در این مقاله در رابطه با خصوصیات بهترین معلم خصوصی و ویژگی های معلم خوب و عالی برای کلاس های تدریس خصوصی توضیح داده شده است. اگر در جستجوی یک استاد خوب هستید ادامه این مطلب را بخوانید.

مهمترین ویژگی بهترین معلم خصوصی کدام است؟

بهترین صفت برای معلم شاید این باشد که عاشق کار خودش است و با عشق و علاقه حرفه معلمی را انتخاب کرده است. اگر با بهترین معلم ایران و یا معلم های معروف ایران حرف بزنید و از ایشان در رابطه با کارشان سوال بپرسید خواهید دید که این اساتید با علاقه در رابطه با حرفه خودشان سخن می گویند. این افراد وقتی در کلاس درس حاضر می شوند زمان را از یاد می برند و غرق در درسی می شوند که تدریس می کنند. بهترین معلم ریاضی واقعا از حل کردن مسائل ریاضی لذت می برد. این اساتید وقتی سوال جدیدی به ایشان داده می شود با روی گشاده از آن استقبال می کنند و عاشق حل مسائل ریاضی هستند. یک مدرس فیزیک خوب که جزو بهترین اساتید این درس است از حل مسائل فیزیکی لذت می برد و اینکه می تواند با فرمول و رابطه مسائل واقعی جهان را مدلسازی کند و اتفاقات را پیش بینی نماید لذت می برد. بنابراین مطمئن باشید اگر شخصی به عنوان بهترین معلم ایرانی در یک زمینه خاص شناخته می شود حتما در مرحله اول به کار خودش علاقه دارد و حتی به آن عشق می ورزد.

معلم خوب از شاگردهای خودش حمایت می کند

اساتید خوب و موفق معمولا حامی و پشتیبان شاگردهای خودشان هم هستند. این اساتید با دقت بالا شاگردهای خودشان را در کلاس های گروهی و یا کلاس های تدریس خصوصی زیر نظر دارند و برای هر شاگرد متناسب با سطح دانسته ها، روحیات و ویژگی های شاگرد روش تدریس مناسب را انتخاب می کنند.

تمرکز، ویژگی دیگر اساتید برتر و موفق

از ویژگی های دیگر معلم های خوب و برتر این است که معمولا روی دروس محدودی متمرکز هستند و برای آن دروس جزو نفرات اول ایران هستند. اگر یک استاد درس های بسیار زیادی را تدریس کند برای تمامی آن دروس در حد متوسط باقی خواهد ماند. به عنوان مثال، اگر بخواهید در کنکور عربی را بالا بزنید و در جستجوی بهترین معلم عربی کنکور باشید، مطمئنا نهایتا به استادی خواهید رسید که فقط عربی کنکور را تدریس می کند و این کار را در بهترین حد ممکن انجام می دهد.

برای مشاهده کاملترین لیست اساتید و بهترین معلم های خصوصی آنلاین و حضوری تهران، کرج، تبریز، مشهد، اصفهان و کل ایران به سایت تدریس خصوصی ایران مدرس https://teaching.iranmodares.com/teaching-index.php مراجعه نمائید.

مهم ترین اهداف معلم خصوصی خوب در کلاس های تدریس خصوصی

اگر بخواهیم فقط در قالب یک جمله در رابطه با هدف های یک معلم خصوصی خوب توضیح دهیم باید بگوئیم هدف یک معلم و استاد خوب نتیجه گرفتن شاگردهایش است. بسیار خوب است که شما به صورت کامل و صد در صد بر مطالبی که تدریس می کنید مسلط باشد. این بسیار عالی است که در رابطه با فن بیان و نحوه خوب حرف زدن و ارائه عالی درس مطالعه کرده باشید و روش های تدریس خلاق و جدید و به روز را یاد گرفته باشید. خوب است که در کلاس های تدریس خصوصی سر وقت حاضر شوید، جلسه اول تدریس را بسیار عالی برگزار نمائید و شاگردهای خودتان و والدین ایشان را راضی نگه دارید. ولی به هر حال مهم ترین هدف شما باید این باشد که شاگرد شما نتیجه بگیرد. در واقع شما اهداف متعددی ندارید. شما باید در نهایت روند کلاس ها و نحوه تدریس و برنامه ریزی برای هر شاگرد خودتان را به گونه ای پیش ببرید که به نتیجه مورد نظر خودشان برسند.

ویژگی های بهترین اساتید و معلم های خصوصی شیمی

در این بخش تعدادی از ویژگی های بهترین مدرسین و اساتید تدریس خصوصی شیمی ذکر می گردد.

1- تحصیل در دانشگاه معتبر و رشته شیمی یا مرتبط با شیمی: بهترین استاد شیمی کنکور مسلما خودش در ایام تحصیل بسیار موفق بوده است و در دانشگاه برتر و درجه اول مانند شیمی دانشگاه تهران https://schem.ut.ac.ir/، شیمی دانشگاه شریف، امیرکبیر، علم و صنعت و … تحصیل کرده است.

2- دارای سابقه کاری و تجربه بالا در تدریس شیمی متوسطه و کنکور: در سایت ایران مدرس اساتید مجرب و با سابقه ای برای آموزش شیمی کنکور حضور دارند. اساتید برتر و عالی معمولا سابقه کاری و تجربه بالایی در زمینه تدریس شیمی دارند.

3- دارای مدرک ارشد یا دکتری در رشته شیمی یا مرتبط با شیمی: اگر می خواهید با یکی از معلم های شیمی کنکور درجه 1 کلاس داشته باشید بد نیست علاوه بر دانشگاه محل تحصیل ایشان به مدرک تحصیلی استاد هم نگاهی بیندازید.

4- متعهد به کار تدریس و مصمم برای به نتیجه رساندن شاگردهای خودش:اساتید فوق العاده و بی نظیر به کار خودشان متعهد هستند. این اساتید تنها یک هدف برای خودشان در نظر می گیرند و آن هم این است که شاگردهایی که دارند را به عالی ترین نتیجه ممکن برسانند.

سعی کنید با استاد و دبیری برای موفقیت در شیمی کنکور کلاس داشته باشید که در دانشگاه معتبر دولتی درس خوانده است و سابقه کاری و رزومه درخشانی دارد. اگر استادی شاگردهای موفقی قبلا داشته است و کارنامه شاگردهای قبلی را به شما نشان می دهد می توانید به ایشان بیشتر اعتماد نمائید.

ویژگی ها و خصوصیات بهترین دبیران فیزیک کنکور تهران

اگر می خواهید در فیزیک کنکور درصد عالی و حتی بالای 80 یا 90 درصد کسب نمائید یکی از بهترین راهکارها این است که با یکی از بهترین دبیران فیزیک کنکور تهرانکلاس خصوصی داشته باشید. واضح است که تلاش و پشتکار خودتان هم لازم می باشد و برای موفقیت در فیزیک کنکور بسیار کلیدی است. اما نکته دیگری هم که می توان به آن توجه نمود این است که در طی نمودن هر مسیری به سمت موفقیت اگر یک راهنمای خوب داشته باشید حتما با سعی و خطای کمتر و با تلاش کمتر نتیجه خواهید گرفت. برای کسب درصد بالا در فیزیک کنکور اگر یک دبیر و استاد فوق العاده در کنار خودتان داشته باشید مطمئنا نتیجه بسیار بهتری خواهید گرفت. بهترین مدرسین فیزیک کنکور معمولا خودشان در رشته فیزیک و یا رشته های فنی مهندسی درس خوانده اند و در دانشگاه خوب تحصیل کرده اند. این اساتید معمولا خودشان در کنکور موفق بوده اند و خصوصا برای درس فیزیک درصد بالایی را کسب نموده اند.

استادی که خودش در درس فیزیک در کنکور سازمان سنجش (https://www.sanjesh.org/)  80 درصد یا بیشتر از آن کسب نموده است می تواند راهنمای خوبی برای شما هم باشد. این مدرسین شاگردهای قبلی موفقی دارند و معمولا کارنامه شاگردهای قبلی خودشان را ارائه می نمایند.

خصوصیات برترین اساتید و مدرسین زبان انگلیسی تهران و کل ایران

در این بخش تعدادی از خصوصیات برترین اساتید و مدرسین زبان انگلیسی تهران و کل ایران ارائه شده است.

الف – فارغ التحصیل شدن از دانشگاه خوب و معتبر: اساتید و مدرسین خوب زبان انگلیسی در تهران و یا هر جای ایران معمولا از دانشگاه خوب فارغ التحصیل شده اند. وقتی استاد در دانشگاه خوب درس خوانده است مشخص است که سطح هوشی بالایی دارد و چون خودش موفق بوده است می تواند شاگرد خودش را هم به سمت موفقیت هدایت نماید.

ب – دارای مدرک تحصیلی ارشد یا دکتری: در همین سایت ایران مدرس، اساتید و مدرسین تدریس خصوصی مدرک تحصیلی خودشان را هم ذکر نموده اند. بهتر است با اساتیدی کلاس داشته باشید که مدرک ارشد و یا دکتری دارند. این اساتید به صورت عمقی تری زبان انگلیسی را بلد هستند و کلاس های با کیفیت تری دارند.

ج – تحصیل در رشته های مرتبط با زبان انگلیسی: مواردی که اینجا گفته می شود ممکن است کلیت نداشته باشد و استثناهایی هم داشته باشد. اما به صورت کلی بهتر است با معلمی کلاس داشته باشید که در رشته زبان انگلیسی درس خوانده باشد. در سایت ایران مدرس اساتید رشته تحصیلی خودشان را هم ذکر نموده اند.

د – دارای مدرک آیلتس یا تافل: اگر می خواهید در آزمون های آیلتس یا تافل شرکت کنید حتما بهتر است با اساتیدی کلاس داشته باشید که خودشان مدرک این آزمون ها را دارند. اما در حالت دیگر اگر قصد شما شرکت در این آزمون ها نیست و فقط می خواهید زبان را خوب یاد بگیرید باز هم بهتر است با استادی کلاس داشته باشید که سطح سواد خوبی دارد و مدرک تافل یا آیلتس دارد.

چگونه یک معلم خوب برای موفقیت در آزمون آیلتس انتخاب کنیم؟

یکی از مهمترین و معتبرترین آزمون های زبان انگلیسی آزمون آیلتس https://www.ielts.org/ است. برای موفقیت در این آزمون مهم خوب است با یک استاد عالی کلاس داشته باشید. برای هر شاگرد جدید چگونه مطالب را ارائه کنند. این اساتید معمولا بر مطالب مسلط تر هم هستند و در زمان کمتر و با کیفیت بالاتر مباحث را به پایان می رسانند. اساتید سابقه کاری خودشان را هم در این سایت ذکر کرده اند و این هم می تواند معیار و ملاک بعدی برای انتخاب یک مدرس خوب آیلتس باشد. نکته بعدی اینکه، به دانشگاه محل تحصیل و رشته تحصیلی اساتید هم دقت کنید. بهتر است با استادی کلاس داشته باشید که از دانشگاه خوب و در رشته زبان انگلیسی و یا رشته های مرتبط با آن فارغ التحصیل شده باشد و مدرک ارشد یا دکتری هم داشته باشد. این موارد می تواند کاملا کمک کننده و راهگشا باشد. استادی که خودش در دانشگاه خوب درس خوانده است و مدرک آیلتس با نمره بالا هم دارد مطمئنا و به احتمال بسیار زیاد گزینه بسیار خوبی برای انتخاب به عنوان معلم آیلتس است.

اگر در جستجوی یک معلم و مدرس خوب برای آیلتس هستید، سعی کنید با استادی کلاس داشته باشید که ویژگی های زیر را داشته باشد:

– فارغ التحصیل از دانشگاه خوب در رشته زبان انگلیسی و یا مرتبط با آن

– دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری

– دارای مدرک آیلتس با نمره خوب و بالاتر از نمره مد نظر شما

– ارائه نظرات شاگردهای قبلی و فیلم نمونه تدریس در سایت ایران مدرس

– درخواست قیمت منصفانه و مناسب برای کلاس های خصوصی

انتخاب معلم خصوصی ریاضی خوب از سایت ایران مدرس

اگر در جستجوی شماره تماس مستقیم معلم های خصوصی ریاضی خوب، مجرب و با سواد هستید به سایت ایران مدرس مراجعه نمائید. در ایران مدرس مدرسین خانم و آقابرای درس ریاضی در هر مقطع تحصیلی (ابتدایی، متوسطه اول و دوم، ریاضی کنکور، ریاضی عمومی 1 و 2 دانشگاه، معادلات دیفرانسیل، ریاضی مهندسی و ….) و در هر جای ایران (تهران، کرج، تبریز، اصفهان، مشهد، اهواز، اصفهان، ارومیه، همدان، کرمانشاه، یزد، سنندج، رشت، ساری، اردبیل و …) می توانید پیدا کنید. مدرسین ثبت نامی در این سایت از دانشگاههای معتبر مانند دانشگاه تهران، شریف، خواجه نصیر، امیرکبیر و سایر دانشگاههای دولتی تهران و شهرستانها فارغ التحصیل شده اند و دبیرهای خوب آموزش و پرورش که حالت رسمی دارند هم در این سایت ثبت نام کرده اند. کافی است در گوگل عبارت تدریس خصوصی ریاضی را جستجو نموده و در ادامه وارد سایت ایران مدرس شوید.

توصیه هایی برای تبدیل شدن به یک معلم خوب و فوق العاده

در ادامه پیشنهادها و توصیه هایی برای تبدیل شدن به یک استاد و معلم خصوصی خوب ارائه می کنیم.

1- درسهایی را تدریس کنید که بر آنها مسلط هستید. با گذشت زمان سعی کنید بر درسهای تدریسی خودتان مسلط تر شده و کیفیت کارتان را افزایش دهید. در یک حالت متوقف نشوید و یادگیری و پیشرفت را ادامه دهید.

2- در کلاسهای تدریس فعال باشید. کلاس با نشاط و مفرحی داشته باشید. در جلسات تدریس خصوصی استراحت بدهید. جوری نباشد که بسیار سخت و جدی تدریس کنید و بازدهی بالایی حاصل نشود. تمرینات و تکالیف را با جدیت بخواهید اما کلاس شاد و مفرحی داشته باشید.

3- کلاسهای تدریس و تدریس خصوصی را در زمانهایی برگزار کنید که هم خودتان و هم شاگرد یا شاگردانتان سرحال باشند.

4- با علاقه تدریس کنید. یا حداقل دروسی را تدریس کنید که به آنها علاقه دارید. علاقه برای هر کاری شرط موفقیت است. اگر به تدریس علاقه ندارید واقعا آن را کنار گذاشته و سراغ کار دیگری بروید.

برای مطالعه در رابطه با ويژگي هاي یک معلم خوب در تفکر ابن سينا مقاله https://www.iranmodares.com/article-index.php?ID=418 را بخوانید.

منبع: سایت انتخاب آنلاین معلم خصوصی ایران مدرس