درب‌های شیشه ای به دلیل ظاهر شیک و مدرنی که دارند برای بسیاری از منازل و مشاغل محبوب هستند. با این حال، پیداکردن قفل مناسب برای درب شیشه‌ ای می‌تواند یک چالش باشد. اما در نگاهی ساد‌ه‌تر می‌توان گفت، قفلی که از زیبایی این درب‌ها نکاهد و در عین حال امنیت آن‌ها را فراهم کند، به عنوان بهترین قفل درب شیشه ای شناخته می‌شود. اما بیایید کمی بیشتر در مورد ویژگی‌های مورد نیاز این قفل‌ها آشنا شویم.

در این مقاله ما سعی داریم تا شما را با انواع قفل‌های درب شیشه ای موجود در بازار و ویژگی‌ها و مزایای آن‌ها آشنا کنیم تا به شما کمک کنیم هنگام انتخاب قفل مناسب‌تری را انتخاب کنید. پس با ما در ادامه محتوا همراه باشید.

قفل درب شیشه ای چه اهمیتی در امنیت ساختمان دارد؟

در نگاه اول شاید برای شما سوال پیش آید که چه تفاوتی بین قفل‌های درب شیشه‌ای وجود دارد؟ در نتیجه توجه به مدل یا هزینه بیشتر برای آن چه اهمیت برای ساختمان دارد؟ انواع مدل قفل شیشه سکوریت به چند دلیل نقش مهمی در امنیت ساختمان دارند:

 • امنیت فیزیکی: درب‌های شیشه‌ای به دلیل زیبایی و شفافیت، اغلب در ساختمان‌های تجاری، دفاتر و ویترین فروشگاه‌ها استفاده می‌شوند. بااین‌حال، اگر به‌درستی ایمن نشده باشند، می‌توانند در برابر نفوذ آسیب‌پذیر باشند. قفل‌های درب شیشه ای یک مانع فیزیکی در برابر دسترسی غیرمجاز ایجاد می‌کنند و امنیت کلی محل را افزایش می‌دهند. هرچه قفل مورد استفاده امن‌تر باشد، احتمال نفوذ غیر مجاز را بیشتر کاهش می‌دهد.
 • بازدارندگی بصری: قفل‌های قابل مشاهده به‌عنوان یک عامل بازدارنده برای مزاحمان احتمالی عمل می‌کنند. قفل محکم و قابل رویت روی یک درب شیشه ‌ای، پیام واضحی مبنی بر ایمن و محافظت‌شده‌بودن محل، ارسال کرده و افراد غیرمجاز را از تلاش برای دسترسی غیرقانونی منصرف می‌کند. انواع قفل دیجیتال درب شیشه‌ ای، در این زمینه بسیار بهتر و موثر‌تر هستند.
 • دسترسی کنترل‌شده: قفل درب‌های شیشه ای به مالکان و مدیران ساختمان اجازه می‌دهد تا دسترسی به مناطق خاصی را در داخل ساختمان کنترل کنند. با اجرای بهترین قفل درب شیشه ای، مانند انواع هوشمند، بیومتریک، رمزی و کارتی، مدیریت می‌تواند ورود را فقط به پرسنل مجاز محدود کرده و در نتیجه امنیت و ایمنی کلی را افزایش دهد.
 • یکپارچه‌سازی با سیستم‌های امنیتی: قفل‌های شیشه‌ ای مدرن را می‌توان در سیستم‌های امنیتی جامع، از جمله دوربین‌های نظارتی و هشدارها ادغام کرد. این ادغام، نظارت و مدیریت متمرکز را برای نقاط دسترسی ممکن ساخته، امنیت کلی را افزایش می‌دهد و پاسخ سریع به ورود غیرمجاز و حتی تلاش برای ورود را ممکن می‌‌کند.

به‌طور خلاصه، اولین و مهم‌ترین دلیل استفاده از قفل درب شیشه ای مناسب، امنیت ساختمان محسوب می‌شود. با انتخاب بهترین قفل درب شیشه ای، می‌توانید علاوه‌بر تامین امنیت کافی، زیبایی ظاهری درب‌های شیشه‌ای و همچنین سادگی عبور و مرور را تضمین کنید. در ادامه با انواع مدل قفل شیشه سکوریت که می‌توانید در بازار پیدا کنید می‌پردازیم.

انواع قفل درب شیشه ای

انواع قفل درب شیشه ای در حالت کلی به دو نوع مکانیکی و دیجیتال تقسیم‌بندی می‌شوند. ما در اینجا انواع قفل درب شیشه ای را با توجه به این تقسیم‌بندی معرفی کرده و به شما کمک می‌کنیم تا بهترین قفل درب شیشه ای را بیابید.

انواع قفل مکانیکی درب شیشه ای

 • قفل‌ مورتیس (Mortise Locks): قفل‌های مورتیس پیچیده‌تر هستند و امنیت بالاتری را نسبت به قفل‌های دربولت استاندارد ارائه می‌دهند. آن‌ها در داخل خودِ درب نصب می‌شوند (در لبه پیچ می‌شوند). قفل‌های مورتیس به دلیل دوام و مقاومت در برابر ورود غیرمجاز، اغلب در ساختمان‌های تجاری و کاربردهای با امنیت بالا استفاده می‌شوند. از آنجا که سیستم قفل در داخل یک جیب بین دو لایه درب قرار می‌گیرد، دسترسی به آن سخت است و درب به‌راحتی باز نمی‌شود.
 • قفل Deadbolt: قفل Deadbolt یکی از رایج‌ترین قفل‌های مکانیکی است که برای درب‌های شیشه ای استفاده می‌شود. این نوع قفل از یک پیچ فلزی محکم تشکیل شده که در هنگام قفل‌کردن درب با استفاده از اهرم و یا کلید فیزیکی، به‌داخل بخش فلزی که در قسمت مقابل وجود دارد، فرورفته و امنیت درب را فراهم می‌کند. ددبولت‌ها معمولاً با استفاده از یک کلید از بیرون و یک پیچ شستی از داخل، کار می‌کنند. آن‌ها امنیت بالایی دارند و در پیکربندی‌های تک سیلندر و دو سیلندر موجود هستند. البته امروزه نمونه‌های هوشمند آن نیز وارد بازار شده است که امنیت بیشتری را به همراه خواهند داشت.

قفل هوشمند اتاق مدیریت

 • قفل کمری: قفل کمری نوعی دیگر از قفل شیشه سکوریت است که ظاهر آن تا حدی با قفل ددبولت مشابهت دارد. اما این نوع قفل، برای بسته و باز شدن از مکانیزمی مشابه با باز و بسته‌شدن دستبند استفاده می‌کند و به همین دلیل نیز به آن قفل دستبندی می‌گویند. این قفل‌ را می‌توان بدون جاساز روی شیشه نصب کرد.
  ازطرف دیگر امکان پشت و رو بستن قفل نیز وجود دارد. به عبارت دیگر با تغییر جهت قفل می‌توان آن را در دو طرف نصب کرد، اما جهت باز شدن تغییر می‌کند (راست بازشو و چپ بازشو). قفل کمری در دو نوع یک‌طرفه و دو طرفه وجود دارد. نوع یک طرفه تنها از یک طرف باز شده و نوع دو طرفه از دو طرف باز و بسته می‌شود.
 • قفل 105 و 115 شیشه سکوریت: این قفل‌ها نیز به‌شکل رایجی برای شیشه سکوریت استفاده می‌شوند. قفل 105 در دو لنگه متحرک درب و در قسمت پایین قرار داده می‌شود تا دو لنگه را به هم وصل کند. این قفل نیاز به جاساز روی درب دارد. قفل 115 برای درب‌های دولنگه است و کلید ندارد، زیرا برای بستن موقف درب از داخل کاربرد داشته و تنها درب را چفت می‌کند.
 • قفل فرودگاهی: این قفل در فرودگاه‌ها و اماکن عمومی کاربرد دارد. قسمت داخلی آن از آلمینیوم و قسمت خارجی از استیل است. قفل فرودگاهی معمولا از داخل با شاسی و از خارج با کلید باز و بسته می‌شود و برای درب‌های داخلی و بیرونی کاربرد دارد. این قفل‌ها روی شیشه‌هایی به قطر 10 تا 12 میلی‌متر نصب می‌شوند.
 • قفل هوپه: این قفل، نوعی قفل فرودگاهی است که از آلومینیوم ساخته شده است؛ یک‌طرفه است و به آن توقابی یا فریم دار می‌گویند.

انواع دیجیتالی قفل درب شیشه ای

برخلاف انواع مکانیکی، قفل‌های دیجیتالی درب شیشه ای با استفاده از کلید فیزیکی باز و بسته نمی‌شوند، بلکه بر مکانیزم‌های الکترومغناطیسی برای باز و بسته‌کردن درب متمرکز هستند. بهترین قفل درب شیشه ای معمولا دیجیتالی است. بیایید با انواع این قفل‌ها آشنا شویم.

 • قفل رمزی (Keypad Locks): قفل رمزی با استفاده از صفحه کلید عددی برای واردکردن کد عبور، نیاز به کلید فیزیکی را برطرف می‌کند. کاربران می‌توانند کد دسترسی را در صورت نیاز تنظیم کرده و تغییر دهند. این قفل‌ها برای مکان‌هایی محسوب می‌شوند که رفت‌و‌آمد زیادی داشته و استفاده از کلید فیزیکی امنیت آن‌ها را به مخاطره می‌اندازد. برای مثال، درب‌های آزمایشگاه، ICU و انبار می‌توانند به‌خوبی با این مکانیزم هماهنگ شوند.
 • قفل‌های بیومتریک: قفل‌های بیومتریک از شناسه‌های بیومتریک مانند اثر انگشت، اسکن شبکیه چشم یا تشخیص چهره برای اعطای اجازه دسترسی، استفاده می‌کنند. این قفل‌ها امنیت و راحتی بالایی را ارائه می‌دهند، زیرا نیاز به کلید یا کد را از بین برده و تنها بر ویژگی‌های فردی تمرکز دارند. قفل‌های بیومتریک برای محیط‌هایی استفاده می‌شوند که نیاز به امنیت بسیار بالایی دارند. برای مثال، مراکز تحقیقاتی، ساختمان‌های دولتی و مراکز داده معمولا از این نوع قفل دیجیتال استفاده می‌کنند.

انواع دیجیتالی قفل درب شیشه ای

 • قفل‌های RFID/NFC: قفل‌های RFID (شناسایی فرکانس رادیویی) یا NFC (ارتباطات میدان نزدیک) از فناوری مبتنی بر مجاورت برای اعطای دسترسی استفاده می‌کنند. آن‌ها در حقیقت قفل دیجیتال کارتی هستند و کاربران می‌توانند با ارائه یک کارت RFID سازگار، به ‌داخل دسترسی پیدا کنند. قفل‌های RFID/NFC به دلیل سهولت استفاده و قابلیت ادغام با سیستم‌های کنترل دسترسی، در ساختمان‌های تجاری و هتل‌ها محبوب هستند.
 • قفل‌های هوشمند: قفل‌های هوشمند به انواعی از قفل‌های دیجیتال گفته می‌شوند که دسترسی به درب را از راه دور فراهم می‌کنند. قفل‌های اپلیکیشن‌دار و وای‌فای از این نوع قفل‌ها محسوب شده و در میان همه قفل‌های ذکرشده در این مقاله، بهترین قفل درب شیشه ای ممکن هستند. با استفاده از قفل‌های هوشمند، در برخی از مدل‌ها می‌توانید از هر کجای دنیا، درب را باز و بسته کرده، گزارشات مربوط به دسترسی را بررسی کنید و حتی درب را مشاهده نمایید.

ویژگی‌های بهترین قفل درب شیشه ای چیست؟

تنها یک مدل قفل درب شیشه ‌ای، به‌عنوان بهترین قفل درب شیشه ای در نظر گرفته نمی‌شود. «بهترین»، علاوه‌بر کیفیت بالا و تامین امنیت کافی، درب را زیبا کرده و از آن مهم‌تر با ویژگی‌های محل متناسب است. برای مثال، یک قفل با اسکن شبکیه، لزوما بهترین انتخاب برای حمام و یا گنجه کتاب‌ها محسوب نمی‌شود؛ اما می‌تواند برای مراکز تحقیقاتی بهترین باشد. برای انتخاب بهترین قفل لازم است موارد زیر را در نظر بگیرید.

 • تناسب قفل با محل: همان‌طور که اشاره شد، بهترین قفل درب شیشه ای، متناسب‌ترین نوع آن با کاربرد مورد نظر است.
 • زیبایی ظاهری: درب‌های شیشه‌ای، براق، شفاف و زیبا هستند. استفاده از قفل‌هایی که با این ویژگی‌های زیبایی‌شناسی منطبق نباشند، می‌توانند از زیبایی درب کاسته و شبیه یک وصله به‌نظر برسند. قفل‌های شیشه‌ای، مخصوصا انواع دیجیتالی، بهترین هستند و اغلب به رنگ نقره‌ای یا مشکی ساخته می‌شوند.
 • امنیت بالا: مهم‌ترین دلیل برای استفاده از قفل درب شیشه‌ ای، تامین امنیت است. پس یک قفل، هرچقدر هم زیبا و متناسب باشد، در صورت نداشتن امنیت، بهترین معنایی نخواهد داشت. قفل‌های امن درب شیشه‌ای ممکن است از چند مکانیزم مکانیکی و برقی به‌طور هم‌زمان برای باز و بسته‌کردن درب استفاده کنند.
 • برند معتبر: یک برند معتبر در حقیقت ضامن زیبایی، امنیت و سازگاری قفل با درب است. برند‌های معروف، قفل‌های خود را با حساسیت بالایی تولید کرده و امنیت آن‌ها را به بهترین شکل تضمین می‌کنند. قفل، در حقیقت اعتبار برند ارائه‌کننده محسوب می‌شود و با شکستن آن، اعتبار شرکت خواهد شکست.
 • گارانتی و خدمات پس از فروش: یک قفل خوب برای درب شیشه‌ای، از گارانتی و خدمات پس از فروش بهره می‌برد. گارانتی تضمین می‌کند که جنس با کیفیت بالایی ارائه شده و در صورت خرابی، شرکت مسئولیت آن را بر عهده می‌گیرد. از طرف دیگر، خدمات پس از فروش مناسب، رمز نگهداری خوب از قفل، بعد از خرید است. خدمات پس از فروش، مخصوصا برای قفل‌های دیجیتال درب شیشه‌ ای و انواع ترکیبی قفل‌ها اهمیت زیادی دارد. این نوع قفل‌ها بسیار پیچیده هستند و برای تنظیم و تعمیر و حتی سرویس، به یک خدمات پس از فروش عالی متکی هستند.

با رعایت موارد فوق، می‌توانید بهترین قفل درب شیشه ای را پیدا کنید. همچین می‌توانید با خود فروشنده مشورت نمایید تا بهترین قفل را بر‌اساس نیاز شما، مشخص نماید.

قفل درب شیشه ای را از کجا تهیه کنیم؟

سایت‌ها و فروشگاه‌های آنلاین و حضوری مختلفی انواع قفل درب شیشه ای را ارائه می‌دهند. اما برای یافتن بهترین قفل درب شیشه ای در ایران، می‌توانید به سایت کاداس مراجعه نماید.

کاداس که نمایندگی فروش محصولات قفل کاداس در ایران است، بدون داشتن واسطه و با ضمانت، خدمات پس از فروش و وارانتی محصولات قفل دیجیتال را در اختیار شما عزیزان می‌گذارد. از انواع مصحلات قفل دیجیتال کاداس می‌توان به قفل دیجیتال شیشه سکوریت، قفل دیجیتال کارتی، قفل رمزی، قفل تشخیص چهره، انواع دستگیره دیجیتال، قفل اثرانگشتی و انواع مدل‌های قفل هوشمند را نام برد.

با خرید از نمایندگی انحصاری کاداس در تهران، می‌توانید به بهترین قفل درب شیشه ای دسترسی پیدا کنید. همجنین کارشناسان این مجموعه به صورت 24 ساعته پاسخگوی سوالات شما هستند و شما را در تمامی مراحل خرید راهنمایی می‌کنند تا انتخابی مطمئن و مناسب داشته باشید. پس همین حالا به سایت کاداس مراجعه کنید و از بین این محصولات بهترین گزینه را انت

 

برچسب ها : قفل دیجیتال,قفل درب,بهترین مدل قفل