آیا به یادگیری یک زبان برنامه نویسی فکر کرده اید، اما مطمئن نیستید از کجا شروع کنید؟ ممکن است پایتون بهترین گزینه باشد. در مقاله زیر، جیسون تروت، علاقه‌مند به پایتون و مدرس Microcredentials در دانشگاه آزاد، توضیح می‌دهد که چرا این انتخاب شماره یک اوست.

پایتون چیست؟

ما مطمئن هستیم که شما یا هرکس دیگری که این مطلب را می‌خواند واقعاً از خود می‌پرسد پایتون چیست؟ بچه های مدرسه ای از آن استفاده می کنند. فورچون 500 شرکت نیز; به نظر می رسد متخصصان علم داده آن را دوست دارند، همانطور که هر کسی که مجذوب اینترنت اشیاء است (در میان بسیاری دیگر).

بنابراین – چرا آن را به نام یک مار سمی … نامگذاری شده است؟ خوب، این نیست. Guido van Rossum، خالق این زبان برنامه نویسی یکی از طرفداران مونتی پایتون است، پس به این موضوع بروید. به نظر می رسد بسیاری از علاقه مندان به فناوری و طرفداران مونتی پایتون در یک جهان و در یک زمان وجود دارند.

پایتون (به P بزرگ توجه کنید) یک زبان برنامه نویسی است که یکی از چندین زبان برنامه نویسی است. برخی از شما که این مطلب را می خوانید ممکن است از R، C#، C، C++، Java، JavaScript و بسیاری دیگر آگاه باشید. اگر لحظه ای در اینترنت به جستجوی زبان های برنامه نویسی بپردازید، متوجه می شوید که پایتون اغلب در رتبه اول از 10 زبان برتر قرار دارد.

دلایل زیادی برای محبوبیت پایتون وجود دارد، برخی از آنها صرفاً به دلیل ماهیت مد روز آن است. برخی از زبان‌های برنامه‌نویسی از یک دوره زیت‌گیست (روح زمان) لذت می‌برند و برای دهه‌ها در رتبه‌های برتر باقی می‌مانند (برای مثال، این موضوع برای زبان‌های برنامه‌نویسی مبتنی بر جاوا و C صادق است). با این حال، این نیز به دلیل تطبیق پذیری پایتون و سهولت نسبی استفاده در مقایسه با سایر فناوری های برنامه نویسی است. این یکی از دلایلی است که اغلب از آن در آموزش علوم کامپیوتر در سطح جهانی استفاده می شود و همچنین توسط The Open University با همکاری موسسه Python و Cisco تدریس می شود.

هنگامی که شخصی کدنویسی را در پایتون، در مدرسه، کالج یا دانشگاه یا از طریق آموزش از راه دور یاد گرفت، مجموعه‌ای از مهارت‌ها را دارد که می‌تواند به سایر زبان‌های برنامه‌نویسی محبوب منتقل شود یا مستقیماً در صنعت به کار گرفته شود. این بدان معنی است که پایتون یک زبان برنامه نویسی همه کاره است و کسانی که آن را یاد می گیرند به متخصصان برنامه نویسی سازگار تبدیل می شوند.

صنایعی که از پایتون استفاده می کنند

این موردی است که شما آن را نام ببرید، احتمالاً از آن استفاده می کنند. کد پایتون را خواهید دید که در ناسا استفاده می شود. در بازارهای مالی برای کمک به تجزیه و تحلیل و یادگیری ماشین بر اساس الزامات خاص بخش؛ کمک به افراد مبتلا به اختلال بینایی در استفاده از رابط های لمسی؛ در کنترل ترافیک هوایی، داده های آب و هوا و بسیاری موارد دیگر. اغلب، کد پایتون را در ساده ترین مکان ها، مانند تلویزیون های هوشمند و اسباب بازی ها، که اکنون از این زبان برنامه نویسی استفاده می کنند، پیدا می کنید.

بیایید چند مثال جالب را بررسی کنیم.

Raspberry Pi

Raspberry Pi یک کامپیوتر کوچک به اندازه کارت اعتباری است که در بریتانیا ساخته شده و حداقل برای ده سال در سطح جهانی در دسترس است. این برای آموزش علوم کامپیوتر در مدارس طراحی شده بود، اما خیلی زود این فناوری را پذیرفتند. اکنون در بازدیدهای آمازون مانند Mr Robot (که در حمله استفاده می شود) ظاهر می شود، به مدار پایین فرستاده شده است و برای بازی، محاسبات خانگی و ماشین های فروش استفاده می شود.

پایتون به سرعت به یکی از ابزارهای اصلی آن تبدیل شد و به کدنویسان یک پلتفرم سبک وزن برای استقرار طیف گسترده ای از فناوری ها ارائه کرد. اگر می‌خواستید جنگ‌های روبات‌ها را بازی کنید یا یک حرفه‌ای امنیت سایبری باشید، پایتون روی Raspberry Pi به عنوان فناوری از پیش نصب‌شده در نظر گرفته می‌شد.

علم داده

اول اینکه علم داده چیست؟ محاسبات در مقیاس بزرگ و مجموعه داده های گسترده با مقادیر غیرقابل تصور داده. فناوری‌هایی مانند بلندگوهای هوشمند، دوربین‌های زنگ در، حسگرهای ترافیک، برنامه‌های کاربردی وب و غیره… علم داده به ما امکان می‌دهد این داده‌ها را در زمان واقعی تجزیه و تحلیل کنیم و راه‌حل‌های فناوری تطبیقی ​​ایجاد کنیم.

پایتون دارای مجموعه ای اصلی از منابع است که به عنوان کتابخانه ها یا API (واسط های برنامه کاربردی) شناخته می شوند که برای تجزیه و تحلیل داده ها در مقیاس بزرگ طراحی شده اند. این امر به کارشناسان علمی، متخصصان تجارت و امور مالی یا آماردانان، در میان دیگران، امکان می‌دهد تا از یک ابزار کدگذاری برای استخراج داده‌های مفید از مجموعه داده‌های بزرگ و گاهی آشفته استفاده کنند.

یادگیری ماشین (ماشین لرنینگ)

یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی اغلب حوزه علمی تخیلی است و معمولاً به عنوان نوعی از هوش بدخواهانه رباتیک محاسباتی ارائه می شود که برای نابودی بشریت اختصاص داده شده است.

اگر فقط این جالب بود.

یادگیری ماشینی، در موجزترین شکل خود، ایجاد روش‌های محاسباتی است که بر اساس داده‌های مربوط به یک کار خاص، یاد می‌گیرند و تطبیق می‌دهند. برای مثال، در میلتون کینز، ربات‌های تحویل‌دهنده Starship به طور مداوم در حال یادگیری هستند و داده‌ها را برای یادگیری ماشین به ابر برمی‌گردانند. با این حال، همانطور که از این مقاله بی‌بی‌سی می‌بینید، هنوز کار در حال پیشرفت است.

استفاده از ابزارهای مشابه با ابزارهای مورد استفاده در علم داده. پایتون اغلب برای پشتیبانی از یادگیری ماشینی استفاده می شود. از آنجایی که می‌توان آن را برای پردازش داده‌ها در زمان واقعی و تعامل با طیف وسیعی از فناوری‌های متنوع کدگذاری کرد، این احتمال وجود دارد که بسیاری از دستگاه‌های اتوماسیون خانگی از یادگیری ماشینی مبتنی بر ابر مبتنی بر پایتون استفاده کنند.

بنابراین، چه کسی از برنامه نویسی پایتون استفاده می کند؟

همانطور که خواندید، پایتون صرفاً قلمرو دانشمندان کامپیوتر نیست. اغلب توسط طیف وسیعی از صنایع و بخش‌های حرفه‌ای استفاده می‌شود تا به آنها کمک کند راه‌حل‌های دیجیتال مقیاس‌پذیر جالبی برای حل مشکلاتی که با آن مواجه هستند ایجاد کنند.

وقتی من در دانشگاه آزاد مدرک خرد تدریس نمی کنم، من یک غواص فنی در اعماق دریا هستم… بله، این من در عکس هستم… و تا اعماق 100 متری پایین می روم، که می توانم به شما اطمینان دهم که در لبه تاریکی است. حتی در بهترین شرایط نوری غواصی و بیرون آمدن دوباره می‌تواند ساعت‌ها طول بکشد، زیرا فشرده‌سازی و ترکیب گاز بسیار مهم است و اشتباه گرفتن آن در کوتاه‌مدت باعث مرگ من می‌شود.

بنابراین، چرا من این را به اشتراک می گذارم؟ حتی غواصان هم از Python استفاده می‌کنند – این کتابخانه کد در GitHub به من و دیگر علاقه‌مندان به غواصی کمک می‌کند تا غواصی‌هایمان و زمان لازم برای صعود و فرود در اعماق را برنامه‌ریزی کنیم.

واقعیت این است که هر کسی می‌تواند از پایتون استفاده کند و احتمالاً می‌توان از آن در هر جایی استفاده کرد – از چالش‌های محاسباتی در مقیاس بزرگ گرفته تا کودک هشت ساله شما که برای اولین بار کدنویسی را یاد می‌گیرد.

چرا پایتون بهترین است؟

چرا، به بیان ساده، پایتون رایگان است – که کمک می کند. شما می توانید این زبان برنامه نویسی را بر روی اکثر سیستم ها به راحتی دانلود و نصب کنید. ممکن است یادگیری شما کمی طول بکشد، اما می‌توانید این پلتفرم کدنویسی را بدون هیچ هزینه‌ای برای همیشه به‌روزرسانی و نگهداری کنید. این به این دلیل است که منبع باز است و توسط جامعه بزرگی از کارشناسان پشتیبانی می شود. این یک روش معمول در محاسبات است و توسط شرکت های بزرگ دره سیلیکون پشتیبانی می شود.

از آنجایی که این برنامه بسیار محبوب است و توسط بسیاری از افراد به صورت رایگان پشتیبانی می شود، تعداد منابعی که برای یادگیری پایتون توسعه داده شده اند، حیرت انگیز است. علوم، ریاضیات، یادگیری ماشینی، تاریخ/زمان، بازی، گرافیک، فناوری های کمکی، جوک ها، شکلک ها، تولید متن ASCII و موارد دیگر.

مزایای پایتون

همانطور که می توانید بگویید، من یکی از علاقه مندان اصلی پایتون هستم. دسترسی به آن آسان است، یادگیری اصول اولیه آسان است و می تواند شما را وارد این حرفه کند، در سفری از مبتدی به متخصص. شما محدود به کار در محاسبات نیستید – اگر می خواهید اولین برنامه نویس پایتون باشید که چیزی ناشناخته را توسعه می دهد، فرصت با شماست.

در دانشگاه آزاد، ما با موسسه Python و Cisco NetAcad کار کردیم تا یک اعتبار خرد ایجاد کنیم که به شما یک سفر یادگیری از راه دور پشتیبانی شده و اعتبار مدرک را ارائه می دهد تا به شما در رسیدن به صلاحیت حرفه ای در این زبان برنامه نویسی کمک کند.

سخن آخر

پایتون آمده است تا بماند. از سال 1989 وجود داشته است و بیش از 33 سال به ما توسعه داده است و خود را در بخش فناوری های دیجیتال تثبیت کرده است.

در طول ده تا 15 سال گذشته، با رشد علم داده و یادگیری ماشین و ظهور «اینترنت اشیا» و رایانه‌های با اندازه کارت اعتباری مانند Raspberry Pi، پایتون ثابت کرده است که بهترین است. محیط کدنویسی سازگار و قوی برای همه.