کاشت دندان به فرآیندی گفته می‌شود که طی آن دندانپزشک متخصص، یک جسم فلزی پیچ‌مانند به اسم ایمپلنت را در استخوان فک بیمار قرار می‌دهد. هدف از قرار دادن ایمپلنت، پشتیبانی از دندان مصنوعی، بریج یا پروتز متحرک است. بنابراین کاشت دندان همان ایمپلنت دندان است. اما اولین قدم برای داشتن یک ایمپلنت موفق، یافتن دندانپزشک متخصصی است که بتواند یک ارزیابی ماهرانه انجام دهد و جراحی آن را با روشی راحت‌تر برای بیمار خود اجرا کند. در اینجا می‌خواهیم شما را با بهترین کلینیک کاشت دندان در غرب تهران آشنا کنیم. اگر قصد کاشت دندان دارید و هنوز دندانپزشک مناسب را پیدا نکرده‌اید، با ما همراه شوید.

کاشت دندان چیست؟

ایمپلنت یا کاشت دندان یک جراحی سرپایی است که در طی آن یک پایه به شکل پیچ و از جنس تیتانیوم یا سایر مواد سازگار با بافت بدن، توسط دندانپزشک متخصص ایمپلنت، درون فک جایگذاری می‌شود. پس از این مرحله و با گذشت زمان، ایمپلنت با استخوان فک پیوند می‌خورد و نقش ریشه دندان را ایفا می‌کند. این ریشه مصنوعی به دندانپزشک اجازه می‌دهد تا برای جبران دندان از دست‌رفته، یک دندان مصنوعی به آن متصل کند یا از آن برای پشتیبانی بریج یا پروتزهای متحرک دندان استفاده کند. کاشت ایمپلنت دندان در طی چند جلسه انجام می‌شود و چند ماه طول می‌کشد.

کاندیدای مناسب برای کاشت دندان چه کسی است؟

اگر به فکر کاشت کاشت هستید، مراجعه به یک متخصص ایمپلنت در بهترین کلینیک کاشت دندان در غرب تهران بهترین راه برای تشخیص این است که آیا کاشت دندان برای شما مناسب است یا خیر. اما یکسری معیارها برای آن وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

لثه‌های سالم دارید

ایمپلنت‌ها نسبت به دندان‌های طبیعی در برابر التهاب لثه آسیب‌پذیرتر هستند. اگر پلاک ایجاد شود و عفونت ایجاد کند، لثه می‌تواند از ایمپلنت جدا شود و کیست‌هایی را ایجاد کند که باکتری‌های مضر در آن جمع شوند.

عادات صحیح بهداشت دهان و دندان دارید

اگر قبل از کاشت دندان، بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت می‌کردید، شانس بیشتری برای ادامه این عادات بعد از عمل دارید. مانند دندان‌های طبیعی، ایمپلنت‌های دندانی نیز باید دو بار در روز مسواک شوند. کشیدن نخ دندان و استفاده از دهانشویه به مبارزه با باکتری‌هایی که ممکن است دندان‌ها و لثه‌های اطراف ایمپلنت را به خطر بیندازند، کمک می‌کنند.

استخوان کافی برای حمایت از ایمپلنت دارید

ایمپلنت‌ها باید به استخوان فک متصل شوند. همجوشی با استخوان فک تضمین می‌کند که ایمپلنت‌های شما به طور محکم و دائمی در جای خود باقی می‌مانند. با گذشت زمان، از دست دادن دندان، استخوان فک را ضعیف و منقبض می‌کند، بنابراین دیگر نمی‌تواند از ایمپلنت پشتیبانی کند. اما خبر خوب این است که حتی اگر استخوان کافی در فک‌تان باقی نمانده باشد، جراح دندانپزشک شما می‌تواند پیوند استخوان تکمیلی را ارائه دهد.

معرفی بهترین کلینیک کاشت دندان در غرب تهران

شرکت تامین سلامت با شعار «دندانپزشکی برای همه» اقدام به راه‌اندازی مراکز دندانپزشکی زنجیره زمرد کرده است. این مراکز شامل ۵ کلینیک تخصصی دندانپزشکی مدرن و پیشرفته هستند که در نقاط مختلف غرب تهران واقع شده‌اند. در این کلینیک‌ها بهترین دندانپزشکان عمومی و متخصص فعالیت می‌کنند و خدمات درمانی و زیبایی دندان را در بالاترین سطح کیفی به بیماران ارائه می‌دهند. کلینیک‌های دندانپزشکی زنجیره زمرد شامل کلینیک دیبا در شهرک غرب، سماء در منطقه ۲۲ در شهرک شهید باقری، کلینیک صدف در کارگر شمالی، کلینیک مینا در ستارخان و کلینیک شبانه‌روزی صادقیه در فلکه اول صادقیه است که در کلیه این کلینیک‌ها، متخصصین دندانپزشکی، ایمپلنت دندان را با ضمانت انجام می‌دهند.

مدیریت زنجیره مراکز دندانپزشکی زمرد برای رفاه حال افرادی که قصد کاشت دندان را دارند و برای جبران بخش زیادی از هزینه‌های درمان آن‌ها، اقدام به عقد قرارداد با ۳۲ بیمه تکمیلی مختلف کرده است تا مراجعه‌کنندگان باکیفیت‌ترین کاشت دندان را با پرداخت هزینه‌ای مقرون‌بصرفه انجام دهند. از ویژگی‌های منحصربفرد این مراکز دندانپزشکی، می‌توان به امکان بازدید متقاضیان کاشت دندان از انبار مرکزی کلینیک‌ها برای بررسی کیفیت مواد مصرفی و معتبر بودن برند آن‌ها اشاره کرد. همچنین افراد برای اطمینان از بهداشتی و ضدعفونی بودن وسایل و تجهیزات مورد استفاده در عمل ایمپلنت دندان، می‌توانند از بخش استریلیزاسیون کلینیک‌های دندانپزشکی زنجیره زمرد بازدید کنند.

مزایای ایمپلنت در مراکز دندانپزشکی زنجیره زمرد چیست؟

ایمپلنت دندان در بهترین کلینیک کاشت دندان در غرب تهران مزایایی به همراه دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • متخصصین ایمپلنت دندان در کلینیک‌های دندانپزشکی زنجیره زمرد از مهارت و سابقه زیادی در این زمینه برخوردار هستند و به طور مستمر در دوره‌های آموزشی ایمپلنت دندان شرکت می‌کنند تا بالاترین سطح مراقبت و فناوری را در زمینه کاشت دندان به بیماران خود ارائه دهند.
  • پیشینه دندانپزشکان متخصص کاشت دندان در مراکز دندانپزشکی زنجیره زمرد در دسترس است و شما می‌توانید درباره میزان موفقیت کاشت دندان توسط آن‌ها سوال بپرسید تا اطلاعات مورد نیاز توسط همکاران ما در اختیار شما قرار بگیرد.
  • تجهیزات و وسایلی که در کلینیک‌های دندانپزشکی زنجیره زمرد برای کاشت دندان مورد استفاده قرار می‌گیرد، همگی از معتبرترین برندهای دندانپزشکی خریداری شده‌اند و مجهز به آخرین فناوری‌های موجود در این زمینه هستند. زیرا هرچقدر دندانپزشک در کاشت دندان مهارت داشته باشد، بدون تجهیزات مناسب نمی‌تواند این کار را به خوبی انجام دهد.
  • بسیاری از افراد از نتیجه کاشت دندان توسط دندانپزشکی که انتخاب کرده‌اند، مطمئن نیستند. به همین دلیل در کلینیک‌های زنجیره زمرد شرایطی فراهم شده تا متقاضیان با افرادی که در گذشته در این مراکز اقدام به کاشت دندان کرده‌اند، ارتباط برقرار کنند و از روند درمان و نتیجه کار آسوده‌خاطر شوند.
  • خدمات کاشت دندان در مراکز دندانپزشکی زنجیره زمرد به صورت کامل و همه‌جانبه این فرآیند را تحت پوشش قرار می‌دهد. بنابراین بیمارانی که در حال دریافت خدمات کاشت دندان هستند، نیازی به مراجعه به مطب‌ها و کلینیک‌های دیگر ندارند.
  • متخصصین ایمپلنت ما با بیماران خود در مورد گزینه‌های آرام‌بخش و آنچه ممکن است به راحتی آن‌ها کمک کند، صحبت می‌کنند. زیرا مهم است که بیماران در طول فرآیند کاشت دندان احساس آرامش و راحتی داشته باشند و کمترین درد را تحمل کنند.

در مراکز دندانپزشکی زنجیره زمرد، ما تلاش می‌کنیم تا خدماتی باکیفیت به متقاضیان ایمپلنت دندان ارائه دهیم. اگر از لبخند خود ناراضی هستید یا دندان‌های از دست‌رفته، شکسته یا ترک خورده دارید، دندانپزشکان ما می‌توانند به شما کمک کنند. متخصصین ایمپلنت کلینیک‌های زنجیره زمرد، دارای سال‌ها تجربه در زمینه کاشت دندان هستند و دوست دارند به بیماران کمک کنند تا اعتماد به نفس خود را با لبخندی جدید بازیابی کنند.

سخن پایانی

با لبخندی که باعث خجالت شما در برابر دیگران می‌شود زندگی نکنید. کاشت دندان یک راه حل دائمی برای برطرف کردن این مشکل  ارائه می‌دهد و اگر به درستی از آن مراقبت شود، می‌تواند تا پایان عمر باقی بماند. ایمپلنت‌های دندانی بادوام هستند و این قابلیت را دارند که مانند دندان‌های طبیعی عمل کنند. زنجیره مراکز دندانپزشکی زمرد آماده‌اند تا بهترین خدمات کاشت دندان را به شما ارائه دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کاشت دندان و گرفتن نوبت از بهترین کلینیک کاشت دندان در غرب تهران به سایت  tsmalaek.com مراجعه کنید.