و به رقم‌های بالاتر دست پیدا کنید. همچنین آموزش‌های متنوعی هم در اینترنت در این زمینه وجود دارد که می‌توانید با کمک ، میزان سود معاملات خودتان را افزایش دهید.

آیا در شرایط تحریم هم فارکس برای ایرانی‌ها سودمند است؟

بله، شما نه تنها می‌توانید وارد فارکس شوید، بلکه می‌توانید سودهای دلاری خودتان را تبدیل به ریال کنید و در ایران خرج کنید. در ایران بروکر، این امکان فراهم گردیده است که بتوانید به راحتی بروکرهای معتبر را با همدیگر مقایسه کنید و حساب کاربری خودتان را در بهترین بروکر ایجاد کنید. در ادامه نیز آموزش‌های لازم برای انجام معاملات خود را دریافت کنید و از مشاوره متخصصین در این حوزه بهره‌مند شوید. در نهایت سود خودتان را در این بازار تبدیل کرده و به حساب ریالی خود واریز کنید. تحریم‌های بانکی نیز مشکلی در این زمینه به وجود نمی‌آورند.

چطور باید حساب فارکس خودمان را ایجاد کنیم؟

چطور باید حساب فارکس خودمان را ایجاد کنیم؟

برای افتتاح حساب لازم است که شما به یک بروکر مطمئن مراجعه کنید. فرایند‌های اداری معمول را طی کرده و در نهایت به داشبورد معاملاتی خودتان دسترسی داشته باشید. هر کدام از بروکرها می‌توانند امکانات مختلفی در اختیار شما بگذارند. برخی از آن‌ها امکان شروع کار با 10 دلار را در اختیارتان می‌گذارند. برخی نیز بونس‌هایی تا 30 دلار به شما ارائه می‌دهند. همچنین کمک‌های تکنیکی هم از مواردی است که ممکن است شرکت‌های بروکر یا برخی از صرافی‌ها در اختیار شما قرار دهند.

میز معاملاتی شما به صورت بیست و چهارساعته و به مدت 5 روز هفته فعال است و در این مدت می‌توانید معاملات خودتان با دنیای خارج از ایران انجام دهید.

آیا ورود به فارکس ارزشش را دارد؟

جواب این سوال قطعا «بله» است. اگر شما کمی تلاش کرده و آموزش‌های پایه و تخصصی را به خوبی فرا گیرید، می‌توانید وارد بازار پر سودی شده و درآمد دلاری داشته باشید. بر خلاف بازارهای مالی متلاطم درا یران، بازار فارکس بازاری مطمئن و با ثبات است. ثبات این بازار موجب شده که سودهای کوتاه مدت و بلند مدت خوبی را در صورت آموزش صحیح کسب کنید.

شروع به کار با فارکس

حتماً شما هم علاقمند شدید که وارد بازار پر رونق فارکس شوید. در این مرحله به دو ابزار اساسی نیاز دارید. در وهله اول، مدرسین با تجربه که به بازارهای مالی آشنائی کاملی داشته باشند و در وهله دوم داده های واقعی از بازار که نتایج را به صورت عملی به شما نشان دهند و مطمئن باشید آنچه که فراگرفته‌اید واقعاً مطابق با حقایق بازار است.

ایران بروکر تلاش کرده است که بستری آموزشی در زمینه فارکس فراهم آورد که دانش و تجربه، تئوری و عمل در کنار هم قرار گیرد و همه چیز بر مبنای واقعیت‌های بازار به مخاطبین انتقال پیدا کرده تا بتوانند با یک آموزش اصولی حتی با سرمایه‌های اندک سودآوری داشته باشند.