همه می‌دانیم که داشتن سایت برای فروش آنلاین ضروری است. اما بعضی از کسب‌وکارها از بازدید کم سایت خود کلافه هستند. بازدید بیشتر یعنی فروش بیشتر! هرچه بازدیدکننده بیشتری داشته باشید، مشتری بیشتری هم خواهید داشت. صاحبان کسب‌وکار گاهی از روش‌هایی برای افزایش بازدید سایت خود استفاده می‌کنند که چندان مناسب نیستند. اینجا مؤثرترین روش‌های افزایش بازدید سایت را با هم بررسی می‌کنیم.

روش‌های مؤثر در افزایش بازدید سایت

سایت‌های اینترنتی از چند راه مخاطب جذب می‌کنند. زمانی که مخاطب اصلاً با سایت شما آشنا نیست، باید سعی کنید که از طریقی به شما برسد. از موتور جست‌وجو یا تبلیغ و معرفی! گاهی هم مخاطب سایت شما را می‌شناسد، اما حفظ او و تشویق او به بازدید بیشتر از سایت و محصولات شما کار ساده‌ای نیست. چه راه‌هایی برای حل این مشکل وجود دارد؟

تولید محتوا و رعایت اصول سئو

گوگل به عنوان متداول‌ترین موتور جست‌وجو بین ایرانی‌ها، اهمیت زیادی برای افزایش بازدید سایت شما دارد. اگر بتوانید از گوگل مخاطب جذب کنید، دیگر راه زیادی تا موفقیت در فروش اینترنتی باقی نمی‌ماند. برای اینکه گوگل سایت شما را بهتر در نتایج خود نشان دهد، باید با تولید محتوا و افزودن محصولات متنوع سایت‌تان را جذاب کنید. دقت کنید که برای تولید محتوا باید به کلیدواژه‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشید. کلیدواژه‌ها همان کلماتی هستند که به محتوای شما مرتبطند و دوست دارید سایت شما با آن کلمات در نتایج گوگل دیده شود. باید بتوانید بر اساس کلمات کلیدی مرتبط و رعایت اصول سئو، محتواهای مفید تولید کنید تا سایت شما در جستجوی کاربران پدیدار شود.

گرفتن لینک از سایت‌های پربازدید

یک راه مفید برای افزایش سریع بازدید سایت‌تان استفاده از سایت‌های پرمخاطب است. در این روش با نوشتن مطالبی در تعدادی سایت پر ترافیک (به این نوشته‌ها رپورتاژ آگهی گفته می‌شود) و انتشار آن در این سایت‌ها، به نوعی سایت خودتان را تبلیغ می‌کنید. در این حالت مخاطب با مطالعهٔ متن شما و احساس اینکه کسب‌وکار شما می‌تواند پاسخ سؤالش را بدهد، روی لینک‌هایی که در بین متن به سایت شما وجود دارد کلیک می‌کند. همچنین می‌توانید از بسترهای انتشار محتوا مانند وبلاگ‌ها هم استفاده کنید و سایت خودتان را معرفی کنید.

فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

امروزه با افزایش کاربرد گوشی در بین مردم، شبکه‌های اجتماعی با اقبال زیادی روبه‌رو هستند. یکی دیگر از راه‌های ویژه برای افزایش ترافیک سایت، استفاده از شبکه‌های اجتماعی است. می‌توانید برای کسب‌وکار خود صفحهٔ جدید بسازید و با تولید محتوای جذاب و به‌روز مخاطب خود را به بازدید از سایت دعوت کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از تبلیغ در صفحات پربازدید مجازی (صفحات اینفلوئنسرها) سایت خود را معرفی کنید. با این کار در بین مخاطبان بیشتری شناخته می‌شوید.

تولید محتوای چندرسانه‌ای

دقت کنید که حتماً در سایت خود از تصاویر و فیلم‌های جذاب استفاده کنید. با این روش وقتی مخاطبی وارد سایت شما می‌شود زمان بیشتری در سایت می‌چرخد. حضور بیشتر مخاطب در سایت، احتمال خرید او را بیشتر می‌کند. همچنین این حضور بیشتر یک امتیاز مثبت برای رتبه بندی سایت در گوگل حساب می‌شود. بنابراین حتماً از اینفوگرافیک‌ها و اسلایدهای جذاب یا فیلم‌های معرفی محصول بهره بگیرید و سعی کنید محیط جذابی را برای مخاطب خود فراهم آورید.

اهمیت طراحی سایت در سرعت بارگذاری

اگر مخاطبی وارد سایت شما شود و ببیند سایت شما کُند یا نامرتب است، احتمالاً به‌سرعت صفحه را می‌بندد. به همین خاطر مهم است که طراحی سایت شما مناسب باشد و بتواند مخاطب را به سمت خواسته‌اش هدایت کند. طراحی سایت باید سریع، جذاب و بهینه باشد تا هم مخاطب و هم گوگل شما را سایت خوبی بدانند.

از طرف دیگر، گسترش کاربرد گوشی‌ها و سادگی کار با آن‌ها، باعث شده که مردم بیشتر از هر زمان دیگری با گوشی از اینترنت استفاده کنند. بنابراین لازم است که از قالب‌های ریسپانسیو (واکنش‌گرا) استفاده کنید تا مخاطب‌هایی که با گوشی به سراغ سایت شما می‌آیند، کوچک‌ترین دردسری نداشته باشند. این طوری مخاطب در سایت شما احساس خوشایندی خواهد داشت.

تمام راه‌کارهایی که گفتیم وقتی نتیجه می‌دهد که زیرساخت سایت شما مناسب باشد. یعنی مباحث فنی مربوط به طراحی سایت درست انجام شده باشد. مثلا اگر کدنویسی سایت با اصول سئو انجام نشده باشد، هر قدر محتوای جذاب تولید کنید، از نظر گوگل فایده ندارد. برای اطمینان از این موارد، پیشنهاد می‌کنیم از خدمات طراحی سایت ویترین استفاده کنید.

ویترین چگونه به افزایش بازدید سایت کمک می‌کند؟

ویترین یک سایت ساز ایرانی است که به شما کمک می‌کند بدون نیاز به دانش فنی بتوانید یک سایت امن و با طراحی به‌روز داشته باشید. تیم متخصص و به‌روز ویترین تمامی فرایند طراحی سایت و بررسی‌های فنی و امنیتی را برعهده می‌گیرد و خیال‌تان را از بابت بهینه بودن سایت‌تان آسوده می‌کند.

همچنین تمام قالب‌های ویترین واکنش‌گرا بوده و با هر صفحه نمایشی در هر ابعادی سازگار است. برای همین مخاطب شما حتی با گوشی هم می‌تواند از سایت لذت ببرد. اگر دوست دارید سایتی داشته باشید که امن، سریع و بهینه باشد و بتوانید مخاطب زیادی با آن جذب کنید، کافی است که سایت ویترین سر بزنید یا با شمارهٰ ۰۲۱۹۱۰۷۰۷۵۱ تماس بگیرید.