در این مقاله می توانید روش ها و راهکارهای عملی و موثر و مهمترین نکات برای موفقیت در کار و شغل تدریس خصوصی آنلاین و تبدیل شدن به معلم خصوصی با درآمد بالا را مطالعه نمائید. کار تدریس خصوصی آنلاین یا حضوری می تواند درآمد فوق العاده ای داشته باشد.

5 نکته اساسی برای شروع عالی تدریس خصوصی

1- با علاقه تدریس خصوصی را انجام دهید. اگر به کار تدریس علاقه نداشته باشید به موفقیت های بزرگ نمی رسید. وقت با علاقه کار تدریس خصوصی را انتخاب می کنید کلاس های جذابی هم خواهید داشت و شاگردهای شما به درس علاقه مند می شوند. در نتیجه شاگردهای موفقی خواهید داشت و درآمد شما هم بالا خواهد بود.

2- دروس تدریسی را با دقت انتخاب کنید. دروسی که به آن درس ها علاقه دارید و در عین حال پرمتقاضی هستند را انتخاب کنید. اگر به ریاضی علاقه مند هستید در زمینه تدریس خصوصی ریاضی فعالیت کنید. اگر از درس زیست و مطالعه آن لذت می برید به عنوان معلم خصوصی زیست فعالیت کنید. چنانچه در درس زبان انگلیسی توانایی دارید و بر آن مسلط هستید و به آن علاقه مند می باشید چرا به عنوان یک معلم زبان خوب درآمد بالایی کسب نکنید؟

3- بر روی کار تدریس خصوصی تمرکز کنید. تدریس خصوصی را به صورت نیمه وقت انجام دهید در حد معمولی باقی خواهید ماند. اساتید برند و برتر کشور درسی را که تدریس می کنند روی همان درس و همین کار تدریس متمرکز هستند. اگر چند کار مختلف را انجام دهید برای همه ی آن کارها در حد معمول باقی خواهید ماند.

4- دروس محدودی را تدریس کنید و در آن درس ها بهترین باشید. با تدریس دروس مختلف نمی توانید برای همه ی آن دروس نفر اول باشید. در اینترنت چرخی بزنید. بهترین استاد ریاضی کشور فقط ریاضی را درس می دهد. استادی که به عنوان معلم برند شیمی کشور شناخته شده است فقط شیمی درس می دهد. اگر می خواهید نفر اول ایران در زمینه درس تدریسی خودتان باشید و به درآمدهای بالا برسید فقط یک درس را تدریس کنید و برای آن درس بهترین باشید.

5- روش های مختلف جذب شاگرد را امتحان کنید. ممکن است ابتدای کار جذب شاگرد سخت باشد ولی به تدریج بهتر خواهد شد. در سایت های معتبر تبلیغات تدریس خصوصی مانند سایت ایران مدرس آگهی خودتان را ثبت نمائید. در شبکه های اجتماعی فعالیت داشته باشید. با سایر اساتید و آموزشگاهها در ارتباط باشید و روش های مختلف جذب شاگرد را امتحان کنید. حتما تدریس خصوصی آنلاین را در برنامه خودتان داشته باشید تا بتوانید از کل دنیا شاگرد جذب کنید. به عنوان مثال اگر دبیر رسمی آموزش و پرورش www.medu.ir هستید حتما در رزومه خودتان ذکر نمائید. چرا که معلم رسمی بودن برای بسیاری از والدین مهم است.

یکی از بهترین روش ها برای جذب شاگرد درج تبلیغ در سایت تدریس خصوصی ایران مدرس teaching.iranmodares.com (معلم خصوصی آنلاین و حضوری در تهران و کرج و کل ایران) است. در ایران مدرس بیش از 23000 مدرس و استاد خصوصی ثبت نام کرده اند و از کل کشور و شهرهای تهران، کرج، اصفهان، رشت، اهواز، تبریز، اردبیل، شیراز و … اساتید معتبر در این سایت حضور دارند. در زمینه تدریس خصوصی آنلاین یا حضوری ریاضی، فیزیک، شیمی، زبان انگلیسی، آیلتس، تافل، زبان آلمانی، فرانسه، دروس دانشگاهی، زیست شناسی، عربی و یا هر درس دیگری که فعالیت دارید می توانید تبلیغ خودتان را در ایران مدرس ثبت کرده و بدون واسطه با متقاضیان تدریس خصوصی از هر جای ایران و جهان در ارتباط باشید.

چگونه معلم خصوصی موفق و پردرآمدی باشیم؟

– نتایج کار خودتان را ارزیابی کنید. فقط تدریس نکنید. هر از چند گاهی کوئیز یا امتحان کوچکی بگیرید. روند یادگیری را بررسی کنید و اگر خوب نبود شیوه کار را تغییر دهید.

– پیش خودتان مسئولیت 100 درصد نتیجه گرفتن شاگردانتان را به عهده بگیرید. حتی اگر کلاسهای شما تضمینی نیست، به گونه ای تدریس کنید که انگار اگر نتیجه نگیرید پولی دریافت نمی کنید.

– به کار تدریس متعهد باشید. به شاگردانتان کمک کنید تا در درس و تحصیل موفق باشند. فقط فرمول یاد ندهید. روند برخورد با مسائل و آموزش صحیح دروس را یاد دهید.

– هر از چند گاهی بخشی از درس که قرار است جلسه بعد ارائه شود را برای شاگردتان مشخص کنید تا جلسه بعد تدریس خصوصی برای شما ارائه کند.

انتخاب درست دروس تدریسی برای موفق شدن در کار تدریس خصوصی

دروس تدریسی را درست انتخاب کنید. دروسی را انتخاب کنید که متقاضیان بالایی برای کلاس خصوصی دارد. به عنوان مثال ریاضی، فیزیک، زیست شناسی، زبان انگلیسی، کامپیوتر، دروس دانشگاهی رشته های فنی مهندسی، انواع نرم افزارهای کاربردی، حسابداری و …. مواردی هستند که متقاضیان بالایی دارند. البته برای کلاس خصوصی زمینه ها و دروس پر متقاضی دیگری هم هستند که ممکن است در این بخش ذکر نشده باشد. در مرحله بعد دروسی را انتخاب کنید که مورد علاقه خودتان هم باشد. بعد از این موارد باید روی خودتان کار کنید. دروسی را که می خواهید تدریس کنید به خوبی مطالعه نمائید و بر آنها مسلط شوید. به هر میزان مسلط تر باشید بهتر است. در سایت تدریس خصوصی ایران مدرس www.IranModares.com می توانید مقالات بسیار خوبی در زمینه موفق شدن در شغل تدریس خصوصی مطالعه نمائید.

تدریس خصوصی آنلاین و اینترنتی را هم مد نظر داشته باشید

کار تدریس خصوصی به عنوان کار اصلی و یا شغل دوم و یک شغل پاره وقت و نیمه وقت می تواند بسیار گزینه خوبی باشد. اگر به تدریس و آموزش علاقه دارید و می خواهید در این زمینه فعالیت داشته باشید با کمی هوش و خلاقیت می توانید به درامدهای خوبی برسید. در حال حاضر، بسیاری از اساتید علاوه بر تدریس حضوری به صورت اینترنتی و آنلاین هم کار تدریس را انجام می دهند. بنابراین شما هر جای ایران که ساکن هستید به بازارکار تدریس خصوصی در کل ایران و جهان دسترسی دارید. از نمونه سایت های تدریس خصوصی خارجی هم می توان به سایت های tutor.com و tutorme.com اشاره نمود.

معلم خصوصی موفق روش های جدید تدریس را امتحان می کند

برای بهترین بودن در کار تدریس و برای داشتن بهترین روش تدریس در مدرسه و دانشگاه و یا در کلاس های تدریس خصوصی بسیار خوب است از روش های جدید برای ارائه درس استفاده کنید. استفاده از پاورپوینت و فیلم و امکانات کمک آموزشی می تواند جذابیت و بازدهی کلاس های شما را به میزان زیادی افزایش دهد. برای اینکه بهترین روش تدریس را داشته باشید لازم نیست در جستجوی دستورالعمل های عجیب و پیچیده باشید. اگر خودتان به تدریس و دروسی که درس می دهید علاقه دارید و بر دروسی که ارائه می دهید مسلط هستید در نهایت مطمئن باشید شاگردهای شما از درس دادن شما لذت خواهند برد. می توانید سایت های دانشگاههای معتبر ایران مانند دانشگاه تهران ut.ac.ir، امیر کبیر aut.ac.ir، دانشگاه شریف sharif.ir، دانشگاه اصفهان ui.ac.ir و …. را چک کنید و از جزوات اساتید خوب این دانشگاهها هم در کلاس های خودتان استفاده نمائید.

برای ارتباط مستقیم و بدون واسطه با متقاضیان تدریس خصوصی تبلیغ خودتان را در سایت تدریس خصوصی https://teaching.iranmodares.com/teaching-index.php ایران مدرس ثبت کنید. معلم های خصوصی آنلاین و حضوری از کل کشور و شهرهای تهران، کرج، اصفهان، مشهد، شیراز، رشت، اهواز و …. در ایران مدرس حضور دارند.

تعهد به کار و شغل تدریس خصوصی و جذب شاگرد بالا

به کار تدریس خصوصی متعهد باشید و نتیجه گرفتن شاگردهایتان نه تنها باید برای شما مهم باشد بلکه باید در اولویت اول قرار گرفته باشد. وقتی شاگردهای شما نتیجه می گیرند اتفاقات خوب شروع می شود. وقتی صادقانه برای نتیجه گرفتن شاگردهای خودتان تلاش می کنید این تعهد و صداقت شما را شاگرد شما و والدین ایشان تشخیص می دهند و همواره کلاس ها را با شما هماهنگ خواهند کرد و ترم های بعد هم دوباره با خود شما تماس می گیرند. در این حالت، همین شاگردهایی که دارید شما را به عنوان یک معلم خصوصی خوب به دوستان، همکلاسی ها، آشنایان و فامیل هایشان معرفی می کنند.

موفقیت در اولین جلسه تدریس خصوصی، بسیار مهم و کلیدی

برای اینکه جلسه اول کلاسهای خصوصی را با موفقیت برگزار نمائید در مرحله اول باید بر درسی که قرار است تدریس کنید به صورت 100درصدی مسلط باشید. ممکن است شما 99% مطالب را خوب بلد باشید و در همان جلسه اول یک سوال از آن 1 درصدی که بلد نیستید پرسیده شود. بلد نبودن یک سوال در اولین جلسه به بیسوادی و بلد نبودن درس توسط شما تعبیر می گردد. ممکن است خودتان به نسبت سابقه کاری خودتان و نحوه تدریس و ارائه درس توسط خودتان دید بسیار خوبی داشته باشید ولی به هر حال شاگرد جدیدی که اولین جلسه تدریس را با ایشان دارید دیدی به نسبت شما ندارد و از روی همان مطالبی که در اولین جلسه ارائه می کنید شما را قضاوت خواهد کرد.

منبع: سایت تدریس خصوصی ایران مدرس (انتخاب مستقیم و بدون واسطه معلم خصوصی آنلاین و حضوری)